Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
traktorek
Autor Wiadomość
przemekp 

Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 4
Wysłany: 12 Listopad 2012, 16:37   traktorek

Witam serdecznie!
Zastanawiam się nad zakupem kosiarki (traktorka) który oprócz koszenia ma mi pomóc w odśnieżaniu podjazdu. Do wydania niedużo pieniędzy więc wybór nie jest za duży ale mam takowe propozycje:

z nowych to MTD mastercut 96 z silnikiem 15,5 KM w cenie około 4500 zł.

mam też możliwość zakupu używanej Stiga estate tornado hydro w niezlym stanie (przynajmniej tak zachwala sprzedawca) w cenie około 4000 zł. Tak więc nie wiem czy lepiej zakupić stigę czy nową MTD. A może ktoś z was ma jakieś ciekawsze propozycje?!

Co sądzicie o tych traktorkach MTD czy warto w nie inwestować?
z góry dziękuje za odpowiedz i pozdrawiam!
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 12 Listopad 2012, 17:43   

Bez względu na producenta, skrzynia Hydro ma taką przewagę nad manualną, że ta druga się po prostu chowa ;)

A tak na serio, to szczególnie do pracy z akcesoriami zalecam skrzynię hydrostatyczną. Jeżeli masz okazje przejechać się po parkingu sprzedawcy traktorkiem ze skrzynią manualną oraz hydro, to zrób to. Nie będziesz więcej pytał co wybrać.

Jednak pamiętaj, jeżeli wybierasz używany sprzęt powinieneś mieć 100% zaufanie do sprzedawcy, lub sprawdzić urządzenie z kimś kto się zna. W innym przypadku raczej używanych maszyn ogrodniczych się nie kupuje.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 12 Listopad 2012, 21:19   

Jeżeli zamierzasz odśnieżać to w moim odczuciu hydrostat to konieczność. W klasycznej przekładni pasowej możesz przysmarzyć paski jak zablokujesz koła (chociaż na lodzie/śniegu) to mało prawdopodobne. Jednakże na hydrostacie komfort pracy jest o wiele większy i jeżeli tylko fundusze na to pozwalają nie zastanawiałbym się za dużo.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
przemekp 

Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 4
Wysłany: 13 Listopad 2012, 18:53   

dziękuje za tak szybką odpowiedz. Z tego co mówicie wychodzi na to iż zostaje mi ta stiga hydro używana. Jutro jadę ją oglądnąć. Biorę ze sobą niby handlarza więc mam nadzieje że mi ją sprawdzi ale tak jak byście mogli mi powiedzieć na co głównie zwrócić uwagę był bym wdzięczny.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum