Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
kosiarka - szybkie pytanie
Autor Wiadomość
drzewko82 

Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 12
Wysłany: 6 Marzec 2012, 22:00   kosiarka - szybkie pytanie

Witam!

Chciałem zakupić tą kosiarkę, cenowo wyjdzie ona ok 1tyś zł:

http://allegro.pl/kosiark...2187673443.html


Pytanie: czy warto?
Dzwoniłem do sprzedającego, to kosiarka poserwisowa i gwarancja jest u niego, sam prowadzi serwis kosiarek...

Co sądzicie?

Dziękuję z góry za pomoc


PS Mam do koszenia 10arów, nierówne pole, chciałem coś w tej cenie 1 tyś zł...
 
pat 

Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 19
Wysłany: 6 Marzec 2012, 22:28   Re: kosiarka - szybkie pytanie

drzewko82 napisał/a:
Witam!

Chciałem zakupić tą kosiarkę, cenowo wyjdzie ona ok 1tyś zł:

http://allegro.pl/kosiark...2187673443.html


Pytanie: czy warto?
Dzwoniłem do sprzedającego, to kosiarka poserwisowa i gwarancja jest u niego, sam prowadzi serwis kosiarek...

Co sądzicie?

Dziękuję z góry za pomoc


PS Mam do koszenia 10arów, nierówne pole, chciałem coś w tej cenie 1 tyś zł...


Sam sprzedałem moją nieużywaną za 1 tyś, gwarancja i serwis w całej Polsce więc ta powinna pójść jeszcze taniej. Jeżeli masz nierówne pole to masz trzy wyjścia, wyrównać pole, oczyścić z kamieni i innych elementów a następnie spróbować kosić kosiarką, zakupić kosę spalinową. 10 arów szybciej było by skosić jakimś tanim traktorkiem używanym w cenie do 2 tyś lub 1000 metrów więc jakieś 3 godziny koszenia kosą lub kosiarką z tym że zależy czy chcesz zbierać trawę czy nie.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 6 Marzec 2012, 22:29   

Dałbym nie więcej niź 600 zł. jest to typowa chinka co prawda nawet nieźle wykonana,
 
drzewko82 

Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 12
Wysłany: 7 Marzec 2012, 07:37   

Mieszkam ok 20km od tego gościa co sprzedaje tą kosiarkę, a że sam prowadzi serwis uznałem że warto się zastanowić, dlatego piszę z prośbą do Was, bo trochę poczytałem ale znajomość kosiarek to mój słaby punkt...
Dzwoniłem do tego sprzedającego, ma on tych kosiarek ok 15sztuk, są poserwisowe, coś w nich powymieniał, zmienił olej i jeszcze coś tam.
Póki co mówi o cenie dokładnie 900zł + rok gwarancji u niego (nie w serwisach w całej Polsce!).


A u mnie sprawa wygląda tak:
+ ok 10arów do koszenia, w miarę prosty teren, bez kamieni, ale wyboje wszędzie + to ulubiony teren kretów... - kosiłem to kosą spalinową żyłkową, ale nie zbierałem trawy (bo bym się zajechał)

+ 2 ary przy domu - tu kosiłem elektryczną z koszem - elektryczna by mi wystarczyła ale ma śr. koszenia ok 30cm więc trwa to troche :/


Chciałem kupić coś do 1tyś zł, ale z dużym koszem(ok 70l.), tak żeby zbierać trawę + czasem wyrzut boczny lub mielenie.
Traktorek narazie odpada, za kilka lat może to być opcja.
Nowej kosiarki nie kupię, bo nie te fundusze, a z używek widziałem tą u gościa niedaleko, ale mogę jeszcze poczekać na coś innego.


Mówicie że warta ta kosiarka ok 600zł?
W tej kosiarce silnik chyba najbardziej odpowiedni do mojego metrażu.
A coś byście polecili innego?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Marzec 2012, 16:45   

To typowy chinol, ale jak gościu daje gwarancję to jest spokojnie warta tych 900 zł. Kwestia tylko dlaczego, facet ma ich tyle?

Niech postoi w zimnym dobę, potem pociągnij za linkę. Ten Brigs powinien na zimno odpalić od pierwszego pociągnięcia. Jeśli nie ma drgań a silnik po chwili wyrówna obroty to BRAĆ!
_________________
Pozdrawiam
M.
 
drzewko82 

Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 12
Wysłany: 15 Marzec 2012, 07:51   

Dziś kończy się ta aukcja, cena za tego chinola jest póki co 650, myślę że tak do 800 pewnie dojdzie...

Znalazłem jeszcze opcje z tym samym silnikiem, niewielkie różnice, ale NOWĄ, co o niej sądzicie?

http://allegro.pl/kosiark...2197194905.html

Do 1300 mógłbym ewentualnie wydać
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 19 Marzec 2012, 17:02   

Niczego sobie kosiarki, jak na chinola naprawdę dobre. Znajomy sprzedawał je przez trzy lata i specjalnie dużo reklamacji nie było. Osłony paska podobno bardzo szybką pękają i nie wszędzie można je kupić.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
drzewko82 

Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 12
Wysłany: 20 Kwiecień 2012, 18:01   

witam ponownie, z chińskiej kosiarki zrezygnowałem, a trawa zaczyna rosnąć...
dziś oglądałem kilka opcji kosiarek i mam pytanie:

Widziałem w promocyjnej cenie 1500zł nową kosiarkę Toro:
TORO RECYCLER 20654

http://www.szarotka.com.p...cler-20654-Toro

Co o niej sądzicie, szukałem opini i jedyną jaką znalazłem to taka, że napęd ją osłabia...
Może ktoś spotkał się osobiście z tą kosiarką?


Jako alternatywę rozważam też czy nie warto byłoby kupić używkę Viking mb 650, ok 1,5tyś też by wyszła ale jest już obudowa aluminowa, choć boję się czy po chwili nie wyjdą jakieś szopkie z "używką"...
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 20 Kwiecień 2012, 22:36   

drzewko82 napisał/a:
witam ponownie, z chińskiej kosiarki zrezygnowałem, a trawa zaczyna rosnąć...
dziś oglądałem kilka opcji kosiarek i mam pytanie:

Widziałem w promocyjnej cenie 1500zł nową kosiarkę Toro:
TORO RECYCLER 20654

http://www.szarotka.com.p...cler-20654-Toro

Co o niej sądzicie, szukałem opini i jedyną jaką znalazłem to taka, że napęd ją osłabia...
Może ktoś spotkał się osobiście z tą kosiarką?


Jako alternatywę rozważam też czy nie warto byłoby kupić używkę Viking mb 650, ok 1,5tyś też by wyszła ale jest już obudowa aluminowa, choć boję się czy po chwili nie wyjdą jakieś szopkie z "używką"...


Wiadomo wiking 650 jest lepszy od tego Toro, z używką jest loteria ale nie jest powiedziane że nie da rady kupić kosiarki używanej w super stanie bo się da.

Jakbyś się decydował na używkę to musisz po prosić sprzedawce o konkretny filmik jak zapala czy nie dymi jak wchodzi w obciążenie, czy nie faluje, jak napęd działa i poza tym poprosić o przesłanie kilkanaście konkretnych zdjęć obrazujących stan kosiarki.
I wrzuć link na forum tej kosiarki to się obejrzy, zadzwoni i wypyta co i jak.

Wybór ostateczny czy nowa czy używka to już należy do ciebie.
Ostatnio zmieniony przez dolek 20 Kwiecień 2012, 22:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
drzewko82 

Dołączył: 06 Mar 2012
Posty: 12
Wysłany: 23 Kwiecień 2012, 22:13   

próbowałem "dogadać" się z tym vikingiem ale sprzedający jakiś strasznie nie pewny, więc zrezygnowałem...

Szukałem już trochę czasu, ale chyba jednak zdecyduje się na nową kosiarkę Alko 520...

http://www.sklepbielskobi...naped-kosz.html

Znalazłem ją za 1650zł i chyba to jedyna w miare "dobra" opcja, może starczy na kilka lat...
Są 3 lata gwarancji, dobry silnik, a jak zadbam o nią to może i długo posłuży.

Jeśli ktoś chciałby coś negatywnego napisać o tej kosiarce to proszę :)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum