Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Czy kosiarka ze sprzęgłem zabezpieczy przed korzeniami?
Autor Wiadomość
mardan 

Imię: Marcin
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 23 Maj 2015, 21:59   Czy kosiarka ze sprzęgłem zabezpieczy przed korzeniami?

Witam wszystkich,

Jestem nowym użytkownikiem forum, na które natrafiłem szukając pomocy w kwestii doboru kosiarki...

Próbowałem przez ostatnie 2 dni doprowadzić do ładu 3000m2 sadu, który nie jest ani równy, ani specjalnie zadbany. Co najgorsze, można się natknąć na wystające z ziemi pnie, pozostałości starych drzew. Do tej pory było to koszone kosą spalinową, ale jest to zbyt czasochłonne. I niezbyt dokładne, równe i nisko przycięte. Rośnie tam dużo jabłoni, z których później jabłek trzeba szukać w stosunkowo dużej trawie :) A i koszenie kosą trawy z jabłkami w środku nie jest zbyt przyjemne.

Pierwsza próba dotychczasową kosiarką przeszła dość pomyślnie, nawet to nieźle skosiło, tyle że pod koniec trafiłem na pień - i to by było na tyle z kosiarki :) Mam plan oczyszczenia tej działki z tych pozostałości, ale takie niespodzianki się pewnie jeszcze dość długo będą zdarzały...
Wiem tyle, że potrzebuję coś mocniejszego (min. 6-6.5KM).
I rozbiłem się o kwestie tych nieszczęsnych pni... znalazłem kosiarkę TORO 20958 BBC ze sprzęgłem, które wedle zapewnień sklepu "oraz system BBC ( sprzęgło) zabezpiecza kosiarkę i silnik przed uszkodzeniami spowodowane uderzeniem noża o przeszkode - kamien - pieniek, kretowisko i inne przeszkody ukryte w trawie."

Nie udało się mi nigdzie tego potwierdzić (również na tym forum) - i teraz mam pytanie, czy jest sens wydawać ok. 3k na kosiarkę, którą i tak przy pierwszym koszeniu mogę porządnie popsuć;) czy też to sprzęgło rzeczywiście zapewnia jakąkolwiek ochronę?

Z drugiej strony znalazłem coś takiego: AS-MOTOR. Czy ktoś używał? Wie, czy się to sprawdzi?

Czy może jest coś innego wartego polecania?

Pozdrawiam serdecznie
Marcin Danek
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 24 Maj 2015, 08:13   

Sprzęgło noża nie jest zabezpieczeniem przed uderzeniami, służy tylko by rozłączyć nóż podczas pokonywania przeszkód.
  
 
mardan 

Imię: Marcin
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 24 Maj 2015, 21:49   

Znalazłem jeszcze coś takiego:
http://sklep.hand.pl/cate...-wysokiej-trawy

Czy kosiarki tego typu nadają się do 'trochę' dłuższej trawy, powiedzmy do połowy łydki (ale nie takiej, jak na filmach reklamowych, powyżej pasa)?

Czy to zły kierunek poszukiwań?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc!
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 25 Maj 2015, 13:57   

Kosiarki nadają się do wyższej trawy. Koszą i układają pokos, ale uchylne noże nie ochronią przed kontaktem z pniakami. Mam BDR-700 i nieraz prostowałem noże a i spawanie bębnów też się trafiło.
Sprawę pniaków i bezpiecznego koszenia ogarnąłem kupując kilka lat temu "marketową" pilarkę spalinową NAC SPS 01-38 za ok. 250 zł. i używam jej wyłącznie do równania pni z powierzchnią ziemi (do obalania drzew i gałęziowania mam inne pilarki). Trochę upierdliwe jest częste ostrzenie łańcucha oraz czyszczenie prowadnicy i komory sprzęgłowej z ziemi, ale nad tak ściętymi pniakami przejeżdża każdy sprzęt i mam święty spokój.
Zdaję sobie jednak sprawę, że jest to rozwiązanie z gatunku "jak utrzeć dupę szkłem", ale takie są realia. Trudno zastąpić porządną karczownicy do pni lub użycie np. koparki do wyrwania karczów.
_________________
widzę Chorągwicę
 
mardan 

Imię: Marcin
Dołączył: 23 Maj 2015
Posty: 3
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 22:43   

Dziękuję wszystkim za pomoc i opinie.
Ostatecznie zdecydowałem się na kosiarka mieląca HURRICAN 550 firmy VARI. Nie podaję sklepu, aby nie reklamować, jeśli ktoś zainteresowany - proszę pisać na priv to podam namiary.

Zalety:
1. Napęd noża poprzez pasek, silnik przesunięty w stosunku do noża - brak możliwości skrzywienia wału
2. Koła pompowane z dużym bieżnikiem - jedzi po wszystkim
3. Płoza ślizgająca się po terenie z przodu
4. Brak 'ramy' z przodu (jak w kosiarce), tylko wielka przestrzeń do zabioru trawy - o nic się nie blokuje, trawa się nie ugina, więc też nie musi wstawać do koszenia.
5. Prosta konstrukcja
6. Teren nierówny, kretowiny, górki, trawa po kolana - wszystko równo wykoszone. Jakby ktoś był zainteresowany - mogę podesłać zdjęcia - chociaż one i tak nie oddadzą wszystkiego.

Wady:
1. Wolna (raptem 2,6kmh, no ale mieląc pół metrową trawę pewnie nie dałaby rady szybciej) - ale i tak koszenie trwa szybciej niż kosą. 3000m2 można zrobić w 4h.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 10 Czerwiec 2015, 23:20   

fajna kosiareczka
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum