Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
AL-KO Classic 5.13 BR-X Plus z Castoramy
Autor Wiadomość
janekm1 

Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 29 Kwiecień 2013, 22:13   AL-KO Classic 5.13 BR-X Plus z Castoramy

Witam serdecznie,

W Castoramie pojawiła się fajnie wygladająca kosiarka o tajemniczym symbolu :
"AL-KO Classic 5.13 BR-X Plus" za 998zł
http://www.castorama.pl/k...-br-x-plus.html

Pytanie, co to za model i czy warto w to iśc bo cena bardzo dobra.Na stronach producenta nic nie ma o tym modelu , czy to może być seria limitowana tylko dla CAstoramy? ( jeśli tak to odpada oczywiście)
 
arcz 

Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 36
Wysłany: 30 Kwiecień 2013, 08:14   

a co to ma za silnik?
 
janekm1 

Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 30 Kwiecień 2013, 08:23   

no właśnie nie wiem, wydaje mi się że jakiś Al-Ko .Wiadomo tylko tyle :OHV 165 cm3 5,5 KM
B&S chyba takich nie miał.
 
makawel 

Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 13
Wysłany: 30 Kwiecień 2013, 08:38   

nie 5.5 km tylko 3.5 w gazetce kłamia . ma jak sie nie myle 2.3 lub 2.4 kW. silnik alko z tego co widziałem
 
janekm1 

Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 1 Maj 2013, 21:07   

to i tak nie jest źle za tą cenę. Gwarancja 3 lata, pytanie jak potem z częściami.Jak się sprawuje ten silnik? Jest w innych modelach AL-KO ?
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Maj 2013, 08:00   

lepiej wejdz na stronę AL-KO ,kup i odbierz u jakiegoś najbliższego dealera,nie kupuj w tych badziewnych marketach
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
arth61 

Dołączył: 06 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: 6 Maj 2013, 22:00   

Witam
Zaryzykowałem i kupiłem tą kosiarkę bo cena atrakcyjna (998zł) i 3 lata gwarancji.
Wykonanie solidne robi dobre wrażenie , a silnik z niższej półki AL-KO TECH 165 OHV - 2.5KW (nie B&S).
Dzisiaj po zeszłotygodniowych ulewach było pierwsze koszenie. Silnik pali do strzału i pracuje równo (trawa bujna i lekko mokra, pow. ok 12 ar), tak że pierwsze wrażenie pozytywne.
Obiektywne opinie można wydać dopiero po sezonie.
Przed zakupem googlowalem coś na jej temat w necie i kierowało mnie na węgierskie strony różnych sklepów, więc wygląda na to że kosiarka wcześniej niż w Polsce sprzedawana była na Węgrzech czyli nie jest robiona tylko dla Castoramy
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 7 Maj 2013, 19:52   

Silnik to wedle relacji klientów to SANLI SL168PF
Sanli Engines to mała chińska fabryczka zatrudniająca lekko ponad 500 osób. Ich strona www nie działa. Szkoda że to nie Loncin QSS. Ot takie marketowe badziewko. Pytanie czy w ogóle widziało fabryki AL-KO w Europie.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Maj 2013, 20:19   

Pozyjemy zobaczymy. Co ten Chińczyk potrafi.
 
janekm1 

Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 8 Maj 2013, 14:30   

Ja też kupiłem ,wsumie nie miałem takiego zamiaru ,ale jak ją obejżałem to mi się spodobała.Dodam ,że moja działka ma tymczasową trawę i nierówny teren więc szkoda mi było na razie kupować coś droższego,a tak 3 lata gwarancji a potem to już pewnie będzie równy teren i rozejże się nad docelowym sprzetem.
Co do kosiarki , to idzie jak burza, wysoka trwa to nie problem, kosz fajnie zbiera i jest wygodny w wyciąganiu/wkładaniu.Jedynie kółka niby duże a i tak "mielą: w miejscu przy górce. Do tego ma fajny dźwięk ,głośny ,ale taki "nie kosiarkowy" :)
Zdziwiło mnie ,że nie ma regulacji obrotów (jest niby wajcha ,ale działa on/off) ,ale co się okazuje to super wygodne rozwiązanie, nic nie trzba regulować ,kosiarka sama dobiera obroty. Silnik readystart.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Maj 2013, 17:12   

Mówisz gwarancja ? Przeczytaj uważnie czego nie obejmuje a stwierdzisz że generalnie za wszystko będziesz płacił nawet za czyszczenie gaźnika z polskiej benzyny.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 8 Maj 2013, 17:40   

Dowiedziałem się dziś że jest to pierwsza kosiarka "AL-KO" nie robiona przez AL-KO, nie projektowana przez AL-KO i nie serwisowana przez autoryzowane serwisy terenowe AL-KO. Wyprodukowana w zakładach Sanli Engines w Chinach. Posiada nalepkę AL-KO bo Castorama zaoferowała że wrzuci ofertę na taką ilość bilbordów, że AL-KO byłoby nierozsądne aby odmówić darmowej reklamie na taką skalę. Więc niby to AL-KO ale jednak nie AL-KO.

Za 2 lata będziemy wiedzieć jakiej klasy jest to sprzęt. Na nasze (dealerów i serwisantów) szczęście wszelkie reklamacje zgłasza się do Castoramy, a oni to odsyłają do jakiegoś serwisu.

Mam tylko nadzieję, że jakość wyrobu nie odbije się na pozytywnym postrzeganiu marki AL-KO. Bo jak raz wdepnie się w chińską psią kupę to trudno podeszwę doczyścić.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
Wysłany: 9 Maj 2013, 22:14   AL-KO Classic 5.13 BR-X Plus

Witam. Posiadam, koszę, silnik super a B&S jest trochę w plecy. Mechanicy jak informatycy na sprzęcie się znać nie muszą. Polecam bo za tą cenę to cudo. A "pan" ze sklepu niech się boi konkurencji; bo nie śpi.
_________________
HardWare :)
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 9 Maj 2013, 22:24   

"Pan" ze sklepu się nie boi, zastanawia się tylko co powiedzieć klientowi, który przyjedzie z taką kosiarką do naprawy. Skąd wziąć części i dlaczego serwis autoryzowany AL-KO nie będzie chciał jej przyjąć do naprawy. Takie tam drobnostki. A czy cena jest taka super? To sprawa dyskusyjna. Bo w ofercie Victusa jest VSS 53 L70 na większym Loncinie, co ważne w niższej cenie. Co 6,5KM to nie 5,5KM.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
  Wysłany: 9 Maj 2013, 22:38   Co 6,5KM to nie 5,5KM.

Ta kosiarka ma 3,5 KM, a TY jesteś coś kiepsko poinformowany jak na serwisanta ,a za 3 LATA to się nawet Mercedes zepsuje. Zmień zdjęcie panie ze sklepu bo nie jest wiarygodne. A jak się nie znasz na silnikach OHV to Trzeba się na jakiś kurs zapisać. Pozdrawiam.
_________________
HardWare :)
Ostatnio zmieniony przez Lukas 9 Maj 2013, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 10 Maj 2013, 00:19   

Drogi Lukasie, specjalisto od silników, kosiarek i wszystkiego innego. Zdaje mi się, że mylisz moc użyteczną urządzenia i maksymalną moc teoretyczną silnika. Poza tym na pewno rozebrałeś w swoim 12-to letnim życiu więcej silników spalinowych niż ja widziałem na obrazkach. Więc zdam się na opinię eksperta. Mercedesy pewnie też naprawiasz, to może poradzisz coś, bo nasz C220 ostatnio marudzi.

Co do kursów... pewnie mało pojętny ze mnie uczeń, bo dziesiątki szkoleń serwisowych odbyłem, a dalej rzekomo nic nie umiem. Więc jeżeli masz tylko uprawiać ataki at hominem, zamiast włączyć się w merytoryczną dyskusję, to zmień forum.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
Wysłany: 10 Maj 2013, 08:52   AL-KO Classic 5.13 BR-X Plus

Wróćmy do kosiarki, jest dobra i nie widzę sensu kupować innej. C220 to maszyna z minionej epoki i takich już nie robią, jestem starszy od Ciebie 5 lat i z mechaniką nie jestem na bakier, a to jest forum, a nie spot reklamowy firmy dla której pracujesz "LDO". Ja się wypowiadam jako User a nie Admin. A'propo KM tejże kosiarki to skąd masz informacje o mocy? Z gazetki Castoramy czy byłeś na Hamowni?
_________________
HardWare :)
Ostatnio zmieniony przez Lukas 10 Maj 2013, 08:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
dr_pajchiwo 

Wiek: 49
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 2
Wysłany: 10 Maj 2013, 09:32   

Ponieważ również jestem zaiteresowany tą kosiarką udałem się do serwisu kosiarek (w tym AL-KO) w Bydgoszczy. Rzeczywiście kosiarki o takim symbolu Panowie nie znaleźli w systemi (jak sądzę chodziło o system wspomagający wyszukiwanie części itd. dostarczony przez AL-KO).
Wysłali zapytanie do firmy AL-KO z prośbą o infromację dotyczącą tej kosiarki. Dzisiaj otrzymałem infromację iż AL-KO dostarczyło im wszystkie schematy dotyczące tej kosiarki i nie powinno być żadnych problemów z serwisowaniem (sewisowanie na zasadach jak każda inna kosiarka AL-KO).
Ponieważ nie mam wiedzy na temat kosiarek spalinowych proszę o infromację o tej "nieszczęsnej" mocy. Rzeczywiście na kartonie widnieje moc 2,5 kW (co wg mojej wiedzy przelicza się na ok. 3,4 KM), Castorama (podobno za AL-KO) podaje 5,5 KM.
Na innych kosiarkach również zauważyłem, że następuje chyba jakieś nieporozumienie związane z "maksymalną mocą teoretyczna" (pisze o tym Irukard). Szczerze mówiąc to nikt (zarówno z Castoramy jak i z serwisantów!!!) nie potrafił mi tego wytłumaczyć, a ja lubię wiedzieć jakiej manipulacji jestem poddawany :-)
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 10 Maj 2013, 10:16   

Maksymalna moc teoretyczna silnika jest mierzona na maksymalnych obrotach na jakich silnik jest w stanie pracować. Czyli zazwyczaj około 4500 RPM. W Kosiarce silnik pracuje na 2800-3000RPM. Ot cała tajemnica.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
Wysłany: 10 Maj 2013, 10:31   

[quote="irukard"]Maksymalna moc teoretyczna silnika jest mierzona na maksymalnych obrotach na jakich silnik jest w stanie pracować. Czyli zazwyczaj około 4500 RPM. W Kosiarce silnik pracuje na 2800-3000RPM. Ot cała tajemnica.[/quote]

Poczytaj jak przebiegają krzywe mocy w silnikach spalinowych, może zobacz kilka przykładów, a potem pisz.
_________________
HardWare :)
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
  Wysłany: 10 Maj 2013, 11:55   

Cytat:
http://autowiedza.republika.pl/moc_i_sprawnosc.html
Tu jest trochę teorii Krzysztofie. Wylicz optimum dla silnika.
_________________
HardWare :)
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
Wysłany: 10 Maj 2013, 12:03   FABRYKI.

Cytat:
http://www.bigchina.pl/producent/profil/34453/chongqing_das_motor_machinery_co_ltd


A tu link gdzie produkują większość Chińskiej "kupy".
_________________
HardWare :)
 
dr_pajchiwo 

Wiek: 49
Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 2
Wysłany: 10 Maj 2013, 12:11   

Dla osoby, która próbuje wybrać kosiarkę ważne jest, moim zdaniem, aby wartości podawane przez producentów były porównywalne (określane na podstawie tej samej metodologii pomiaru). Tymaczasem marketing przysłania zdrowy rozsądek i podaje się liczby, które robią wrażenie na plakatach.
Czy zatem wartość podawana np. dla silnika B&S 6 KM to jak się domyślam również jest ta tzw. "wartość maksymalna"?
Przy tej kosiarce AL-KO skądś musiała się wziąć ta wartość 5,5 KM bo nie jest to wymysł Castoramy (na razie mamy wykładnię Irukard'a oraz polemikę Lukas'a).
Sadzę, że na potrzeby prowadzonych tutaj rozważań nie jest konieczna zbytnia inżynerska dokładność - bo być może maksymalna moc nie jest osiągana przy maksymalnych obrotach - w każdym razie chodzi o zasadę jak przy podawaniu spalania przez producentów samochodów - warunki laboratoryjne i nikt i tak tego nie osiągnie.
Ponieważ się przekonałem, że te wartości mają wymiar marketingowy to zdecydowałem o zakupie tej kosiarki - podzielę się pierwszymi wrażeniami.
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
Wysłany: 10 Maj 2013, 12:37   

Owszem jestem agresywny ponieważ nie lubię jak mi się ciemnotę wciska. Mam tą kosiarkę i muszę stwierdzić że jest ok. A pisanie o Chińskich kupach jest nie na miejscu bo tam produkują większość tego sprzętu. Nie kupuję takiego sprzętu na Hura i też jestem dociekliwy; nigdzie nie znalazłem informacji na temat "teoretycznej mocy kosiarki"... A Krzysztof bardzo proszę powiedz na jakiej zasadzie określasz tą moc albo kto ją sprawdza. Jeśli na rynek wchodzi nowość to ktoś to musi przetestować. A jak się zepsuje; cóż pech.
_________________
HardWare :)
 
janekm1 

Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 5
Wysłany: 10 Maj 2013, 14:29   

dr_pajchiwo napisał/a:
Dla osoby, która próbuje wybrać kosiarkę ważne jest, moim zdaniem, aby wartości podawane przez producentów były porównywalne (określane na podstawie tej samej metodologii pomiaru). Tymaczasem marketing przysłania zdrowy rozsądek i podaje się liczby, które robią wrażenie na plakatach.
Czy zatem wartość podawana np. dla silnika B&S 6 KM to jak się domyślam również jest ta tzw. "wartość maksymalna"?
Przy tej kosiarce AL-KO skądś musiała się wziąć ta wartość 5,5 KM bo nie jest to wymysł Castoramy (na razie mamy wykładnię Irukard'a oraz polemikę Lukas'a).
Sadzę, że na potrzeby prowadzonych tutaj rozważań nie jest konieczna zbytnia inżynerska dokładność - bo być może maksymalna moc nie jest osiągana przy maksymalnych obrotach - w każdym razie chodzi o zasadę jak przy podawaniu spalania przez producentów samochodów - warunki laboratoryjne i nikt i tak tego nie osiągnie.
Ponieważ się przekonałem, że te wartości mają wymiar marketingowy to zdecydowałem o zakupie tej kosiarki - podzielę się pierwszymi wrażeniami.



te 5,5KM to jest tylko na reklamach, jak kupowałem w sklepie to było 3,4. Mam ok.1400m do koszenia i nie widzę problemu.Nie zauważyłem aby mocy brakowało,fakt 0,5metrowej trawy nie kosiłem. Co do serwisu to w sklepie twierdzili ,że to jest AL-KO i serwis normalnie. Zresztą wszystkie informacje w instrukcji i na pudełku też o tym świadczą, więc spokojnie.Wydaje mi się,że za tą cenę nic lepszego się nie kupi.
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
Wysłany: 10 Maj 2013, 15:03   

Cytat:
"te 5,5KM to jest tylko na reklamach, jak kupowałem w sklepie to było 3,4. Mam ok.1400m do koszenia i nie widzę problemu.Nie zauważyłem aby mocy brakowało,fakt 0,5metrowej trawy nie kosiłem. Co do serwisu to w sklepie twierdzili ,że to jest AL-KO i serwis normalnie. Zresztą wszystkie informacje w instrukcji i na pudełku też o tym świadczą, więc spokojnie.Wydaje mi się,że za tą cenę nic lepszego się nie kupi"


Zgadzam się z tym, i również polecam.
_________________
HardWare :)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 10 Maj 2013, 16:58   

Według mnie moc maksymalna silnika jest ta sama ale silnik założony w różnych agregatach tnących ma inną moc nominalną sekret jak zwykle tkwi w szczegółach a tego typu przepychanki raczej bym odradzał, wiem również jak przebiegają krzywe mocy i momentu obrotowego w silnikach a przede wszystkim podawanie mocy w kM ma dwie zasadnicze normy Si i HP i pomiędzy nimi jest niewielka różnica w przeliczeniach.
Czasami producenci podają w HP bo jest to wartość wyższa.
Ostatnio zmieniony przez troku 10 Maj 2013, 17:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
mireq 

Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 1
Wysłany: 10 Maj 2013, 20:19   

Witam,
Mam pytanie do użytkowników kosiarki AL-KO Classic 5.13 BR-X z tego tematu. Czy przy koszeniu i cofaniu kosiarki do tyłu z wyłączonym napedem oczywiście, czuć jakiś opór na kołach ? Mam kawałek do skoszenia gdzie rosną różne drzewka i krzaki i chciałbym aby kosiarka chodziła bez oporów do przodu i do tyłu, a jak testowałem jakieś tanie kosiarki z napędem to zawsze przy cofaniu do tyłu czuć było opór.

pzdr.
 
flex 

Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 2
Wysłany: 10 Maj 2013, 20:47   

Witam Wszystkich użytkowników tej kosiarki, też ją kupiłem i dziś odbyło się pierwsze koszenie. Pchanie tej kosiarki do przodu i tyłu - czuć lekki opór (opór przekładni i paska klinowego) - chyba jest to normalny objaw.
Miałem dziwną sytuację podczas wymiany kosza, wyciągnąłem kosz, opróżniłem go i założyłem, zrobiłem kółko 20*15 metrów i w koszu pusto (trawka ok.10 cm), kosiarka zaczęła słabnąć i zgasla - mówię co jest grane.Okazuje się,że podczas opróżniana kosza trzeba również wybrać trawkę znajdującą się w wylocie z kosiarki-wlocie do kosza, po prostu się zapchała i zgasła. Po tej nauczce wszystko wróciło do normy.
Następny test to koszenie trawki ok 20 cm po nierównym terenie - jednym słowem daje radę, tylko zawieszenie ustawione na najwyższy zakres. Trawkę kosiłem ok. 1 godz, 10 min i spaliła cały bak. Ogólnie jestem zadowolony, ale stwierdzam, że jest dla mnie trochę za duza, mam trochę manewrowania między drzewkami, mniejszą byłoby lepiej

A jak u Was ze spalaniem, czy litr na godzinę pracy to dużo?

Troku i irukard - dzięki za info odnośnie privów (pisałem do Was nie będąc zalogowanym na forum)




mireq napisał/a:
Witam,
Mam pytanie do użytkowników kosiarki AL-KO Classic 5.13 BR-X z tego tematu. Czy przy koszeniu i cofaniu kosiarki do tyłu z wyłączonym napedem oczywiście, czuć jakiś opór na kołach ? Mam kawałek do skoszenia gdzie rosną różne drzewka i krzaki i chciałbym aby kosiarka chodziła bez oporów do przodu i do tyłu, a jak testowałem jakieś tanie kosiarki z napędem to zawsze przy cofaniu do tyłu czuć było opór.

pzdr.
_________________
pozdrawiam
 
Agart 


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Cze 2010
Posty: 94
Wysłany: 10 Maj 2013, 21:24   

Lukas napisał/a:
Owszem jestem agresywny ponieważ nie lubię jak mi się ciemnotę wciska. Mam tą kosiarkę i muszę stwierdzić że jest ok. A pisanie o Chińskich kupach jest nie na miejscu bo tam produkują większość tego sprzętu. Nie kupuję takiego sprzętu na Hura i też jestem dociekliwy; nigdzie nie znalazłem informacji na temat "teoretycznej mocy kosiarki"... A Krzysztof bardzo proszę powiedz na jakiej zasadzie określasz tą moc albo kto ją sprawdza. Jeśli na rynek wchodzi nowość to ktoś to musi przetestować. A jak się zepsuje; cóż pech.

Zamiast się ciskać proponuję najpierw przeczytać to: http://e-kosiarki.net/top...towy-vt1478.htm
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
Wysłany: 10 Maj 2013, 21:42   TEORIA.

Teoria i to wysnuta przez Krzysia. Moc się oblicza z TEGO wzoru: http://autowiedza.republi..._sprawnosc.html , a Twoja matematyka nie uwzględnia momentu obrotowego i jest wciśnięta przez jakiegoś znachora. Życzę POWODZENIA.
_________________
HardWare :)
Ostatnio zmieniony przez Lukas 11 Maj 2013, 15:41, w całości zmieniany 2 razy  
 
Lukas 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 10
Wysłany: 10 Maj 2013, 22:31   

Oporu nie ma, ale jest dość ciężka i tu może być problem, a paliwa zjadła jakieś 0.3 L mniej więcej w godzinę. Jak dla mnie świetna kosiarka w fajnej cenie, wszystko solidne i pali na "rys", szukałem czegoś fajnego i to się wstrzeliło w kategorię, po kilku godzinach koszenia stwierdzam że jest wystarczająca a ~3,4 KM wystarczy w zupełności i nie trzeba nic liczyć żeby skosić ogród w komfortowych warunkach.
_________________
HardWare :)
Ostatnio zmieniony przez Lukas 11 Maj 2013, 15:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
piotrek83 

Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 11:54   

Może ktoś chce kupić tą kosiarkę?
Mam ją na sprzedaż, kupiłem 20.05 w Castoramie, bardzo porządny sprzęt, ale niestety dla żony jest za ciężka...
Odpalona dosłownie RAZ... tak JEDEN RAZ.
Cały komplet z pudełkiem i paragonem sprzedam za 900zł + ewentualna wysyłka kurierem ok 50zł.
Odbiór osobisty jak coś w okolicach Opola.

kos.jpg
Plik ściągnięto 2159 raz(y) 662,72 KB

 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 13:46   

Powodzenia ale z serwisem do tej jednej kosiarki robionej tylko dla Castoramy będzie duży problem
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
piotrek83 

Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 14:14   

janek38 napisał/a:
Powodzenia ale z serwisem do tej jednej kosiarki robionej tylko dla Castoramy będzie duży problem


Ciekawe to co piszesz bo np. w Niemczech jest ona normalnie sprzedawana i jest nawet na oficjalnej stronie Alko jako nowość. To, że Ty nie masz jej w swoim sklepiku nie znaczy, że nie jest nigdzie indziej sprzedawana ;)
http://100.al-ko.com/de/b...-5-13-br-x.html
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 15:05   

Zobacz sobie Panie mądralinski na naszej stronie AL-KO,nawet w AL-Ko w Polsce nie ma do tej kosiarki części,żaden serwis w kraju ci tego nie naprawi chyba że ktoś mieszka blisko granicy z Niemcami to może próbować,to jest właśnie to kupowanie w marketach typu Castorama itd.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 5 Czerwiec 2013, 15:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
piotrek83 

Dołączył: 05 Cze 2013
Posty: 3
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 15:24   

janek38 napisał/a:
Zobacz sobie Panie mądralinski na naszej stronie AL-KO,nawet w AL-Ko w Polsce nie ma do tej kosiarki części,żaden serwis w kraju ci tego nie naprawi chyba że ktoś mieszka blisko granicy z Niemcami to może próbować,to jest właśnie to kupowanie w marketach typu Castorama itd.



Żaden mądraliński, stwierdzam jedynie fakty, że nie jest to produkt robiony tylko i wyłącznie dla Castoramy. Jeżeli jest na niemieckiej stronie AL-KO jako ich model uwierz, że żaden serwis nawet w PL nie odmówi jej naprawy;)
...a zresztą co do serwisu chyba kolega wyżej dosadnie napisał:

Cytat:
Rzeczywiście kosiarki o takim symbolu Panowie nie znaleźli w systemi (jak sądzę chodziło o system wspomagający wyszukiwanie części itd. dostarczony przez AL-KO).
Wysłali zapytanie do firmy AL-KO z prośbą o infromację dotyczącą tej kosiarki. Dzisiaj otrzymałem infromację iż AL-KO dostarczyło im wszystkie schematy dotyczące tej kosiarki i nie powinno być żadnych problemów z serwisowaniem (sewisowanie na zasadach jak każda inna kosiarka AL-KO).
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 16:54   

piotrek83 napisał/a:
janek38 napisał/a:
Zobacz sobie Panie mądralinski na naszej stronie AL-KO,nawet w AL-Ko w Polsce nie ma do tej kosiarki części,żaden serwis w kraju ci tego nie naprawi chyba że ktoś mieszka blisko granicy z Niemcami to może próbować,to jest właśnie to kupowanie w marketach typu Castorama itd.



Żaden mądraliński, stwierdzam jedynie fakty, że nie jest to produkt robiony tylko i wyłącznie dla Castoramy. Jeżeli jest na niemieckiej stronie AL-KO jako ich model uwierz, że żaden serwis nawet w PL nie odmówi jej naprawy;)
...a zresztą co do serwisu chyba kolega wyżej dosadnie napisał:

Cytat:




No ale jak do nich przyjdziesz z ta kosiarka do jakiegoś serwisu to prawdopodobnie będą ci problemy robić bo nie u nich kupiłeś tylko w markecie znam to bo sam przez to przechodze mimo ze sprzęt nie jest z marketu ani przez internet
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 18:41   

Koledzy uruchomcie hamulec bezpieczeństwa, proponuję Milszą konwersację,
Alko ma części do tych kosiarek co prawda na zamówienie ale są,
Jest to typowy Chińczyk owszem ale dobrze wykonany i normalnemu użytkownikowi posłuży parę lat ( sam silnik przy odpowiedniej obsłudze przeżyje kosiarkę to loncin )
Martwiłbym się bardziej o koła i agregat tnący lecz tak jak pisałem powyżej jak dasz tak masz.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 18:48   

Wyjaśnienie mocy podawanej na silnikach jest bardzo proste !
Praktycnie rzecz biorąc jeśli spotkamy silnik {oznaczmy go jako "a"}, który po przez kreatywne- teoretyczne, lub celowo-oszukańcze ma parametry wyliczone zbyt wysoko , to w porównaniu do silnika {oznaczmy go jako"b"} w którym poprzez nieudollność {lub nadmierną skromność } przeliczania z koni parowych na konie mechaniczne i dalej na inne jednostki poprzez KW. spowrotem na KM. ma moc drastycznie zaniżoną to może okazać się , że "a" pomimo że jest większe od "b" jest mniejsze od "b"
czyli a>b>a
Bardzo duże skrzypce można zamienić na bardzo mały kontrabas....
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 19:08   

troku napisał/a:
Koledzy uruchomcie hamulec bezpieczeństwa, proponuję Milszą konwersację,
Alko ma części do tych kosiarek co prawda na zamówienie ale są,
Jest to typowy Chińczyk owszem ale dobrze wykonany i normalnemu użytkownikowi posłuży parę lat ( sam silnik przy odpowiedniej obsłudze przeżyje kosiarkę to loncin )
Martwiłbym się bardziej o koła i agregat tnący lecz tak jak pisałem powyżej jak dasz tak masz.


Lonciny to przyznaje że zajebiste silniki biorąc pod uwage cene/jakość
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 5 Czerwiec 2013, 20:17   

No nie wiem albo mój przedstawiciel jest nieudolny albo wy :)
Po pierwsze kosiarka w całości przypływa z Chin.
Naprawy Gwarancyjne tylko Centralny serwis ALKO (30dni)
Silnik bliżej nie znany i nie porównujcie go do Loncina który jest w modelach Highline i Silver bo silnik ten jest z najniższej pułki.
Części narazie brak .
Tyle w temacie reszta dla was do przemyślenia

Patent:
Reklama na bilbordach za darmo w całej Polsce a kosiarka pod banderą ALKO
Tak to załatwiają wielkie firmy oczywiści na PLUS dla ALKO!!!
A wy nabierajcie się dalej na Chwyty Castoramy

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
flex 

Dołączył: 10 Maj 2013
Posty: 2
Wysłany: 7 Czerwiec 2013, 22:32   

Co do silnika to znalazłem coś takiego, są to silniki SANLI (jest wydrukowany numer tego silnika jak popatrzycie na jego korpus - powyżej mocowania go z bębnem kosiarki)
CZy firma SANLi jest ok? Ja tego nie wiem

pzdr

SILNIK KOSIARKI SPALNOWEJ SL51OHVN4W1 SL1P68F.zip
silnik
Pobierz Plik ściągnięto 1280 raz(y) 381,44 KB

Ostatnio zmieniony przez flex 7 Czerwiec 2013, 22:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
Patryk 

Dołączył: 10 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: 10 Czerwiec 2013, 22:56   

Witam, mam pytanie gdzie dostanie pasek klinowy od napędu do tej kosiary ? ;d
 
GB 

Dołączył: 15 Lip 2013
Posty: 1
Wysłany: 15 Lipiec 2013, 19:50   

a co sądzicie o tym modelu: ALKO Silver 51 BR-A Comfort 4w1, czeka mnie pierwsze koszenie trawnika :-)
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 15 Lipiec 2013, 20:29   

po prostu skoś ten trawnik a sam zobaczysz jaka to maszyna
 
kamil9852 

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: 23 Kwiecień 2014, 21:57   

czy ktoś mógł by podać mi rozmiar paska napędowego do kosiarki al ko classic 5.13 br- x plus
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 23 Kwiecień 2014, 22:05   

kamil9852 napisał/a:
czy ktoś mógł by podać mi rozmiar paska napędowego do kosiarki al ko classic 5.13 br- x plus


XPZ 825 - numer katalogowy 479151

Wąski profil, pasek uzębiony. Polecam Optibelt. Wysłać? :)
 
kamil9852 

Dołączył: 23 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: 24 Kwiecień 2014, 15:13   

A czy ten pasek będzie pasować do tej kosiarki?
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 25 Kwiecień 2014, 09:37   

kamil9852 napisał/a:
A czy ten pasek będzie pasować do tej kosiarki?


Nie. Celowo wprowadzam ludzi w błąd. Mam takie hobby. Odwołuję moją propozycję wysłania paska.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 26 Kwiecień 2014, 09:00   

Ktoś tu za długo pracuje i robi się nerwowy. ;)

A Kamil jedynie się upewnia...
_________________
Pozdrawiam
M.
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 26 Kwiecień 2014, 11:16   

Proponuje dać sobie po razie zamiast się wykłócać :)
Nie róbmy, żeby to forum przekształciło się w portal pełen "hajterów", którzy negują wszystko tylko dlatego, że coś jest nie po ich myśli.
Żyjemy czasach, w których producenci idą na ilość popartą zwykle teoretyczną jakością i zmienić tego nie zdołamy. Trzeba się z tym pogodzić, a podczas zakupów wykazać się odrobiną zdrowego rozsądku.
...zamiast dać sobie po razie, można także wypić brudzia ;)
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 26 Kwiecień 2014, 12:09   

Są dni gdy wychodzisz z pracy o 22. To nie są lekkie dni. I jak muszę powtarzać po kilka razy to samo, to zaczyna mnie to nużyć. Bo oczywiście o kosiarkach wszyscy przypominają sobie na wiosnę, wychodząc z założenia, że serwis nic nie robi i tylko czeka na ich kosiarkę. Tak było zawsze i będzie.

Co do paska. Taka informacja jest w dokumentacji serwisowej AL-KO. Jest to informacja pewna na 96,375%. Przy pomiarze niepewności uwzględniłem popęd seksualny gołębi i brudną matrycę monitora. Co do dokumentacji - niezmiernie rzadko zdarzają się w niej pomyłki. Poza tym AL-KO przy większości bud z nożem 51cm stosuje paski XPZ 825. Zaś przy budach 46cm stosuje paski XPZ 762. Można je zamienić na paski nieuzębione SPZ, ale XPZ'tki lepiej się układają na kółkach pasowych.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum