Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wideo test kosiarki HECHT 551 SB
Autor Wiadomość
ewrybady 

Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: 6 Maj 2013, 13:31   Wideo test kosiarki HECHT 551 SB

Witam serdecznie. Tak jak mówiłem dzisiaj kupiłem kosiarkę HECHT 551 SB. Po pierwszych 2 godzinach koszenia chciałbym z wami podzielić się moimi obserwacjami. Może komuś pomogę w wyborze kosiarki, bo sam wiem że nie jest to łatwa decyzja.

Zaczynamy ---- ZALETY:

- rewelacyjny silnik B&S 625 E o mocy 5KM, nawet w dużej trawie nie było problemu. Silnik nie stawał ani nie zwalniał obrotów

- nowy napęd GT. Bez żadnych oporów, kosiarką da się manewrować do tyłu. Nic nie zgrzyta, hałasuje nie stuka. Łagodny start całego napędu. I odpowiednio dobrana prędkość napędu ( a uwierzcie, że za niektórymi kosiarkami trzeba biegać :) ), kosiarka z pełnym koszem i pod górkę szła jak szalona. Zobaczymy co będzie z napędem za rok, albo dwa, ale jak dla mnie rewelacja.

- fajne okienko w koszu informujące o napełnieniu. Gdy kosz jest pełny okienko już się nie podnosi.

- duży 60 litrowy kosz na trawę

- szerokość koszenia - 51 cm

- wydaję mi się że mało pali. w sklepie ładnie poprosiłem o napełnienie całego zbiornika paliwa i powiem wam że jeszcze nie zgasła. A ciągłego koszenia to było już gdzieś 1,5 godziny

- nie będę już wspominał o centralnej wysokości koszenia, uchwycie na piwo :), bocznym wyrzucie i mulczowaniu itd,

- fajne duże koła

- jak dla mnie za taką kosiarkę kwota 1659 zł, to nie jest wygórowana cena, więc też dodam to jako zaletę.

WADY:

- jak mam już pełny kosz trawy, to po zdjęciu kosza zawsze się trochę wysypie na ziemie i trzeba ją zbierać z ziemi, ale to tylko jak już przegnie się z ilością trawy w koszu.

- kosiarka dla prawdziwych mężczyzn, tzn. moja żona co waży 55 kg, raczej nie poradzi sobie z tą kosiarką ( kosiarka waży 35 kg )


Jak na razie więcej wad nie zauważyłem. Ale może dlatego, że za krótką z nią pracowałem.
Ale w dotychczasowej ocenie, mogę polecić tą kosiarczkę, wszystkim którzy szukają kosiarki z dobrym napędem, mocnym silnikiem, i szerokim zakresem cięcia, i nie chcą przepłacać. Trzeba zadać sobie pytanie, czy chce dopłacać 500-1000zł za naklejkę na korpusie itd. No chyba, że ktoś jest w konflikcie z sąsiadem i chce mu pokazać, że stać go na kosiarkę za 2000-3000 z, tzw. zasada zastaw się a pokaż się :).

Ja jestem zadowolony. Pozdrawiam i polecam. A teraz specjalnie dla e-kosiarki.net mój wideo test kosiareczki HECHT 551 SB.

http://www.youtube.com/watch?v=GS1A-Fr75Vk
Ostatnio zmieniony przez ewrybady 6 Maj 2013, 20:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
ewrybady 

Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: 6 Maj 2013, 20:51   

Poprawiłem link na youtube. Teraz jest dźwięk. Miłego oglądania.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Maj 2013, 02:37   

Bardzo fajny sprzęt ! Niepokoi mnie tylko dlaczego w pierwszej minucie przcy ona szczeka . Uważam , że jest to coś z silnikiem . Wyrażnie słychać , że szczekanie nasila sie wraz z obrotami . po rozgrzaniu jakby ustało . Myślę ,że powinieneś pojechać z tym do serwisu .
Jaką firmę handlująca sprzętem ogrodniczym reprezentujesz ?
Ostatnio zmieniony przez pfp76 7 Maj 2013, 02:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
wiktoree 

Dołączył: 29 Kwi 2013
Posty: 11
Wysłany: 7 Maj 2013, 05:28   

Właśnie obejrzałem film i jak dla mnie to tam szczeka prawdziwy pies :)
 
misialkowy 

Imię: Misi
Dołączył: 07 Maj 2013
Posty: 2
Wysłany: 7 Maj 2013, 08:07   

haha też popieram to pies jakiś szczeka, fajny sprzęt z tego co widzę, fajnie, że samo jezdna, nie fajna cena..
_________________
student z własnym ogrodem :)
 
ewrybady 

Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: 7 Maj 2013, 08:53   

To szczeka prawdziwy pies :)). Tam za tują jest kojec z psem, i zawsze szczeka jak chodzi kosiarka :))

Ps. Nawet się uśmiałem, ze stwierdzenia szczekająca kosiarka:))) HIT SEZONU KOSIARKA SZCZEKAJĄCA :)
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Maj 2013, 16:27   

Proponuję hasło uwaga szczekająca i gryząca trawę kosiarka
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 7 Maj 2013, 20:56   

Ja tam zostaję przy swoim zdaniu ! Uważam , że to wina żle pracującedo silnika !!!!
 
ewrybady 

Dołączył: 05 Maj 2013
Posty: 15
Wysłany: 8 Maj 2013, 17:38   

pfp76 napisał/a:
Ja tam zostaję przy swoim zdaniu ! Uważam , że to wina żle pracującedo silnika !!!!


Dobre dobre.
Jak pies się zgodzi to, może umieszczę jego zdjęcie. :))
 
KcPr 
jedna słuszna marka H.

Dołączył: 28 Maj 2011
Posty: 28
Wysłany: 31 Maj 2013, 19:05   

Hehehe. jak by to była Honda, serwis już by ci zabrał gwarancję. ;))))
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Maj 2013, 20:14   

Szczeka, czy nie... jesli jestes zadowolony to dobrze. Ważne abyś nie miał problemów z ta maszyna poźniej a nie tylko po dwóch godzinach :) Czego szczerze życzę
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum