Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Porównianie przed zakupem B&S vs Emak
Autor Wiadomość
Zbynon 

Imię: Zbyszek
Wiek: 37
Dołączył: 26 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: 26 Marzec 2015, 09:41   Porównianie przed zakupem B&S vs Emak

Witam,

Mój dotychczasowy sprzęt aspera BV 153. Pod koniec zeszłego sezonu spalał olej w dużych ilościach, kopcił i miał problemy z zapalaniem a także klepał jak traktor. Zapadła decyzja żeby nie mordować się tym sprzętem w tym sezonie i kupić coś nowego. W związku z tym jestem na etapie wyboru kosiarki spalinowej przydomowej. Teren równy klika drzewek, działka nie duża. Pojeździłem po marketach, byłem w salonie Vikinga i w sumie sam nie wiem co kupić ?Jest tego za dużo. Do tego ryzyko kupna chińczyka itd...

Dodam, że nie zależy mi tak bardzo na napędzie (nie mam wielkiej działki) ale na funkcji mielenia owszem. Jestem laikiem jeśli chodzi o świat kosiarek a w markecie "doradca" mówił mi, że kosiarka funkcje mielenia ma lecz trzeba dokupić drugi nóż. Natomiast gdy czytam opisy niektórych kosiarek to mają wypisaną tę funkcję ale nic o zmianie noża nie jest napisane...


Z tego wszystkiego co oglądałem wybrałem kilka sztuk które myślę spełnią moje potrzeby. Wybrałem dwie:

KOSIARKA SPALINOWA B&S 750EX DOV 53cm 6.5KM - Kosiarka 1

+ 4 funkcje koszenia (zbieranie do kosza, boczny wyrzut, mielenie / ściółkowanie, tylny wyrzut bez kosza)
+ funkcja ready start
+ stalowa konstrukcja, duże łożyskowane koła, napęd na tylne koła

Na wodne czyszczenie nie napalam się. Dla mnie bajer, gadżet. "Buda" Leader nic mi nie mówi tak samo jakakolwiek inna nazwa firmy nie wiem które są dobre.

Jak w Waszej opinii pracuje ten motor? Nie brak mu mocy? Jak z serwisem i ogólną trwałością tych silników i "budą", że tak to nazwę. Firma B&S jest dla mnie tylko znana ze względu, że logo pojawia się w sklepach, mediach itd. ale na temat trwałości nie wiem nic.


VICTUS VSS53TK ALLROAD EMAK 6KM
Kosiarka 2
+ łatwość odpalania
+ większa pojemność silnika
+ zbieranie do kosza, boczny wyrzut, mielenie
+ napęd

Silnik Emak jakie są Wasze opinie na jego temat? Kto produkuje ? Jak dostępność serwisu, części zamiennych itp. Jakieś opinie odnośnie smekosiarki?

Czy obie kosiarki mają funkcje mielenia w pakiecie startowym czy musze dokupić nóż itp. ?
A może ktoś Was poleci zupełnie coś innego? +/- 1500 zł

Dziękuję z góry za odpowiedzi i wyrażenie opinii.

EDIT: Byłem wczoraj w jednym z marketów zdziwiłem się bo nie wiedziałem, że są silniki subaru :shock: To jest prawdziwe subaru czy tylko takie marketowe"?
6KM Subaru EA190V OHC, 189 cm3 / LIDER GKS3SB 190N4W1

Warte to coś jest?
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum