Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Oleo-mac GV53 TK AllRoad4 czy może coś innego?
Autor Wiadomość
botolot 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 15:08   Oleo-mac GV53 TK AllRoad4 czy może coś innego?

Dzień dobry / Cześć,

Dotychczasowa kosiarka po prawie 7latach bezawaryjnej pracy zepsuła się na amen - był to typowy promocyjny "chińczyk" z hipermarketu - widnieje na niej napis "Club - garden". Żal bo silnik działał super - żaden Briggs, ale padł mechanizm uruchamiający(nie wiem jak ta część się nazywa, ale w serwisie nie można dokupić zamiennika), byłem z niej mega zadowolony :-(

Potrzebna nowa kosiarka, która musi mieć:
- silnik spalinowy
- napęd
- szerokość koszenia ~50cm
- spory kosz
- dawać radę w trudnym terenie (niestety nie mamy zadbanego trawniczka, spore nierówności), około 2000 m2.
Budżet to coś koło 1500zł.

Wyczytałem na forum, że hitem tego sezonu jest Oleo-mac GV53 TK AllRoad4 - produkcja włoska. Zastanawiam się czy taka włoska maszyna sprawdzi się w dość spartańskich warunkach?
Warto, nie warto? Może lepiej zdecydować się na coś z silnikiem Briggs & Stratton, jeśli tak to konkretnie na co?
A może zaryzykować i kupić następnego "chińczyka" na promocji za kilka stówek? :mrgreen:

Potrzebny mi niezawodny sprzęt, którym skoszę trawę, nie musi mieć łączności z facebookiem, uchwytu na browar czy miliona innych niepotrzebnych funkcji :mrgreen:

Z góry dziękuję za wszystkie rady :)
Pozdrawiam!
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 15:40   

Bez obaw bierz tego Oleo-Maca.

Jeśli jednak chciałbyś coś z silnikiem B&S, obejrzyj to:

http://allegro.pl/stiga-c...5264226914.html
_________________
Pozdrawiam
M.
 
botolot 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 16:50   

O, ta Stiga wygląda bardzo solidnie :mrgreen: Będę musiał dowiedzieć się jak wygląda sprawa z serwisem w okolicy, i pomacać na miejscu oba modele :)
Dzięki wielkie za wskazówkę ;-)
 
mackoofpl 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 18:49   

Witam wszystkich. Po przejżeniu tego forum oraz innych stron internetowych zdecydowałem się na oleo-mac GV 53tk. Mam blisko przedstawiciela i serwis. Ostatio jednak byłem zobaczyć tą kosiarkę i zdziwiłem się że przy cofaniu bardzo ciężko się przesuwa. Myślałem że tak ciężko jest ze wszystkimi kosiarkami z napędem ale sprawdzając na innym modelu (inny producent) cofanie nie sprawiało problemu. Niestety sprzedający miał tylko jeden egzemplarz GV 53TK (więcej ma dojechać) i nie było jak sprawdzić na innym egzemplarzu.
Sam używałem obecnie małej kosiarki elektrycznej więc nie miałem kontaktu ze sprzętem z napędem.
Czy cofanie w kosiarkach z napędem jest naprawdę tak utrunione czy to ten egzemplarz mógł mieć coś źle ustawione.
Z góry dziekuję za odpowiedzi.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 13 Kwiecień 2015, 21:07   

jak wszystko pracuje poprawnie nie jest utrudnione
autoryzowany serwis : Honda ; Krysiak ; Loncin ; Oleo-mac ;
www.ogrodyaurelii.pl
ogrodyaurelii@gazeta.pl
tel. 660-065-872
 
botolot 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 15 Kwiecień 2015, 13:01   

Byłem dzisiaj w Castoramie mają na promocji taką kosiarkę http://www.castorama.pl/k...-625-51-cm.html Silnik B&S, wyglądała porządnie i cena 1100zł. Warto się nią zainteresować?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 15 Kwiecień 2015, 13:06   

Zapytaj się czy mają linki od napędu i się zdziwisz że części do tej kosiarki są niedostępne od ręki a serwisy mhmm... chyba będziesz musiał sobie sam otworzyć serwis :-)
  
 
mackoofpl 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 12 Maj 2015, 19:46   

Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi.
Po przeczytaniu wielu wątków na tym forum oraz po obejrzeniu kosiarki zdecydowałem się na nią (GV 53 TK). U sprzedawcy a zarazem serwisanta nastąpiło pierwsze odpalenie. Niestety nie było mnie przy wlewaniu oleju i wlali mniej polecany SAE 30 Briggsa.
Czy powinno się wlewać całą zawartość buleki 0,6 l?. U mnie oddali z końcówczką w butece.
Kosiarka już w domu i pierwsze trzy odpalenia poszły w miarę gładko (muszę się jeszcze przyzwyczaić).
Po skoszeniu kawałka ogrodu wszystko idealnie. Napęd świetny.
Gdy chciałem skosić następny kawałek ogrodu (wszystko działo się w przeciągu kilku minut) i pojawił się duży problem. Nie mogłem odpalić kosiarki . Najpierw ciągnę lżej ale zdecydowanie później już mocno. I dalej nic. Trzy "pyknięcia" i nic. 5 prób i dałem sobie i jej odpocząć :). Myślałem że ją zalałem ale po kilku minutach podchodzę i szarpnięcie jedno nic. drugie i... odpaliła. Trochę czarnego dymu z wydechu ale odpaliła i działała prawidłowo. Udało się dokończyć koszenie.
Co mogło być przyczyną problemu z odpaleniem. Wydaje mi się że dosyć lekko wyciągała się linka do odpalenia (bez większego oporu). W momencie jak kosiarka odpaliła opór był już trochę większy. Co mogło być tego przyczyną.
Z góry dziękuję za odpowiedź
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 13 Maj 2015, 13:44   

sądzę, że odpalałeś ciepły silnik na ssaniu i ją zalałeś.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
mackoofpl 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 13 Maj 2015, 16:28   

markab.com.pl napisał/a:
sądzę, że odpalałeś ciepły silnik na ssaniu i ją zalałeś.


Dzięki być może. Ale czy to oznacza, że gdy silnik jest ciepły to mam nie załączać ssania przy odpaleniu czy poczekać chwilę aż silnik się ochłodzi i zawsze używać ssania (tak jak w instrukcji).

Dziwi mnie nadal to że linka rozrusznika lekko chodzi. Dzisiaj nie udało mi się odpalić kosiarki gdy linka była zaczepiona o zaczep na rączce. Dopiero po zjechaniu do samego silnika i mocnym szarpnięciu kosiarka odpaliła.
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 13 Maj 2015, 16:57   

na zimnym silniku włączasz ssanie na ciepłym nie używasz ssania
 
mackoofpl 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 13 Maj 2015, 20:40   

jerzyk napisał/a:
na zimnym silniku włączasz ssanie na ciepłym nie używasz ssania


Dzięki jerzyk. a gałkę ustawić na MIN czy od razu na MAX przy ciepłym silniku.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 13 Maj 2015, 20:58   

w połowie
 
mackoofpl 

Dołączył: 13 Kwi 2015
Posty: 5
Wysłany: 14 Maj 2015, 20:26   

jerzyk napisał/a:
w połowie


Dziękuję za pomoc. Dzisiaj kosiarka odpaliła bez problemu. A jak już odpaliła postanowiłem przetestować mulczowanie. Świetna sprawa. Skosiłem cały ogród bez potrzeby grabienia trawy (co wcześniej przy elektrycznej bez kosza było najdłuższą robotą)
Jako że silnik nagrzał się już po koszeniu sprawdziłem odpalenie bez ssania. I poszło za drugim razem :).
Narazie minęła pierwsza godzina koszenia. Czy przy wymianie oleju wybrać jakiś konkretny 10SAE30 czy każdy z takim oznaczeniem będzie dobry?
Czy przy wymianie i przechylaniu zbiornik paliwa powinien być pusty?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 14 Maj 2015, 20:47   

lepszy będzie 10w30 wymieniasz na ciepłym siniku im mniej paliwa będziesz miał tym lepiej
 
dudikof157 
Dudi

Imię: Adam
Wiek: 41
Dołączył: 25 Lip 2016
Posty: 1
Wysłany: 25 Lipiec 2016, 08:28   

Kupiłem to zachwalane przez wszystkich cudo "oleo mac gv 53 tk" dwa tygodnie temu, ponieważ moja dotychczasowa kosiarka "mtd advance 53 spkv" poszła na serwis i jak to zwykle bywa w przypadku MTD wszystkie problemy z kosiarką to wina użytkownika i praktycznie nic nie podlega gwarancji.
Oleomaciem kosiłem za pierwszym razem ja a w sobotę już moja żona.
Na wszystkich forach kosiarka oleomac jest wychwalana pod niebiosa i nikt nie może w niej znaleźć żadnych wad. To trochę dziwne bo ja po kilku minutach koszenia znalazłem kilka.
PLUSY
1. Na forach wszędzie piszą, że jest bardzo ciężka a przecież moja kosiarka mtd waży prawie 10kg więcej wiec oleomac jest lżejszy i rzeczywiście przez to lepiej mi się nią steruje.
2. Ktoś pisał na którymś forum, że napęd kosiarki pod górkę niedomaga. Trochę mnie ta opinia dziwi, bo oleomac ma tak mocny napęd, że nawet na betonie jak chwycę kosiarkę w miejscu to koła kręcą się dalej mieląc w miejscu.
3. Małżonka ma problemy z nadgarstkami i odpalenie tego silnika jest, rzeczywiście trochę łatwiejsze i lżejsze w porównaniu z innymi. Jeśli ktoś kupuje kosiarkę którą będzie kosiła kobieta to ten silnik to strzał w dziesiątkę
4. Silnik raczej wącha paliwo niż pije. Myślę, że pali jakieś 30 % mniej od mojej wcześniejszej kosiarki a przy tym jest mocny jest jak diabli.
5. Przed odpalaniem silnika nie trzeba pompować paliwa i jest to duże ułatwienie.
WADY!!!!
Do szału doprowadza mnie kosz na trawę. Ktoś baaaardzo inteligentny wymyślił patent, że kosz z dołu będzie parciany a z góry będzie plastikowy z trzema rzędami pionowy nacięć. Działa to tak, że jak się kosi to widać jak trawa przelatuje przez te otwory w plastiku a rano jak idee do furtki i jest rosa to po przejściu jakichś 30 metrów (nie mam jeszcze chodnika) muszę wycierać buty papierem ręcznikowych z trawy bo tak się obierają. Przy kosiarce MTD i wcześniejszej Toqu problem ten nie występował. Teraz codziennie rano ręcznik papierowy i naprzód, żona stwierdziła, że będzie chyba musiała postawić kosz przy furtce na te zużyte ręczniki papierowe. To nie jedyny problem z koszem. Jak tylko kosz się zapełni trawą i trzeba go opróżnić to trzeba ciągle nim potrząsać(jakieś 5 sekund) żeby z niego wysypać trawę bo całe trawsko blokuje się o poprzeczne wzmocnienie kosza którego tam nie powinno być. Mam problem z kręgosłupem i niestety po trzygodzinnym koszeniu i wytrzepywaniu trawy z tego kosza kręgosłup bolał mnie dwa dni co raczej mi się nigdy nie zdarzało przy koszeniu innymi kosiarkami, bo po prostu przechylałam kosz i trawa się sama wysypywała. Wspomnę jeszcze, że klapa przytrzymująca kosz też jest nieszczelna i widać jak przez szczelinę wylatuje trawa podczas koszenia. Koszę nierówne nieużytki i niestety tą kosiarką tego nie mogę wykosić, bo ma tylko 4 biegi i kosi zbyt nisko a tam jest dużo nierówności na których pewnie bym urwał nóż. Mtd ma jak pamiętam 6-7 biegów i można nią kosić o wiele wyżej. To trochę dziwne , bo na youtubie widać jak goście koszą nią różne chaszcze, ale ja ze względów na bardzo niskie koszenie boje się nią kosić nierównych powierzchni więc muszę czekać jak wróci z serwisu moja kosiarka mtd.

Podsumowanie
Przez ten nieszczęsny kosz niestety żałuje zakupu tej kosiarki i jak wróci mtd z serwisu raczej będę nią kosił koło domu a w ogrodzie żona oleomaciem, bo tam mi nie przeszkadza niezebrana trawa. Mogę nawet zażartować, że z koszem to ona kosi jakbym kosił w trybie mulczowania . Żona prosiła mnie abym jakoś domontował parcianą siatkę do tego kosza w górze i już było by lepiej, ale jakoś tego nie widzę.
 
songoku 

Imię: Marcin
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 43
Wysłany: 29 Lipiec 2016, 15:52   

Noe możesz znaleźć wad bo na pilarzu właściciel to dystrybutor / dealer oleo mac. Hahaha. Tutaj też nie lepiej bo większość porad to tak na prawdę próba sprzedania Ci sprzętu. Haha
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum