Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
zablokowane koła napędu ((((
Autor Wiadomość
aleksy78 

Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 28 Czerwiec 2012, 22:31   zablokowane koła napędu ((((

Posiadam kosiarke B&S Classic która nie jest juz nowa ale sprawuje sie bardzo dobrze staram sie dbac o nia jak tylko sie da.Problem polega na tym że blokowane sa koła napędu kiedy chce pociągną kosiarke do tyłu kiedy napęd jest wyłączony.Nie wiem od czego mam zacząć .Pooglądałem troche kosiarke od dołu i na środku jet chyba przekładnia ale nie wiem czy mam sie zabrac za rozebranie tej przekładni?Może ktos miał juz ten sam problem ,może trzeba cos przesmarować .Nie wiem czy ta przekładnia działa na sucho czy trzeba tam uzupełnic jakieś smarowidło.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 09:40   

Rozbierz koła . zdejmij zębatki napędzajace,,wyczyść wszystko NIE SMARUJĄC smarem.Ma być sucho i czysto.Najwyzej te latajace w wycięciach osi zapadki lekko zwilż olejem ,Ale prawie sucho.
 
aleksy78 

Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 10:57   

Koła juz rozbierałem jakies miesiąc temu .Tam raczej nic sie nie stało bo mechanizm jest prosty .W kole znajdują sie wycięcia i to samo na ośce ,zakładamy koła pózniej zębatki i z jednej strony jest blokowane zawleczką a z drugiej strony jest śruba wkręcana w os napędu.Moze jest cos jeszcze o czym nie wiem od środka w kosiarce?Nie widze tam żadnych zapadek w ośce.Dodam ze to silnik B&S a kosiarka MTD
Ostatnio zmieniony przez aleksy78 29 Czerwiec 2012, 11:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 29 Czerwiec 2012, 12:01   

Opisałem na przykładzie własnej MTD .Widać co model to inne rozwiazanie.
A sprżężyna odciąga przekładnię dla naciągu paska .Albo śruba naciągajaca między przekladnią a lawetą.powinna dawać naprężenie paska.
Ostatnio zmieniony przez conri 29 Czerwiec 2012, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
aleksy78 

Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 2 Lipiec 2012, 21:43   

Dzisiaj rozebrałem kosiarke w okolicach napędu i co stwierdziłem.W przekładni napędu znajduje plastikowy korek którym uzupełnia sie smarowidło..Wystarczyło wyciągnąć korek naładowac smarowidła i naped chodzi bez zarzutu kółka sie nie blokują.Może ktoś kto ma ten sam problem skorzysta z tej informacji.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum