Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka do 900zł z silnikiem B&S
Autor Wiadomość
marker890 

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 09:27   Kosiarka do 900zł z silnikiem B&S

Witam!
Jestem zainteresowany kosiarką spalinową max do 800zł+-100zł z ergulacja wysokości koszenia i silnikiem B&S. Mam do skoszenia około 12 arów, teren z malymi dolkami gdzie niegdzie. Najlepiej z opcją mulczowania, gdyż nie potrzebuję super pięknego trawnika po skoszeniu, a nie chce mi się chodzić i upróżniać kosza. Zawsze mialem kosiarki z wyrzutem bocznym i nie wiem czy jak kupię kosiarkę z koszem i poźniej go odepnę to będę mógl spokojnie na niej kosić, tak aby trawa wydostawała sie na trawnik, ale nie leciała na koszącego. Czy przy takiej opcji nie będzie się coś zapychalo, czy ta opcja nadaje się do regularnego koszenia trawnika? Napewno nie będę potrzebował zbierać do kosza. Zainetresowany jestem konkretnie tym modelem:

http://agroserwis.com.pl/...6-bs-500-p.html

Wydaje mi się być ona najbardziej solidna i ma z tyłu duże koła co jest zaletą bo teren miejscami nierówny. Jeżeli jednak ten wyrzut do tyłu nie jest praktyczny w kosiarce z koszem byłbym zainteresowany tym modelem:

http://agroserwis.com.pl/...bs-500-pbw.html

lub tym:

http://agroserwis.com.pl/...td-51-bc-5.html

Wiem, że pod względem silnikowym ta ostatnia kosiarka jest najlepsza, jednak czy opłaca się się ją brać pod względem serwisowym i patrząc na jakość wykonania? Ktora jest najlepsza? Bardzo proszę o jakąś radę, wszelkie sugestie mile widziane.
Pozdrawiam!
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 10:27   

Ja bym poszukał innych. Soldnością nie najmocniejsze,Albo chwyty przy lawecie, albo kólka, coś mi nie pasi.
a może
http://allegro.pl/kosiark...2370879051.html
Kosz można wypiąć.
Ostatnio zmieniony przez conri 6 Czerwiec 2012, 10:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
marker890 

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 11:56   

Ale ten silnik w tej kosiarce ThorX 55 nie jest chyba najlepszy...
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 15:10   

Sam silnik jak i cała kosiarka to nic innego jak made in CHINA,lepiej poszukaj czegoś innego,pod względem silnika to pierwszy albo drugi link reszta aut
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 6 Czerwiec 2012, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 6 Czerwiec 2012, 15:19   

Popatrz na kosiarki firmy Makita i Dolmar (to prawie to samo).

Miałem podobne dylematy w tym roku .... stara 12-letnia kosiarka ledwo "zipała".
Odwiedziłem wiele sklepów i przymierzyłem się do wielu kosiarek.
Do finału trafiły modele Makita, Oleo-Mac, CastelGarden.
Ostatecznie analizując aspekt cena/jakość/serwis/dostepność itp. .... wygrała kosiarka Makita z B&S 625, szerok. 46cm , masa 31 kg, z koszem, bez napędu, cena 1.340 zł.
Obawiałem się jedynie miękkiego kosza z tkaniny, ale po skoszeniu 2x1.500m2 stwierdzam, że taki kosz jest OK (góra sztywny plastik z wygodnym uchwytem a boki tkanina). Silnik B&S 625 wystarczająco mocny, tak mocny że jak wypełni kosz na 100% to automatycznie mulczuje trawę.
Ostatnio zmieniony przez Dedal 6 Czerwiec 2012, 15:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
marker890 

Dołączył: 06 Cze 2012
Posty: 3
Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 16:44   

Sam już w tej chwili nie wiem którą kosiarkę wybrać, bylem najbardziej zdecydowany na kosiarkę z trzeciego mojego linku czyli mdt z silnikiem B&S 625, z tego co czytalem każdy ten silnik zachwalał... teraz kolega janek38 odradza ten model silnika... Te koła w tej kosiarce to rzeczywiście nie są najlepsze, bo to zwykły plastik, nawet nie są łozyskowane, ale reszta wydaje sie ok. Poniżej link do zdjęć samego wózka:

MTD 51 BC-5
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Czerwiec 2012, 17:53   

Bo jest to typowa trawnikowa spacerówka. Taką obrabia się osiedlowe zielone placki.
A potem ekipa z wachlarzami zmiata urobek. Zależy o silnika wydajność Jak mocniejszy to i przerośnieta da radę ,Jak słabszy to tylko zadbany do 10-12cm.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 8 Czerwiec 2012, 15:54   

Stiga ma fajne i sprawdzone modele mulczujące z wyrzutem bocznym kosztują kosztują wiecej ale są tego warte
Ostatnio zmieniony przez troku 8 Czerwiec 2012, 15:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
ogrodniczka 

Dołączyła: 09 Lip 2009
Posty: 14
Wysłany: 11 Czerwiec 2012, 13:33   

ja na twoim miejscu zainwestowałabym w podkaszarke. też mam 12 arów na wsi i mocno nierowny teren - ze zwykłą kosiarą nie poszłoby niestety. w al-ko warto się rozejrzeć, wybór potężny, no i ceny przyzwoite, ja na nich nie narzekam.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 12 Czerwiec 2012, 12:15   

marker890 napisał/a:
Sam już w tej chwili nie wiem którą kosiarkę wybrać, bylem najbardziej zdecydowany na kosiarkę z trzeciego mojego linku czyli mdt z silnikiem B&S 625, z tego co czytalem każdy ten silnik zachwalał... teraz kolega janek38 odradza ten model silnika... Te koła w tej kosiarce to rzeczywiście nie są najlepsze, bo to zwykły plastik, nawet nie są łozyskowane, ale reszta wydaje sie ok. Poniżej link do zdjęć samego wózka:

MTD 51 BC-5


Przepraszam ale zasugerowałem sie zdjęciem silnika bo na fotce jest silnik Chiński ale jak jest B&S to bierz,tylko nie wiem jak w tej kosiarce jest z wózkiem bo wózek jest od tych małych silników które sa lżejsze
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum