Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka spalinowa z napędem do 1000 zł
Autor Wiadomość
gienek58 

Wiek: 65
Dołączył: 03 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 19:25   Kosiarka spalinowa z napędem do 1000 zł

Witam, zamierzam zakupić kosiarke spalinową z napędem, bedzie to moja pierwsza kosiarka dlatego zwracam sie z prośba o pomoc w wyborze :-)

Poszukuję w miare dobrej kosiarki o parametrach:

-Obszar roboczy: 8 arów (płaski teren, pare kląbów i drzewek ozdobnych)
-z napędem z mozliwościa regulacji czy lepiej bez napędu
-moc 3,5-4 KM
-opartej na silniku Briggs & Stratton lub innej dobrej firmy

Chciałbym takze zapytac czy znalezione przeze mnie produkty dostepne w Leroy Merlin sa warte zachodu i czy kupować kosiarki w marketach:
http://www.leroymerlin.pl...1300447066.html
http://www.leroymerlin.pl...1300447062.html

Z góry dziękuję za okazaną pomoc, pozdrawiam Genek
 
pemekeo 

Imię: Przemas
Wiek: 34
Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 6
Wysłany: 3 Kwiecień 2012, 19:49   

Co do jakości kosiarek nie wypowiem się ale jeśli chodzi o moc silnika to kupując kosiarkę z napędem musisz zwrócić uwagę na fakt że napęd zabiera trochę koni oraz szerokość roboczą ostrza także wpływa na moc silnika. Używałem kosiarki z silnikiem B&S seria 500 o mocy ok 3.5-4 KM z napędem i szerokości roboczej 46 cm i szczerze to słabo dawała sobie radę. Jeśli chodzi o wybór konkretnego modelu także czekam na poradę od ludzi mających troszkę większe doświadczenie w użytkowaniu kosiarek. Pozdrawiam.
 
goszcz 
goszcz

Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 23
Wysłany: 23 Kwiecień 2012, 09:10   

no tak jakość niektórych sprzętów ciężko jakoś jednoznacznie określić, bo to trochę zależy od szczęścia. Nie wiem, czy wam się zdarzyło, jak mnie, że te bardziej znane firmy okazywały się nie tak dobre, jak się spodziewałam, a te mniej znane, były świetne. Sama miałam ostatnio problem z tym, jaką kosiarkę wybrać i w końcu postawiłam na ten model http://www.al-ko.pl/21-992.htm?prod_id=prod_992 mam nadzieję, że się sprawdzi i mnie nie zawiedzie.
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 23 Kwiecień 2012, 13:22   

goszcz napisał/a:
no tak jakość niektórych sprzętów ciężko jakoś jednoznacznie określić, bo to trochę zależy od szczęścia. Nie wiem, czy wam się zdarzyło, jak mnie, że te bardziej znane firmy okazywały się nie tak dobre, jak się spodziewałam, a te mniej znane, były świetne. Sama miałam ostatnio problem z tym, jaką kosiarkę wybrać i w końcu postawiłam na ten model http://www.al-ko.pl/21-992.htm?prod_id=prod_992 mam nadzieję, że się sprawdzi i mnie nie zawiedzie.


Zwróć uwagę na wagę tej kosiarki ...... toż to prawie 50 kg !!!
Sugeruję za każdym razem "przymierzyć się" do sprzętu.
Ja po "pomacaniu i przymiarkach" na ok. 20 egzemplarzach stwierdziłem, że do normalnego ogródka waga kosiarki to max. 35 kg. Lawety są gorzej lub lepiej wyważone. Czasami te niby lżejsze gorzej się prowadzą niż te cięższe.
W opisach w internecie są błędy np. wagi kosiarek (Makita 4610 w internecie spotyka się opisy 24 kg, a na lawecie jest 31,5 kg ... ale nadal jest zwinna.
Zwracajcie uwagę na plastikowe elementy i zakamarki w komorze koszenia. Na jakość kół, czy gumowane czy plastikowe , czy łożyska są solidne, czy uchwyt i rurki są stabilne i mocne; jaka jakość worka, jak się wpina/wypina.
Ostatnio zmieniony przez Dedal 23 Kwiecień 2012, 13:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
goszcz 
goszcz

Dołączyła: 04 Lip 2009
Posty: 23
Wysłany: 20 Czerwiec 2012, 14:37   

fajnie, że napisałeś o tych rzeczach, na które warto zwracać uwagę, ale przyznam, że moja kosiareczka sprawuje się całkiem nieźle. Nie mogę narzekać. Daje radę z wysoką trawą i wcale nie jest taka ciężka jakby się mogło wydawać ;)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum