Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek do 6500 zł
Autor Wiadomość
kirstucha 

Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 3
  Wysłany: 30 Maj 2013, 10:53   Traktorek do 6500 zł

Witam,
Szukam traktorka, jak w temacie.
Dysponuję trochę ponad 6tys. PLN, mam ok. 2000m2 do koszenia.
Teren powiedzmy płaski, mały pochył na pewnym odcinku, ale bez większego znaczenia, wg mnie...
Nie zależy mi na koszu jednak rozdrabnianie mile widziane...
Zastanawiam się nad Husqvarną LT126 (obecnie w promocji) ale nie mogę nigdzie znaleźć opinii...
Co radzicie?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 30 Maj 2013, 11:58   Re: Traktorek do 6500 zł

kirstucha napisał/a:
Witam,
Szukam traktorka, jak w temacie.
Dysponuję trochę ponad 6tys. PLN, mam ok. 2000m2 do koszenia.
Teren powiedzmy płaski, mały pochył na pewnym odcinku, ale bez większego znaczenia, wg mnie...
Nie zależy mi na koszu jednak rozdrabnianie mile widziane...
Zastanawiam się nad Husqvarną LT126 (obecnie w promocji) ale nie mogę nigdzie znaleźć opinii...
Co radzicie?


Wydaje mi się ze na twoja powierzchnie to idealne rozwiązanie husqvarna dobra marka od lat co prawda pługa do niego nie założysz ale do samego koszenia idealny. tu masz filmik o podobnym modelu http://www.youtube.com/watch?v=cW95e4vlH-w
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 30 Maj 2013, 12:13   

Na taką powierzchnię to możesz kosić kosiarką np lux 55 tbd oleo Mac no i cena nie przekracza czterech tys. Lub toro 76 cm koszenia za piątkę
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 30 Maj 2013, 16:15   

troku napisał/a:
Na taką powierzchnię to możesz kosić kosiarką np lux 55 tbd oleo Mac no i cena nie przekracza czterech tys. Lub toro 76 cm koszenia za piątkę


W sumie racja taka kosiarka z napędem tez raz dwa ci pójdzie koszenie a przy zakupie sporo zaoszczedzisz
 
monika 

Imię: monika
Pomogła: 1 raz
Wiek: 49
Dołączyła: 05 Gru 2012
Posty: 121
Wysłany: 30 Maj 2013, 19:55   

Raczej lepiej traktorek,poszukaj jeszcze z MTD lub z Yadkinga,też są niezłe i w tej cenie będzie mocniejszy silnik
 
kirstucha 

Dołączyła: 30 Maj 2013
Posty: 3
Wysłany: 30 Maj 2013, 20:20   

Kosiarkę mam, wprawdzie jakaś chińszczyzna ale jako, że jestem praktycznie cały czas sama, to koszenie kosiarką zajmuje mi 2 dni (bo ciągle jestem zabiegana i nie mam czasu, żeby skosić wszystko na raz), no i przyznaję szczerze, że zaczyna mi się nie chcieć łazić za kosiarką... Lenistwo ma swoją cenę...
Wiem, że taki traktorek jest w sumie niewiele szerszy do kosiarki (kosiarkę mam 50 cm, a ta Husqvarna ma 77 cm) ale zawsze szybciej pójdzie...
No i nie trzeba za traktorkiem łazić ;)

Gdzieś na formu wyczytałam, że ktoś fatalnie trafił z taką Husqvarną i szukam kogoś kto ma/miał jakieś doświadczenia z tym własnie modelem...
 
Dedal 
Dadal

Dołączył: 19 Cze 2011
Posty: 141
Wysłany: 31 Maj 2013, 09:50   

Traktorek to fajna rzecz, ale ma i swoje minusy.
Ostatnio znajomemu urwał się agregat koszący, miał 500 m od przyczepki .... i nieźle się napocił i nakombinował, żeby sprzęt ściągnąć do domu.
Masz już kosiarkę .... możesz poszukać "młodego", który chciałby dorobić .... dasz 5 zł/h i masz wykoszone. Areał 2tys m2 to jakieś 4-8 godzin koszenia w wersji zbieramy do kosza. Bez kosza połowę mniej (tak mniemam).
Załóżmy, że ktoś za ciebie pokosi 6x w roku (to wydatek 240 zł/rok). Traktorek zamortyzuje się najwczesniej za 25 lat .... nie licząc materiałow eksploatacyjnych, paliwa, serwisowania.
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 31 Maj 2013, 12:33   

Dedal napisał/a:
Traktorek to fajna rzecz, ale ma i swoje minusy.
Ostatnio znajomemu urwał się agregat koszący, miał 500 m od przyczepki .... i nieźle się napocił i nakombinował, żeby sprzęt ściągnąć do domu.
Masz już kosiarkę .... możesz poszukać "młodego", który chciałby dorobić .... dasz 5 zł/h i masz wykoszone. Areał 2tys m2 to jakieś 4-8 godzin koszenia w wersji zbieramy do kosza. Bez kosza połowę mniej (tak mniemam).
Załóżmy, że ktoś za ciebie pokosi 6x w roku (to wydatek 240 zł/rok). Traktorek zamortyzuje się najwczesniej za 25 lat .... nie licząc materiałow eksploatacyjnych, paliwa, serwisowania.


:) gdyby tak rozumować, to również samochodu byśmy nie kupowali, bo nawet jeżdżąc TAXI to by się opłacało, ale wracając do tematu...

- wiesz jaka to frajda jeżdżąc traktorkiem ? eee traktorkiem, w ogóle kosić trawę , dbać i patrzeć na swój efekt, ku zazdrości sąsiadów, hihihi ;)
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 31 Maj 2013, 13:47   

Toma napisał/a:
Dedal napisał/a:
Traktorek to fajna rzecz, ale ma i swoje minusy.
Ostatnio znajomemu urwał się agregat koszący, miał 500 m od przyczepki .... i nieźle się napocił i nakombinował, żeby sprzęt ściągnąć do domu.
Masz już kosiarkę .... możesz poszukać "młodego", który chciałby dorobić .... dasz 5 zł/h i masz wykoszone. Areał 2tys m2 to jakieś 4-8 godzin koszenia w wersji zbieramy do kosza. Bez kosza połowę mniej (tak mniemam).
Załóżmy, że ktoś za ciebie pokosi 6x w roku (to wydatek 240 zł/rok). Traktorek zamortyzuje się najwczesniej za 25 lat .... nie licząc materiałow eksploatacyjnych, paliwa, serwisowania.


:) gdyby tak rozumować, to również samochodu byśmy nie kupowali, bo nawet jeżdżąc TAXI to by się opłacało, ale wracając do tematu...

- wiesz jaka to frajda jeżdżąc traktorkiem ? eee traktorkiem, w ogóle kosić trawę , dbać i patrzeć na swój efekt, ku zazdrości sąsiadów, hihihi ;)


No jak kogoś stać to niech kupuje traktorek a co tam :)
 
january 

Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: galicja
Wysłany: 11 Czerwiec 2013, 16:18   

Witam!
Może to już nieaktualne ale może się przyda. Mam od 4 lat Craftsmana 42", 24kM, smarowanie pompą, dwa cylindry. Przywieziony z USA, zapłaciłem 7tys oczywiście bez gwarancji. Jest to nafajniejsza zabawka jaką mam. 2,5tys metrów koszę w godzinę + kosa niestety. Filtry polskie, olej półsyntetyk, noże, paski osiągalne w przyzwoitych cenach. Bezawaryjny, sam robię tzw obsługę. Polecam tym bardziej, że w podobnej cenie można je trafić na allegro. Craftsman produkuje dla Husqvarny, tylko inna maska i kolor-po co przepłacać. Przy tej mocy swobodnie da radę pługowi do śniegu i przyczepce. Trzeba mieć odwagę kupić bez gwarancji!
Pytanie czy ktoś korzysta z kosza do bocznego wyrzutu i jak się sprawdza, czy warto go kupić?
 
bartolini55 

Imię: Bartek
Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 29
Wysłany: 14 Lipiec 2013, 20:42   

I jak udało się coś kupić??
Też poszukuje traktorka do trawy i chętnie poznam opinię o zakupionym sprzęcie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum