Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Problem z wyborem kosiarki spalinowej - do 2000zl
Autor Wiadomość
Juliann 

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 1 Maj 2013, 20:23   Problem z wyborem kosiarki spalinowej - do 2000zl

Witam wszystkich,
Zacznę od tego, że w temacie kosiarek jestem zielony :-P
Od kilku lat zastanawiam się nad kupnem spalinówki.
Ogród 600m2. Dużo krzewów, drzewek, o które plątał się kabel. Do zaszłego lata kosiłem elektryczna, która pod koniec sezonu umarła.
Kolejnym powodem dla którego jestem zdecydowany zainwestować w dobrą nową kosiarkę jest fakt, że od tego roku będę się opiekował działką około 2500m2.
Dodam, że interesuje mnie kosiarka spalinowa z napędęm, wyrzutem bocznym i opcją mielenia.
W związku z tym mam kilka pytań do znawców tematu:
- Ile powinienem wydać na sprzęt z którego będę zadowolony?
- Czy warto płacić za markę/znaczek (JD,Honda,husqvarna)?
- Na co poza silnikiem zwracać uwagę przy wyborze?
- Sprzęt wybrać w interncie, czy w specjalistycznym sklepie (markety,obi,castorama itd. odpadają, chyba ?)
Pozdrawiam ;-)
 
Mark 

Imię: Marek
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd: Tczew
Wysłany: 2 Maj 2013, 01:10   

Skoro masz dużo przeszkód do obkaszania, to najlepszym wyborem będzie kosiarka z przednim napędem. Wszelkie dziwolągi typu Toro z ADS, czy JD z MowMentum Drive System w tym przypadku odpadają, ponieważ coś takiego nie sprawdza się za dobrze przy częstym manewrowaniu.


Juliann napisał/a:

- Ile powinienem wydać na sprzęt z którego będę zadowolony?


To nie jest dobre pytanie... :lol: Im więcej, tym lepiej - zależy czego oczekujesz. Aluminiowe podwozie, fajny silnik, gadżety i to, czy producent stwierdził, że maszynę można zakwalifikować jako "profi" - potrafią sporo podnieść cenę.
Sam jednak określiłeś pułap cenowy na 2000PLN. W każdym razie - w przypadku sprzętu markowego (nieprofesjonalnego) jest to takie... minimum.

Juliann napisał/a:

- Czy warto płacić za markę/znaczek (JD,Honda,husqvarna)?


Jak najbardziej. Kosiarki markowe oprócz bezproblemowego dostępu do części zamiennych (czasami nawet kupienie nietypowego paska może być problemem) mają inne zalety takie, jak na przykład bezawaryjne przekładnie napędu.
Są też inne, z pozoru błahe rzeczy, np. profil noża, który ma znaczenie dla optymalnego napełnienia kosza, bądź mielenia trawy - dla przykładu nóż w John Deere. W przypadku kosiarek markowych często okazuje się, że mimo mniejszej masy od chińszczyzny, ich podwozia są bardziej sztywne ze względu na odpowiednie wyprofilowanie blachy. W kosiarkach markowych ponadto zwykle zastosowane są silniki lepszej jakości - w sensie nie typowo chińskie patenty, a co najwyżej B&S (który też jest składany za miskę ryżu). Jeżeli nie lubisz B&S - możesz wybrać Hondę, która przewyższa B&S pod każdym względem.



Juliann napisał/a:

- Na co poza silnikiem zwracać uwagę przy wyborze?


Na rodzaj napędu (przód/tył, w przypadku ekstremalnie nierównego terenu można sobie nawet sprawić kosiarkę z napędem na wszystkie koła, taką, jak >>TU<< ). Niekoniecznie prędkość napędu musi być płynnie regulowana (przeważnie i tak wszyscy mimowolnie przyciskają dźwignie napędu do oporu) - to raczej taki gadżet dla amatorów - w kosiarkach profesjonalnych napęd najczęściej jest stały, bądź wielobiegowy (np. 3 biegi), bywa też hydrostatyczny (Honda ma coś takiego w kosiarkach "pchanych"). Koła kosiarki powinny być podwójnie łożyskowane - czasami trafiają się producenci, jak Toro, dla których łożysko toczne jest szczytem luksusu.
Przyjemnym gadżetem jest centralna regulacja wysokości koszenia - co prawda na tym forum są osoby, którym się to nie podoba, ale są w błędzie - centralna regulacja zaprojektowana i wykonana porządnie jest całkowicie bezawaryjna i znakomicie sprawdza się w przypadku, kiedy często trzeba zmieniać wysokość koszenia.
W przypadku "niepewnego" terenu dobrze jest, żeby nóż był zamocowany do piasty nie za pomocą kłów, a za pomoca podkładki ciernej - zmniejsza to możliwość "ukręcenia" wału w przypadku uderzenia o "niespodziankę".
Trzeba zwrócić uwagę na sztywność korpusu kosiarki oraz jej uchwytu (skrzypienie oraz luzy w przypadku nowej maszyny w trakcie użytkowania tylko się pogłębią).
Kiedy zachodzi potrzeba częstej zmiany sposobu koszenia (wyrzut/mulczowanie), dobrze by było, gdyby "przezbrojenie" kosiarki odbywało się bezproblemowo (czasami bywa, że trzeba odkręcać przesłonę znajdującą się pod kosiarką).


Juliann napisał/a:

- Sprzęt wybrać w interncie, czy w specjalistycznym sklepie (markety,obi,castorama itd. odpadają, chyba ?)


O sprzęcie z marketów chyba szkoda pisać. Co do kupowania przez Internet, to, jeżeli cena jest atrakcyjna, to - czemu nie?

Przykład atrakcyjnej ceny przez Internet? Proszę bardzo:

http://allegro.pl/kosiark...3167209401.html

vs.

http://www.husqvarna.com/...-mowers/wb-48s/

8-)


Przez Internet sprzedają także dilerzy markowych sprzętów (JD, Viking, Husqvarna, itp.). W przypadku Husqvarny zaletą takiego zakupu może być też to, że sprzętu nie przywiezie nam kurier, tylko najbliższy diler tej marki.

Oczywiście można mieć obawy, że przy zakupie przez Internet nikt nie wytłumaczy kupującemu jak obsługiwać kosiarkę, ale od czego jest instrukcja. Poza tym często nawet dilerzy markowego sprzętu mają z tym problemy.


Moje typy (a raczej mieszczące się w założonym budżecie rozsądne propozycje) to:

Honda HRS 536C SD
Husqvarna J 55 SL
Viking MB 2 RT
 
Juliann 

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 2 Maj 2013, 15:20   

Przede wszystkim wielkie dzięki za szybką odpowiedź !! Bardzo to doceniam.
Co do przeszkód to nie przesadzałbym, myślę że kosiarka z tylnym napędem w zupełności wystarczy (Mam w zanadrzu podkaszarkę Stihl).
Zapomniałem dodać, że zależy mi na koszu.
Poruszyłeś też inną istotną kwestię. Działka, którą będę kosił jest terenem niepewnym. Zdarzają się kamienie. Za każdym razem staram się je zbierać, ale później znów znajduję kolejne.
Z ceną wiadomo, każdy chciałby wydać jak najmniej. Kosiarkę kupuję na lat kilka. 2k to nie mało, ale jeśli trzeba to mogę też wydać 2500.
Generalnie lubię drogie zabawki. Nie szkoda mi wydać więcej na produkt, z którego dzięki lepszym materiałom, dobrym rozwiązaniom technologicznym i ciekawego designu będę zadowolony.
Z tego co słyszałem i wyczytałem na forum silniki B&S cieszą się uznaniem tak, że nie mam zastrzeżeń.
Łożyskowane i gumowane koła przy tym pułapie cenowym myślę, że są obowiązkowe?
Jeśli chodzi o instrukcję i kwestie obsługi to tutaj niczego się nie obawiam.
Posiadam motocykle dwu i czterosuwowe, które sam obsługuję więc i z kosiarką dam sobie radę. Zresztą dzięki motocyklom darze sympatią kosiarki husqvarny :-)

Co sądzisz o JM36 ? Blisko mam serwis Hein sp.z.o.o
Lub Husqvarna lc48V oraz R 145SV?
Ostatnio zmieniony przez Juliann 2 Maj 2013, 15:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 2 Maj 2013, 21:36   

Jeśli o husqvarnę chodzi to dołóż i kup http://www.husqvarna.com/...owers/r-152svh/
 
Mark 

Imię: Marek
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Maj 2013, 15:35   

Skoro upierasz się juz na Husqvarnę i masz ochotę przekroczyć założony na początku budżet, to rzeczywiście - można spróbować z Husqvarna R 152 SVH. W tej wersji występuje z silnikiem Hondy GCV 160 (tak, jak na początku produkcji) o mocy maksymalnej (według starych zasad) 5,5 KM. Ten silnik nawet bez układu automatycznego ssania nawet po zimie (na zimę spuszczamy paliwo, jest nawet specjalna śruba przy gaźniku do tego celu) pali od pierwszego pociągnięcia. Kosiarka ta występowała też później z silnikiem B&S 750 series DOV (w tym wypadku to R 152 SV ), jednak w chwili obecnej nie ma go na stronie www (w katalogu 2012 jeszcze był :-> )
R152SV(H) to pierwszy model Husqvarny, w którym zastosowano tą (nieszczęsną? :mrgreen: ) boczną rurę/kanał. W każdym razie sama kosiarka sprawia wrażenie bardziej solidnej, niż te z serii LC, poza tym ma dość duże i szerokie koła, co może pomóc przy nierównym terenie.

Jak to wygląda od strony technicznej, możesz zobaczyć na >>rozkładówce<<

Jeżeli chodzi o ewentualne problemy z zaklejaniem, bądź zatykaniem owego kanału, to w większości wypadków negatywne opinie pochodzą od użytkowników, którzy koszą zbyt dużą trawę (2 razy w sezonie :mrgreen: ), lub koszona trawa jest mokra. Wydaje mi się, że gdyby było z tym coś "nie tak", to już dawno by zakończyli produkcję tego wynalazku, a tymczasem pojawiły się nowe modele, w których również jest to "cudo"... Aczkolwiek... ja sam nigdy bym nie kupił kosiarki z tym patentem, bo po prostu sensu jego użycia nie rozumiem... :-?

Jeżeli chodzi o LC 48V, to rzeczą, która najbardziej mi się nie podoba w tej kosiarce jest wykonanie "zamka" służącego do składania ochwytu - niestety, od początku w tym miejscu występuje wyraźnie wyczuwalny luz, który na pewno się powiększy w trakcie użytkowania. Jest też odmiana tej kosiarki o nazwie LC 48 Be, która ma inaczej rozwiązane uchwyty i na dodatek schowane w nich linki (nie ma chyba informacji, by uszkadzały się one podczas składania), jednak kosiarka ta nie jest dostępna w PL. Aha, w LC 48V (podobnie, jak w pochodnych modelach) zrezygnowano z umieszczania na kołach tych pomarańczowych opasek, które miały zmniejszać hałas podczas jazdy po chodniku (podobno spadały podczas ostrych nawrotów). W każdym razie - rowek na kółkach pozostał, więc jeżeli ktoś chce, to może sobie takie coś sprawić. :mrgreen:


Kosiarka R 145SV dobrze (chyba :lol: ) wygląda tylko na obrazku. W rzeczywistości jest bardzo mała (nóż 44 cm mówi sam sa siebie) i wygląda nieco...hmmm... tandetnie :-? Poza tym ma się wrażenie, że kosiarka z uchwytem jest bardzo dłuuuuuuga (podobnie, jak to ma miejsce w niektórych chinolach, jak AL-KO), przez co przy manewrowaniu trzeba się dodatkowo nachodzić za uchwytem :lol: Podsumowując - to nie jest kosiarka, którą powinno się brać pod uwagę.


Jeżeli chodzi o Jonh Deere JM36, to co prawda mam traktorek tej firmy, jednak ta kosiarka mnie jakoś niespecjalnie przekonuje wyglądem, poza tym ten MowMentum Drive System



nie wygląda na dobre rozwiązanie. Jedyna rzecz, która mi się podoba w tej kosiarce to nóż (choć może sprawiać problemy przy ostrzeniu).
Jest jeszcze jedna rzecz, mianowicie prędkość kosiarki - już 5km/h to bardzo szybko. Gdyby chcieć kosić z "full speed" 6,5 km/h, jak to jest w danych technicznych, to chyba by trzeba było biec za tą kosiarką. Poza tym nie wierzę, że przy takiej prędkości da się taką kosiarką skosić i dobrze zebrać trawę. :roll:


Skoro kosiarka, której potrzebujesz ma mieć jednak kosz, to może warto zwrócić uwagę na >>TO<< - cena wydaje się być bardzo atrakcyjna. Jednak uwaga: nie ma to wyrzutu bocznego (Honda jakoś nie lubi tego stosować 8-) ). Z drugiej strony - czy wyrzut boczny jest tak bardzo potrzebny? Dawniej kosiarki z koszem nie miały bocznego wylotu i było OK - i tak kosząc trawę wybrudzimy buty - niezależnie od tego, czy trawa będzie wylatywać z boku, z tyłu, czy nawet będziemy zbierać do kosza. Poza tym boczny wylot wymusza stosowne objeżdżanie przeszkód oraz kierunek poruszania się wzdłuż murów i ogrodzeń (dawno temu też miałem kosiarkę z wylotem bocznym :-P ), więc może nie warto się przy tym upierać?
W razie, gdyby była potrzeba jednak lepszej jakości mielenia trawy i napędu regulowanego bezstopniowo, to jest też wyższy model - kosiarka Honda HRG 536C7 VKE, jednak tutaj cena jest też sporo wyższa. Kosiarka (jak na te pieniądze) >>wygląda<< jednak naprawdę zacnie :mrgreen: - może nie ma rewelacji, ale jest wszystko co potrzeba i do tego nie widać żadnej tandety. Największy minus to stalowa obudowa, ale za tą cenę mało kto oferuje aluminium.
Ostatnio zmieniony przez Mark 3 Maj 2013, 17:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 3 Maj 2013, 20:30   

W R152 jest silnik briggsa tak jak piszesz tyle że nowej serii ECO ;] Co do uchwytów faktycznie w pierwszej serii to było dziadostwo, też mnie to nie pasowało ale zostało zmienione w obecnej chwili jest podobne mocowanie tyle że bardziej sztywne.
Co do R145 to kosiarka jak ktoś potrzebuje kosić mniejsze odstępy, pod drzewkami etc.
 
Juliann 

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 3 Maj 2013, 21:18   

Zacznę od tego, że wbrew pozorom nie skłaniam się ku Husqvarnie.
Wydawało mi się, że ma dobrą ofertę zarówno cenową jak i jakościową, a przede wszystkim była znacznie tańsza od Hondy.
Oferta Hondy, którą przedstawiłeś wydaje się być na prawdę kusząca !! Zresztą widzę, że w twoim przypadku, blisko do Hondy? :mrgreen:
Co do wyrzutu bocznego wydawało mi się, że jest to fajna opcja na działkę.
Z moją działką jest tak, że trawa rośnie szybciej niż bym chciał, a ja przyjeżdżam tam rzadziej niż bym sobie tego życzył. Trawy z koszenia zostaje zawsze bardzo dużo, nie mam co z nią zrobić i często koszę trawę, której później nie wywożę. Kosiarką z wyrzutem bocznym, kosiłbym trawę a ona by zostawała dalej na działce. Może tradycyjna kosiarka również dobrze się sprawdzi w tej kwestii?
Co do materiałów z jakich ma być zbudowany sprzęt to poza trwałością konstrukcji, nie zależy mi na masie. Silny ze mnie chłopak to poradzę sobie z 50 kg kosiarką :evil:):
Swoją drogą jestem na prawdę pod wielkim wrażeniem waszej wiedzy na temat sprzętu ogrodniczego, myślę że jak w końcu uda mi się kupić sprzęt i porządnie skosić trawę to będąc w trojmieście czujcie się zaproszeni na %%%
 
Mark 

Imię: Marek
Pomógł: 5 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd: Tczew
Wysłany: 3 Maj 2013, 23:55   

Juliann napisał/a:
Zresztą widzę, że w twoim przypadku, blisko do Hondy? :mrgreen:


To nie tak. Nie jestem dilerem Hondy (ani innego sprzętu, nikt z mojej rodziny też nie jest dilerem :lol: ), ani jakimś fanatykiem. Po prostu w chwili obecnej posiadam dwie kosiarki i traktorek (odpowiednio: B&S 5,5KM, Honda 5,5 KM i Kawasaki 26KM) i uważam, że jednak w przypadku kosiarek wyższą kulturą pracy charakteryzuje się Honda (V-TWIN Kawasaki to trochę inna bajka, więc go nie porównuję). Co prawda, krążą czasem gdzieś opinie, że Honda ma droższe części, niż B&S i w razie awarii będzie drogo, jednak sęk w tym, że u mnie jak do tej pory awarii jakoś brak. Problemy w Hondzie sprawia podobno gaźnik (a może to mechanicy są słabo wyszkoleni ? - Honda opublikowała kilka instrukcji dotyczących napraw tych gaźników, nie widzę tu żadnego problemu), jednak tylko w przypadku zaniedbań ze strony użytkownika.
Na chwilę obecną jestem prawie pewien, że w przypadku, kiedy któraś z moich kosiarek sobie umrze (na to się jednak nie zanosi), następną będzie Honda. 8-)

Co do braku wyrzutu bocznego, którego Ci jak widać brakuje, to przecież nie ma problemu - ściąga się kosz i trawa wylatuje sobie z tyłu - bez zbędnych (wystających z boku) elementów (oprócz traktorka też nie mam w chwili obecnej w kosiarkach tego czegoś).
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 4 Maj 2013, 11:41   

Z tym gaźnikiem to bardziej z winy użytkownika, ale mam takie odczucie, że są bardziej wrażliwe na nasze polskie super paliwo. :roll:
 
Juliann 

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 10 Maj 2013, 15:18   

Bardzo zależy mi na wyrzucie bocznym.
Prawdopodobnie zdecyduję się ten konkretny model - r53SV
http://www.husqvarna.com/...-mowers/r-53sv/
Serwis mam niedaleko, silnik Hondy ... Cena chyba też nie najgorsza?
Chyba, że warto dołożyć do John Deere jm 46 ?
Pozdrawiam, trawka rośnie, w poniedziałek muszę podjąć ostateczną decyzję ;-)
Ostatnio zmieniony przez Juliann 10 Maj 2013, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 10 Maj 2013, 17:11   

Nie warto ten model spełni twoje oczekiwania,
 
Dark Fox 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: 10 Maj 2013, 17:27   

Kolego Juliann jak chcesz John Deera jeźdź do salonu i ponegocjuj sporo schodzą z ceny spokojnie do ceny Husqi a nawet taniej zejdziesz, mi się udało. Ale i tak nie wiem co kupić John Deera JM46 czy Hondę HRX537 VKE, mam nadzieję, że w weekend podejmę ostateczną decyzję.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 10 Maj 2013, 17:58   

Honda jest ok, ale Jasiek ma lepszy silnik, no i jest dobrze dopracowany, za ten pieniądz wybrałbym jednak Toro na alu z rozruchem elektrycznym 20797

http://sklep-victus.pl/34...toro-20797.html

Jakość pewna, marka sprawdzona, serwis i części na tzw. Gwizdek
 
Juliann 

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 10 Maj 2013, 18:09   

Byłem dziś w salonie JD Hein Banino. Mówili, że coś jest do urwania, jednak bez konkretów. Jeśli miałbym JD w cenie Huski to bym się już nie zastanawiał :)
 
Dark Fox 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: 10 Maj 2013, 18:12   

Dziękuję za podpowiedź, rozpatrzę i to kosiarkę. Tylko dziwi mnie w opisie: "Gruby stalowy lub aluminiowy korpus to gwarancja użytkowania przez długie lata." - Stalowy a aluminiowy to duża różnica to jaki w końcu jest w tej kosiarce?
Na wielu forach piszą, że kosiarki Hondy są niezawodne i bardzo dopracowane. O JM46 na australijskim forum jest dyskusja i pewnie gość napisał "Strzeż się ich" - to jest niedopracowany, marketowy sprzęt.
Czym człowiek więcej czyta tym głupszy, sprawdza się maksyma. Było iść do sklepu, kupić normalnie i nie wydziwiać, pewnie też byłby zadowolony.
Ostatnio zmieniony przez Dark Fox 10 Maj 2013, 20:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
Juliann 

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 10 Maj 2013, 18:43   

Jm 46 jest stalowa. Ogólnie jest to kawał wielkiego sprzętu! Duża ciężka szeroka, sprawia wrażenie bardzo solidnej!! Silnik posiada filtr oleju co rownież cechuje imo długowieczność. Ja szukam sprzętu już od jakiegoś czasu. Oglądałem marketowe, stigi makity oleo husqvarne. Jd wyglada najmocniej. Z tego co prawie wszyscy sprzedawcy mówią króluje Honda. Ja niestety nie miałem możliwości obejrzeć żadnego modelu, poza tym szukam kosiarki z wyrzutem bocznym a takiej Hondy nie kupię z moim i tak znacznie zawyzonym budżetem.
 
Dark Fox 

Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: 10 Maj 2013, 22:21   

Mam jeszcze jedno pytanie gdzie znajdę wykaz serwisów TORO, bo jakoś nie mogę namierzyć stronki producenta?
Ostatnio zmieniony przez Dark Fox 10 Maj 2013, 22:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
makawel 

Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 13
Wysłany: 11 Maj 2013, 07:22   

victus.pl
 
Juliann 

Dołączył: 01 Maj 2013
Posty: 8
Wysłany: 16 Maj 2013, 13:38   

Zdecydowałem się na John Deere jm46. Jestem juz po pierwszym koszeniu, rewelacja :-)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 16 Maj 2013, 18:14   

Zadowolenia życzę i długotrwałej bezawaryjności, nie dziękuj by nie zapeszać maszyna swoje kosztuje i swoje musi robić.
 
KcPr 
jedna słuszna marka H.

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 28
Wysłany: 31 Maj 2013, 19:50   

seria IZY Hondy to stosunkowo dobry choć drogi sprzęt, jest jedno ALE. We wszystkich modelach czy serii iZY(hrg) VKE, czy HRX ze "skrzydełkami" są proste przekładnie cierne. jeżeli chcecie żeby się nie sypały to pracujemy zawsze na pełnej prędkości jazdy. Jak będziemy pracować na pośrednich prędkościach jazdy skracamy żywotność "przekładni".

Kolega Mark wspominał o podkładkach poślizgowych na piaście noża. problem jest w tym że w większości kosiarekz takim "sprzęgłem", cały mechanizm sprzęgła jest zamocowany na WALE silnika. Przy uderzeniu nożem w przeszkodę wektor siły gnie wał razem ze sprzęgłem na nim osadzonym.
 
migelo 

Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 1
Wysłany: 18 Czerwiec 2013, 16:20   

witam was szukam opini na temat kosiarki john deere jm46 moze ktos mi udzilic info jak sie sprawuje ten sprzett w praktyce ?konkretnie chodzi mi o tą manetke dodawania gazu czy nie jest ona klopotliwa na nierownym terenie i podczas menewrowania nia ?
bylbym wdzieczny za jakie kolwiek informacje pozdrawiam wszystkich
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum