Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
12 Sierpień 2010, 14:51
niezbyt drogi traktorek co doradzacie
Autor Wiadomość
zaba 
totalny laik

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 8
Wysłany: 13 Lipiec 2009, 22:58   niezbyt drogi traktorek co doradzacie

Witam jestem zainteresowany zakupem traktorka do trawy ale nie wiem co wybrać. Dodam że mam jakieś 3000m2 trawnika do koszenia. moja kosiarka z silnikiem 4.5KM nie daje rady, pożyczyłem kosiarkę z silnikiem 6KM też słabo, więc myślę o zakupie traktorka. Mam na oku używany z silnikiem Brigsa 12KM z koszem za ok 3500zł. Czy 12 koni wystarczy??

[ Dodano: 2009-07-17, 23:11 ]
Co powiecie na temat takich sprzętów?? Ktoś o tym słyszał??
http://www.grass.com.pl/kosiarki.php?c=6
oraz
http://www.grass.com.pl/kosiarki.php?c=5
ktoś w ogóle słyszał o takich markach i firmie to sprzedającej??
 
hamer 
***

Dołączył: 01 Sie 2009
Posty: 1
Wysłany: 1 Sierpień 2009, 17:31   

Witam, jeżeli chodzi o wybór traktorka to kierowałbym się też możliwością nabycia części zamiennych oraz położeniem serwisu. Niektóre kosiarki są sprzedawane na sztukę i jest póżniej problem z nabyciem części zamiennych. Jeżeli chodzi o używane traktorki to zdecydowałbym się na traktorek firmy STIGA czy inny produkt GGP Italy, z tego względu, że w całej polsce jest mnóstwo serwisów tej firmy. trzeba pamiętać o tym, że silnik to nie wszystko. cóż z tego że mamy serwis silnika??? skoro kosiarka składa się też z mnóstwa innych elementów. Części do STIGA są powszechne i w dość przystępnej cenie. Dlatego nie decydowałbym się na zakup żadnej z tych kosiarek, do których linki podałeś.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 1 Sierpień 2009, 21:24   

witam, serwisy podane są tej samej stronie łatwo zlokalizować.Nawiasem mówiąc jestem również serwisantem firmy Grass.
_________________
Henry58
 
zaba 
totalny laik

Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 8
Wysłany: 11 Sierpień 2009, 09:53   

Witam wszystkich ponownie. Miałem duży dylemat czy kupić traktorek używany czy nowy. Używany troszkę lepszej klasy można kupić za ok. 4000zł ja jednak zdecydowałem się na zakup troszkę niższej klasy ale za to nowy za ok 6000zł. kupiłem coś takiego:
http://www.nokaut.pl/ofer...-yard-king.html
Moje wrażenia po pierwszym koszniu:
1. jeżeli trawa nie jest zbyt wielka to oszczędność czasu sięga 60-70% niż zwykłą kosiarką z napędem
2. jeżeli trawa jest mocno przerośnięta i bardzo gęsta(0k 15cm) to mój sprzęt się morduje.
3. należy uważać na nierówności terenu bo przy takim szerokim nożu łatwiej zaryć w ziemię niż małą kosiareczką.
4. największa oszczędność czasu koszenia jest na trawniku na którym jest mało drzewek. w miejscu gdzie mam dość gęsto drzewka owocowe kosi się tak samo długo jak małą kosiarką.

Ogólnie na razie jestem zadowolony ze sprzętu choć jakość wykonania pozostawia trochę do życzenia. Po kilku koszeniach też coś skrobne jak się sprzęt sprawuje.
 
jakub022 

Dołączył: 06 Sty 2010
Posty: 4
Wysłany: 6 Styczeń 2010, 21:45   

tak jak pisalem przy innym temacie polecam Husqvarne ct151(z koszem)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum