Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek / Rider do 20 tyś zł.
Autor Wiadomość
marek123321 

Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 09:25   Traktorek / Rider do 20 tyś zł.

Witam, szukam czegoś sensownego do szybkiego koszenia 2 hektarów podwórka, ciągania małej przyczepki, a zimą odśnieżania.

Objezdziłem wszystkie większe punkty sprzedaży takich urządzeń i dalej nie za bardzo wiem co wybrać. Stawiam na traktorek bez kosza, bo nie mam pojęcia co miałbym zrobić z taką ilością trawy, a samo opróżnianie kosza co 5 minut wydaje się dość uciążliwe i czasochłonne.

Aktualnie na oku mam sprzęt Stiga Park 340 MWX z agregatem 95 cm

Zero turn odrzuciłem ze względu na małą wielofunkcyjność.

Zastanawiam się jednak między traktorkiem z centralnym agregatem, a riderem.
Nie miałem okazji porównać sprzętu w praktyce, a mam pewne obawy (może całkiem nieuzasadnione), że agregat z przodu będzie miał problemy przy nierównościach.

Na chłopski rozum w tradycyjnym traktorku agregat wisi między dwiema parami dużych kół. Wydaje mi się, że jadąc po nierównym terenie duże przednie koła traktorka wjeżdzając na nierówność ciągną za sobą agregat ku górze, który przelatuje nad dziurą.
Patrząc na te małe koła prowadzące w przypadku agregatu umieszczonego z przodu mam wrażenie, że każda nierówność będzie zcinana przez obudowę tego agregatu.

Teren nie jest jakiś mocno wyboisty, ale polem golfowym tego nazwać też nie można.

Uogólniając mam wrażenie, że riderki nadają się tylko do idealnie równego trawnika.

Czy ktoś obeznany w temacie może rozwiać moje wątpliwości ?
Z góry dzięki za pomoc!
 
keram2504 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2016
Posty: 28
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 09:43   

Szczerze mówiąc w tej cenie to ja bym wolał kupić coś takiego:

http://sklep.mini-traktor...56dt-p-448.html

fajny mini traktorek, do tego metrowa rewelacyjna kosiarka bijakowa którą dostaniesz za 2500zł, a tym traktorkiem jeśli pooglądasz ich filmy na YT możesz również robić orkę, jakieś bronowanie, a przyczepkę to on uciągnie jednotonową, a nie 150KG jak traktorek do trawy, bo później albo pasek piszczy albo hydro się psuje.

Kosi lepiej, jest bardziej funkcjonalne, a do tego tańsze w utrzymaniu, prawdziwy japoński sprzęt który po za wymianą oleju w silniku się nie psuje, a 3cylindrowy dieselek pracuje jak marzenie..

Wiesz że dla Ciebie brzmi to jak abstrakcja, ale chociaż spójrz na ich filmiki na Youtube.
https://www.youtube.com/c...EBhUjSVGJfbub6w
 
marek123321 

Wiek: 37
Dołączył: 07 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 7 Lipiec 2016, 15:43   

Bardzo fajna sprawa, podobają mi się tem małe traktorki, ale niestety nie wyobrazam sobie koszenia tym koło domu. potrzebuje czegoś bardziej precyzyjnego i zwrotniejszego jak traktorek-kosiarka lub raider.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Lipiec 2016, 10:12   

Częściowo masz rację,ja wybrałbym traktorek z racji na jego szerokość koszenia oraz większą moc i funkcjonalność,szybciej skosisz działkę,zobacz sobie model Simplicity Broadmor,w tej klasie nic lepszego nie znajdziesz
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum