Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Victus HUNTER VSS53 L70 Loncin???
Autor Wiadomość
celicacra 

Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: 20 Maj 2013, 14:13   Victus HUNTER VSS53 L70 Loncin???

Witam Państwa. Od kilku dni przymierzam się do kupna kosiarki, ponieważ stara odmówiła już posłuszeństwa (po 10 latach użytkowania - Victus B&S 3.5KM, typ R434).

Nie zamierzam zamęczać Państwa pytaniami - co wybrać, do jakiej ceny, itp...
Upatrzyłem sobie dwa modele i kupię jeden z tych dwóch. Tylko do rzeczy - trudno mi się zdecydować...

Victus Hunter VSS53L70 z silnikiem Loncin? czy Victus VSS48 K50 z silnikiem EMAK?

cena Huntera to ok 900zł (niby promocja, na alledroogo), poza tym - kilka plusów, jakie w nim odnajduję - większe koła z tyłu, mocniejszy silnik (6.5KM), boczny wyrzut, jakieś tzw mulczowanie...tylko dlaczego jest tańsza? Czyżby silnik coś nie tego? a jak z częściami do tego Loncina?

cena EMAKa to ok 1000zł, czyli ciut droższy, ale pan sprzedający obydwa te modele, zdecydowanie polecił mi Emaka, czyli VSS48...szczerze? czy zależy mu na opchnięciu mniej chodliwego sprzętu? a może jest naprawdę lepszy (mimo że mniejsza szerokośc koszenia i o 1.5KM mniej)?

Pan ten powiedział też, że ta z silnikiem Emaka pochodzi zdecydowanie dłużej i ma solidniejsze wykonanie od Huntera...prawda, czy fałsz?

Bardzo proszę o pomoc...ponieważ jeszcze dziś, najpóźniej jutro rano - jestem zmuszony złożyć zamówienie...mam ok 1600m do cięcia, a trawa rośnie jak szalona ;)

z góry bardzo dziękuję za pomoc...
100zł w tę czy w drugą stronę, to dla mnie nie różnica...natomiast kosiarkę kupuje się na kilka lat, więc chciałbym dokonać dobrego wyboru...
serdecznie pozdrawiam...
Adam.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Maj 2013, 16:03   

Silnik Emak i Loncin to ta sama fabryka, są one równie dobre, na korzyść vss przemawia solidniejsza obudowa ale jak będziesz dbał mył agregat z resztek pokosu to obie wytrzymają
 
celicacra 

Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: 20 Maj 2013, 16:58   

podaję linki do tych ogłoszeń - chodzi mi którą kosiarkę wybrać z tych dwóch:

Victus VSS53L70

Victus VSS48 K50

Cena prawie ta sama, więc to nie gra roli...dzwoniłem do tego sklepu i sprzedawca polecił zdecydowanie tę drugą VSS48 na Emak-u, że o wiele większa żywotność i jakość wykonania podzespołów, że na pewno dłużej pochodzi niż ta z pierwszego linku (Hunter)... Tylko nie wiem, czy to była szczera rada, czy rada sprzedawcy, który chce wcisnąć mniej chodliwy towar... ale z drugiej strony, to przeszukałem trochę to forum i jest więcej miejsc, w których pojawia się nazwa "Emak" niż "Loncin"...

@Troku, dziękuję za odzew :)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Maj 2013, 17:03   

Obie kosiarki pochodzą z mojej stajni, klient wybiera zawsze sam na końcu co chce.
Silnik L70 jeden z najmocniejszych w kosiarkach, vss 48 solidny korpus mniejszy silnik
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 20 Maj 2013, 17:04   

tak jak mówił troku loncin i emak to silnik z tej samej fabryki i są równie dobre
 
celicacra 

Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: 20 Maj 2013, 17:11   

Jerzyk, dziękuje również za słówko :)

Troku - czyli sugerujesz to samo, co dziś powiedział mi ten sprzedawca - że solidniejsze wykonanie ma VSS48, czyli ten mniejszy, tzn że solidniejszy korpus...mówił też coś o napędzie (że też dłużej wytrzyma), ale nie wiem, nie mam z tym doświadczenia, bo to będzie moja pierwsza kosiarka z napędem...

Ale z drugiej strony - kusi mnie szerokość koszenia w VSS53 i większe kółka z tyłu, co zapewne ułatwia prowadzenie w przypadku jakichś nierówności...

Za VSS48 - przemawia - plastikowy kosz (bo chyba lepszy taki, tak?) i ta podobno solidniejsza konstrukcja...no i mniejsza waga...

Eh...chyba jestem zbyt wymagający...i bardzo niezdecydowany :)

W każdym razie - dziękuję Wam Panowie za jakąkolwiek udzieloną radę :)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 20 Maj 2013, 17:31   

Napęd wytrzyma tyle samo pod warunkiem że nie będziesz kręcił oberków na zalączonym napędzie
Agregat w vss48 jest solidniejszy grubsza blacha i lepsze koła ale w hunterze nie są złe zależy wszystko od dbania, mycia i obsługi, za te pieniądze nie spodziewaj się wanny z hydro i wodotryskami
 
celicacra 

Dołączył: 20 Maj 2013
Posty: 4
Wysłany: 20 Maj 2013, 17:38   

To chyba się zdecyduję na tą VSS48...skoro ma grubsze blachy i naprawdę solidniejsze wykonanie... Ale koła tez ma lepsze? a w czym? w obu niby na łożyskach kulkowych...no chyba że z lepszego materiału wykonane (koła)...
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum