Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Firma ogrodnicza. Pomoc w wyborze kosiarki
Autor Wiadomość
andruts 

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 08:31   Firma ogrodnicza. Pomoc w wyborze kosiarki

Witam serdecznie.

Otwieram firme ogrodniczą i z racji tego chciał bym kupić kosiarkę samojezdną mam problem natury decyzyjnej mam nadzieje że będziecie mi w stanie pomóc :-)
Kosiarka musi posiadać kosz na trawe i dobrze ją do niego zbierać, dobrze by był gdyby mogła czasami pociągnąć przyczepke i mieć możliwość zapięcia pługu.

Budżet 15tys i teraz moje typy:
-TORO ZTR Time Cutter 16tys (18,5km B&S)
-Etesia BAHIA MKHE 15tys (14,5km Kawasaki)
-Viking MT 5097 Z 14tys (B&S Seria 7.160 Intek V-Twin OHV (2 Cyl.)/ 16 KM)
-Snapper ELT 2040 RD 13tys (B&S 20km V-Twin)

Co sądzicie o tym sprzęcie? Może znacie jakieś traktorki które będą lepszym wyborem w tej cenie.
Z góry dziękuje za pomoc

Pozdrawiam andruts
  
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 08:47   

Polecam Karsita, mocna i trwała maszyna.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 13:21   

Tu masz jeszcze niezawodny traktorek

http://marex-sklep.pl/ind...ty-elt-2242-rdf

Snappera 2040 RD w tym roku już nie kupisz,ten proponowany to jest to samo co Snapper tylko mocniejszy,ja osobiście po nie dawnej wizycie klienta troszkę zmieniłem zdanie na temat Karsita na minus acz kolwiek wszystko może się popsuć
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 15:26   

Jak ma jeżdzić po trawnikach z drzewami krzewami to raczej ZERO-TURN
Nie jest to "traktorek" a maszyna dedykowana do konkretnych zadań. Coś co ma robić wszystko zwykle musi to robić "na siłę" Albo zamiatarka albo kosiarka.:)Chyba ze z serii : strzyże -goli - krawaty wiąże i usuwa ciaże.
 
andruts 

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 18:21   

Witam.

Dziękuje za odpowiedzi.
1.Problem w tym że czasami będe sie musiał zmierzyć z większą trawa np 50cm
2.Nie jestem pewien czy kosiarka ZERO-TURN z systemem bocznego wyrzutu do kosza da sobie rade ze zbieranie trawy wilgotnej? Czy jest tu ktoś kto kosił kiedyś tym sprzętem albo chociaż widział go w działaniu?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 21:33   

Pure ZERO TURN powinien mieć wyrzut tylny do kosza. Boczne faje ograniczają zwrotnośćNa 50 cm wzrost to raczej kosy lub wrzecionowe.
 
ŚliweN 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 33
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 22:08   

jeśli chcesz kosić na usługach nie zapomnij o kupnie zwykłej kosiarki i kosy, nie wszędzie wjedziesz traktorkiem ;) Zobacz sobie traktory wolf gartena lub stigi
 
andruts 

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: 19 Lipiec 2014, 22:36   

Jesli chodzi o pozostały sprzęt mam niezbędny park maszynowy, brakuje mi tylko kosiarki samojezdnej.
A że nigdy nie posiadałem takiego sprzętu szukam porad i opini osób doświadczonych każda uwaga jest na wage złota
 
prometeusz 

Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 14
Wysłany: 20 Lipiec 2014, 19:56   

Jeżeli zmieścisz się w budżecie 15 tys. to Etesia Bahia będzie chyba najlepszą opcją. Gama silników w tym modelu jest duża, lecz chyba Kawasaki jest najlepszą opcją. Traktorek ten radzi sobie z wysoką lub mokrą trawą. Do tego jest bardzo zwrotny, bardzo dobrze kosi się nim przy drzewkach. Poza tym jest chyba najbardziej przyjemnym traktorkiem w użytkowaniu - spróbuj jak masz możliwość pokosić standardowym traktorkiem i tą Etesią. Gwarantuję że Etesia bardziej Ci się spodoba w czasie pracy. Pług i przyczepkę też można podłączyć, ale do użytku raczej lekkiego domowego.
 
andruts 

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 00:20   

Też skłaniam sie ku Etesi, tylko teraz pytanie o silniki wystepujace w tej wersji ponieważ w przypadku B&S serwis itd jest prostą sprawa. A jak wygląda sprawa z tym kawasaki i jego serwisowaniem orientuje sie ktos?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 05:23   

silniki kawasaki przeważnie pracują bezawaryjnie więc nie ma się czym martwić podstawowe części są dostępne bezproblemowo ( filtry oleju powietrza ) trzeba pamiętać o regularnych wymianach oleju
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 09:02   

Nie martw się o silniki Kawasaki, nie będzie problemu.

Z tego co podałeś ja też bym polecił Ci tę Etesię. Choć pozostałe traktorki też nie są złe, łącznie z tym Simplicity co podał Janek.
Toro, lubię te maszyny i zawsze chwalę ale skoro chcesz zbierać do kosza to 0-turn się nie bardzo nadaje. Chyba, że będziesz myślał o Grasshopperze, Amazone, Grillo... ale to inny poziom cenowy.

Sporo firm jeździ na 0-turnach, naprawdę musisz zbierać do kosza? :)

Dołożę Ci jeszcze jeden mój traktorek, przekracza Twój budżet o całkiem sporo więc potraktuj to jako ciekawostkę :)
http://www.amapoland.pl/f...sezonu_2013.pdf
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 09:40   

Jeśli chcesz zbierać do kosza to w Twoim przedziale cenowym zostaje Etesia, a jeśli myślisz o czymś szerszym to Karsit.

Fajnie by było pomyśleć o Iseki albo Kubocie, ale to może za dwa lata, jak trochę zarobisz i odłożysz na sprzęt profesjonalny.

Jeśli byłbyś zainteresowany używanym Zero Turnem Toro, to akurat mój znajomy chce się pozbyć trzyletniej maszyny, serwisowanej u mnie co rok. Przebieg i historia znana. Ma do niego boczny kosz, ale ten sprawdza się jedynie przy niskiej trawie. Jeśli Cie to interesuje, to zapraszam na prv.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
andruts 

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 14:22   

Widze że większość doradza etesie :)
Niestety traktorek musze kupić nowy to jest warunek nie doobejścia.

Co do ZTR i koszenia bez kosza mi by to nawet bardzijej odpowiadało tylko sądzę że moi klienci nie byli by z tego faktu zadowoleni.. :roll:
Jeszcze pytanie do tego silnika Kawasaki, jak będzie sie sprawował na wzniesieniach? Bo z tego co udało mi sie dowiedzieć wiem że B&S dwucylindrowy z ciśnieniowym smarowanie nie ma z tym problemu a jak będzie sie sprawował ten kawasaki?
 
prometeusz 

Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 14
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 14:59   

Kawasaki chyba wszystkie zarówno 1 i 2-cylindrowe są na pompie olejowej.
 
andruts 

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: 21 Lipiec 2014, 19:33   

Mój budżet zwiększył sie do 18tys, czy macie jakies propozycje na sprzet za te pieniądze?
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Lipiec 2014, 04:15   

Jeżeli Twoja działalność będzie się opierać głównie na koszeniu trawy , to szukaj za te pieniądze jednak zero turna . Maszyna tego rodzaju może dać oszczędność czasu nawet do 50% . Ze zbieraniem trawy faktycznie gorzej . Zero turn ( w twoich granicach cenowych ) zbiera trawę tak samo jak każdy "traktorek" z bocznym wyrzutem .
Co to znaczy " czasami będe sie musiał zmierzyć z większą trawa np 50cm " ?
Jeżeli klient "wyhodował" sobie taką trawę , to niech płaci "extra" za usługę kosą .
Zero turn , też da sobie radę z taka trawą , ale wymaga to nieco "zabawy"
Na usługach zwykle trawy się nie zbiera , tylko mulczuje .
  
 
andruts 

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: 22 Lipiec 2014, 13:58   

A co powiecie o Zoom™ - Mini Zoom® 1634 http://amapoland.pl/index...at=183&prod=490
Mogę nabyć ten sprzęt za niecałe 16 tys.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 22 Lipiec 2014, 16:47   

Opisz w przybliżeniu rodzaje działek , które będziesz kosił . Jaki charakter ma mieć Twoja praca ? Czy to ma być w większości koszenie trawy i pilęgnacje trawników , żywopłotów , oraz zapewnienie "estetyki " związanej z koszeniem ? ?
 
andruts 

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 13
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 11:07   

Tak ja już pisałem. Będzie to głównie utrzymywanie zieleni w ogrodach prywatnych (koszenie trawy, cięcia sanitarne drzew i krzewów)
Czasami zdarza się ogród z większą trawą (nie koszoną przez ponad miesiąc) kosiarka powinna dawać sobie rade na nie równym podłożu. Działki od 20 arów do 2hektarów. Głównie koszenie estetyczne.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 11:19   

Potrzebujesz : zero - turn'a , podkaszarkę , edger , dmuchawę , nożyce do żywopłotu . Tyle.
 
Ama Poland 
dystrybutor Ariens

Imię: Aleksander
Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 281
Skąd: Warszawa
Wysłany: 23 Lipiec 2014, 14:46   

Spokojnie możesz wziąć tego Ariensa. Jeśli potrzebujesz jakichś informacji o tym sprzęcie, daj znać na prv.
_________________
Dystrybutor Ariens, Agrinova, Trolla, Emiliana Serbatoi
 
mipel 

Dołączył: 16 Kwi 2012
Posty: 10
Wysłany: 13 Sierpień 2014, 15:39   

polecam przyjrzeć się jeszcze tym traktorkom: http://www.ibopl.pl/shop-traktory-ogrodowe/1/148/
 
prometeusz 

Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 14
Wysłany: 13 Sierpień 2014, 21:02   

To co pokazałeś to nic innego jak Castelgardeny w kosmicznych cenach. Sabo robi świetne kosiarki ręczne, traktorki to nie jest ich własna konstrukcja. Poza tym autor strony mógłby popracować trochę nad ortografią.
 
kluner 

Wiek: 48
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 36
Wysłany: 18 Sierpień 2014, 14:32   

Aż sobie zerknąłem na tę stronę i rzeczywiście nie przejmują się za bardzo tym, co zamieszczają na stronie. Dla mnie to jest nieprofesjonalizm i świadczy bardzo negatywnie o firmie.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum