Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka na lata
Autor Wiadomość
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 21 Luty 2012, 18:22   Kosiarka na lata

Witam wszystkich forumowiczów :mrgreen: Prosze o pomoc w wyborze kosiarki spalinowej na dłuuugie lata. Bardzo zależy mi na tym zeby jak najdłużej niezawodnie służyła. Do tej pory używalem kosiarki elektrycznej z silnikiem z pralki. Po 20 latach nadal działa ale należała by sie jej zasłużona emerytura.
Powierzchnia koszenia to ok. 1000 m². Zależało by mi na kosiarce z napędem, zamierzam kosić nią miejsca pozbawione krzaczków i drzewek których mam mnóstwo a mniejszą elektryczną przejechać tam gdzie wymaga to manewrowania. Funkcja mulczowania i zbierania liści byla by przydatna szczególnie ta druga bo w okresie jesieni leży mi tego całkiem sporo. Z racji nierównego terenu duże koła były by bardzo wskazane. Wyrzut boczny mógł by być ale nie koniecznie.

Prosze o pomoc i konkretne odpowiedzi z uzasadnieniem. Z góry dziękuje i pozdrawiam :-)
 
kosiarzPL 
Kosa spalinowa-Husqvarna 235R

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Lut 2012
Posty: 11
Wysłany: 22 Luty 2012, 11:19   

Cześć, co do maszyny służącej przez wiele lat poleciłbym ci kosiarke z silnikiem Tecumseh. Te silniczki są naprawde wytrzymałe, mój służy mi już około 7 lat, przy czym przez jeden sezon jeździła prawie bez oleju i dalej śmiga jak złoto. Gdy ja kupywałem tą kosiarke miała ona plastikową obudowe, która po porządnym oberwaniu kamieniem zaczęła pękać, i trzeba było ją wymienić na jakąś metalową. Co do napędu, mam taką samą działke jak ty i śmigam bez niego. To tyle z mojej strony. Pozdrawiam Daniel.
Ostatnio zmieniony przez kosiarzPL 22 Luty 2012, 11:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 22 Luty 2012, 12:54   

A z poniższych propozycji? Miał ktos do czynienia z tymi modelami?

YARD MAN YM5519
yard man 6521
stiga COMBI 53 SQ BW B
stiga TURBO 53 S BW

Toro u mnie odpada ze względu na małe koła.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Luty 2012, 13:30   

Z tych co podałeś to Stiga Turbo 53 S BW najlepsza. Linia Turbo, to w Stidze wyższa klasa niż Combi.
Na funkcje mulczowania nie ma co liczyć z liśćmi, ale ta kosiarka świetnie sobie radzi ze zbieraniem liści do kosza.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 22 Luty 2012, 14:18   

Na mulczowaniu bardzo mi nie zależy bo mam gdzie wywozić skoszoną trawe za to na zbieraniu liści owszem. Jak z serwisem i częściami u stigi? Jakieś wady, słabe punkty tej maszyny? Może coś innego w tej cenie?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Luty 2012, 15:14   

Serwis jest dobrze rozbudowany. Części dostępne i w przyzwoitych cenach. Filtry, piasty i noże można kupić jako zamienniki, to już zupełnie niedrogo. Z tych co podałeś to na pewno najlepszy wybór.

Na rynku jest tyle modeli, że naprawdę trudno zdecydować. Przy wyborze kosiarki najlepiej się sugerować obecnością porządnego serwisu w najbliższej okolicy.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 22 Luty 2012, 16:22   

Tak sie zastanawiam czy ze względu na mnóstwo rzeczy w ogródku i konieczność nieustannego manewrowania może bardziej by się sprawdziła solidna kosiarka elektryczna. Może ktoś polecić jakiś solidny sprzęt? Ile wat było by odpowiednie na taką powierzchnie? Od zawsze uzywam kosiarki elektrycznej jednak padają silniki i musze je wymieniać i kombinować przy tym.

Stiga Combi 44 E
Ostatnio zmieniony przez zixpt 22 Luty 2012, 16:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Luty 2012, 16:52   

Jeżeli jest sporo manewrowania to zdecydowanie powinna być spalinowa. Naprawdę docenisz pracę bez kabla, co do tego nie mam wątpliwości.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 22 Luty 2012, 17:08   

Na jakiej zasadzie działa przeniesienie napędu? Dyferencjał jest zblokowany? Mozna lekko podnieść przód i zrobić zwrot o 180° lyb wykonać bardzo ciasny skręt?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Luty 2012, 17:19   

Napęd załącza się podczas ruszania i utrzymuje na prostych. Jest niesamowicie wygodny przy częstym cofaniu kosiarki i ruszaniu do przodu.
Na zakrętach dobrze jest puścić dźwignię napędu, gdyż oba koła kręcą się z jednakową prędkością przez cały czas trzymania dźwigni napędu. Dźwignia napędu jest przy rączce i łatwo się załącza i rozłącza napęd.

Praca wygląda tak:
Jedziesz kosiarką po trawniku, dojeżdżasz do drzewa, puszczasz napęd, cofasz kosiarkę i załączasz znowu.
Napęd nie niszczy się od częstego załączania i rozłączania, natomiast szybko psuje się gdy cofamy lub zawracamy na załączonym napędzie.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 22 Luty 2012, 17:26   

Zastanawiam sie tylko czy to wszystko zda egzamin przy technice koszenia: jedziesz prosto i zwrot o 180° (co wymaga naciśnięcia na uchwyt do pchania w celu podniesienia przednich kółek). Spalinowa kosiarka jest ciężka, uchwyt może sie wyrobić a sama to czynność bedzie pewnie męcząca...
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 22 Luty 2012, 17:55   

Zapewniam Cie, że nie jest to męczące. Uchwyt jest odpowiednio zamocowany, abyś nie odczuwał ciężaru. Trudno jest go też wyrobić. Producenci markowi zabezpieczyli swoje kosiarki przed takimi usterkami.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 22 Luty 2012, 21:07   

Myśle ze jestem zdecydowany Combi 48 S B
Cena jest przystępna i musze przyznać ze niska waga bo tylko 26 kg przemawia na korzyść. Na dniach jade do sklepu. Musze "pomacać" co kupuje, to dla mnie ważne.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Luty 2012, 10:20   

Niska waga to przeważnie cienka obudowa a więc nie jest wytrzymała,Stiga ma w tej klasie kosiarki przeciętnej jakości i nie ma tu nic specjalnego,poszukaj kosiarki o grubej obudowie,centralna reg.koszenia,szerokich i dużych kołach,silnik B&S,nawet jak to będzie chińskiej produkcji to sie nie przejmuj bo dobra Chińska jest jakościowo lepsza na pewno od Cińskiej Stigi,
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 23 Luty 2012, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 23 Luty 2012, 11:53   

janek38 napisał/a:
Niska waga to przeważnie cienka obudowa a więc nie jest wytrzymała

Jest w tym po części troche prawdy bo na czymś tą wage trzeba zbić. Jade wiec poogladać i pomacać bo inaczej sie nie zdecyduje.

janek38 napisał/a:
Poszukaj kosiarki o grubej obudowie,centralna reg.koszenia,szerokich i dużych kołach,silnik B&S

W tym modelu Combi 48 S B jest centralna reg. koszenia, ma duże przednie i tylne koła oraz silnik B&S. Stiga ma w swojej ofercie kosiarki ze swojej firmy silnikiem jak i wlasnie z B&S.

Jeśli chodzi o tą przeciętność to wszystko zależy od tego jak sie dba o sprzęt. Cieńsza obudowa mi nie przeszkadza. Sprzęt bedzie po każdym koszeniu czyszczony i regularnie serwisowany. 40 kg czołg u mnie sie nie sprawdzi poza tym cena wyższa o prawie 500zł za troche grubszą blache i większy nóż to za dużo. Trzebą znaleść jakiś kompromis po między ceną a jakością i potrzebami oraz oczekiwaniami od tego sprzętu.
Mogę sie zgodzić ze nie należy kupować produktów z najniższej półki ba takie rzeczy nawet dobrych firm bywają badziewne z racji oszczędnośc na materiale itp. bo jakoś tą cene trzeba zbić. Proponowana przeze mnie kosiarka jest raczej ze śrenio wyższej półki...
Ostatnio zmieniony przez zixpt 23 Luty 2012, 12:01, w całości zmieniany 4 razy  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 23 Luty 2012, 14:37   

Ta Stiga to dobry wybór, co prawda trochę słabszy od poprzedniego, ale jak pisałeś, będziesz dbał - będziesz miał.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Luty 2012, 15:00   

markab.com.pl napisał/a:
Ta Stiga to dobry wybór, co prawda trochę słabszy od poprzedniego, ale jak pisałeś, będziesz dbał - będziesz miał.


W końcu to sprzedajecie to trudno żeby twoja rada była obiektywna,ja i tak osobiście twierdzę że Stiga to przeciętny sprzęt i w tej cenie nie warty zachodu ale to nie moje pieniądze i nie mój problem,
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
zixpt 

Dołączył: 21 Lut 2012
Posty: 14
Wysłany: 23 Luty 2012, 15:28   

janek38 napisał/a:
Ja i tak osobiście twierdzę że Stiga to przeciętny sprzęt i w tej cenie nie warty zachodu ale to nie moje pieniądze i nie mój problem,


Podaj przykład (link) lepszego sprzętu w tej cenie.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 23 Luty 2012, 15:45   

Nie ma w tej cenie niczego lepszego. Dystrybutorów Stigi jest tak wielu, właśnie dlatego, że sprzedają maszyny trwałe, dobrze wykonane i niedrogie. Do tego bardzo dobra polityka serwisowa firmy.
Ja sprzedaję Stigę właśnie dlatego, że jak pomagam zapakować konkretny model do bagażnika, wiem, że tego klienta zobaczę kolejny raz zadowolonego. Przyjedzie po nóż albo filtr a nie z reklamacją.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 23 Luty 2012, 16:21   

Daj już spokój z tą Stigą bo nudny sie robisz,a co do wielu dealerów to jest ich wielu tylko że część z nich tych kosiarek nie sprzedaje a są w wykazach a to już dwie inne bajki więc najpierw trzeba sobie odpowiedzieć ilu jest prawdziwych dealerów a to już nie wygląda tak słodko,części też mają swoją cenę i nie są takie tanie poza tym jest to to samo co Castelgarden tylko ma inny kolor i nazwę,wszystko ładnie piszesz jak na kolorowym obrazku ale rzeczywistość jest zupełnie inna,w tak cienikich kosiarkach po paru sezonach wszystko lata jak ...........,mają za cienkie wózki,rączki i liche koła,niestety wytrzymała kosiarka musi być troszkę cięższa,kupisz cienkie g..... będziesz bluzgał za jakiś czas

zixpt masz dla porównania link z kosiarką która na pewno jest o niebo lepsza i wytrzymalsza

http://allegro.pl/kosiark...2156051484.html

ja i tak bym jeszcze poczekał na twoim miejscu z zakupem do czasu aż oferta kosiarek sie zwiększy
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
Ostatnio zmieniony przez janek38 23 Luty 2012, 16:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
luke-z 
luke-z

Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2009
Posty: 236
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 27 Luty 2012, 19:52   

Ja poprę Janka38. Nie widze tu żadnej obiektywnej wypowiedzi. Poprzez ten portal niektórzy dystrybutorzy (sprzedawcy) próbują rozreklamować swój produkt a i filozofować o wyższości swojego produktu nad innym bez faktycznych argumentów.
_________________
ASFALT to rodzaj nawierzchni. W Polsce rzadko występujący i w niewielkiej ilości, głównie między dziurami w drodze.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Marzec 2012, 13:28   

Proponuję kosiarki toro mam dwie w swojej stajni i sprawują się naprawdę dobrze jedna to tylko wyrzut boczny a druga prawie nowa ful wypas, 20796 , dobry silnik agregat aluminium ładnie nabija do kosza i ten napęd pierwsza klasa,
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 2 Marzec 2012, 15:26   

Nie rozumiem, dlaczego Janek porównuje chińskiego Worlda, kompletnie made in china kosiarkę ze Stigą. Wykonaną we Włoszech, z solidnymi łożyskami, bardzo dobrą obudową.

Dlaczego nie pisze, że w Worldzie, trawa ucieka przy koszeniu między klapką a koszem. Czemu nie wspomina, że łożyska można po miesiącu wymieniać?

Nie neguje, że akurat Stigę również sprzedaję, Worlda też, ale to znacznie niższa półka.

Oczywiście Toro to razem z Ariensem, Hondą i Vikingiem najlepsze kosiarki, ale cene mają wyższą. W tej dyskusji, przy założeniu kwoty, którą zixpt chce wydać, Stiga to najlepszy wybór.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 8 Marzec 2012, 08:27   

A to dla tego że Chiński World jest o niebo lepszy od Stigi,to że Stiga jak piszesz jest robiona we włoszech to nie ma najmniejszego znaczenia,wypisujesz jakieś bzdury o kiepskich łożyskach i uciekającej trawie(jak do tej pory nic takiego nikt nie zauważył prócz ciebie) no to powiem ci o złażącej płatami farbie w Stidze i o pękających nagminnie kołach,łamiących się rączkach i regulacji która odpada to jest właśnie kiepski Chiński wyrób,taka jest różnica między dobrym Worldem a kiepską Stigą
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Marzec 2012, 16:33   

Nie rozumiem Twojej wypowiedzi. Potwierdziłeś, że Stiga jest made in Italy, a potem dodajesz kolejny stek wad kosiarek made in China, czyli Worlda.

Jeśli o to Ci chodziło, cieszę się, że mamy podobny pogląd na jakość Worlda.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
goszcz 
goszcz

Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 23
Wysłany: 26 Marzec 2012, 15:20   

jak chcesz mieć sprzęt na długie lata to ja mogę ci polecić ze swej strony kosiarkę alko szczególnie model ALKO 46 BR Comfort mam ją od dłuższego czasu i świetnie się sprawuje, jest cicha, mocna bardzo fajnie się ją prowadzi, no i jest cicha.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Marzec 2012, 21:29   

kolego jak chcesz sprzęt na lata to kup sobie coś z oferty vikinga toro lub oleomaca ale w wersji alu bo reszta to tyylko na parę lat
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum