Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kosiarka z funkcją grabienia i wertykulatorem
Autor Wiadomość
Lucjan2 

Wiek: 95
Dołączył: 21 Kwi 2012
Posty: 1
Wysłany: 21 Kwiecień 2012, 16:42   Kosiarka z funkcją grabienia i wertykulatorem

Udręczony grabieniem trawnika w chwili przerwy znalazłem takie grabie mechaniczne.
Czy ktoś wie coś na ten temat (ewentualnie zna inne tego typu) i czy w ogole to jest coś warte?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 22 Kwiecień 2012, 09:33   

Nie używałem ale słyszałem że nawet się sprawdza.
Moim zdaniem rozwiązanie typowe dla kosiarzy którzy mają pierdolca na punkcie swojego trawnika oraz dla ludzi lubiących kosić trawe.
Nie ma co się oszukiwać ponieważ są ludzie którzy lubią kosić trawe, np mój niedaleki sąsiad na polu ledwo co wyszła trawa a on już traktorkiem kosi ją.
Ostatnio zmieniony przez dolek 22 Kwiecień 2012, 09:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 22 Kwiecień 2012, 11:51   

Proponuję zakup areatora z wymiennym wałkiem do wertykulacji, fakt kosiarki wrzecionowe lepiej koszą trawę i mniej niszczą zdźbła lecz mało firm w polsce je proponuje, ja mam klienta co ma traktorek z trzema agregatami wrzecionowymi, zaopatruje się u mnie w części i chwali sobie maszynę lecz on obsługuje tylko boiska.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 30 Maj 2012, 20:53   

Jestem teraz na etapie budowania zgrabiarki ktora bedzie podpinana albo do kosiarki , albo do glebogryzarki z założonymi kołami. (mini ciągnik)
Konstrukcja z ceownika 60x40 z ciennkościennej stali z kołami regulowanymi na skrajach.
W "rynnie " przewleczone druty sprżyste z grabi stalowych skladanych.(12 ,50 PLN sztuka )Taniej się drutu sprzęzystego nie kupi:)Zgrabiaki -pazury przykręcone M8 poprzez listwę dociązajacą (bednarka uziemiajaca)możliwosć dociazenia balastem w [ profil . Przewiduje ok 16-20 pazurów.Podobne rozwiązanie jak DT30.Regulacja wysokości kółkami na skrajach założonymi od kosiarki daję możliwosć regulacji "twardości" kontaktu z glebą .Po 10-15 m przejazdu wajhą w górą zostawiamy stertę.
Na jesienny zbiór liści trzeba się przygotowac latem.Jak się uda będzie video.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 09:03   

Proponuję wesprzeć się na sprawdzonej konstrukcji przyczepek samozbierających firmy brinly
link:
http://www.brinly.com/STS_42LXH.html
Wejdź w:
http://www.brinly.com/gra...s/STS_42LXH.pdf
i masz ją jak na dłoni
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 2 Czerwiec 2012, 14:44   

Mampodobną do w/opisanej szczotkę mechaniczna z tylnym workiem , co prawda z napedem ręczym pchanym, ale jej skutecznosc jest dobra na chodniku, ściezce utwardzonej .Na trawnik przewiduje podobne rękodzieło do tej co w linku
http://www.brinly.com/DT_48BH.html
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum