Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka 3000 zł na 30 arów
Autor Wiadomość
Przemekc1 

Wysłany: 22 Maj 2017, 22:29   Kosiarka 3000 zł na 30 arów

Poszukuję kosiarki, która pochodzi dłuższy czas na teren 30 arów w kwocie około 3000 zł. Nie jest to idealnie płaski teren, więc przydałoby się coś w miarę solidnego. Przeważnie koszę z założonym koszem, więc powinna dobrze zbierać, ale od czasu do czasu do czasu też mulczowanie. Zrobiłem takie wstępne rozeznanie i wytypowałem następujące:

1. STIGA TWINCLIP 55 S B
Silnik B&S S675 EXi
blacha stalowa
Z plusów, wydaje się, że dzięki konstrukcji noża będzie dobrze zarówno zbierać do kosza jak i mulczować, czy ktoś ma doświadczenie z tym rozwiązaniem? Minusy to stalowa obudowa no i ten nóż jeżeli będzie konieczność wymiany jest dosyć drogi. Fajnie, że można ją ustawić pionowo.

2. ACTIVE 5400SB
Silnik B&S S800E
Aluminium
Chyba mój faworyt, zbiera dobre opinie, podobno solidny sprzęt. Silnik też chyba najmocniejszy, z filmików widać, że bardzo dobrze zbiera do kosza. Tutaj najbardziej się obawiam serwisu, z tego co widzę z tym jest kiepsko. Pytanie jak często jest potrzeba skorzystania z niego i czy rzeczywiście jest problem z częściami.

3. AL-KO 5255 VS
B&S 675 EX
blacha stalowa
Wygląda na solidny sprzęt, na plus wyrzut boczny. Do tego dłuższa gwarancja i regulacja prędkości.

4. Oleo-Mac MAX53 TBX Allroad Alu
B&S 675RS
Aluminium
Raczej najmniej mnie interesuje, najdroższa i tylko 51 cm szerokości.

Co myślicie o tych sprzętach? Które urządzenie Waszym zdaniem będzie najlepsze? Głównie zależy mi na bezawaryjnej pracy.

janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Wysłany: 23 Maj 2017, 09:27   

Active 5400SB,najmocniejszy silnik,obudowa aluminiowa i napęd dyferencjał,bezkonkurencyjna

Przemekc1 

Wysłany: 23 Maj 2017, 09:40   

A jak się sprawdza aluminium jeżeli chodzi o uszkodzenia? Nie ukrywam, czasami jakiś kamień mi się trafi, do tej pory miałem kosiarke z obudową stalowa i nie robiło to na niej wrażenia. Jest ryzyko pęknięcia?

janek38 

Wysłany: 23 Maj 2017, 11:02   

Musiał byś ją wepchnąć pod Tira żeby coś pękło,bez obaw ta obudowa jest dość gruba aby wytrzymać wiele

Przemekc1 

Wysłany: 23 Maj 2017, 11:06   

Dzięki za odpowiedź. Obecnie w sumie zastanawiam się nad Active lub Stiga. Za Stiga trochę przemawia możliwość mulczowania, do Active taki zestaw trzeba dokupić, a jednak czasami z tego korzystam. Do tego mam blisko przedstawiciela i serwis.

Czy te Stigi to ogólnie rzecz biorąc solidny sprzęt? Głównie zastanawia mnie ten nietypowy nóż, czy rzeczywiście dobrze się sprawdza zarówno w koszeniu z koszem, jak i mulczowaniu.

Czy różnica w mocy między 675, a 800e jest zauważalna? Obecnie mam stary silnik quantum xm 50 I czasami przy większej trawie potrafi się dusić, chociaż ogólnie jest w porządku. To odpowiednik 675, czy coś słabszego?

jerzyk 
jerzyk

Wysłany: 23 Maj 2017, 11:30   

odpuść activa dostępność części zerowa

janek38 

Wysłany: 23 Maj 2017, 11:52   

Moc w tym silniku wierz mi jest odczuwalna,w Stidze jest blacha stalowa tańsza bo rdzewieje więc mogą coś dorzucić,za zest.mulczujący do Activy musisz dołożyć,masz do wyboru Alu albo stal,silnik mocniejszy i słabszy,napęd normalny a dyferencjał,ty płacisz ty wybierasz

zarkoma 
trawnikowicz

Imię: Stefan
Wysłany: 24 Maj 2017, 10:30   

Brakuje : KOSIARKA SPALINOWA ARIENS LM 21.
Dobra do manewrowania. Ale trochę droższa.

Przemekc1 

Wysłany: 24 Maj 2017, 10:37   

Ariens już niestety za drogi. Dzięki za odpowiedzi, w takim razie zdecyduję między Stigą, a Active.

zarkoma 
trawnikowicz

Wysłany: 24 Maj 2017, 10:59   

Czy przekroczenie o niecałe 130 zł -3000 zł, jest na tyle istotne - aby z tej marki zrezygnować. Skrętne, przednie koła to rzadkość w tej cenie. Ale jaka wygoda. Mogę na priva dać linka, bo nie wiem czy tutejsze forum dopuszcza? Miłego dnia,

Przemekc1 

Wysłany: 24 Maj 2017, 14:27   

Gdzie jest w takiej cenie? Wszędzie widzę znacznie droższe.

janek38 

Wysłany: 24 Maj 2017, 14:38   

Szkoda tylko że w Ariensie ceny części są kosmiczne,liczone w setkach już,być może coś się zmieni bo zmienił się przedstawiciel ale ceny części raczej nie ulegną zmianie,czy kółka obrotowe są takie dobre??? sam nie wiem,przez kilka lat mieliśmy jedno zapytanie o ariensa,może ktoś używa takiej kosiarki niech się wypowie bo sam jestem ciekaw czy te koła zdają egzamin np.czy ta kosiarka nie ucieka na boki a trakcie koszenia

zarkoma 
trawnikowicz

Wysłany: 24 Maj 2017, 21:16   

Ceną - to moja wina, nie doczytałem. Ceny takie ma Bydgoszcz ART-Bud, ale przez telefon usłyszałem: że zmienił się hurtownik. I nie mają żadnych zapasów. Nic z tego co proponują na stroni nie jest już aktualne. Ale dopiero po moim telefonie, wycofali się z tej oferty. Miłego,

leszek41 

Wysłany: 24 Maj 2017, 21:26   

hmm jerzyk zerowa powiadasz ciekawe czy ty wszystko do swoich maszyn masz na juz. stanowczo nie zgadzam sie z twoja wypowiedzia rozumiem ze nie handlujesz ta firma wiec sie nie dziwie ze nie zalatwisz pewnych czesci ja np nie handluje oleomakiem i tez mam problem jak przyjmuje na serwis czesto musze po znajomych szukac prosze skoncz z ta zla propaganda

jerzyk 
jerzyk

Wysłany: 25 Maj 2017, 08:42   

Leszku to nie zła propaganda, do sprzętu który sprzedaję mam wszystko od ręki. Mało tego klientom którzy kupują sprzęt w naszym sklepie stacjonarnym oferujemy 48 godz. serwis przez cały okres użytkowania urządzenia, jak nie zmieścimy się z naprawą w 48 godz. klient dostaje urządzenie zastępcze.

leszek41 

Wysłany: 25 Maj 2017, 11:13   

Fajnie bardzo profesjonalne podejscie ale klamiesz ze masz wszystko od reki bo sam piszesz ze nie dajesz rady w 48 h czasami kolegi ile masz tych magazynow czesci?l

janek38 

Wysłany: 25 Maj 2017, 17:16   

No to fajnie bo co drugi klient ma sprzęt za darmo do pracy,mało kogo stać na taki gest :mrgreen: (chyba że macie tylko kilku klientów)

Przemekc1 

Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 07:41   

Ostatecznie zdecydowałem się na kosiarkę Active 5400 SB, gdyby ktoś też szukał kosiarki w podobnej cenie to poniżej krótka recenzja.

Zaznaczam, że obecnie wykonałem jedno pełne koszenie działki, więc ten opis dotyczy praktycznie nowej kosiarki.
To z plusów:
-kosiarka sprawia wrażenie mega solidnej z wyglądu, sam wygląd to wiadomo subiektywna sprawa, ale mi się bardzo podoba, nie ma jakichś udziwnień, dodatków z plastiku, które mają w zamierzenie polepszać wygląda i innych takich wynalazków
-sam aluminiowy odlew jest gruby, mechanizm napędu dobrze schowany, wygląda to wszystko na przemyślane.
-bardzo sztywna, na ten moment nic nie stuka, nic się nie wygina, rączki solidne i grube, a z tym jest różnie jak chodziłem po sklepach
-to co można zobaczyć w filmikach na youtubie odnośnie nabijania kosza to w pełni prawda, kosiarka rewelacyjnie nabija kosz, nawet przy wyższej i mokrej trawie, nie ma tutaj takie efektu, że koszt jest nabity do połowy, a już nic dalej nie leci.
-ciekawe rozwiązanie jest takie, że kosz posiada metalowy wypust, który wchodzi w otwór wylotowy. kiedy wyciągamy kosz to na tym wypuście wyciągamy trawę z otworu. Zapobiega to sytuacji jaką często miałem w poprzedniej kosiarce kiedy po ponownym założeniu kosza okazywało się, że muszę go ściągać i przetykać wylot, bo jest pełny i trawa nie leci.
-koła aluminiowe, opona jest z gumy (dosyć twardej, ale jednak nie plastik i ugina się pod naciskiem), co sprawia, że przyczepność jest dobra. Do tego samo manewrowanie kosiarką jest bardzo dobre ze względu na mechanizm różnicowy.
-silnik w tym egzemplarzu to B&S 800e i naprawdę robi on robotę, kosi bez zająknięcia naprawdę gęstą trawę, wcześniej miałem nie taki znowu słaby model Quantum 50, ale ten jest bez porównania mocniejszy.
-jeżeli ktoś myśli o koszeniu bez kosza, z wyrzutem tylnym to sprawdza się to bardzo dobrze, kosiarka nie zapycha się.

Minusy:
-co prawda kosiarka jest bardzo sztywna, ale jest to trochę kosztem wygody, bo rączki nie są w żaden sposób regulowane i są stosunkowo krótkie. Już się przyzwyczaiłem, ale na początku wydawały mi się zbyt krótkie, jak ktoś jest wysoki to lepiej niech sprawdzi to przed zakupem.
-spodziewałem się, że ten silnik skoro jest tak reklamowany z łatwym mechanizmem startu będzie lżej odpalał. Jest ok, odpala, ale szału nie ma w stosunku do starego 10 letniego silnika
-mechanizm podnoszenia chodzi ciężko ze względu na krótką rączkę i ogólnie nie podoba mi się w jaki sposób jest to rozwiązane, to jedna z nielicznych plastikowych części i mam obawy (być może nieuzasadnione) jak długo to będzie działać.
-kosiarka poziomów ma sporo, ale wszystkie są dosyć nisko, najwyższy poziom jest znacznie niżej niż w poprzedniej kosiarce. Nie ma problemów z koszeniem, bo jak mówiłem silnik jest super mocny, ale jak ktoś kosi miejsca gdzie nie wie co jest pod spodem, albo są duże nierówności to powinien to wziąć pod uwagę.
-ze względu na specyficzne ukształtowanie spodu kosiarki, które prowadzi trawę w takim tunelu mycie z podłączeniem węża niezbyt się sprawdza.
-mimo wszystko dodatkowy zestaw do mulczowania to 400 zł (nóż+zaślepka), szkoda, że samej zaślepki nie ma w zestawie, chociaż z tym nożem do zbierania trawy to chyba i tak by to nic nie dało.

To tyle, ogólnie sprzęt na ten moment jak najbardziej polecam, mam nadzieję, że kosiarka jest tak solidna jak wygląda na pierwszy rzut oka i nie będzie z nią problemów w następnych latach.

janek38 

Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 08:41   

To nie było tematu,silnik powinien odpalać za pierwszym razem,jest nowy więc nie ma porównania ze starym silnikiem sam taka maszynę odpalałem w tym roku j4est co kopnąć i paliła 10 na 10 jak "dobra zapalniczka"

Przemekc1 

Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 08:43   

Źle się zrozumieliśmy, ja nie kupiłem tego zestawu, bo sam koszę z koszem, może czasami by się przydał, ale to jednak zbyt drogo, a sam zestaw składa się właśnie z zaślepki i noża.

Google

Wysłany:    Reklama Google

Odpowiedz do tematu