Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Husqvarna rider vs Stiga Park vs Minitraktor
Autor Wiadomość
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 18 Grudzień 2011, 12:47   Husqvarna rider vs Stiga Park vs Minitraktor

Witam

Poszukuje sprzętu który umożliwi koszenie trawy czasem nawet do 1 m.

Zmagałem się z traktorkiem wyposażonym w noże ale powiedziałem basta i planuje zakup Stiga Park, Husqvarna lub traktorka tzw japońskiego z kosiarką bijakową. Wszystki jakie mnie interesują musza mieć moc ok 20KM aby kosiarka bijakowa pracowała efektywnie.

Może moje spostrzeżenia:

- Stiga Park - Niższa jakość w porównaniu do Husqvarny, ciekawy wygląd, dużo produktów na rynku wtórnym - przegubowy mała waga, drogie akcesoria w porównaniu do Husqvarny

- Husqvarna Rider - mniejsze gabaryty, tańsze akcesoria, serwis husqvarny w praktycznie każdym mieście.

- Traktorek japońskie typu kubota, yanmar - Uniwersalność, tanie akcesoria ze względu na uniwersalność zastosowania, problem z częściami. Za nowy trzeba zapłacić grube pieniądze.


Co polecacie ?

Ja długo stawiałem na Stiga Park oraz zastanawiałem się nad kupnem traktorka lecz, zainteresowałem się marką husqvarna i nie zdawałem sobie sprawy z tego że oferują równie ciekawe akcesoria.

Wszystkie typy w/w mają w ofercie wspomnianą kosiarkę bijakową która z wiadomych przyczyn lepiej sobie radzi z powierzchniami przemysłowymi.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 27 Grudzień 2011, 23:46   

wszystko żależy od tego do jakiej kasy ma być ten rider?
Czy chcesz żeby był z napędem na jedną oś czy 4wd?
Ostatnio zmieniony przez dolek 27 Grudzień 2011, 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 3 Styczeń 2012, 18:26   

Obydwie maszyny dysponują mocą 20 KM ( ten sam silnik ) z napędem na jedną oś tak więc szukamy czegoś wytrzymałego. Nie wiem czemu ale wg. mnie stiga park może nie dać rady na nierównym terenie, nie chodzi o to że się zakopie czy nie podjedzie tylko o to że osprzęt zaczepiony o ośki kół pęknie/urwie się lub coś innego.
Ostatnio zmieniony przez pat 3 Styczeń 2012, 22:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 5 Styczeń 2012, 15:16   

moim zdaniem Husqvarna bedzie lepsza ale też i droższa. Poza tym Husqvarna z tego co się nie myle to ma kilka typów riderów z tym samym silnikiem także wszystko zależy jaki brałbyś pod uwagę. Wklej jakiś link z Riderem Huski jaki by cię interesował
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 5 Styczeń 2012, 17:26   

http://www.husqvarna.com/...s/riders/pr-17/
Ten model mnie interesuje i mam okazję go zakupić z silnikiem 20 KM 2cyl B&S
http://www.husqvarna.com/...riders/r-422ts/
Ten również ale jest drogi i nie mam okazji zakupu.

Do tego
http://www.husqvarna.com/...a-profi-189118/
lub
http://www.husqvarna.com/...bijakowa-profi/

Z różnic to większe koła, szerokość koszenia mnie nie interesuje ze względu na kosiarkę bijakową .
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 13 Styczeń 2012, 09:31   

A czemu akurat tych dwóch Firm ??
przecież masz jeszcze b.dobre sprzęty Hustler,Ariens,Gianni Ferrari,chyba że interesuje cię napis wtedy rozumiem
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 15 Styczeń 2012, 15:13   

Husqvarna na pewno NIE będzie lepsza. Jeśli porównasz maszyny tej samej klasy, Stiga pobije HQV na głowę.

Stiga jest sprzętem przegubowym, łamanym dokładnie w połowie, a to znaczy, że tylne kołą podążają idealnie śladem przednich. Nigdy nie uderzysz w płot, czy ścianę budynku zawracając. HQV ma skrętną jedynie tylną oś i na pewno uderzysz w ścianę nie raz.

Stiga ma grubszą ramę, jest trwalsza.

Stiga ma znacznie mocniejsze mocowanie noża, wystarczy porównać. Uchwyt noża w Stidze jest wielkości małego arbuza, a w HQV małego pomarańcza. Same noże też wypadają na korzyść Stigi. HQV ma całe listwy, co przy uderzeniu w kamień, korzeń czy hydrant niszczy uchwyt (dość drogi). Stiga ma uchylne końcówki, które przy uderzeniu poddadzą się.

Stiga posiada układ kierowniczy sterowany łańcuchem a HQV linką.

Mógłbym tak dłużej, bo swego czasu robiłem kompletny przegląd riderków na rynku i porównywałem wszytskie modele (Countax, Oleo-Mac, Husqvarna, Stiga, Cub Cadet, G. Ferrari)

Średnio lubię markę Stiga, ale riderki to akurat ich konik i na rynku w tym sektorze są najlepsi.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
URMIK 

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 2
Wysłany: 19 Styczeń 2012, 17:49   

Również zauważam przewagę raiderów Stiga Husqvarna stosuje silniki Kawasaki, są bardzo dobre lecz mocno paliwożerne.
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 25 Styczeń 2012, 02:58   

Ok dzięki Panowie, do sezonu jeszcze trochę ale już myślę zrobić zakup, trochę mnie przekonaliście, ale napiszcie mi co jest wytrzymalsze gniazdo mocowania osprzętu w Husqvarnie czy Stiga ? Boję się że jak o coś zahaczy to pójdą zaczepy przy kole a w husqvarnie wygląda to bardziej stabilnie.

Chcę używać kosiarki bijakowej ponieważ kosiarki z nożem już posiadam i nie nadają się na wyższą trawę oraz nierówny teren.

Janek38:
Wymieniasz Hustler,Ariens,Gianni Ferrari ale gdzie ja znajdę do nich osprzęt kosiarka bijakowa czy też szczotka w cenie ww. ?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 26 Styczeń 2012, 13:53   

Nie spotkałem się, żeby w jakiejś Stidze komuś udało się uszkodzić mocowanie osprzętu do osi. Jest naprawdę solidnie wykonane. Jeśli myślisz o pracy na nierównym terenie, Hqv z tylną osią skrętną nie sprawdzi się najlepiej. Sugeruję STIGĘ.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 26 Styczeń 2012, 15:12   

OK, tak więc wstępnie wybór pada na Stigę, długo nad tym rozmyślałem i byłem przekonany bardziej na husqvarnę ale nie użytkowałem tych maszyn więc ciężko cokolwiek powiedzieć z mojej strony.
Kolejna pytanie odnośnie maszyny, czy wszystkie modele stiga park mają zbiorniczek wyrównawczy dla skrzyni hydrostatycznej ? Wspomniano również o lince/łańcuchu w stiga park czy to dość istotne aby sterowanie odbywało się po przez łańcuch ? wiadomo o jego wytrzymałości ale czy trafiały się przypadki zerwania linki / łańcucha ?

Dziękuje za odpowiedzi.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 26 Styczeń 2012, 16:58   

pat napisał/a:


Janek38:
Wymieniasz Hustler,Ariens,Gianni Ferrari ale gdzie ja znajdę do nich osprzęt kosiarka bijakowa czy też szczotka w cenie ww. ?


Zadzwoń i się zapytaj,niech przedstawią ci ofertę,myslisz że ktoś za ciebie to zrobi ??,przecież ty chcesz coś kupić a nie ja,decyzję i tak juz podjołeś więc twoje pieniądze -twój wybór,ja na pewno nie kupiłbym Stigi i to z różnych powodów
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 26 Styczeń 2012, 17:25   

janek38 napisał/a:
pat napisał/a:


Janek38:
Wymieniasz Hustler,Ariens,Gianni Ferrari ale gdzie ja znajdę do nich osprzęt kosiarka bijakowa czy też szczotka w cenie ww. ?


Zadzwoń i się zapytaj,niech przedstawią ci ofertę,myslisz że ktoś za ciebie to zrobi ??,przecież ty chcesz coś kupić a nie ja,decyzję i tak juz podjołeś więc twoje pieniądze -twój wybór,ja na pewno nie kupiłbym Stigi i to z różnych powodów

Objechałem moje miasto, nigdzie nie ma serwisu do tych urządzeń tak więc ta opcja odpada.
Przepraszam serwis dla Ariens jest akurat.
Ostatnio zmieniony przez pat 26 Styczeń 2012, 17:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 30 Styczeń 2012, 11:48   

Tak wszystkie modele Park (wszystkie znane mi modele) mają zbiorniczek wyrównawczy przy skrzyni hydrostatycznej.

Tak, linkę sterowania już wymieniałem, łańcucha nie. Przy poprawnej konserwacji łańcucha (smarowanie, naciąganie) wytrzymuje ze 20 lat.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 30 Styczeń 2012, 14:15   

markab.com.pl napisał/a:
Tak wszystkie modele Park (wszystkie znane mi modele) mają zbiorniczek wyrównawczy przy skrzyni hydrostatycznej.

Tak, linkę sterowania już wymieniałem, łańcucha nie. Przy poprawnej konserwacji łańcucha (smarowanie, naciąganie) wytrzymuje ze 20 lat.


Dziękuje za informację, otóż prace wykonuję w różnych miejscach więc głównie zależy mi na niezawodności i na dostępie do części zamiennych oraz serwisem. Trochę rozjaśniło mi to sytuację ze stiga park.


Pozdrawiam
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 6 Luty 2012, 22:31   

Jeżeli decydujesz sie na sprzęt za "poważna" kasę zwróć uwagę na kosiarki ZERO- TURN !
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 7 Luty 2012, 13:13   

pfp76 napisał/a:
Jeżeli decydujesz sie na sprzęt za "poważna" kasę zwróć uwagę na kosiarki ZERO- TURN !

Wszystko ok tylko potrzeba z kosiskiem bijakowym ponieważ mam dość wymiany wałków oraz noży ( średnio 200 zł na tydzień ). Tern nie jest równy a czasem są niespodzianki, po za tym fajnie by było jak można by było zamontować szczotkę, pług, odśnieżarkę.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum