Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Toro vs Victus Vs Viking na 1500m2
Autor Wiadomość
wader11 

Imię: Adam
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: 27 Maj 2014, 13:23   Toro vs Victus Vs Viking na 1500m2

Witam
Mam problem z podjęciem decyzji odnośnie kosiarki.
Działka 1500m2 mało drzewek teren równy . Obecnie używam elektrycznej z Lidla Florabest 1800W ale to masakra 3.5 h koszenia do tego ciąganie kabla, przekładanie do gniazdek itd… Już mi się po prostu znudziło i szkoda mi czasu .
Chce zbierać do kosza, a czasmi wiosną/jesienią zmulczować trawę….szerokość koszenia 48-53cm… cena do 2000zł .. ale jak będzie niżej to lepiej :)
Na placu boju zostały:
- Toro 955 – faworyt ale jak na youtube popatrzałem że ludzie się skarżą , oddają do sklepu z powrotem ze względu na utrudniony start to zwątpiłem (filmy z USA). Nie wiem czy ten napęd ADS zdaje egzamin … nie mam gdzie tego zweryfikować. W sklepach mają ale nie odpalą żeby potestować…. No comment… cena po rabatach 1999zł

- VICTUS VSS53TK 6KM zwróciłem na nią uwagę czytając forum .
Mocny silnik chociaż firma mi nieznana ale na Tym forum znów pozytywne opinie….
W sklepach obok nie mają tego modelu ale gadałem z serwisem niedaleko mnie . Co prawda specjalizują się w B&S ale z ramienia Victus-a będą to serwisować i bez problemu po gwarancji też.
Za przemawia cena -1199zł wykonanie na forach pozytywne opinie, silnik też pozytywnie oceniany na Tym forum….. czy nie odpadną rączki itd.?

- Viking 253T do wzięcia za 1399. Za oczywiście jakość – sąsiad ma 443T i sobie chwali.. ale 443 jest dla mnie za wąska – nie chce znów biegać jak za elektryczną
Wada: brak mulczowania tylko kosz…. Czy można do tego dodać mulczowanie poprzez zmianę noża na nowy inny ?

Może ktoś powie czy zmiana noża na jakiś inny umożliwi mulczowanie w Viking? … czy brać Victusa …. A może jednak Toro i ich adaptacyjny napęd ? ale czy warto przepałacać 800 w stosunku do Victusa?
Tyle dylematów :) pozdrawiam i czekam na rady :)
_________________
Toro 20955
Florabest 1800W
Gardena 32E
Stiga SB-26JD
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 27 Maj 2014, 14:21   

Jeżeli masz wybór i chcesz większość trawy mulczować to najlepsza będzie oczywiście Toro
jeżeli chcesz również często zbierać to wybierz vss53tk lepiej zbiera do kosza i też mieli dzięki wielopłaszczyznowej listwie tnącej, jest również dość szeroka - 51cm
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 27 Maj 2014, 14:30   

Toro:
Napęd się sprawdza i to bardzo dobrze. Problemów z uruchamianiem silnika nie ma.

Victus:
Tania, dobrze zrobiona, godna polecenia. Serwis w okolicy.


Dla mnie wybór byłby prosty.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
wader11 

Imię: Adam
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: 27 Maj 2014, 14:57   Właśnie dzwoniłem do sklepu w Szczecinie

sprzedali 80 kosiarek VICTUS VSS53TK 6KM - i nawet nie mają sztuki żeby obejrzeć :) . Zamówione na czwartek są już sprzedane :) .
Całe lato musze do kosza ładować bo to teren gdzie się chodzi po trawie i nie chcę żeby zostawała skoszona trawa na butach .
Toro kusi ... ale jednak cena duuużo wyższa ... a tak jak i WY na forum pan ze sklepu stwierdził że Victus dobrze zrobiony i poleca....

A Viking bez szans na założenie noża do mulczowania ? nie robi się takich kombinacji ?
_________________
Toro 20955
Florabest 1800W
Gardena 32E
Stiga SB-26JD
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 27 Maj 2014, 18:45   

Witam. Kolego, można do Vikinga założyc opcję mulczowania. W cenie od 1599 do 1999 są maszyny MB48 T ,TX ,TC na briggsie. Wielkośc powierzchni do 1200m. Aby porównac sobie te maszyny, proszę wejdź na stronę : www.stihl.pl zakładki Viking i kosiarki. Ceny są jednakowe u każdego dealera.
Polecam również kosiarki z silnikami Kohlera, powierzchnia do koszenia wynosi 1800m. Cena bardzo dobra a jakośc wyższa niż Birgss ( automatyczne ssanie w standardzie, wał korbowy na łożyskach tocznych ) czyli żadnych pompek przy gaźniku.W Briggsie nazywa się ten system Ready Startem.

Decyzja należy do Ciebie.

z poszanowaniem

Henry58
_________________
Henry58
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 28 Maj 2014, 10:19   Re: Toro vs Victus Vs Viking na 1500m2

wader11 napisał/a:
Witam

- Toro 955 – faworyt ale jak na youtube popatrzałem że ludzie się skarżą , oddają do sklepu z powrotem ze względu na utrudniony start to zwątpiłem (filmy z USA).


Bo u nas w grajdole ludzie cieszą się że w ogóle im odpaliła,a że ręce można urwać to już ryzyko zawodowe

- VICTUS VSS53TK 6KM zwróciłem na nią uwagę czytając forum .
Mocny silnik chociaż firma mi nieznana ale na Tym forum znów pozytywne opinie….
[/quote]

Masz racje "na tym forum" w postach pisanych przez pracowników i ludzi z nimi współpracujących ale w praktyce nie wygląda już tak wszystko kolorowo
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Maj 2014, 15:56   

Janek weź leki już czas,
widzę że jak zaczynasz pisać o toro złe rzeczy to już napewno czas na nie, widać nigdy w ręku toro nie trzymałeś nie mówiąc o pracy nią więc daj spokój i się nie wypowiadaj.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 29 Maj 2014, 10:21   

To słowa Warder11 ponadto sam piszesz że to raczej kosiarka lepsza do mulczowania bo może słabo zbierać do kosza więc się zastanów co piszesz bo już sam się pogubiłeś troszeczkę,najpierw ochy i achy a tu widać klopsik
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 29 Maj 2014, 16:00   

Napisałem że Victus lepiej zbiera a że toro ma super system mulczowania i że wielu producentów nie ma takich rozwiązań jak toro to już inna bajka,

Toro jest po prostu liderem w mulczowaniu a dzięki napędowi ADS chce sie nią kosić, no i ta awaryjność - w zasadzie zerowa - ludzie koszą po 6-7 lat i tylko olej wymieniają i filtr powietrza
no i nóż ostrzą i nic więcej
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Maj 2014, 19:58   

Jeśli bym miał te pieniądze, wziąłbym Toro. Jest droższa ale też jest lepsza. Dla pocieszenia powiem, że jakkolwiek wybierzesz, powinieneś być zadowolony :) ...choć ja bardziej bym się cieszył z Amerykanina :D
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
wader11 

Imię: Adam
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: 29 Maj 2014, 22:28   Właśnie Toro czy ....

witam
wpadly mi jeszcze 2 typy
Wolf Garten 53 AHW MTD New2014+
MTD MF53SPK KAWASAKI
ta druga jest aluminiowa... i bije sie czy toro czy victus czy moze te wymienione ...
Myslalem ze wybor kosiarki to łatwa decyzja:)
Ale chcialbym cos na lata.... no i zeby nawet moja piekniejsza polowa mogla dac rade w razie czego z ta kosiarka ...
Ostatnio ona miala kosic - mulczowac - husqvarna 53 s z napedem przednim i bylo jej cieżko manewrować...

Możę ta MTD ?
Pozdrawiam
_________________
Toro 20955
Florabest 1800W
Gardena 32E
Stiga SB-26JD
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Maj 2014, 11:29   

Wader, wybór kosiarki to często JEST łatwa decyzja :-) Na początku byłeś na najlepszej drodze do łatwej decyzji ale zaczynasz komplikować :-D

W pierwszym poście postawiłeś się w bardzo dobrej sytuacji decydując na 3 dobre marki. Odrzuciłeś Vikinga choć uważam, że jakbyś przyjrzał się modelom wyższym to w cenie do 2000 znalazłbyś coś naprawdę ekstra ale skoro Victus Ci odpowiada... to nie jest zły sprzęt.

Wszyscy tu poleciliśmy Ci to TORO bo jest najlepsze z wymienionych przez Ciebie.

Jak będziesz dorzucał nowe modele i marki to sam się zamieszasz :-) Jednak skoro już podałeś nowe kosiarki to powiem Ci tak. Ja bym MTD nie kupił (ten Wolfgarden to też produkt mtd).

Wróć do rozważań TORO-VICTUS bo byłeś na dobrej drodze :-)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
wader11 

Imię: Adam
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: 30 Maj 2014, 11:37   Dziękuję

Dziękuję wszystkim - po namyśle wybrałem Toro 955 - serwis , silnik zrobią w każdym serwisie no i dobre opinie wszędzie nawet amerykańce dość chwalą :)

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za pomoc w wyborze :)
Pozdrawiam
_________________
Toro 20955
Florabest 1800W
Gardena 32E
Stiga SB-26JD
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 30 Maj 2014, 16:29   

jak już pokosisz daj znać jak się maszyna sprawuje,
 
wader11 

Imię: Adam
Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 9
Wysłany: 9 Czerwiec 2014, 12:37   Pierwsze koszenie Toro 20955

Witam
Jestem już po pierwszym koszeniu Toro model 20955. Powiem tak – długo się zastanawiałem czy warto wydawać 2000zł na kosiarkę. Czy nie lepiej tańsze jak Victus czy może Viking, Husqvarna . Oglądałem też w sklepach Al.-ko , Hortmasze… część chińskich odpadła ze względu na podłą jakość plastików…
Po ograniczeniu się do kilku w tym Toro i po opiniach w necie,na TYM forum, filmach na YT, forach amerykańskich… wybrana Toro 20955.
Kosiarka jest genialna…. Prowadzenie kosiarki JEDNĄ RĘKĄ i sama jedzie. Napęd adaptacyjny to chyba najlepszy z jakim się zetknąłęm. Mam porównanie do Husqvarna 55S tylko mulczującej. W Toro napęd na tył jest lepszy … jakoś się nie ślizga tak jak ten w Husqvarnie.
Łatwość prowadzenia tej kosiarki po prostu nie czuć że się skosiło 1500m2. Do tej pory ogarniałem to elektryczną przez 4 godzinki a tu na luzie 2.5 godzinki skończone.
Kosz ubija na maksa mocno , podczas wyjmowania kosza nie ma problemu z wysypującą się trawą. Jedynie czego brak w koszu to informacji o jej zapełnieniu… ale nie jest to niezbędna.
Mulczowanie trawy także działa świetni – nie widać pokosu – no może jak skręcasz kosiarką czy zawracasz to wysypuje się trochę trawy 
Tak więc jak masz kawałek terenu to napęd adaptacyjny to najlepszy wybór. Kosiarka pracuje w twoim tempie a nie odwrotnie 
Pozdrawiam
_________________
Toro 20955
Florabest 1800W
Gardena 32E
Stiga SB-26JD
 
sapdan 

Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: 10 Czerwiec 2014, 10:18   

Witam, gdzie dostanę Toro 20955 za 1999 zł?
Pozdrawiam
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 10 Czerwiec 2014, 12:58   

w tej cenie będzie ciężko

https://ekosiarka.eu/szukaj.html?query=20955&l=pl
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum