Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek 10-15tyś bez kosza i do odśnieżania - dylematy
Autor Wiadomość
Ofefee 

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 1
Wysłany: 6 Sierpień 2013, 22:51   Traktorek 10-15tyś bez kosza i do odśnieżania - dylematy

Witam
Uprzejmie proszę o porady i pomoc w wyborze traktora.
Mój budżet to okolice 10 - 15 tyś (max ew 18 jeżeli rzeczywiście warto)
Traktorek:
1. koniecznie musi dobrze służyć jako pług w zimie
2. wyrzut boczny (chętnie z mulczowaniem), bez kosza (comba w postaci z koszem lub bocznie to nawet jak istnieją to w tej cenie chyba napewno nie znajdę)
3. do koszenia obszar nie jest bardzo duży, ale za to sporo drzewów, krzewów, nie jest też płasko
4. miło by było jakby się dało w przyszłości dołączyć przyczepkę

Po przeglądnięciu netu, moją uwagę przykuły:
1. Snapper ELT 2246 (B&S V-Twin Platinum) - cena ok 9 tyś
2. Craftsman z silnikiem B&S V-Twin Platinum, różne źródła podają 24-26 KM - ceny ok 11 - 14 tyś
3. Stiga Park 16 - 15 tyś
4. Stiga Park wersja 16 4WD - 18 tyś
5. Stiga Villa 14 - 11 tyś

I teraz moje dylematy:

1. Snapper czy Craftsman, oba wyglądają dość podobnie chyba

2. Powyższe czy coś ze Stigi, nie mam pojęcia jak wygląda jakość tamtych w porównaniu ze Stigą, tylko że tak:
2a) Stiga generalnie jest droższa a ma słabsze parametry, mam na myśli moc silnika (ważne przy odśnieżaniu?), chyba silnik jednocylindrowy a nie v-twin (?) wiec chyba gorzej ?
2b) Nie przemawia do mnie ten agregat tnący z przodu w tym sensie ze subiektywnie to dziwnie mi wygląda taki wehikuł, ale właśnie ze względu na drzewa, krzewy to byłoby to rozwiązanie obiektywnie lepsze (ale nie wiem jak pług się sprawuje z czymś takim)

3 A może zaproponujecie jeszcze coś innego?

4. ps. czemu te pługi są takie drogie...ponad 1500...naprawdę się w to pakować? Czy szukać jakieś zamienniki
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 6 Sierpień 2013, 23:04   

Jako użytkownik snappera elt 2246 mogę go śmiało polecić jeśli chodzi o ogólne użytkowanie nie ma problemow nie wiem jak zima jeszcze nie miałem szansy odśnieżać dopiero w przyszłym sezonie niemniej jednak jakość wykonania przemawia za snapperem spośród wszystkich tych wymienionych ja moc silnika przy odśnieżaniu jest bardzo ważna i dobrze by było żeby był to v- twin wydaje mi się ze oprócz pługa warto zainwestować również w łańcuchy praca będzie łatwiejsza i efektowniejsza co do tego pługa to tez to przerabiałem i powiem szczerze ze nie warto zawracać sobie głowy zamiennikami najlepiej oryginalny jak kupisz teraz to za ok 1200 spokojnie ci sprzedadzą wszystko pasuje i tak dalej a zamennik no to trzeba samemu kombinować jak go zamontować na czym traci się tylko czas i nerwy ja kupiłem oryginalny i nie żałuje tyle z mojej strony
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 14:45   

Rzuć okiem na traktorki Simplicity. W tej cenie możesz się już za czym naprawdę fajnym rozejrzeć.

Poza tym to rzucę jeszcze jedną propozycję ale to prywatnie, sprawdź wiadomości prywatne.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 14:53   

Ama Poland napisał/a:
Rzuć okiem na traktorki Simplicity. W tej cenie możesz się już za czym naprawdę fajnym rozejrzeć.



Simplicity i Snapper to jest to samo tylko że cena Siplicity jest sporo wyższa bo importuje inna Firma,reasumując jednak Snapper
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 15:22   

Zgadza się, jedno kupiło drugie ale czy te traktorki różnią się tylko naklejką?
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Sierpień 2013, 16:41   

Ta sama firma ale inne brendy i inne maszyny jakość jak najbardziej odpowiednia
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 14:09   

Jednak Stiga Park, bo:
- jak pisałeś masz sporo drzew, a manewrowanie kosiarką łamaną jest nieporównywalnie lepsze niż tradycyjnym traktorkiem
- kosisko z przodu to zaleta, dokaszasz tam gdzie chcesz, podjeżdżasz pod drzewa i choinki kosiarką, nie uderzając gałęziami w twarz.
- akurat Parki od Stigi są naprawdę trwałe, znacznie mocniejsze od Craftsmana. Spokojnie możesz startować z Snapperem na wytrzymałość
- spokojnie podpinasz każde akcesoria
- montaż odśnieżarki do Parka jest znacznie prostszy niż do tradycyjnego traktorka.

Jeśli nie potrzebujesz kosza i myślisz o pracy z akcesoriami, lider jest jeden: STIGA PARK

Kto rozsądny, lub doświadczony, potwierdzi to.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
chlop78 
rafalos

Imię: Rafał
Pomógł: 1 raz
Wiek: 45
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 5
Skąd: Tychy
Wysłany: 14 Sierpień 2013, 16:21   

dokładnie różnią się tylko ceną , a jakość podobna , więc po co przepłacać?;p posłuchaj dobrych rad:)
_________________
lubię rośliny...
 
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 01:18   

Z tą trwałością to Pożyjemy zobaczymy. Już widzę odśnieżanie tym sprzętem. W jednym z modeli snappera możesz podłożyć odśnieżarkę która wyrzuci ci śnieg na 15m a nie jakiś pług.
Po za tym już nawet park od tego KRZAKA jest robiony w Chinach i jak chcesz to kupić wcale nie musisz do dealera chodzić przyślą od razu z PRC :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 11:17   

Zrobisz jak będziesz chciał ale zobacz chociaż na sam wygląd snapper to kawał maszyny a jak założysz łańcuchy i pług wirnikowy to ci odśnieży niemal wszystko stiga ma malutkie kółeczka i będzie się ryć i kopać a snapper idzie po wszystkim wiem bo testowałem trochę zimą.
 
operator 

Dołączył: 16 Cze 2013
Posty: 123
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 13:29   

Cytat:
jeśli chodzi o ogólne użytkowanie nie ma problemow nie wiem jak zima jeszcze nie miałem szansy odśnieżać dopiero w przyszłym sezonie


takie zdanie napisałeś w innym poście. Czy w między czasie nastała zima?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 15 Sierpień 2013, 14:39   

chodziło mi o odśnieżanie w tamtym poście a tutaj mi chodzi o ogólną jazdę w śniegu oto że nie lgnie i się nie kopie także czytaj ze zrozumieniem
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 15:40   

Kolego Kamolos, masz przyzwoity traktorek, porządną piłę. Fajnie, że doradzasz ludziom Snappera bo masz z nim pozytywne doświadczenie, ale odniosłem wrażenie jakbyś miał również doświadczenie z każdą inną maszyną na rynku. Krytykujesz wszystko czego nie masz, a czasami warto zachować obiektywizm.

Zdaję sobie sprawę, jak bardzo możesz być zadowolony ze swojego traktorka, ale nie pracowałeś pewnie wszystkim innym. Jeśli chodzi o zimę, to naprawdę nie krytykuj Parka, bo nie przystoi. Park radzi sobie ze śniegiem jak żaden inny traktorek w tej klasie, montaż odśnieżarki wirnikowej zajmuje 2 minuty a działa rewelacyjnie. Do tego posiada zwrotność nie porównywaną ze Snapperem. Po zamocowaniu obciążników tylnej osi wdrapuje się na niemal każde zbocze.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 19:25   

Masz rację może nie powinienem tak krytykować tej stigi bo nigdy tym nie miałem okazji tym pracować także trochę może nie była to zbyt obiektywna opinia ale uważam że nie można ich tak bardzo porównywać ze sobą bo snapper to traktor a stiga rider i różnią się tym i owym ale uważam że snapper ma przewagę jednak jeśli chodzi o przyczepność ma szerokie duże koła
no chyba że mówimy o stidze z napędem na 4 koła to nie ma o czym mówić tak jak mówię ja jestem za snapperem bo jestem zadowolony ale nie mówię że stga park to jest zły sprzęt zresztą może nie warto się tak produkować skoro autor tematu gdzieś przepadł i się nie odzywa tyle z mojej strony przepraszam że cię trochę uraziłem Marcinie.
Ostatnio zmieniony przez kamilos 16 Sierpień 2013, 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 21:31   

Masło maślane :)

Ja tam uważam ,że jak jest sprzęt do wszystkiego to oznacza to że jest do niczego.
Po za tym ten Krzak mnie martwi i to że już nawet Parki montują w Chinach od niedawna.
W razie zakupu proponuje szukać jakiś pozostałości ze starszych wersji.
Co do Parka faktycznie jest to sprzęt fajny popularny w firmach które naprawy wliczają sobie w koszta.
Wyjdzie to trochę drogo jak pisałeś kamilos w wersji z napędem na 4 koła. Park+odśnieżarka dwustopniowa to już ponad 20tys.
W snaperze masz 12+6=18 o ile znajdziesz jeszcze model 2040RD.
Teraz co potrzebujesz odśnieżać ulicę czy podwórko :) bo najmniejszy park + odśnieżarka wydasz najtaniej i panujesz na swojej posesji w lato i w zimę.
Ale jeśli to ulica proponuje snappera i porządną kosę :) chyba że na posesji wyrobi bo snappery charakteryzują się małym promieniem skrętu.
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 16 Sierpień 2013, 21:42   

No żeby znaleźć jeszcze stary model snappera taki jak mój czy 2040rd no to ciężko będzie a snapper jest produkcji made in usa prawda? czy nie bo mi koleś z serwisu briggsa mówi że made in china to jak to właściwie jest z tym
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 13:35   

Nie przejmuj się kamilos to tylko takie złośliwe gadanie,te traktorki są produkowane w USA
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Wrzesień 2013, 18:20   

kamilos napisał/a:
No żeby znaleźć jeszcze stary model snappera taki jak mój czy 2040rd no to ciężko będzie a snapper jest produkcji made in USA prawda? czy nie bo mi koleś z serwisu briggsa mówi że made in china to jak to właściwie jest z tym

Tak jest, że nawet jeśli sprowadzone z USA - to przeważnie made in china.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum