Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Maszyna na 0,5 ha
Autor Wiadomość
Arnika 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 6
Wysłany: 8 Maj 2012, 14:49   Maszyna na 0,5 ha

Witam, proszę o pomoc w wyborze maszyny do koszenia 50 a.
Najierw nosiłam się z zamiarem kupna porządnej kosiarki, ale po przemyśleniu obawiam się, że obkoszenie tak dużej powierzchni będzie stanowiło problem i wydam pieniążki na naprawdę dobrą kosiarkę a skończy się na tym, że i tak będę kosić tylko 15 a przy domu a na resztę będzie wiecznie brakowało czasu. A może jestem w błędzie? Czy ktoś z Was kosi taką powierzchnię kosiarką ręczną? Ile czasu to mniej więcej zajmuje?

Na moment obecny najlepszym pomysłem wydaje mi się jednak trakorek, choć ceny tych urządzeń są lekko przerażające :lol: Czytałam tematy na forum, wiem, że najlepszym wyborem jest v twin i automat, jednak po przemyśleniu zdecydowałam, że aż tyle kasy nie wydam (mąż by zawału dostał z całą pewnością) :-)
Działka jest płaska ale za to usiana kretowiskami i innymi drobnymi nierównościami (pozostałości po roli). W najbliższej okolicy domu (ok.15-20 a) zakładam obecnie nowy trawnik, ale dalsza część pozostanie raczej taka jak jest - nawet jak przejadę glebogryzarką i wyrównam to kretowiska i tak będą powstawać. Na tej dalszej części nie zależy mi natomiast na utrzymaniu jakiegoś super trawnika, ale chcialabym w miarę regularnie kosić, może nie koniecznie zbierać tam trawę, więc przydałoby się urządzenie mulczujące na tamtą część oraz kosz na część przy domu.
Dodatkową funkcją traktorka byloby odśnieżanie (ok. 70 m prywatnej drogi). Na alledrogo znalazlam następujące propozycje w umiarkowanej cenie

traktorek MTD SC 125/92 B&S 12,5 KM/92cm
http://allegro.pl/traktor...2288480521.html

tu już o 1000 zł droższy
STIGA ESTATE K90, 13,5km
http://allegro.pl/kosiark...2325031246.html

W podobnej cenie, co stiga
TRAKTOREK MTD 13,0KM B&S
http://allegro.pl/kosiark...2309286160.html

kolejna stiga
http://allegro.pl/kosiark...2299265878.html

i już o znacznie mocniejszym silniku MTD GOLD 17,5KM
http://allegro.pl/traktor...2308728544.html

CASTELGARDEN PG170 B&S 16,5 Km
http://allegro.pl/traktor...2307809277.html

i tu na automacie, ale cena już o 2tys wyższa od pierwszej pozycji
yard man HN 7185 HYDRO 18,5 km
http://allegro.pl/traktor...2303734446.html


To tyle z alledrogo. Czy któryś z tych modeli jest wart uwagi? A może macie inne propozycje?


Zastanawiam się jeszcze czy nie kupić jednak traktorka bez kosza - ceny są o kilka tysi mniejsze

ty alpina na automacie za 5,5 tys
http://allegro.pl/kaosiar...2324574799.html

STIGA ESTATE TORNADO 14 B&S 13,5km
http://allegro.pl/traktor...2307809565.html

MTD GOLD 175-107 17,5 KM
http://allegro.pl/traktor...2298706479.html

Odnośnie traktorków nurtuje mnie jeszcze jedno - skrzynia biegów. O co tu chodzi, że przy maksymalnych zawrotnych prędkościach nie przekraczających 10 km/h jest aż tyle tych biegów w manualu? Może faktycznie warto dołożyć ten 1000 do hydrostatyka? proszę babie wytłumaczyć :mrgreen:

Kolega męża namawia jeszcze na kosiarkę listwową bądź bębnową jako tańszą alternatywę, mało jednak w sieci można znaleźć na ten temat.

Podsumowując - mimo oporów męża jeśi chodzi o tak duży wydatek jak traktorek uważam, że nic innego u nas się nie sprawdzi. Obawiam się, że jeśli kupimy dobrej klasy kosiarkę to koszenie i tak będzie bardzo czasochłonne i męczące i w rezultacie i tak będziemy kosić tylko przy samym domu.Nie zalezy mi na super angielskim trawniku, bo mam 2 małych dzieciaków i psy, więc to się samo przez się wyklucza - ma być po prostu koszone i estetyczne. Może i moglibyśmy wydać więcej na traktorek, ale wiadomo jak to jest w nowym domu - tu wydasz więcej to w innym obszarze musisz mocniej pasa zacisnąć. Dlatego proszę o pomoc w zdroworozsądkowym wyborze, gdzie efektem będzie regularnie koszona trawa i brak zawału męża w zw z ceną urządzenia :mrgreen:
Decyzję muszę podjąć szybko, bo inaczej kilka stówek zamiast dołożyć do maszyny to wyłożę za tydzień sąsiadowi z traktorem, który będzie musiał skosić przed glebogryzarkowaniem ;-)
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 9 Maj 2012, 00:07   

jezeli chcesz wygode to bierz hydro, watpie ze z 5000m bedziesz zbierac trawe, wez bez kosza z mieleniem. Silnik z dwoma cylindrami.
 
Arnika 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 6
Wysłany: 9 Maj 2012, 00:15   

Panowie, znalazłam jeszcze takie cuś

MTD Mini Rider B&S 850 I/C z napędem
http://allegro.pl/kosiark...2322991334.html

Nie ukrywam, że cenowo mnie hmm poruszyło :lol: Powiedzcie proszę, że nie jest to totalny bubel i dla mało wymagającej kobiety będzie OK :oops:
 
Arnika 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 6
Wysłany: 9 Maj 2012, 00:26   

Dzięki Czesi za odzew:)
Oczywiście masz rację, z całej działki z całą pewnością nie będę zbierać trawy, bo mija się to z celem. Nie mam doświadczenia z mulczowaniem a opinie są w tym zakresie bardzo podzielone. Zakładam że jeśli byłby to zabieg faktycznie mocno zgubny dla trawnika to przy samym domu mogę co któreś koszenie zbierać trawę do kosza, ewentualnie grabić po wyrzucie bocznym.

Wiem, że silnik 2-cylindrowy jest lepszy, ale ceny też są znacząco wyższe. Czy ja tu na mej płaszczyźnie 50-arowej naprawdę muszę wydawać na mocny silnik i 2 cylindry? Jakbym miała zbędną gotówkę to w ogóle bym sobie jakiegoś Parka fundnęła :lol: No ale na moment obecny staram się wybrać niezbędne minimum do naszych potrzeb i tu bardzo proszę mnie nakierunkować ;-)
Ostatnio zmieniony przez Arnika 9 Maj 2012, 00:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 9 Maj 2012, 09:16   

Co do ridera to zwykła kosiarka z miejscem siedzącym, na pół hektara się zbytnio nie nadaje jeszcze na dodatek szerokość tylko 62 cm i 8,5 KM. Musiała byś kosić trawę co tydzień, a teren musiał by być równy ponieważ każde wzniesienie to dla niej wysiłek ( przypominam że po za koszeniem kosiarka musi również jechać z ciężarem kierowcy )
Jeżeli szukasz już tanizny to:
http://allegro.pl/traktor...2307809565.html
http://allegro.pl/traktor...2310255428.html
- to skrzynia manualna.
- brak kosza.

Z używek coś ciekawszego na pewno by się znalazło.
np
http://allegro.pl/kosiark...2305804411.html

Jeżeli chcesz nowy sprzęt to weź pod uwagę dostępny serwis. Najlepiej żeby był blisko, i warto przyjrzeć się regulaminowi.

Osobiście polecam skrzynie hydrostatyczną, mniej męczy silnik, jazda jest płynna bez szarpnięć. Co do mulczowania to napiszę tobie że jedyny efekt uboczny jaki ja odczuwam to więcej chwastów. Ale i tak ich nie widać po skoszeniu, osobiście olał bym to i mulczował ale to wymaga większej mocy kosiarki tak minimum 12 KM. Boczny wyrzut użyj koło domu a po tym zgrab, dla trawnika nawet lepiej.
Ostatnio zmieniony przez czesi 9 Maj 2012, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
Arnika 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 6
Wysłany: 10 Maj 2012, 00:22   

Czesi, ponownie dziękuję za cenne rady:)

A więc męczę dalej. Niedaleko mnie jest sklep i serwis Stigi (miły pan, prowadzi tylko jedną markę) oraz jeden z większych dilerów i serwisant kosiarek w okolicach Krakowa http://www.marax.eu/index.php . Na stronce mają tylko niektóre produkty wystawione, ale znajdę tam m.in. MTD i pochodne (yard man, gutbrod), Agroma-Craftsman, Murray i inne - mimo sporego asortymentu chłopaki wydają się być raczej tez bezproblemowi i solidni.

Podążając za Twoją radą zawęziłam więc wybór do tych marek i zdecydowałam, że ma to być traktorek bez kosza ale z funkcją mulczowania, bo raczej nie widzę opcji grabienia 50a. W odobnej cenie są
Stiga tornado (13,5 km/344dm , ok.6000zł http://www.stiga.pl/katal...ornado_14.html)
oraz
Murray elt 1555520g (15,5 km/500dm, ok.6000zł http://www.marax.eu/kosia...pan-p-763.html)

Odwiedziłam dziś również OBI a tam na promocji niejaki Green Cut 17,5 km, serwisowany przez agromę - 5250zł oraz Poulan 17,5km (serwisowany przez Husqvarnę)- 5699zł. Oba na tych samych Briggsach. Nie wiem co to za marki, ale cena jak na ten silnik kusząca. Niestety mulczowanie zaznaczone jedynie w opcjach dodatkowych i nie mam pojęcia ile kosztuje.

Na alledrogo znalazłam jeszcze takie cuś, ponoć robione pod Stigą http://allegro.pl/show_it...acf77d00be2ff62 . Zadziwiająco tanie, biorąc pod uwagę silnik i hydrostatyka.

I jeszcze taki riderek. Cena fajna, ale coś mi się wydaje, że wycofane z produkcji http://allegro.pl/traktor...2315766496.html
Ostatnio zmieniony przez Arnika 10 Maj 2012, 00:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 10 Maj 2012, 20:00   

Więc w jednym z linków wysyła wiadomość ale to nie istotne ;)

Ta stiga wygląda śmiesznie ale serwis miała byś niedaleko a jak się utargujesz to podejrzewam że sprzeda za 5500, kosiarki z obi czy castoramy nie są złe jeżeli bazują na jakimś modelu ( zazwyczaj różnią się światłami lub kolorem i naklejkami od hondy, stigi czy innych ).
Twój wybór bo wszystko jest podobne żeby nie napisać takie same ;). Silnik bridgsa jest dobry i nie ma co szukać innych ;).
Może najlepszym kryterium wyboru dla ciebie będzie
1. Najbliższy serwis
2. Szerokość koszenia /przez/ moc silnika

Jak nie lubisz się bawić biegami to weź stige.
Jak chcesz szybko skosić trawnik to weź z OBI
 
Arnika 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 6
Wysłany: 11 Maj 2012, 22:50   

Oj Czesi, bedziesz ze mnie zadowolony 8-) :lol:

Maz mnie dzis powiozl do castoramy,bo potrzebowal cos tam cos tam. Juz nie wiem nawet co,bo jak tylko tam weszlam to spotkalam milosc od pierwszego wejzenia :lol: Duzy, czarny i ma to cos :lol: - Murray 20 km, v-twin z hydrostatem http://www.marax.eu/kosia...span-p-764.html . Cena mocno promocyjna, a i 2 stowki i transport jeszcze sie udalo urwac, no wiec grzech byloby goscia nie wziac. Przykulam lancuchem do hustawki ogrodowej i nie oddam, majac nadzieje ze nie bedzie to fatalne zauroczenie :lol:

Maz od razu po krotkiej jezdzie testowej probuje zdyskredytowac przeciwnika i stwierdza,co nastepuje: czarnuch nie nadaje sie do jazdy po naszym terenie. W zwiazku z nierownosciami pozostalymi po orce z dawien dawna oraz kretowiskami czarnuch jest malo stabilny i co chwile ryje ostrzami w ziemie. To pan Czeslaw maz stwierdzil po jakis 5 min jazdy,po czym dalsze proby postanowil odlozyc do jutra. Ja osobiscie maszyny jeszcze nie dosiadlam,ale na babski rozumek to cos mi sie wydaje ze pan Czeslaw przesadza. Teren jest do bolu plaski,faktem jest ze wystepuja kretowiska oraz okresowo porolne wertepy,ale rola byla tu uprawiana jakies 15 lat temu i na oko teren wydaje sie w miare rowny. Za tydzien ma sie u nas pojawic sasiad z glebogryzarka i pierwotnie plan mial byc taki,ze bedzie rownal ok 20 a przy domu a reszte zostawiamy tak jak jest. Pan Czeslaw twierdzi jednak,ze na moment obecny czarnuch jest bezuzyteczny i nie da rady obrobic pola. Wniosek-trzeba sasiadowi zaplacic za koszenie. Tak wiec bardzo prosze o rady jak do obu panow przemowic i doprowadzic jednak do skoszenia wlasnym nakladem sil.

Jak zaczac przyjazn z panem czarnym abysmy wszyscy byli zadowoleni? Czy olej faktycznie trzeba zmienic po 5 godzinach pracy? Czy zbronowac ta cala ziemie i rownac (i zniszczyc cala trawe przy okazji :roll: ) czy sa jakies techniki pracy na traktorku,ktore pozwola tego uniknac? No i w ogole prosze o ogolne porady jak sie z kolesiem obchodzic aby dobrze pracowal i krzywda mu sie nie dziala :-)
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 12 Maj 2012, 22:25   

Arinko :)
Sprzęt dobry silnik rozumiem B&S Intek ? :), oleju nie zmieniamy co 5 godzin ;) może co 5 miesięcy ;).
Po 5 pierwszych godzinach zmieniamy olej a dalej co parę miesięcy ( z filtrem ).
Nic jej się nie stanie jak natrafi na kopki, sam używałem takiej kosiarki ( inna marka ) przez 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu i uwierz mi że działa do tej pory a kopki no cóż przemili wyrówna rozrzuci.
Pamiętaj aby usunąć wszystkie kamienie, większe gałęzie i wszystko co wystaje z ziemi.
Kosisko podnieś najwyżej jak się da, nie opuszczaj w ogóle chyba że przed domem ale nie na minimum, kretowiska możesz zgrabić bo rozumiem że przy przejeździe przez nie kosiarka buczy i lekko zwalniają się obroty.

Podsumowując:
Kosisko najwyżej jak się da.
Kretowiska zgrab
Przejdź i usuń wszystko co twarde i wystaje powyżej 4 cm nad ziemią
Obroty silnika zawsze na maksimum ( bez różnicy czy chcesz powoli czy szybko jechać od tego jest skrzynia )
Staraj się przy pierwszym koszeniu trzymać rękę na załączaniu noża tak aby w przypadku zablokowania noży szybko je wyłączyć.
Gdy zacznie coś piszczeć czy dymić odłącz napęd noży i wyłącz silnik ponieważ coś je zablokowało.
Gdy jedziesz np przez krawężnik lub inną twardą nierówność wyłącz napęd noży.



PS.
Duża trawa jej nie przeszkodzi, jeżeli masz kosz to zdejmij go ponieważ tunel będzie się zapychał przy wysokiej trawie.
Pamiętaj że podstawa to kosisko w górze, nie słuchaj znawców którzy będą chcieli aby je opuścić - nierówny teren to będzie miała bardzo ciężko jeżeli nawet do połowy opuścisz.
Pierwsze dwa koszenia będzie miała ciężko ale każde następne to już sama przyjemność.
Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to pisz śmiało.


Powodzenia ! Na pewno lepszy wybór niż poprzednia twoja propozycja ;)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 13 Maj 2012, 07:24   

Przeczytaj dokładnie instrukcje obsługi silnika a dowiesz się co ile motogodzin należy wymieniać olej jak rownież inne czynności serwisowe.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 13 Maj 2012, 11:42   

Moim zdaniem jak masz wydać 8000 tys za traktorek na silniku jednocylindrowym to lepiej dołożyc grosza i kupić na silniku dwucylindrowym V-TVIN. Moc niby tylko 2,5 - 4km różnicy w porównaniu do jednocylindrowaca 17,5km ale kultura pracy i wydajność pracy, moment obrotowy nie porównywalnie lepszy niż w przypadku jednocylindrowego silnika a bym powiedział że o niebo lepszy.

Jeśli chodzi o OLEJE W TRAKTORKACH ZARAZ ZAŁOŻĘ NOWY TEMAT I NAPISZE PEWNE SPOSTRZEŻENIA na temat docierania silników z żeliwnymi tulejami i stosowania oleju, na podstawie pewnego testu.
Ostatnio zmieniony przez dolek 13 Maj 2012, 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 13 Maj 2012, 15:11   

dolek napisał/a:
Moim zdaniem jak masz wydać 8000 tys za traktorek na silniku jednocylindrowym to lepiej dołożyc grosza i kupić na silniku dwucylindrowym V-TVIN. Moc niby tylko 2,5 - 4km różnicy w porównaniu do jednocylindrowaca 17,5km ale kultura pracy i wydajność pracy, moment obrotowy nie porównywalnie lepszy niż w przypadku jednocylindrowego silnika a bym powiedział że o niebo lepszy.

Jeśli chodzi o OLEJE W TRAKTORKACH ZARAZ ZAŁOŻĘ NOWY TEMAT I NAPISZE PEWNE SPOSTRZEŻENIA na temat docierania silników z żeliwnymi tulejami i stosowania oleju, na podstawie pewnego testu.

Ale autorka dokonała już wyboru. :)
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 14 Maj 2012, 07:49   

zauważyłem i moim zdaniem dobry wybór biorąc pod uwagę kryteria cena/jakość
 
Arnika 

Dołączyła: 08 Maj 2012
Posty: 6
Wysłany: 14 Maj 2012, 23:51   

Czesi, dzieki po raz kolejny za rzeczowe rady. Niestety od momentu zakupu traktorka u mnie co chwile pada i nie mialam jeszcze okazji popracowac. A wlasnie,skoro juz jestesmy przy tym temacie, to prosze o rade ile powinnam odczekac po deszczu zanim zaczne kosic? Dzis nie padalo, ale pogoda paskudna, chmurno i zimno. Trawa oczywiscie rosnie w tempie ekspresowym, ma ze 30 cm. Plan jest taki,ze kosze, potem wjezdza chlop z bronami i glebogryzarka. Czy mulczowac trawe czy lepiej zebrac? Czy czekac az pogoda sie ustabilizuje i wszystko przeschnie czy kosic jak tylko bedzie chwila wolna od deszczu?
No i dalej jestem w kropce w temacie rozwalenia calej dzialki, mieszanki traw maja ceny kosmiczne przeliczajac na ta powierzchnie. Pewnie temat sie bardziej wyklaruje jak przejade przez teren i zobacze
jak w praktyce wyglada poruszanie sie po tym co jest obecnie. Czy ktos jest mi w stanie doradzic jaka mieszanka najlepiej obsiac? Gleba gliniasta,nasloneczniona, bez systemu nawadniania.Glowne szkodniki obok kretow to dwojka maloletnich i zgraja psow. Kosic moge tak czesto jak potrzeba,trawa bedzie mulczowana, przy domu moze byc naprzemiennie z grabieniem. No i powierzchnia spora,wiec fajnie gdyby cena mnie nie zabila.

Troku, instrukcja jasna, ale zawsze warto praktykow zapytac,bo czesto madrzejsi niz instrukcje ;), dlatego chetnie przeczytam temat Dolka.

Dolek, nie musialam dokladac, negocjacje w castoramie zakonczyly sie ponizej osemki ;) Silnik tak jak radziliscie, v-twin BS.

Przepraszam Panowie za brak polskich znakow. Moje pociechy zalatwily drugi laptop w przeciagu 3 miesiecy, wiec niestety korzystam z komorki.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 15 Maj 2012, 14:55   

Aktualnie mój temat doprecyzowałem ponieważ wcześniej nie napisałem dlaczego tak a dlaczego nie. Zapomniałem także dopisać że jakby ktoś postanowił olać to wymaga producent tylko zrobić tak jak ja zrobiłem to przy każdej zmianie oleju nawet tej po 30min trzeba wymienić filtr oleju.
 
czesi 

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 19
Wysłany: 15 Maj 2012, 20:42   

Arnika napisał/a:
Czesi, dzieki po raz kolejny za rzeczowe rady. Niestety od momentu zakupu traktorka u mnie co chwile pada i nie mialam jeszcze okazji popracowac. A wlasnie,skoro juz jestesmy przy tym temacie, to prosze o rade ile powinnam odczekac po deszczu zanim zaczne kosic? Dzis nie padalo, ale pogoda paskudna, chmurno i zimno. Trawa oczywiscie rosnie w tempie ekspresowym, ma ze 30 cm. Plan jest taki,ze kosze, potem wjezdza chlop z bronami i glebogryzarka. Czy mulczowac trawe czy lepiej zebrac? Czy czekac az pogoda sie ustabilizuje i wszystko przeschnie czy kosic jak tylko bedzie chwila wolna od deszczu?
No i dalej jestem w kropce w temacie rozwalenia calej dzialki, mieszanki traw maja ceny kosmiczne przeliczajac na ta powierzchnie. Pewnie temat sie bardziej wyklaruje jak przejade przez teren i zobacze
jak w praktyce wyglada poruszanie sie po tym co jest obecnie. Czy ktos jest mi w stanie doradzic jaka mieszanka najlepiej obsiac? Gleba gliniasta,nasloneczniona, bez systemu nawadniania.Glowne szkodniki obok kretow to dwojka maloletnich i zgraja psow. Kosic moge tak czesto jak potrzeba,trawa bedzie mulczowana, przy domu moze byc naprzemiennie z grabieniem. No i powierzchnia spora,wiec fajnie gdyby cena mnie nie zabila.

Troku, instrukcja jasna, ale zawsze warto praktykow zapytac,bo czesto madrzejsi niz instrukcje ;), dlatego chetnie przeczytam temat Dolka.

Dolek, nie musialam dokladac, negocjacje w castoramie zakonczyly sie ponizej osemki ;) Silnik tak jak radziliscie, v-twin BS.

Przepraszam Panowie za brak polskich znakow. Moje pociechy zalatwily drugi laptop w przeciagu 3 miesiecy, wiec niestety korzystam z komorki.

Arnika widzę że jak zwykle się opisałaś ;)
Po deszcze możesz kosić a nawet w deszcz ;) ALE właśnie po pierwsze jest duża wilgoć przez co pasek może się ślizgać. Po drugie możesz zamoczyć elektrykę przez co możesz się narazić na utratę gwarancji ;), trzecie to że jest mniejsza wydajność trawa nie jest dobrze mulczowana przez co powstają kupki i wygląda to nie estetycznie ja wyschnie. Czwarte i ostatnie ( chyba że sobie przypomnę ) to jest korozja ponieważ mokra trawa długo się utrzymuje w kosisku i innych elementach.

Tam gdzie ziemia jest mniej pokazowa tzn trawnik to mulczuj chyba że masz co robić z ze skoszoną trawą :) Najlepszy efekt jest gdy kosisko jest podniesione na maksimum wtedy zmielona trawa ma się gdzie podziać nawet jak jest wysoka.
Jeżeli kosisz wysoką trawę to jeździj po połowie czyli połową traktorka kosisz nowy teren a połową powtarzasz po starym wtedy efekt mielenia najlepiej się sprawdza, jeżeli kosisz z wyrzutem możesz jechać po całej szerokości.


;) pytaj śmiało
 
WiesiekB 

Imię: Wiesiek
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 7
Wysłany: 2 Maj 2013, 21:00   

Witam
Na początek chciałbym przywitać wszystkich bo to pierwszy mój post na tym forum :) Mam podobny problem co Arnika . Mam do skoszenia ok 40 a bez konieczności zbierania trawy i około 20 a gdzie trawa jest zbierana . Moja stara kosiarka coraz częściej odmawia posłuszeństwa ( Ariens RB1740 ) Zastanawiałem się nad MTD GOLD 175-105 ale po zaglądnięciu na to forum już totalnie nie wiem na co się zdecydować :(
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 3 Maj 2013, 09:29   

Nie lepiej zastanowić się nad kupnem traktorka?
 
WiesiekB 

Imię: Wiesiek
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 7
Wysłany: 3 Maj 2013, 10:02   

Ja do tej pory używałem traktorka :) Niefortunnie użyłem słowa kosiarka ale używam traktorka. Ten model który podałem to właśnie są traktorki i ten Ariens to też traktorek .
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 3 Maj 2013, 19:10   

Ja jak szukałam dla siebie traktorka na początku zakładałam budzet 8-9 tyś,ale jak się zorientowałam w czym rzecz wolałam dołożyć co oczywiście przekraczało mój budżet na Snappera ELT2040RD za 12.500 i teraz wiem że żałuje bo na takim sprzęcie nie warto oszczędzać
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 3 Maj 2013, 19:26   

Z tymi markami nie miałem do czynienie więc nie będę pisał bzdur jak to się sprawuje, koledzy co to serwisują na pewno pomogą.
 
WiesiekB 

Imię: Wiesiek
Dołączył: 02 Maj 2013
Posty: 7
Wysłany: 4 Maj 2013, 10:48   

monika napisał/a:
Ja jak szukałam dla siebie traktorka na początku zakładałam budzet 8-9 tyś,ale jak się zorientowałam w czym rzecz wolałam dołożyć co oczywiście przekraczało mój budżet na Snappera ELT2040RD za 12.500 i teraz wiem że żałuje bo na takim sprzęcie nie warto oszczędzać

U mnie było podobnie z założonym budżetem ale widzę że chyba będzie ciężko coś dobrego za te pieniądze kupić i już psychicznie przygotowałem się na większy wydatek ... :( Muszę się przyglądnąć emu Snapperowi bo nie miałem nigdy okazji go widzieć na żywo .
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum