Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
12 Sierpień 2010, 13:51
Oleo mac G53 TBX lub AL KO 520BR
Autor Wiadomość
msr 

Dołączył: 01 Cze 2010
Posty: 1
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 16:58   

janek38 napisał/a:
dolek napisał/a:
Jeśli chodzi o silnik to ja polecam i chyba większość ludzi poleci z silnikiem Briggsa
Ja polecam na wózku Oleo-maca
dlaczego Olo-mac-a?
dlatego że do wózków np: Alko są droższe części zamienne np linki, a Vikingi szybko się rozpadają.


No tu się akurat nie zgodze z kilku powodów
1.jeżeli np.linka droższa jest o np.15zł.a jest lepszej jakości więc normalne jest że to sie psuło nie będzie tak szybko i nikt nie powinien dopatrywać się różnicy w duperelach tylko w jakości
2.Oleomac ma słabsze wózki,koła itd.made in China

a i cena części w Oleomacu wcale nie jest taka niższa,wpompowali kupe kasy na zakup Victusa i teraz muszą sobie odbić między innymi na częściach,poza tym mają fabryke w Chinach



Panowie szukam kosiarki już od jakiegoś czasu jestem prawie zdecydowany na Oleo mac G53 TBX myślałem też nad AL KO 520BR wydaje mi się, że są to zbliżone do siebie modele (ten sam silnik briggs 675) ale po czytaniu tego forum już sam nie wiem :lol: Jedne sa chińskie drugie maja słabe kola innym pękaja obudowy ;-) Proszę o opinie na temat tych 2 modeli i może jakieś inne sugestie do 1700PLN

Zastanawiam się też nad słabszą odmianą Oleo Maca na silniku briggs 625 bez systemu ready start. Czy ten nowy system jest bezawaryjny?
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 18:05   

Kolego powiem ci tak jak się o kosiarkę dba to problemów nie bedzie sprawiała czy to będzie Oleo-mac czy Alko. Te pękajace obudowy czy kółka nie pękają bez przyczyny. Tzn jak ktoś kosi i nie czyści komory noża to wiadomo żę zgnije wózek prędzej czy póżniej, kółka w takim Alko czy Oleo-macu też pancerne nie są wiec jak kosząc na załączonym napędzie zaczepisz niechcący np o drzewo to może kółko pęknąć.

Kosiarki na wytrzymałym aluminiowym wózku i pancernych kołach kosztują ok 3000zł

Co do linek nie to żę się same urywają tylko niektórzy składając rącznki kosiarki przycinają linkę uszkadzając jej pancerz i to są najczęstrze przyczyny uszkodzenia linek.

Co do systemu Ready start to nie miałem zgłaszanych awarii od strony klientów.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 19:18   

Witam.Kolega Dolek wypowiedział się profesjonalnie w tym temacie.
_________________
Henry58
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 1 Czerwiec 2010, 20:30   

Henry58 napisał/a:
Witam.Kolega Dolek wypowiedział się profesjonalnie w tym temacie.

Dzięki
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum