Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór kosiarki do 2000 zł na średniej wielkości ogród
Autor Wiadomość
Maciej94 

Imię: Maciej
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: 29 Marzec 2016, 15:15   Wybór kosiarki do 2000 zł na średniej wielkości ogród

Witam serdecznie.

Postanowiłem założyć sobie tutaj konto i spytać się ludzi którzy trochę więcej znają na temacie kosiarek ode mnie.

Otóż poszukuję kosiarki do +/- 2000zł do ogrodu wielkości około 1000 metrów kwadratowych.

Priorytetami są:
1. szerokość najlepiej koło 50cm
2. napęd
3. dobrej jakości silnik

W swoich poszukiwaniach wybierałem pośród kosiarek Husqvarn'y, Vikinga, Stiga, McCulloch

Moim wyborem na dzień dzisiejszy jest kosiarka Viking MB 253T
Może ktoś mógłby się o niej wypowiedzieć czy to będzie udany wybór?


Z góry dziękuje za odpowiedzi
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Marzec 2016, 15:23   

kosiarka bardzo dobra silnik już nie :-(
 
Maciej94 

Imię: Maciej
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: 29 Marzec 2016, 15:36   

Silnik nie? :o To muszę szukać czegoś innego? Nie chce aby później na mnie przysłowiowo koty wieszali że kupiłem badziewie
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Marzec 2016, 15:43   

poszukaj vikinga z silnikiem kohlera :-D
 
Maciej94 

Imię: Maciej
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: 29 Marzec 2016, 15:44   

Niech zgadnę....i będę musiał dorzucić z 1000zł?

chociaż ta jest tańsza a posiada ten silnik o którym mowa


http://www.elektronarzedz...hv-sc-1152.html

poprawione...znalazłem z napędem
  
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:00   

na stronie stihla jest zupełnie co innego czyli silnik briggsa
http://www.stihl.pl/Produ...2/MB-253-T.aspx
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:01   

a ile będziesz musiał dopłacić nie wiem bo nie sprzedaję vikinga ;-) wiem za to że silniki briggsa są kiepskie a silniki kohlera dobre
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:09   

na niemieckiej stronie stihla jest to samo co na polskiej więc wątpię żeby się pomylili
http://www.stihl.de/VIKIN...2/MB-253-T.aspx
 
Maciej94 

Imię: Maciej
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:19   

http://www.elektronarzedz...hv-sc-1152.html


http://www.sklep.techmark...-253-p-916.html


http://www.i-tools.com.pl...owa-p-7138.html

http://pajm.info/mb253t-k...3-t-p-2156.html


A na tych stronach jest że są też takie modele jak w stihlu czyli z silnikami B&S jak i Kohlera....powiem szczerze że byłem już mocno nastawiony na tą kosiarkę z B&S ale teraz jestem niepewny i w końcu nie wiem którą wybrać.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:26   

jak gwarantują silnik kohlera to bierz
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:29   

W tym roku wszytskie 253T przyszły na Kohlerach.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:36   

więc Marcin jak zwykle rozwiał wątpliwości silnik kohlera nic dodać nic ująć dobra kosiarka
 
Maciej94 

Imię: Maciej
Dołączył: 29 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: 29 Marzec 2016, 16:39   

Zatem bardzo dziękuje za wyjaśnienie sprawy. Nic tylko udać się do sklepu i kupić.
 
songoku 

Imię: Marcin
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 43
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 09:36   

jerzyk napisał/a:
a ile będziesz musiał dopłacić nie wiem bo nie sprzedaję vikinga ;-) wiem za to że silniki briggsa są kiepskie a silniki kohlera dobre


zaraz się okaże, że lepszy jest byle chińczyk... miejcie umiar panowie... :-?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 09:47   

A żebyś wiedział chińskie silniki Loncina są lepsze od sławetnego Briggsa Lonciny są lepiej wykonane mniej palą i ciszej pracują.
 
songoku 

Imię: Marcin
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 43
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 12:10   

tia... i w ogóle są ach i och...
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 12:41   

tak :-D ale to ty powiedziałeś :lol:
 
songoku 

Imię: Marcin
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 43
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 14:12   

a Ty je sprzedajesz :-)
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 20:02   

Tak zakopcie Briggsa piszcie dalej takie głupoty że mniej pala i ciszej pracują... hahaah
Oszczędność rzędu 20zł w sezonie :) i ta cisza w ogrodzie oh ah
Napisz może co się dzieje jak naleje się troszeczkę brudnego paliwa.
Wy nie rozumiecie że mało tego w serwisach bo i mało tych silników.
Ktoś już kiedyś pisał ze Honda lepsza tylko na 10 sprzedanych Hond idzie 100 Briggsów więc się nie dziwcie że w serwisie jest 10 kosiarek na Briggsie i 1 na Hondzie.

Panowie SERWISANCI !!!!

Bierz Vikinga już po pierwszym koszeniu zrozumiesz że zapłaciłeś głownie za Napis na tym sprzęcie a nie za sam sprzęt

Pozdrawiam
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 1 Kwiecień 2016, 20:25   

Widzieliście najnowszą serię Briggsa ? Tak świetne silniki skonstruowali, że nie potrzebują wymiany oleju http://www.enginesmatter.eu/exi/exi-series/

To już jest kpina po prostu, tak sławna marka i tak się kompromituje, dlatego ja bym się tak nad briggsem nie zachwycał, bo naprawdę zniżają poziom do zera.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 2 Kwiecień 2016, 19:40   

Tak porażka to będzie jak te silniki zaczną się psuć a puki co trzymaj paluszki na wodzy bo wróżką myślę że nie jesteś !!! Dla mnie twoja wypowiedz to poziom zerowy !!!
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 2 Kwiecień 2016, 21:41   

Czy ja wiem, silnik z odpowiednim poziomem oleju będzie pracować, nawet jeśli ten olej będzie miał 150 godzin roboczych, a więc ok 4 sezony. Po tym zarówno silnik jak i kosiarka się rozpadnie, więc teorytycznie to wykonywalne. Kiedyś silnik ponosił śmierć jak pękał korbowód, teraz często układ korobowy do końca funkcjonuje dobrze, a psuje się cały osprzęt.

Panowie dożyliśmy takich czasów, że teraz silniki Tecumsha, które są w ciągłej sprzedaży na allegro (model Prisma 40 czy jakoś tak) sa chyba najtrwalsze na rynku :D Briggs się pogorszył, honda też, chińczyki jak to chińczyki, a niegdyś najgorszy tecumseh, w dzisiejszych czasach prezentuje wysoki poziom :D co o tym sądzicie?
_________________
Niezależny diler dobrej rady
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 13:23   

leszek41 napisał/a:
Tak porażka to będzie jak te silniki zaczną się psuć a puki co trzymaj paluszki na wodzy bo wróżką myślę że nie jesteś !!! Dla mnie twoja wypowiedz to poziom zerowy !!!


Poziom zerowy powiadasz....
Bo takie opinie źle wpłyną na sprzedaż...

Dla mnie dla użytkownika sprawa jest jasna, brak wymiany oleju wiąże się z zajechaniem silnika po kilku sezonach. Ty Leszku będziesz zawsze bronił marki, którą posiadasz w ofercie, powiem więcej taka sytuacja jest i producentowi i sprzedawcom na rękę, szybciej silnik padnie i klient szybciej przyjdzie kupić nowy sprzęt. Dlatego nie dam sobie wmówić, że brak wymiany tak istotnego płynu eksploatacyjnego jakim jest dla silnika olej, nie ma wpływu na jego żywot, i nie trzeba być einsteinem, żeby się domyślić, że silniki mają jak najszybciej padnąć, i będzie to prawdopodobnie zaraz po gwarancji.

Jeśli ktoś się nie zgadza z tym co napisałem, to proszę mi podać powód dla którego nie trzeba wymieniać oleju w silniku.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 13:50   

kamilos powód jest prosty, silniki wytrzymują teraz 4-5 sezonów (w każdym razie seria 675 do takich nalezy), a nie 20 jak kiedyś, więc twierdze że jak najbardziej da się ten interwał przejechać bez wymiany oleju, pilnując oczywiście jego stanu.

A jak ktoś chce w tym silniku wymienić olej to oczywiście może to zrobić producent tego nie zabrania
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 20:12   

konradviking napisał/a:
kamilos powód jest prosty, silniki wytrzymują teraz 4-5 sezonów (w każdym razie seria 675 do takich nalezy), a nie 20 jak kiedyś, więc twierdze że jak najbardziej da się ten interwał przejechać bez wymiany oleju, pilnując oczywiście jego stanu.


A co jak ktoś robi 50 godzin w sezonie, po 2- 3 latach wyrzuci kosiarkę ??

Pewnie, że można wymieniać i serwisy powinny to zalecać nawet choć tak na pewno nie będzie ;)
Ale samo takie zalecenie producenta bardzo źle o nim świadczy.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 20:30   

Odszedł parę lat temu sławny Tecumseh a teraz widzę że i na Briggsa nastał czas skoro nie trzeba oleju wymieniać w silniku.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 21:18   

kamilos napisał/a:


A co jak ktoś robi 50 godzin w sezonie, po 2- 3 latach wyrzuci kosiarkę ??



yyy właśnie tak będzie. A myślisz że obecny Briggs to jak mu wymienisz olej posłuży Ci 10lat? Systemy ready start padają bardzo szybko, zwłaszcza w nowych silnikach serii 775, i 875, żeby kosiarka odpaliła trzeba ciągnąc za sznurek 20razy, przy każdym zimnym starcie. Takim czymś zapalarke wykończysz w kilka tygodni, idziesz do serwisu, trzeba kupić zapalarkę, gaźnik (są na nim zintegrowane niektóre uszkodzone cięgła ready startu) oraz pozostałe cięgna od automatycznego ssania. Kosz na pewno z 400zł, i co naprawiałbyś coś takiego? Każdy użytkownik woli coś takiego wywalić na złom. Może nie w biednym kraju jak polska, ale ja mam od cholery kosiarek z niemiec, w których dwuletni briggs wymaga naprawy własnie tych elementów. Oczywiście jeśli wcześniej nie skrzywisz miekkiego jak plastelina wału. Więc moim zdaniem przy obecnej trwałości Briggsa, wymiana oleju nie ma sensu.

Silnik zrobi na jednym oleju bez problemu te 150 motogodzin jeśli jest stan. Oczywiście odbije się to na jego stanie, ale na bank tyle posłuży. Przywoziłem już kilkuletnie kosiarki z niemiec w których olej był czarny jak smoła, i o zbliżonej konsystencji, i silnik dalej pracował normalnie.


Ale co ja tam wiem :D
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 21:29   

Sam widzisz, to co napisałeś potwierdza tylko jak marną marką stał się briggs.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 3 Kwiecień 2016, 22:05   

kamilos napisał/a:
Sam widzisz, to co napisałeś potwierdza tylko jak marną marką stał się briggs.


Tu sie zgadzam, jest źle, no ale tak jak zostało wspomniane, jak Tecumseh zaczął robić ścieme, wyleciał z rynku, jeśli Briggs pójdzie w jego ślady nawet reklama z Khalidowem nie pomoże czy jak tam się ten gościu nazywał.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 09:51   

konradviking napisał/a:
silniki wytrzymują teraz 4-5 sezonów (w każdym razie seria 675 do takich nalezy)


Oczywiście że tyle wytrzymają jak ktoś je katuje,nie wymienia oleju,nie czyści lub wymienia filtra powierza itp,przy normalnym użytkowaniu kilkanaście lat z głowy

Co do oferty to my też sprzedajemy te chińskie silniki jednak B&S tu króluje w jakości i to że się skrzykneli dealerzy chińczyków i piszą bzdury to ich sprawa i leszek41 ma tu racje natomiast w nowych B&S olej świeży i tak będzie uzupełniany na bieżąco,co do trwałości to zobaczymy za xxx lat i wszelkie dziwne wpisy że to tandeta są nie na miejscu i wyssane z palca
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 10:20   

Tecumseh to akurat robił bardzo dobre silniki zawsze. Inna sprawą, że użytkownicy je wykańczali. Jak ktoś wymieniał olej i nie jeździł po pochyłościach, to tecumseh służył lepiej niz BS.

Pompa oleju w tak małym silniczku, rewelacja, tylko wymagała regularnej wymiany oleju. Ale kosiarka to "zło konieczne", więc olej się wymieniało jak silnik nie równo pracował, czasami raz na 5 lat. Korbowody pękały, cylindry się zacierały i opinia poszła, że silniki słabe.

A o nowych BS to nie wiem co myśleć. To zalecenie o nie wymienianiu oleju może świadczyć zarówno bardzo źle o silniku, jak i bardzo dobrze. Bo jeśli silnik pali tyle oleju, że wystarczy dolewać aby zachował w miarę świeży olej, to będzie niedobrze. Jesli natomiast tak wzmocniono cylinder, tłok i korbowód, że wytrzymają pracę na starym oleju, to świetnie.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 16:48   

Sprawny silnik nie pobiera oleju, więc nie wiem co tam uzupełniać, dopiero jak olej straci swoje właściowości smarne i silnik zużyje się na tyle, że zacznie pobierać olej to wtedy będzie potrzebna dolewka, ale dla silnika będzie za późno już.
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 21:01   

jasne że tecumseh to dobre silniki w tamtym sezonie miałem parę szt na chodzie i chyba jednego musiałem zakopać :-) bo już nie było sensu reanimować. Kamilos ja dalej nie rozumiem czym ty się tu podniecasz z tym olejem. Osobiście serwisowalem silniki 675 w których wylewalem 2 setki czarnego Błota a na pytanie czy byl olej zmieniany klient robił oczy i że nie ma czasu na pierdoly i nie były to kosiarki 2 letnie tylko starsze . Konrad napisałeś że 675 to słabe silniki ty jesteś z tej planety ?
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
  
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 22:59   

leszek41 napisał/a:
Konrad napisałeś że 675 to słabe silniki ty jesteś z tej planety ?


Chodziło mi o nowy silnik 675 EX ten górnozaworowy z linku poniżej, nie miałem tutaj na myśli starego dolnozaworowego Quantuma 675. Nie wiem z jakiego powodu te oznaczenia się pokrywają... powinni oznaczać je inaczej, samo dodanie "EX" nie wystarcza

http://www.enginesmatter....793457031250000
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 4 Kwiecień 2016, 23:03   

janek38 napisał/a:
konradviking napisał/a:
silniki wytrzymują teraz 4-5 sezonów (w każdym razie seria 675 do takich nalezy)


Oczywiście że tyle wytrzymają jak ktoś je katuje,nie wymienia oleju,nie czyści lub wymienia filtra powierza itp,przy normalnym użytkowaniu kilkanaście lat z głowy


Janek a ty myślisz że szary użytkownik dba o kosiarkę tak pedantycznie jak Ty? Mam teraz w naprawie używanego Vikinga 448T. Kosiarka z 2013r, wał skrzywiony, wraz z urwanym klinem (koło magnesowe ledwie przetrwało) po prostowaniu w silniku słychać już charakterystyczne stukanie korbowodu w silniku, stan oleju dobry, olej czysty, filtr też. Co ma powiedzieć poprzedni użytkownik tej kosiarki? Że to dobry silnik? Nóż w żadnym miejscu nawet się nie uszczerbił od uderzenia a wał krzywy jak banan, na szczęście młotkiem dało się naprostować miękki jak plastelina nie trzeba wcale mocno uderzać. Jeszcze z rok pochodzi, chyba że nowy olej da mu dodatkowe 4 lata życia.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 07:37   

Wał powinieneś prostować na prasie po wyprostowaniu nie powinien mieć większego bicia niż
0.01mm mierzone na czopach łożyskowych
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 08:24   

jerzyk napisał/a:
Wał powinieneś prostować na prasie po wyprostowaniu nie powinien mieć większego bicia niż
0.01mm mierzone na czopach łożyskowych



mam precyzyjne oko ;)
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 09:18   

Knonradzie a już myślałem hehe ale i tak moim zdaniem za szybko na jakieś trafne oceny fakt te rozruszniki ale na razie tylko to
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
songoku 

Imię: Marcin
Dołączył: 25 Lut 2016
Posty: 43
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 12:56   

konradviking napisał/a:

mam precyzyjne oko ;)


NO! i to się nazywa fachowiec! :mrgreen:
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 15:30   

konradviking napisał/a:
Janek a ty myślisz że szary użytkownik dba o kosiarkę tak pedantycznie jak Ty? Mam teraz w naprawie używanego Vikinga 448T. Kosiarka z 2013r, wał skrzywiony, wraz z urwanym klinem (koło magnesowe ledwie przetrwało) po prostowaniu w silniku słychać już charakterystyczne stukanie korbowodu w silniku, stan oleju dobry, olej czysty, filtr też. Co ma powiedzieć poprzedni użytkownik tej kosiarki? Że to dobry silnik? Nóż w żadnym miejscu nawet się nie uszczerbił od uderzenia a wał krzywy jak banan, na szczęście młotkiem dało się naprostować miękki jak plastelina nie trzeba wcale mocno uderzać. Jeszcze z rok pochodzi, chyba że nowy olej da mu dodatkowe 4 lata życia.


Po takim napierdzielaniu młotkiem to nic za długo nie pochodzi,czyli jak w fiacie młotek, śrubokręt i sprzęt naprawiony,dziwi mnie że tylko ci narzekają na B&S co sprzedają Chińskie silniki inni jakoś ,wręcz można to nazwać zmową,zrozumiał bym gdyby użytkownicy tak się wypowiadali żle ale klienci są zadowoleni z silników B&S,coś w tym parciu na Chińczyki jest-pociąg do większego zarobku
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 20:32   

Ja się nie podniecam leszku, tylko zwracam uwagę na dość kontrowersyjne zalecenie B&S, a to że mówisz, że ktoś tam oleju nie zmienia, to jest normalka, są ludzie bogaci widocznie i wolą wymienić kosiarkę jak wymienić olej.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 5 Kwiecień 2016, 20:48   

Nie no z tym młotkiem to się śmiałem, oczywiście tylko prasa, ale ja prostuje wał max 2 razy, przy trzecim jak ktoś chce to tylko na własną odpowiedzialność bo jest ryzyko urwania końcówki wału, a wy co o tym sądzicie? Dwa razy to również nie przesada?

Ja naprawiam wszystko co używane, Hondy, Kawasaki Briggsy Chinole, wszystko się pogorszyło, starsze kawasaki były lepsze, hondy też, ale mimo wszystko najbardziej ze wszystkich to chyba Briggs się pogorszył.

Spójżcie jak zepsuli Quantuma przez ponad 20lat produkcji, coraz więcej części zastąpiono plastikiem, obecny Quantum (a więc seria 675) jest chyba o polowe lżejszy od tego z przed 20 lat!! Czasem trafiam na takiego "dziadka" z początku produkcji, całkiem inaczej pracuje, i to pracuje!! Noże się krzywiły a wał pozostawał prosty..., zapalarka z tego nowego, pasuje do tego starego, ale jest z tak cienkiej blaszki że przy wymianie sznurka całe łapy można pociąć, trzeba rękawice zakładać...
 
Roburtek 

Dołączył: 03 Kwi 2013
Posty: 3
Wysłany: 17 Kwiecień 2016, 12:44   

Witam

To warto brać tego Vikinga 253T z silnikiem Kohler'a?

A może coś innego polecacie do 2000 PLN?

Pozdrawiam
R.
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum