Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
John Deere X305R
Autor Wiadomość
Ignacy1 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 8
Wysłany: 26 Sierpień 2013, 17:58   John Deere X305R

Witam.
Mam prośbę o opinię na temat traktorka John Deere X305R.
Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia związane z eksploatacją.
Słyszałem opinie, że przy wysokiej trawie (około 20 cm i wyżej) pomimo zespołu turbo (wentylator) przy wyrzutniku lubi się zapychać.
Dzięki za pomoc i opinie.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Sierpień 2013, 06:31   

Kosiarka jest przeznaczona do trawy więc max koszenia to około 10 cm,
Przy tej długości ścinanych źdźbeł się nie nie zapycha
Ostatnio zmieniony przez troku 27 Sierpień 2013, 06:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 27 Sierpień 2013, 13:46   

Przy gęstej trawie >20cm i nieodpowiedniej prędkości roboczej każda kosiarka będzie się zapychać. Turbina niewiele pomoże, jeśli ilość trawy jednorazowo nie przejdzie przez gardło wlotu do kosza. Radzę kosić tak wysoką trawę etapami.

A co do samej X305R to bardzo fajna kosiarka. Solidna. Dobrze kosi, dobrze zbiera. Cenę ma trochę za wysoką, ale znajduje właścicieli. Konkurencja dla Ariensa C-series. Jakościowo podobne, ale Ariens ma możliwość koszenia naprawdę wysokiej trawy, a X305R - nie.

Dzisiaj zawiozłem do klienta X305R, także jakbyś chciał więcej szczegółów to za ok 2-3 tygodnie będę się z nim widział na przeglądzie. Dam znać jak mu się sprawdza.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Sierpień 2013, 12:06   

Dzisiaj miałem już pierwszą skargę na maszynę. Wcale nie musi być wysoka trawa, wystarczy że jest gęsta i wilgotna, turbina się zapycha. Tunel wrzutowy jest naprawdę wąski, co przy tak szerokim kosisku musi się zapchać.

Jeżdżąc po niskiej i suchej trawie wszystko jest idealnie, ale wystarczy kosić z rana i już się zapycha. John Deere mógłby wziąć przykład z Karsita, który kosi trawę wysoką do pół łydki i nic się nie zapycha. Ale tam przez tunel wyrzutowy pewnie małe dziecko by się przecisnęło ;)
_________________
Pozdrawiam
M.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 29 Sierpień 2013, 12:34   

Tylko pewnie john deere nie przewiduje koszenia mokrej trawy tylko suchej swoją drogą ostatnio wcale nie trzeba kosić z rana żeby była wilgotna trawa rosa utrzymuje się u mnie nawet do południa
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 02:22   

Kosić na mokro, nie zbierać , jak przeschnie - po południu przejachać i zebrać siano.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 10:53   

pfp76 napisał/a:
Kosić na mokro, nie zbierać , jak przeschnie - po południu przejachać i zebrać siano.


A przy wyrzucie bocznym można kosić mokrą trawę?
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 20:12   

Koszenia mokrej trawy należy w ogóle unikać . Jednak wiadomo , że rano trawa jest zroszona i sama w sobie jest "soczysta" , dlatego też przy koszeniu sprawia wrażenie bardzo mokrej . Wyrzut boczny , czy tylny nie ma znaczenia .
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 31 Sierpień 2013, 22:13   

pfp76 napisał/a:
Koszenia mokrej trawy należy w ogóle unikać . Jednak wiadomo , że rano trawa jest zroszona i sama w sobie jest "soczysta" , dlatego też przy koszeniu sprawia wrażenie bardzo mokrej . Wyrzut boczny , czy tylny nie ma znaczenia .



Jakoś ja koszę mokrą swoim Echo Trak ( Countax ) i nie mam z tym problemów :P :mrgreen:
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 01:37   

-zakazu nie ma....
 
Ignacy1 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 8
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 14:21   

Kupiłem jednak JD X305R.
W umowie jest zawarte, że serwis tylko u sprzedawcy ?
Niestety Wasze posty się potwierdziły. Trawa była dosyć wysoka (około 20 cm) i pomimo wolnej jazdy dwa razy się przypchała, musiałem demontować rurę wyrzutnika i czyścić wylot przy turbo-paskudne dojście. Przy ostatnim przypchaniu coś jakby zadymiło z piskiem -paski klinowe, czy sprzęgło, o ile w tej kosiarce jest.
Przy zakupie nie była tez wypoziomowana ale ten temat pozostawię na później jak się trochę dokształcę w tym temacie. Pozdrawiam i dzięki za następną pomoc
 
Ignacy1 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 8
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 14:28   

I jeszcze jedno zostałem na trawniku bez paliwa bo lampka kontrolna się nie zapaliła.
Oglądałem zbiornik i nie widziałem przewodów ani czujnika. Czyżby ten model pomimo ze na desce rozdzielczej jest lampka kontrolna nie miał czujnika w zbiorniku ?
Pozdrawiam
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 2 Wrzesień 2013, 09:04   

No tak, posiadacze Countaxa nie mają problemów z zapychającą się trawą. Ale to można tłumaczyć i tłumaczyć, marka John Deere i tak działa jak magnes.
Szkoda tylko, że taka nauczka musi tyle kosztować.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum