Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
GREEN WORLD GW 530 S ALU
Autor Wiadomość
chimal 

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 4
Wysłany: 8 Marzec 2013, 21:26   GREEN WORLD GW 530 S ALU

Witam,

Noszę się z zamiarem zakupu kosiarki z napędem do koszenia ~3 tyś m2 Przeglądając fora zacząłem skłaniać się ku kosiarkom firm AL-KO, TORO i John Deere. Miałem też na uwadze zakup kosiarki BRUTE w LeroyMerlin, ale ostatecznie zrezygnowałem z zakupu w markecie. Po odwiedzeniu lokalnego sklepu z dużą ilością kosiarek Pan zachwalał mi aluminiowego Green Worlda GW 530 S ALU w cenie przedsezonowej 1760zł. Kosiarka sprawia całkiem pozytywne wrażenie. Jest masywna, stabilna podobno nie ma możliwości żeby zjadła ją rdza.

Parametry techniczne:
Model GW 530 S ALU B&S 675RS
Silnik Briggs&Stratton seria 675 RS
Pojemność silnika 190cc
Moc 6KM
Korpus Aluminiowy
Pojemność kosza 60 l.
Centralna regulacja wysokości koszenia
Napęd: tak
Szerokość robocza 53cm

Części zamienne są i do tego w normalnych cenach. Oryginalny nóż 70zł.
Pytanie do znawców, dealerów i użytkowników czy warto, a jeśli nie to jaka alternatywa (może być ciut droższa). Dzięki i czekam na pomoc.

Michal
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Marzec 2013, 03:40   

Za te pieniądze to warto, pomyśl jednak jeszcze o innych przez ciebie wymienionych,
Jak wiecie zajmuję się toro od ładnych paru lat sam na sobie testuje sprzęt też, mam dobrą opinię o nich i zachęcam do spróbowania systemu napędu ADS w kosiarkach, jeżeli raz zasmakujesz nie będziesz chciał innej, cena co prawda jest wyższa lecz w przeliczeniu na ok 25 lat pracy kosiarki rocznie to niewiele.
 
gujas 

Dołączył: 09 Mar 2013
Posty: 1
Wysłany: 9 Marzec 2013, 08:09   

Witam wszystkich. A pomiędzy GW 530 ALU a Viking MB 448 T to którą wybrać ? Trochę się różnią mocą i szerokością koszenia. Proszę o opinie.
 
chimal 

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 4
Wysłany: 9 Marzec 2013, 20:12   

troku napisał/a:
Za te pieniądze to warto, pomyśl jednak jeszcze o innych przez ciebie wymienionych,
Jak wiecie zajmuję się toro od ładnych paru lat sam na sobie testuje sprzęt też, mam dobrą opinię o nich i zachęcam do spróbowania systemu napędu ADS w kosiarkach, jeżeli raz zasmakujesz nie będziesz chciał innej, cena co prawda jest wyższa lecz w przeliczeniu na ok 25 lat pracy kosiarki rocznie to niewiele.

Dzięki za odpowiedź. Jaki model TORO byś polecał na moją powierzchnię do koszenia. Cena max myślę 2200zł. Czy masz jakieś info kto handluje w okolicy Gliwic marką TORO, bo google nic mi nie wyszukało. Jak nie znajdę TORO to chyba się skuszę na tego Green Worlda.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 9 Marzec 2013, 21:11   

Jest sklep wysyłkowy Prosat zagoogluj i pokaże się
 
chimal 

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 4
Wysłany: 9 Marzec 2013, 22:04   

troku napisał/a:
Jest sklep wysyłkowy Prosat zagoogluj i pokaże się

W ciemno bez wizji lokalnej, kosiarki za ponad 2 tyś nie kupie w sklepie internetowym. Dzięki za namiary.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 10 Marzec 2013, 08:07   

W Katowicach jest dystrybutor firma Vigo http://www.vigo.katowice.pl/
Pogadać też z Krzysztofem prowadzi sprzedaż i serwis Toro na pewno pomoże
Ostatnio zmieniony przez troku 10 Marzec 2013, 10:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
chimal 

Dołączył: 08 Mar 2013
Posty: 4
Wysłany: 11 Marzec 2013, 10:57   

troku napisał/a:
W Katowicach jest dystrybutor firma Vigo http://www.vigo.katowice.pl/
Pogadać też z Krzysztofem prowadzi sprzedaż i serwis Toro na pewno pomoże

Niestety firma Vigo z Katowice sprowadza TORO tylko na zamówienie. Poradzili mi wprawdzie sklepy w których TORO można obejrzeć, ale to jest ok. 150 km ode mnie w obie strony. Cena i tak droższego TORO plus dojazd (zakładam że np. kosiarka mi się nie spodoba i jej nie kupię) staje się powoli astronomiczna. Chyba poprzestanę na Green World'ie. Sprzedawca pod ręką, serwis też. Chyba że polecacie jeszcze jakieś firmy, którym się przyglądnąć.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 13 Marzec 2013, 17:15   

gujas napisał/a:
Witam wszystkich. A pomiędzy GW 530 ALU a Viking MB 448 T to którą wybrać ? Trochę się różnią mocą i szerokością koszenia. Proszę o opinie.


Mocą się nie różnią, szerokością tak. Ale przede wszystkim jakością.
Vikinga nawet bym nie stawiał koło GW 530 ALU, bo by się Viking ze wstydu spalił. Viking to produkt najwyższej jakości, jest to marka Stihla. Green World to klasyczny chińczyk.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum