Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek do 20000zł
Autor Wiadomość
zuz9 

Imię: Adrian
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 2
  Wysłany: 27 Maj 2013, 14:47   Traktorek do 20000zł

Witam, potrzebuje pomocy w wyborze traktorka. Zależy mi na koszu, zwrotności i żeby miał coś mocy. Terenu trochę do koszenia jest, starym traktorkiem STIGA cały dzień koszenia.
Najbardziej w starym ciągniku denerwuje mnie zabijanie kosza(tzn tej rury którą wydostaje się trawa), i delikatność konstrukcji. W dwóch miejscach mam trochę skosu, miejscowo nawet dość spory.
Temat wyboru kosiarki jest dla mnie nowy, także jak są jeszcze jakieś pytania to proszę pisać.
Pozdrawiam, Adrian.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27 Maj 2013, 15:11   

Polecam traktorek Ariens.

http://www.amapoland.pl/f...enie_sezonu.pdf

Konstrukcja maszyny jest w normalnych warunkach nie do rozbicia a rozwiązania techniczne niespotykane w innych maszynach. Wałek zbierający trawę nie zapycha się nawet w mokrej trawie. Robiłem pokazy u szkółkarzy i sprawdzaliśmy to rozwiązanie zaraz po wyłączeniu nawodnienia. Kosz zawsze wypełnia w 100% bo zbiera z niemałą siłą. Znam użytkowników, którzy przez wiele lat nie mieli w nich żadnej awarii (mam to w referencjach, mogę podesłać) a najstarsze traktorki jeżdżą w Polsce mając po 17 lat (ostatnio sprowadzałem komplet pasków). Maszynę naprawdę polecam bo przetestowałem ją w całej Polsce u różnych osób i nigdy nie zawiodła. Mówię to z całą odpowiedzialnością.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
zuz9 

Imię: Adrian
Dołączył: 27 Maj 2013
Posty: 2
Wysłany: 27 Maj 2013, 17:32   

Ama Poland napisał/a:
Polecam traktorek Ariens.

http://www.amapoland.pl/f...enie_sezonu.pdf

Konstrukcja maszyny jest w normalnych warunkach nie do rozbicia a rozwiązania techniczne niespotykane w innych maszynach. Wałek zbierający trawę nie zapycha się nawet w mokrej trawie. Robiłem pokazy u szkółkarzy i sprawdzaliśmy to rozwiązanie zaraz po wyłączeniu nawodnienia. Kosz zawsze wypełnia w 100% bo zbiera z niemałą siłą. Znam użytkowników, którzy przez wiele lat nie mieli w nich żadnej awarii (mam to w referencjach, mogę podesłać) a najstarsze traktorki jeżdżą w Polsce mając po 17 lat (ostatnio sprowadzałem komplet pasków). Maszynę naprawdę polecam bo przetestowałem ją w całej Polsce u różnych osób i nigdy nie zawiodła. Mówię to z całą odpowiedzialnością.


Dzięki za odpowiedź, poczytałam, poogladałem (widzę, że nawet testowaliście w moich okolicach - Przemyśl) ale nadal nie wiem który model. Mógłbyś konkretnie coś polecić?

Może jakieś inne propozycje do rozważenia?
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 27 Maj 2013, 17:49   

Jakie tam silniki pakujecie do tych traktorków? :-)
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Maj 2013, 15:13   

Jeśli masz teren równy bez wybojów i silnych nierówności to może Ci wystarczyć maszyna z napędem na jedną oś. Rozwiązanie noży pozwala kosić trawę w miarę szybko i sprawnie dlatego jeśli nie dopuszczałbyś trawy do wysokości powyżej metra to wystarczy podstawowa, mała wersja.
Napęd na 2 osie to już duży koszt dla indywidualnego klienta. To co widać na prezentacji to właśnie maszyna z napędem na 4 koła.

Traktorki są na dwucylindrowych silnikach Kawasaki - 16, 18 i 25 KM.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Maj 2013, 15:16   

zuz9 napisał/a:
Może jakieś inne propozycje do rozważenia?


Wysłałem wiadomość prywatną.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
  Wysłany: 28 Maj 2013, 16:28   

Ama Poland napisał/a:
Polecam traktorek Ariens.

http://www.amapoland.pl/f...enie_sezonu.pdf

Konstrukcja maszyny jest w normalnych warunkach nie do rozbicia a rozwiązania techniczne niespotykane w innych maszynach. Wałek zbierający trawę nie zapycha się nawet w mokrej trawie. Robiłem pokazy u szkółkarzy i sprawdzaliśmy to rozwiązanie zaraz po wyłączeniu nawodnienia. Kosz zawsze wypełnia w 100% bo zbiera z niemałą siłą. Znam użytkowników, którzy przez wiele lat nie mieli w nich żadnej awarii (mam to w referencjach, mogę podesłać) a najstarsze traktorki jeżdżą w Polsce mając po 17 lat (ostatnio sprowadzałem komplet pasków). Maszynę naprawdę polecam bo przetestowałem ją w całej Polsce u różnych osób i nigdy nie zawiodła. Mówię to z całą odpowiedzialnością.


Mogę tylko potwierdzić co pisze Aleksander. Co prawda mam od zeszłego sezonu, ale wcześniej pracowałem na starszych maszynach ( Nadal jeżdżące )

Ale maszyna solidna, nie jakaś chińska blaszka z marketu. Zresztą waga też mówi za siebie.

aaaa i jeszcze jedno sobie przypomniałem , hehe, rekord prędkości na traktorku kosiarce był zdobyty właśnie na ... powiedzmy ... takim sprzęcie ;)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 28 Maj 2013, 16:32   

Rozważ również om 124j oleo Mac maszyna solidna robiona za naszą południową granicą, silniki i rama wytrzymają wiele lat,
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 18:44   

Przy tej kasie możesz się rozglądać za żero-turnem , różnica w koszeniu kolosalna!
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 18:50   

Fakt zero turns są bardzo dobrą alternatywą ale kanał się zapycha jak chcemy mieć pokos w koszu szczególnie jak jest trawa wyższa lub mokra,
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 19:01   

Ano , zapycha . Przy zero-turnie nie mam kosza . Mam za to przy craftsmanie , fakt , czasami się zapycha . Przy pewnej wprawie da się to jednak opanować.
-prawie...
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 1 Czerwiec 2013, 20:31   

Zero turns są wręcz idealne do trawników gdzie chcemy mulczować jednocześnie omijając przeszkody
Do tego w końcu zostały stworzone,
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 2 Czerwiec 2013, 12:42   

Widziałam traktorki Ariens,fajne maszyny ale dla mnie za wysoka półeczka,wybrałam tańsza opcję,ale gdybym chciała więcej wydać to pewnie byłby to Ariens
 
january 

Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: galicja
Wysłany: 11 Czerwiec 2013, 15:35   Re: Traktorek do 20000zł

[quote="zuz9"]
Najbardziej w starym ciągniku denerwuje mnie zabijanie kosza(tzn tej rury którą wydostaje się trawa), i delikatność konstrukcji. W dwóch miejscach mam trochę skosu, miejscowo nawet dość spory.

Witam!
Mam 4 lata dwucylindrowego Craftsmana 42", 24kM, smarowanie pompą, sam wykonuję obsługę. Bezawaryjny, przywieziony z USA bez gwarancji cena 7tys(bez kosza). Craftsman robi traktorki dla Husqvarny tylko inna maska i kolor! Ten traktorek nadaje się na teren nierówny ze skosami(smarowanie pompowe) W podobnej cenie są dostępne oczywiście bez gwarancji w Polsce. Chyba, że coś się zmieniło.
Teraz pytanie odnośnie zapychania się rury transportującej trawę do kosza - czy dzieje się to tylko jak jest mokra, czy zawsze? Pytam bo myślę o zakupie kosza z rurą ponieważ traktor ma wyrzut boczny i nie mam wiedzy czy to się sprawdza, czy to nie wyrzucone pieniądze. Pozdrwiam!
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Czerwiec 2013, 00:44   

Jeśli kupiłeś go jako nowy , to zapłaciłeś dobrą cene . w tym czasie w USA kosztował on 2700 $ . Rura zapycha sę wtedy gdy nie jest w stanie przetransportować skoszonej trawy . Czyli stosunek wysokości trawy do szybkości koszenia . Mokrej trawy nie koś , bo po co ? ażny jest też stan noży , a właściwie tego ich elementu który powoduje wentylację decka . Zapcha Ci się napewno nie raz , ale można sobie z tym poradzić nioe zchodząc z traktorka.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Czerwiec 2013, 09:05   

Rura zapycha się bardzo często i na to nie będziesz miał nigdy wpływu. Dopóki traktorek nie będzie miał dodatkowej turbiny wspomagającej wyrzut (np. Grasshopper) to będzie się zapychał nawet na delikatnie wilgotnej trawie lub podczas koszenia odrostu większego niż 1-2 cm. Osobiście nie tylko nie polecam ale też odradzam :) Lepszym rozwiązaniem chyba będzie zakup zbieracza do liści i trawy.

Nie będę się powstrzymywał przed pochwaleniem się ;) Traktorek Ariens (serie C, D i A) zbiera trawę nawet w deszczu :) i nie zapycha się :)
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum