Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Spalinowa, na działkę 400m2, z mulczeniem
Autor Wiadomość
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 23 Marzec 2014, 09:26   Spalinowa, na działkę 400m2, z mulczeniem

Cześć

Szukam kosiarki, natrafiłem na wasze forum i wybór jeszcze bardziej mi się skomplikował.

Działka 400m2, jest trochę iglaków, krzaków iglastych. Obecnie posiadam podkaszarkę elektryczną i zwykłą kosiarkę elektryczną. Podkaszarka raczej stoi, nikt nie korzysta - trochę źle się z nią lata. Elektryczna ma już 15 lat i czas wymienić na coś nowszego (przy czym jest to zwykła najtańsza kosiarka z marketu).

Patrzyłem w marketach za kosiarkami. Chciałbym coś wąskiego raczej (42cm), na działce trzeba często manewrować więc podejrzewam, że z napędu nie skorzystam a jak skorzystam to na odcinku 10 metrów max. Ciekawi mnie natomiast mulczenie trawy - to chciałbym mieć. Również dla mnie ważna jest kwestia awaryjności, nie chciałbym aby się psuł silnik. Jeśli chodzi o rzeczy typu wymiana świecy czy oleju - nie stanowi to dla mnie problemu. Fajnie by było też jak kosiarka by miała korek spustowy - ale to kompletnie jest nie wymagane (swoją drogą alko ma?).

Ile mogę przeznaczyć? Najlepiej jak najmniej. Ale powiedzmy, że górna granica to 1000zł która jest nieprzekraczalna.

Byłem w kilku marketach, do tej pory znalazłem kosiarkę NAC s420. Ale w takiej wersji której nie mogłem znaleźć na internecie, ma mulczenie trawy, silnik briggsa i jest w kolorze czarnym. Cena - 610zł.

Drugi model: Silver 42 B-A Comfort od AL-KO cena na necie około 800zł

Kosić też będę raczej rzadko, podejrzewam że 3-5 razy w sezonie.

Jestem też otwarty na nowe propozycje i ew. odradzenie tego NAC.
 
Mark 

Imię: Marek
Pomógł: 5 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Kwi 2012
Posty: 23
Skąd: Tczew
Wysłany: 23 Marzec 2014, 10:22   

Tutaj koledzy na forum uwielbiają takie pytania. ;-)
No więc tak się składa, że te wszystkie "wszystkomające" wynalazki (czyli pewnie 99% sprzedawanych kosiarek) zwykle nie mogą w zadowalający sposób działać tak, jak to opisuje producent (zbieranie do kosza, wyrzut boczny, mulczowanie).
Żeby kosiarkę nazwać mulczującą musi ona być wyposażona w specjalny nóż, który nie dość, że jest odpowiednio wygięty (końce unoszą trawę, a wewnętrzna część wdmuchuje ją z powrotem), to jeszcze musi on być ostrzony na większej długości (nawet 3x w porównaniu do klasycznego noża).
Oprócz tego paradoksalnie silnik takiej kosiarki jest bardziej obciążony, gdyż trawa przez dłuższy czas zalega pod deckiem tnącym, niż ma to miejsce podczas koszenie z wyrzutem (obojętnie jakim) - dlatego też takie kosiarki z małymi silnikami odpadają.
I najważniejsze - koszenie z mulczowaniem nie jest opcją dla leniwych (mających zamiar kosić 3-5 razy w sezonie :mrgreen: ). Przy takim sposobie koszenia należy to robić raczej około 30 razy w sezonie (wiem, bo sam tak robię).
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 23 Marzec 2014, 15:37   

Przede wszystkim, dzięki za odpowiedź.

Zdaje sobie sprawę, że mulczowanie trawy nie do końca jest funkcją z której będę zadowolony lub będę korzystał (rzadkie koszenie). Ale wolałbym ją mieć, nie muszę z niej korzystać a kosić mogę zacząć zawsze wcześniej.

Sprzedawca w sklepie powiedział mi, że w tym NAC często gaźniki padają. W innym temacie, polecany jest z kolei ten AL-KO, jako automatyczny gaźnik czy możliwość dokupienia części bez problemu.

Druga opcja, to kupić zwykłą kosiarkę z ciut mocniejszym silnikiem (1,8-2kW) za 500zł.

Już sam nie mam pomysłów. Wybór za duży, a im więcej czytam tym gorzej.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Marzec 2014, 17:29   

trudny wybór i budżet niewielki co mogę zaproponować za swojej stajni to taką


https://ekosiarka.eu/produkt-Kosiarka-Victus-VSS-48-TK-Allroad-4-1141.html?l=pl
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 23 Marzec 2014, 17:44   

Tylko, że przekracza budżet, ma napęd. Zdaje sobie sprawę, że o jest o kilka klas wyżej - ale to nie sprzęt nadający się na działkę (przepłacony).

Czy NAC nawet z briggsem brać to jest zły pomysł? Ten AL-KO też nie fajny?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 23 Marzec 2014, 22:39   

tu masz tańszą

https://ekosiarka.eu/produkt-kosiarka-do-trawy-oleo-mac-g44-pk-1034.html?l=pl
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 24 Marzec 2014, 09:20   

Dzięki ponownie za pomoc.

Czy mógłbyś użyć jakiś argumentów? Czy silnik jest "dobry" (w sensie nieawaryjny)? Czy to porządna firma? Rozumiem, że mulczowania nie ma.

Jak ta się ma do AL-KO? Cena ta sama jak by nie patrzeć.
Ostatnio zmieniony przez grzech1991 24 Marzec 2014, 09:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 25 Marzec 2014, 09:58   

W ciemno możesz brać Al-ko 42 B-A . Szerokość masz tą którą chcesz mielenie posiada , silnik mocny jak na razie u mnie bez awaryjny a sprzedałem już ładnych parę sztuk.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 25 Marzec 2014, 18:59   

A jak się ma do oleo-mac?

Cena spoko 800zł (swoją drogą, może masz coś w tej cenie to bym wziął od Ciebie jak bym się zdecydował?)/

Bo ja to widzę tak. za oleo-mac:
+ silnik OVH dużej mocy
+ pozytywne opinie o tym silniku w googlach
+ w tej cenie bańka oleju (wiem, że to nie decyduje o zakupie - ale jednak gratis)
- przednie koła nie są łożyskowane
- brak informacji o zapełnieniu kosza
- brak mulczowania
+/- nie wiadomo jak z częsciami
Za al-ko:
+ części dostępne bez problemu
+ wskaźnik kosza
+ pozytywna opinia w innym temacie (jakims chyba sprzed roku czy dwóch, był polecany)
+ jest przeceniony z 950zł na 800zł
+ wszystko na łożyskach kulowych
+ części są dostępne
- silnik nie wiadomo chyba jaki (chodzi mi tylko o awaryjność)?
- moc chyba za słaba do mulczowania?
- cięższy

Przeliczający na plusy / minusy prowadzi ALKO.

http://www.e-kosiarki.net...-pln-vt1935.htm

Chociaż tu pada argument, że chińczyk w alko i tak jest lepszy od briggsa w tej cenie.

Powiedzcie no coś... Z mulczowaniem, nie koniecznie będę korzystał. Więc obecnie rezgnuje z tego jako wymóg.

Byłem w kilku sklepach, do 1000zł to praktycznie totalne no-name albo NAC trzepany. Więc wybór ograniczam do tych dwóch (chyba, że ktoś jeszcze coś ciekawego podsunie).
Ostatnio zmieniony przez grzech1991 25 Marzec 2014, 19:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 31 Marzec 2014, 08:08   

wybrałbym oleomac
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 1 Kwiecień 2014, 13:15   

Sam sobie odpowiedziałeś na zadane pytanie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 1 Kwiecień 2014, 21:33   

A coś takiego:

http://allegro.pl/kosiark...4074217446.html

Jak by nie patrzeć 300zł w kieszeni ;)
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 07:11   

Jeżeli szukasz najtańszego badziewia to kup i nie pytaj innych,bez porad możesz sam to zakupić,jedziesz z ceną na ostro a zaraz będziesz szukał używki za 200zł.
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 07:54   

Kosiarkę kupuje w przyszłym tygodniu, obecnie - szczerze się cały czas rozglądam.

Wyobraź sobie, że jak bym był pewien, że to badziewie to bym nawet nie pytał (chociaż fakt, cena się znikąd nie bierze). Bo słyszałem opinie od jednej osoby, że to bardzo dobra firma (co jak wyżej widać, zweryfikowałeś).
 
Henczmen 

Dołączyła: 02 Kwi 2014
Posty: 3
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 08:12   

na opinie janka to Ty tak do końca nie polegaj bo on sprzedaje kosiarki więc dopiero jak będziesz chciał kupić model który sprzedaje to zrobi się milutki :lol:
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 09:00   

Osobie która pozycjonuje strony, zdecydowanie mniej wierze niż tamtemu Panu. A doświadczenie w sprzedaży akurat może być plusem, chociaż nigdy nie wiesz kto jest uczciwy tak naprawdę ;)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 10:21   

Masz sporo serwisów oleo-mac w całej Polsce podgląd jest na stronie www.victus.pl zakładka serwis, nie ma również problemu z częściami, zapełnianie kosza jest również zadowalające - nóż również rozdrabnia pokos.
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 10:35   

W Częstochowie nie ma, ale jest w Kłomincach - więc spoko. Nie trzeba nawet odsyłać kosiarki.

Oleo-mac jak jest takie polecane w takim razie aktualnie to mój wybór, ale kupię dopiero za tydzień - więc jak ktoś by miał coś do dodania, to będę jeszcze temat przeglądał.

Rozdrabnia pokos = mulczuje? Nie wiem co znaczy słowo pokos ;)

Z tego co wiem, ten model właśnie nie ma tej funkcji, dostępnej nawet jako opcji. Ale jak pisałem, nie jest to wymóg.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 10:52   

rozdrabnia pokos dzięki nożowi o dwóch płaszczyznach tnących i otworach

tu masz podgląd https://kosiarka.pl/produkt-N%C3%B3%C5%BC-kosiarki-OM-41cm-155.html

kosiarka nie mulczuje bo nie ma takiej funkcji.
.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 14:54   

Henczmen napisał/a:
na opinie janka to Ty tak do końca nie polegaj bo on sprzedaje kosiarki więc dopiero jak będziesz chciał kupić model który sprzedaje to zrobi się milutki :lol:


Widać że jesteś wielbicielem-lką innych Firm i zdanie takich jak ja ci nie na rekę , zresztą nie tylko tobie,na szczęście ci co chcą mieć lepszy sprzęt chociaż częściowo słuchają rad takich jak ja i podobnych a ich jest coraz więcej ku uciesze kupujących i sprzedających,czasy pewnych Firm juz przeszły do lamusa czy się to komuś podoba czy nie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 17:38   

Też uważam że możesz śmiało kupować ALKO. Bardzo porządna firma !!!
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 2 Kwiecień 2014, 20:54   

Panowie (zwłaszcza w przypadku ALKO) proszę o argumenty.

Pytanie o pokos co to jest i jak to działa? Pytałem znajomych, wszedłem na wikipedie i dowiedziałem się, że to z pola końcówki jakieś. Ale chyba ta kosiarka do pola nie jest?
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Kwiecień 2014, 04:44   

Pokos to część źdźbła trawy która jest ścięta.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 4 Kwiecień 2014, 18:44   

Co do kosiarki AL-KO
- solidna firma o ugruntowanej pozycji na rynku polskim(własny kapitał a nie jakiś krzak którego właścicielem jest jakiś bank albo moloch jakiś )
- numer artykułu ( tak jak w samochodach numer Vin) czyli 15 lat i dalej masz części łatwo dostępne i łatwe do odszukania
- mocny silnik z automatycznym ssaniem
- bajecznie łatwy rozruch kosiarki ( kobiety , osoby starsze)
- 3 lata gwarancji
- solidna jakość wykonania
- łożyskowane koła
- kosiarka łatwa do serwisowanie i przechowywania gdyż staje pionowo po przechyleniu jej na rączkę ( hehe nie potrzeba kanału )

Myślę że to ci powinno wystarczyć

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 5 Kwiecień 2014, 14:16   

grzech1991 napisał/a:
W Częstochowie nie ma, ale jest w Kłomincach - więc spoko. Nie trzeba nawet odsyłać kosiarki.

Oleo-mac jak jest takie polecane w takim razie aktualnie to mój wybór, ale kupię dopiero za tydzień - więc jak ktoś by miał coś do dodania, to będę jeszcze temat przeglądał.


Dobry wybór Firma Urmik ma spory asortyment kosiarek na miejscu więc udaj się do nich a na pewno znajdziesz maszynę dla siebie.

Mają również dobry serwis a to duży +
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 6 Kwiecień 2014, 20:13   

Dzięki ponownie

Kosiarkę jednak zarezerwowałem w Kłomincach, co prawda muszę dojechać (jakieś 15zł koszt) + brak oleju gratis. Ale cena ta sama - 799zł. Może uda się ten olej jakoś wytargować :D
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 9 Kwiecień 2014, 19:22   

Nie powinni ci czasem odpalić kosiarki przed sprzedażą ?
Napisz co kupiłeś ?

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 10 Kwiecień 2014, 19:19   

Cześć

Kosiarkę kupiłem dzisiaj ;)



Stanęło na oleo-mac. Powodów jest kilka
- sprzedaż w znanym sklepie pod Częstochową
- silnik jest pewny
- nóż, chyba utwardzany czy coś
- lepiej podoba mi się wizualnie (ale nie było to żadnym kryterium w sumie)
- więcej osób ją polecało

Chciałbym wszystkim podziękować za opinie, doradztwo i pomoc. Ponadto ,sklep był świetny - kosiarkę wstawili do auta. Miła obsługa, która twierdziła, że do lanosa wejdzie kosiarka (bagażnik) ;] Jednak nie weszła (o czym doskonale wiedziałem :lol: ) Oczywiście w formie żartu, tak, że wszyscy się śmiali :D

Kosiłem z 30 minut, jest zimno. To było bardziej dostarczenie kosiarki na działkę.

O samej kosiarce, z plusów:
- instrukcja obsługi jest zrobiona na zasadzie "zrób to sam" co bardzo się chwali, nie ma mowy o serwisie (oczywiście w cudzysłowiu).
- do kosiarki jest klucz do świec
- silnik jest bardzo mocny, czasem lekko spadły mu obroty (a trawa jest niekoszona w tym roku)
- łatwo w miarę się reguluje wysokość kosiarki
- kosz jest spory
- posiada fajną rurkę do opróżnienia oleju
- posiada bagnet
- wygodny wlew paliwa
- jest filtr powietrza
Z minusów:
- dla mnie, to nieporozumienie sposób w jaki zakłada się kosz trzeba celować i się męczyć - zdejmowanie też nie jest przyjemne
- instrukcja nie po polskiemu, w stylu słowa niezrozumiałe albo nasz język nazywa się "Polsky"
- kosiarka zamiast pompki, posiada regulacje ssania. Której nie rozumiem. Wajcha nie na max, tylko prawie przed maxem. Później trzeba zmniejszać itd. Nie twierdzę, że to jest wada - ale ja tego na razie nie ogarniam i nie rozumiem
- przed zgaszeniem, według instrukcji trzeba dać ssanie na minimum (prawda to?)
- największą wadą dla mnie jednak jest waga, kosiarka jest cięzka a przez to nieporęczna - szczerze pisząc, wolałbym po prostu kabel a mniejszą wagę

Bonusowo do tego posta:
Przy zakupie, chyba (jak ktoś może to proszę zaprzeczyć albo potwierdzić)? Wytargowałem butelkę oleju, przynajmniej dostałem gratis (nie wiem czy to standard)
Kosiarka na starcie została w około 30-50% zalana benzyną i olejem - co się chwali
Czy trzeba gasić na minimalnym ssaniu?
Czy podczas pracy trzeba zmniejszać ssanie?
Jak kosiarka na wysokim ssaniu, dmuchła trochę na czarno z tłumika to coś się dzieje? Mieszanka była wtedy za bogata.
Co oznacza świeca oporowa, są jakieś inne?
Ostatnio zmieniony przez grzech1991 10 Kwiecień 2014, 19:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 16 Kwiecień 2014, 20:53   

Olej od sprzedawcy na pierwszą wymianę to miły gest. Nie zawsze sprzedawcy się na to porywają.

Odpalasz na ssaniu, po czym należy lekko cofnąć manetkę. Tak aby wyłączyć ssanie. Gasić można w położeniu maksymalnym, powoli puszczając dźwignię. Z plusów jeszcze 3 letnia gwarancja :)
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
grzech1991 

Imię: Grzegorz
Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 18
Wysłany: 17 Kwiecień 2014, 08:53   

Dopytałem się o gratis i dostałem :D

Loteria też spoko ;)

Dzięki za pomoc, pokosiłem trochę więcej .Raczej waga to kwestia przyzwyczajenia, w każdym bądź razie o ile silnik nie będzie się psuł to jestem bardzo zadowolony.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum