Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Kupno kosiarki elektrycznej
Autor Wiadomość
mostom 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 26 Marzec 2015, 17:45   Kupno kosiarki elektrycznej

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.
Stoję przed zakupem kosiarki elektrycznej.
Przeglądałem to i inne fora i wybrałem wstępnie 3 kosiarki.

1. AL-KO Comfort 40E
2. Stiga Combi 40E
3. Stiga Combi 36E

Cenowo najdroższa jest Stiga 40, pozostałe w podobnej, niższej cenie.
Czy w tym przedziale cenowym warto rozglądać się za czymś innym. Którą z tych kosiarek wybrać, a może polecacie jakieś inne modele?
Mój trawnik to ok. 350m2.

Na razie nie ma w sklepach ciekawych promocji - czy jak już się zacznie sezon - to ceny kosiarek trochę stanieją? Lepiej kupować teraz czy jeszcze poczekać na jakiś wysyp?
_________________
mostom
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 26 Marzec 2015, 17:57   

Raczej postawiłbym na AL-KO ze względu na silnik indukcyjny,Stigi mają silniki komutatorowe z tego co mi się wydaje(czyli jednorazówki)
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
mostom 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 26 Marzec 2015, 18:09   

janek38 napisał/a:
Raczej postawiłbym na AL-KO ze względu na silnik indukcyjny,Stigi mają silniki komutatorowe z tego co mi się wydaje(czyli jednorazówki)

No ja też chyba najbardziej się ku tej skłaniam - właśnie ze względu na silnik indukcyjny. Ale przez to jest chyba najcięższa z tych trzech kosiarek - 19kg a Stigi 13kg.
Czy są jakieś inne kosiarki z silnikami indukcyjnymi - bo jakoś ciężko coś godnego uwagi znaleźć.
A tak swoją drogą to czemu wszystkich elektryków nie robią z silnikiem indukcyjnym, jeżeli te zwykłe silniki tak padają.
_________________
mostom
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 26 Marzec 2015, 19:02   

Pomyśl o kosiarce Polskiej firmy Jak-Met są to maszyny dużo lepsze niż te co wymieniłeś.
  
 
kamil9176 

Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 17
Wysłany: 27 Marzec 2015, 12:42   

jaki koszt takiej polskiej kosiarki?
_________________
kamil nowak
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Marzec 2015, 13:27   

Oczywiście nie są złe czy lepsze od Stigi-tak,lepsze od wymienionej AL-Ko na pewno nie ale są na pewno tańsze
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
mostom 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 27 Marzec 2015, 15:19   

janek38 napisał/a:
Oczywiście nie są złe czy lepsze od Stigi-tak,lepsze od wymienionej AL-Ko na pewno nie ale są na pewno tańsze


W sumie tę AL-KO można kupić już za trochę ponad 500 zł. Z tego co widzę to te Jak-Met są w bardzo podobnej cenie.
Czyli jednym słowem Stiga sobie darować. A Bosche Rotak są dobre? Bo sprzęt kuchenny robią niezły - ale nie wiem jak z kosiarkami.
_________________
mostom
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 27 Marzec 2015, 15:42   

To ten sam wynalazek co Stiga,odpuść sobie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
mostom 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 27 Marzec 2015, 16:48   

janek38 napisał/a:
To ten sam wynalazek co Stiga,odpuść sobie

To jednym słowem za dużego wyboru w kosiarkach elektrycznych nie ma. AL-KO i to tylko z silnikiem indukcyjnym i w sumie to nic więcej?
_________________
mostom
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Marzec 2015, 18:35   

jest jeszcze Oleo-mac z silnikiem indukcyjnym
 
mostom 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 27 Marzec 2015, 22:55   

jerzyk napisał/a:
jest jeszcze Oleo-mac z silnikiem indukcyjnym

Może głupie pytanie. Ale jak poznać, że dany model kosiarki ma silnik indukcyjny? W większości przypadków producenci w specyfikacji na stronie nie podają tych informacji. Który model Oleo-Mac ma ten silnik?
_________________
mostom
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 28 Marzec 2015, 09:03   

o ile mnie pamięć nie myli to K 40 P a na pewno będzie wiedział troku
 
Mirek71 

Imię: Mirek
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 26
Skąd: Katowice
Wysłany: 30 Marzec 2015, 07:51   

Witam Wszystkich.
Dolacze do tematu poruszanej kosiarki AL-KO bo takowa zakupilem 15 lat temu w markecie Auchan. Moj model to konkretnie AL-KO 46E z silnikiem 1600W. Przez ten okres eksploatacji wymienilem lozyska w silniku i dotoczylem nowe oski w kolkach jezdnych bo nie sa lozyskowane tylko slizkowe. Obudowa metalowa i bardzo solidna. Co do silnika to faktycznie polecam tylko indukcyjny. Kosiarka pracuje u mnie nadal.
 
mostom 

Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 6
Wysłany: 30 Marzec 2015, 10:41   

Mirek71 napisał/a:
Witam Wszystkich.
Dolacze do tematu poruszanej kosiarki AL-KO bo takowa zakupilem 15 lat temu w markecie Auchan. Moj model to konkretnie AL-KO 46E z silnikiem 1600W. Przez ten okres eksploatacji wymienilem lozyska w silniku i dotoczylem nowe oski w kolkach jezdnych bo nie sa lozyskowane tylko slizkowe. Obudowa metalowa i bardzo solidna. Co do silnika to faktycznie polecam tylko indukcyjny. Kosiarka pracuje u mnie nadal.

No to prawie już się zdecydowałem na Al-KO (chyba, że wyjdzie coś nowego godnego uwagi) - czekam teraz tylko na jakieś wyprzedaże - może coś będzie w mojej okolicy - bo tak jakoś poprzez neta kosiarki mi się nie chce kupować. Chociaż niby gwarancja jest producenta (i to 3 lata) - więc w razie problemów bezpośrednio do serwisu można oddać.

No to sobie poczekałem. AL-KO comfort 40E - wycofują z polskiej oferty. Dlaczego jak jest coś dobre - to w Polsce przestają to sprzedawać? Jeszcze można w niektórych sklepach dostać końcówki, ale zastanawiam się jak w razie czego będzie z serwisem sprawa wyglądać w przyszłości.
_________________
mostom
  
 
pderk 

Dołączył: 05 Maj 2015
Posty: 1
Wysłany: 5 Maj 2015, 14:59   

Witam

Dołączę się do tematu; mianowicie zamierzam kupić kosiarkę elektryczną z tym że musi mieć obudowę z metalu, z tego co się orientuję powinna być na silnik indukcyjny no i bezawaryjna.

Kilka dni temu popsuła mi się kosiarka elektryczna NAC LE16-40 zaledwie po czwartym sezonie i to tak się zepsuła że nie ma co jej już naprawiać a kosztowała 500 zł

Wybrałem kilka modeli:
OLEO-MAC - 3 lata gwarancji
http://www.oleomac.pl/Pro...ottoFamiglia=55

MAKITA - 2 lata gwarancji
http://www.makita.pl/prod...12-882-230.html

MAKITA Z NAPĘDEM - 2 lata z gwarancji
http://www.budujesz.pl/ma...-elm4613-69971/

Czy ten napęd jest coś warty?

ALKO - 3 lata gwarancji
http://www.al-ko.com/shop...-e-comfort.html

JAKMET - z tego co widziałem oni nie mają kosiarek elektrycznych z metalową obudową

Co radzicie?
  
 
Rachan 

Dołączył: 16 Lut 2016
Posty: 2
Wysłany: 16 Luty 2016, 12:11   A może JAKMET...

Temat już nieco się przykurzył ale dla stojących przed wyborem jaką elektryczną i czy w ogóle elektryczną...Rozważcie JAKMET. Polska produkcja. W tym roku będzie 3-ci sezon jak używam. 1300W. Teren ok 550 mkw. Wyrównany. Trawa tzw. "na dziko". Koszenie raz na 10-14 dni. Ze względu na pracę zawodową nie mam czasu kosić cześciej ani zajmowac się utrzymaniem technicznym kosiarki spalinowej. Wystarczy, że mam juz kosę spalinową i ją sobie czyszczę, chucham i dmucham:-).
Reasumując kosiarki nie oszczędzam, obczyszczam tylko po każdym koszeniu z osadu z trawy i kurzu. Obudowa to chyba jakiś ABS jest. Kółka na porządnych tulejkach i ośkach, zabezpieczone przed dostawaniem się na ośkę piasku, kurzu i trawy. Kosiarka mechanicznie b.prosta (to ewidentna zaleta, bo liczba części do zespucia jest minimalna, a wymiana prosta jak budowa cepa), lekka w porównaniu ze spalinówką, bardzo stabilna i solidna. Na te moje 550 mkw. wystarcza i daje radę.
_________________
JAKMET 1300W; kosa Powermat 4,2KM
 
Kangaroo
[Usunięty]

Wysłany: 21 Luty 2016, 16:20   

janek38 napisał/a:
Raczej postawiłbym na AL-KO ze względu na silnik indukcyjny,Stigi mają silniki komutatorowe z tego co mi się wydaje(czyli jednorazówki)


Też bym stawiał na AL-KO. Miałem przyjemność korzystać i miło wspominam tą współpracę.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum