Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
12 Sierpień 2010, 14:51
kosiarka 42 B czy 46 B?
Autor Wiadomość
lukas123 

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 22 Marzec 2010, 21:33   kosiarka 42 B czy 46 B?

Po długich poszukiwaniach zdecydowałem się na zakup kosiarki al-ko, teraz zostało tylko wybrać model. Mój ogród ma 4 ary i chciałem tą http://www.allegro.pl/ite...al_ko_42_b.html (wiadomo mniejsza i tańsza) ale zastanawia mnie to, że tylko jedna osoba na allegro ją sprzedaje. Moje pytanie: czy taką kosiarkę w razie awarii trudniej będzie serwisować (samemu reperować) niż model bardziej popularniejszy http://www.allegro.pl/ite...al_ko_46_b.html
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Marzec 2010, 08:19   

model nie ma znaczenia bo silniki masz te same,różnice masz tylko w szerokości,cenie i tańsza nie ma łożysk kulkowych
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 23 Marzec 2010, 19:55   

A nie lepiej podjechać Ci gdzieś do punktów autoryzowanej sprzedaży i tam kupić? Zazwyczaj są razem z serwisem i w razie problemów wiesz gdzie się kierować. Oczywiście na gwarancji staramy się nie "dłubać" samemu, bo później serwis ma na kogo zwalić winę ;-)
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
lukas123 

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 23 Marzec 2010, 21:12   

janek38 napisał/a:
model nie ma znaczenia bo silniki masz te same,różnice masz tylko w szerokości,cenie i tańsza nie ma łożysk kulkowych

Jaka jest różnica między łożyskami kulkowymi a łożyskami ślizgowymi?
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 24 Marzec 2010, 19:08   

Łożyska kulkowe (toczne), mają zazwyczaj pierścień zewntrzny, wewnętrzny oraz elementy toczne poruszające się między nimi (kulki, wałeczki, baryłki itp.). Łożyska ślizgowe, w postaci panewek, półpanewek, tuleji etc. Łożysko takie wykonuje się z mat.o niskim współczynniku tarcia w stosunku do czopu wału. W kosiarkach pewnie jakieś PTFE (politetrafluoroetylen, czyli popularny Teflon-nazwa handlowa firmy DuPont :-) ). Lepsze oczywiście toczne w tym przypadku.

[ Dodano: 2010-03-24, 19:09 ]
Naprawdę nigdy nie widziałeś łożyska kulkowego?
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
lukas123 

Dołączył: 17 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 26 Marzec 2010, 05:56   

Kosiarka kupiona więc temat już nieaktualny, dziękuje za wszystkie rady i temat do zamknięcia
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum