Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Wybór lekkiej kosiarki elektrycznej do trudnej działki
Autor Wiadomość
Wiktor 

Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 20 Maj 2014, 17:38   Wybór lekkiej kosiarki elektrycznej do trudnej działki

Witam. Piszę po raz pierwszy, więc tym bardziej serdecznie witam.
Mam działkę 1000 m2 (75x14) o różnicy poziomu 10 metrów, miejscami spadek jest nawet do 30 stopni. Odpadają z tego powodu ciężkie kosiarki powyżej powiedzmy 12 kg, bo można rękę złamać. Nie jest to działka przydomowa, że co parę dni mogę kosić, tylko co ok. 3 tygodni, więc trawa można mieć i 20 cm. Do tej pory, a już mija 20 lat, kosiłem ją kosiarką niewiadomej marki. Aczkolwiek jest nadal na chodzie (tu ukłony), ale ma za małą szerokość koszenia (30) i na dodatek od kilku lat zepsuła się regulacja wysokości.
Dlatego tez rok temu kupiłem wg mnie niby odpowiednią kosiarkę. Kosiarka to kosiarka - myślę sobie, to nie prom kosmiczny i kupiłem pierwszą lepszą dość tanią. Ale jak się okazało to jakiś chiński chłam. W ciągu 1,5 sezonu popsuło się: umocowanie noża (który ciągle się wygina), włącznik, wyskakująca regulacja wysokości koszenia, a tydzień temu szczotki do wymiany. Chodzi głośno , bo silnik nie napędza bezpośrednio, tylko poprzez układ trybów. Zaślubiona do koszenia zakłada nauszniki. Co ciekawe, śmieszne i zdumiewające: Aby kosiarka, o ile można ją tak nazwać, nie przechylała się do tyłu producent z przodu zamontował betonową cegłę....Zaprawdę, powiadam wam - głupota ludzka nie ma granic!
No dobra, mniejsza o ten czang ciung ciao.
Co radzicie, mając na uwadze trudną do koszenia działkę. Chodzi mi o kosiarkę o wadze ok. 10 kg, szerokość koszenia ok. 34-35, w miarę cichą i raczej "bez szczotkową"?
Dziękuję za rady.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 22 Maj 2014, 16:22   

Jak-Met Classic 1300W. 13,9 kg. Koła na łożyskach kulkowych. Silnik indukcyjny - bez szczotkowy. Szerokość robocza 38,5cm. Produkt Polski. Kosiarka zbudowana wedle "starej szkoły budowania maszyn".

Niestety nie wiem czy da się pogodzić moc, silnik indukcyjny, zadaną szerokość z wagą poniżej 10kg.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Wiktor 

Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 24 Maj 2014, 03:39   

[quote="irukard"Niestety nie wiem czy da się pogodzić moc, silnik indukcyjny, zadaną szerokość z wagą poniżej 10kg.[/quote]

Dziękuję za odpowiedź. Jednak uważam, że ten Jakmet jest za ciężki. Odpowiada mi ok. 10-12 kg. Wolałbym mniejszą szerokość koszenia, bo to wpływa na ciężar. Mało jest na rynku dobrych kosiarek 34-35 cm. Dlatego chyba najlżejsza Makita, Stiga?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 24 Maj 2014, 08:59   

W filmie "Przekręt" , w scenie wyboru broni palnej, padło stwierdzenie: "Ciężar to niezawodność, jak nie wypali to zawsze można przyj***ć."

Pierwsza część cytatu odnosi się również do kosiarek, druga niekoniecznie. ;)
_________________
Pozdrawiam
M.
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 24 Maj 2014, 11:49   

Wiktor napisał/a:
Dlatego chyba najlżejsza Makita, Stiga?


Jeżeli to ma być Makita ELM3310/3710... to ja bym jej za darmo nie chciał. Tak samo jak wszystkich wynalazków na silnikach komutatorowych (takich ze szczotkami i przekładnią pasową). Zapytaj Andrzeja kiedy będą z powrotem kosiarki Victus E1000. Tanie, lekkie, chińskie i co najdziwniejsze w tym wszystkim - niezawodne. Tylko szerokość koszenia mała, bo 31cm.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
kazo 

Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 25 Maj 2014, 18:00   

Witajcie
Podepnę się pod pytanie , ponieważ podobne wymagania :
Lekka , zwrotna , na skarpy , ale chciałbym z mulczowaniem .
Moje typy
Stiga Combi 36 E lub Combi 40 E ( już trochę droga )
lub
AL-KO Comfort 40 E ( trochę waży )
Lub co ?

Pytanie odnośnie spalinowych 4-suwowych Toro 20792 jakie nachylenie skarp może pokonywać i w jaki sposób ( prostopadle do skarpy pod górę ? , na boki wzdłuż skarp chyba nie może , tak samo w dół skarpy ? )
Pozdrawiam
Tomek
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 25 Maj 2014, 18:04   

toro pokonuje skarpy do 20% i nie ma znaczenia jak to robisz
 
kazo 

Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 25 Maj 2014, 18:16   

Ok , dzięki Andrzeju za info . Toro jest Ok , daje radę .
Myślałem , że strome skarpy zrobię kosą , ale niestety tam gdzie ma być ładna równa trawka nie dam rady .
Mam taką porąbaną działkę , że od ulicy nachylenie skarp ok 40 stopni , kosiłem pożyczoną Stigą Combi 36E bez kosza , prawie fruwała tak na chwilę jest ok .
Pytanie tylko czy warto kupić coś lepszego ?????
Pozdro
 
kazo 

Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 26 Maj 2014, 11:13   

Panowie , prośba o propozycje - kosiarka potrzebna na sobotę ... :mrgreen:
 
kazo 

Dołączył: 25 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: 27 Maj 2014, 16:06   

Z tych czterech chciałbym wybrać :
Al-Ko CLASSIC 3.8 E PLUS , silnik szczotkowy , ciężka , dobra regulacja
AL-KO Comfort 34 E poręczniejsza , dobra regulacja
Stiga Combi 36 E , na plus tanie noże , lekka poręczna , silnik szczotkowy , pewnie tuleje na kołach
Oleo-Mac K 40 P - mała regulacja wysokości cięcia , włącznik na jedną rękę , zalety silnik , łożyskowanie kół na tulejach z tworzywa

Moje informacje są niepotwierdzone i mogą zawierać błędy , proszę o uzupełnienie opisu kosiarek , może przyda się innym forumowiczom .

Pytanie co wybrać ciągle aktualne ....
  
 
Wiktor 

Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 29 Maj 2014, 07:45   

Kazo. Wybrałem Stigę 35 EL. Jeszcze można dostać, bo to starszy produkt. Nie wiem czy ma silnik indukcyjny czy szczotkowy, bo naciąłem się na ten drugi. Muszę sprawdzić.. Jest lekka, opinię ma dobrą.
Moje kondolencję, że masz miejscami teren o nachyleniu 45 stopni. Mój sąsiad też tak ma i najlepiej wychodziło mu kosą spalinową, choć wygląd trawy nie wyjściowy po kosie. W końcu posadził płożące iglaki. Niestety, trzeba poczekać dobre kilka lat zanim zasłonią skarpę.
 
Wiktor 

Dołączył: 20 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: 29 Maj 2014, 07:53   

irukard napisał/a:
Jeżeli to ma być Makita ELM3310/3710... to ja bym jej za darmo nie chciał. Tak samo jak wszystkich wynalazków na silnikach komutatorowych

W życiu bym się nie spodziewal, że Makita będzie się bawić silnikami komutatorowymi.. :shock:
 
portwajn 

Imię: Adam
Dołączył: 30 Cze 2014
Posty: 1
Wysłany: 30 Czerwiec 2014, 09:22   

ELM 3310/3710/4410 są na silnikach indukcyjnych: http://www.makita.nl/imag.../ELM3310-TE.pdf - a jeśli o co innego chodziło, to co w nich jest nie tak? Kupiłem 3710 kilka dni temu, po dwu koszeniach uważam, że jest OK.

Widziałem natomiast te JakMety, sprzedawca serdecznie polecał, ale nie kupuję nieznanych mi marek, a plastik wyglądał na słabszy niż w najtańszym wiadrze na wodę z marketu.
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 30 Czerwiec 2014, 10:58   

ja od siebie polecam kosiarkę vikinga elektryczną bardzo solidne wykonanie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum