Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
B&S Diamond I/C 15,5 HP - odcina zapłon podczas pracy
Autor Wiadomość
huba1973 

Imię: Hubert
Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: 25 Maj 2015, 10:08   B&S Diamond I/C 15,5 HP - odcina zapłon podczas pracy

Witam.Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem traktorka Castel Garden TC102 z silnikiem Diamond I/C 15,5 HP.Moja radość trwała jeden dzień, w którym to wszystko dzialało prawidlowo.Po pracy traktorek wymylem,wypucowałem i zagarażowałem.W trakcie kolejnego koszenia po rozgrzaniu silnika silnik stawał z powdu braku napięcia,akcja kończyła się strzałem.Natychmiast po unieruchomieniu silnika dawał sie bez najmniejszego problemu uruchomić,niestety znów na kilka minut,zanik napięcia,strzał i można odpalać.Zimny pali na dotyk,pracuje równiótko,reaguje na pedał jazdy przód/tył dopóki nie odetnie napięcia.Przejrzałem mniej więcej zgodność okablowania ze schematem elektryki.Znalazłem odcięty kabel czujnika operatora(kontrolka świeciła się,silnik można było uruchomić,ale pospinałem przewody tak,że kontrolka już się nie świeci),dwa odcięte przewody w okolicy rozrusznika,oraz brak żarówek,które zamontowałem i świecą.Istotnym brakiem jest brak solenoidu na gażniku,co jak sądzę może być przyczyną efektów dżwiękowych Smile .Z rzeczy mechanicznych uszkodzony jest wiatraczek skrzyni hydro i słabawy hamulec(będę to regulowal w najbliższym czasie).Poza tym kosiarka sprawna,kosi choc trochę prawy nóż niżej,ale to też będzie regulowane.Wykręciłem cewkę i ją wyczyściłem bo okolice przewodu masowgo były zawalone syfem i olejem(miałem podejrzenie,że tam jest zwarcie,ale silnik dalej gaśnie z powodu odciecia napięcia).
Bardzo prosze o radę,co może powodować zanik napięcia i w rezultacie wyłączenie silnika.Po takim odcięciu muszę cofnąć kluczyk w pozycję zero by odpalić ponownie silnik.Podczas mycia mogło dostać się trochę wody na płytkę elektryczną ale wizualnie nie ma tam miejsc zaśniedziałych.Czy może dochodzić do zwarcia w akumulatorze?Doładowany,kontrolka gaśnie tuz po odpaleniu silnika.Może cewka?
Załączam kilka fotek,może okażą się pomocne w rozwiazaniu problemu.Będę wdzięczny za wszelkie porady,może ktoś rozpozna brakujące przewody.Na marginesie,gdzie powinien być wpięty solenoid gażnika jak już go dokupię.
Pzdr-Hubert



  
 
huba1973 

Imię: Hubert
Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 2
Wysłany: 28 Maj 2015, 11:54   

Panowie,to może ktoś podpowie co z regulatorem,bo w materiałach briggsa doczytalem,że przy bialej kostce z czarnym i czerwonym wychadzacymi z alternatora
wogole go tam byc nie powinno.Organoleptycznie przed kostka na czerwonym jest dioda,więc chyba mogę odpiąć czerwony od regulatora i by go pominąć spiąć go właśnie z czerwonym z alternatora.Tylko co wtedy mialoby byc wpiete w czarny,ktory w tej chwili de facto jest wolny.Druga widoczna na zdjeciu kostka o ile się nie myle powinna byc spieta z kostką solenoidu gażnika,który mam juz w drodze.Tak to wyglada przynajmniej po kolorach(szary w tej kostce jest odcięty) a czarny idzie jako masowy do cewki(wyłączanie zapłonu).Może ktos ma taki(podobny) silnik w swoim urzadzeniu i podrzucilby fotkę .Taka konsultacja wiele by rozjaśniła i ułatwiła.
Z góry dziękuję i pozdrawiam-Hubert
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga - Mapa Forum