Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
McCulloch - przekładnia w napędzie noża
Autor Wiadomość
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 12 Lipiec 2016, 14:09   McCulloch - przekładnia w napędzie noża

Cześć,
przy okazji czyszczenia kosiska McCullocha M185 zainteresował mnie jeden z jego elementów, przekładnia zębata w żebrowanej obudowie, przy napędzie prawego noża.
Jej zadaniem jest odwrócenie kierunku obrotów noża względem kierunku obrotu kołą pasowego - napędzającego. Mam na myśli element nr 119 na stronie 14/20 poniższego schematu:

http://www.mcculloch.com/...__587772526.pdf

Z rysunku wynika, że koła zębate mają zazębienie proste i pracują w kąpieli olejowej.
W obudowie są widoczne korek i otwór spustowy (?) 113 oraz zawór upustowy/nadmiarowy (odpowietrznik?) 114.
I teraz pytanie - czy w tej obudowie olej należy wymieniać? Uzupełniać?
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 16 Sierpień 2016, 08:02   

Podbijam temat.
Znowu obrodziło na forum piewcami wyzszosci Snappera nad resztą świata, powołują się na swiją wiedzę i doświadczenie, to może będą też coś wiedzieć o tej mojej przekładni :)
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 19 Sierpień 2016, 17:35   

Waikiki napisał/a:
Podbijam temat.
Znowu obrodziło na forum piewcami wyzszosci Snappera nad resztą świata, powołują się na swiją wiedzę i doświadczenie, to może będą też coś wiedzieć o tej mojej przekładni :)


Tak bo Mccullocha kupują tylko "dziady" w marketach i ci ich zrobili że to Husqvarna jest a Snapper czy Simplicity jest lata świetlne przed twoją padaką :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
to oczywiście tylko moje zdanie i innych piewców a co do przekładni to jak widać inni mają to w d....
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 19 Sierpień 2016, 22:58   

Tyle tu fachowców a nikt nie zna odpowiedzi. :mrgreen:
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 00:04   

Waikiki napisał/a:
Podbijam temat.
Znowu obrodziło na forum piewcami wyzszosci Snappera nad resztą świata, powołują się na swiją wiedzę i doświadczenie, to może będą też coś wiedzieć o tej mojej przekładni :)

Z takim podejściem na pewno uzyskasz odpowiedź heheheee.... :-P
hqv napisał/a:
Tyle tu fachowców a nikt nie zna odpowiedzi. :mrgreen:


Jesteś specjalistą, więc pomóż Koledze, cymbalisto jeden.. :lol:
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 09:37   

Liczę na pomoc prawdziwych fachowców, tak jak prosiłem na wstępie. Snapperowców do nich nie zaluczam, bo większość zna modele które tak pilecają z katalogu i źdźbła trawy nimi nie skosili :)
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 10:00   

Jesteś w dużym błędzie, a userów oceniaj w/g kryterium ..handlarz , serwisant, pomocna dłoń..
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 10:30   

To jest jakaś kpina. Smappera tez kupuja zwykle dziady a pewne osoby które najczęściej bywają na tym forum niech się zastanowia jak kosmiczne zarobki osiągają w sklepie/serwisie z kosiarkami :lol:
Generalnie chce powiedzieć ze niektórzy są tutaj bardzo śmiesznie i maja się za nie wiadomo kogo
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 10:35   

michal2323 napisał/a:
To jest jakaś kpina. Smappera tez kupuja zwykle dziady a pewne osoby które najczęściej bywają na tym forum niech się zastanowia jak kosmiczne zarobki osiągają w sklepie/serwisie z kosiarkami :lol:
Generalnie chce powiedzieć ze niektórzy są tutaj bardzo śmiesznie i maja się za nie wiadomo kogo

Ty to się handlarzu z mikrą wiedzą lepiej nie odzywaj, tylko ucz się...a potem zabieraj głos..
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 11:04   

Waikiki napisał/a:
Podbijam temat.
Znowu obrodziło na forum piewcami wyzszosci Snappera nad resztą świata, powołują się na swiją wiedzę i doświadczenie, to może będą też coś wiedzieć o tej mojej przekładni :)


Widzisz, normalnie byś się zapytał to może by ci ktoś udzielił odpowiedzi, ale jak jesteś najmądrzejszy na świecie to sobie sam radź.

Rozbieraj i sobie zobaczysz. Dodam tylko, że w normalnych traktorkach z przeciwbieżnym napędem noży, jest stosowany układ napędowy decka z paskiem zębatym, a tu mcculloch przyoszczędził i zastosował jakąś durną przekładnie.
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 15:19   

Prosiłem aby "internetowi znawcy" się nie wypowiadali, ale chyba nastepnym razem bede musial wymienic po nickach forumowych.

Przy tylnym wyrzucie centralnym wymagajacym przeciwbieznych ostrzy nie ma znaczenia czy pasek jest zebaty czy tez nie. W normalnych traktorach pasek nie musi byc zebaty i przynajmniej dzieki temu nie trzeba sie przejmowac wzajemnym ustawieniem ostrzy.

Odrobina zmyslu technicznego i widzenia przestrzennego podpowiada, ze naped noży przeciwbieżnych wymaga paska dwustronnego. I wszystko jedno czy jest on zębaty czy też nie.
A jak nie paska dwustronnego to przekladni. Rozni producenci stosują różne rozwiazania.

A teraz czy moze na moje PIERWSZE pytanie odpowiedziec ktoś, kto widzial taką przekladnię na wlasne oczy i wie jakiej ewentualnej obsługi ona wymaga?

DZIEKUJĘ.
  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 15:43   

Waikiki napisał/a:

Przy tylnym wyrzucie centralnym wymagajacym przeciwbieznych ostrzy nie ma znaczenia czy pasek jest zebaty czy tez nie. W normalnych traktorach pasek nie musi byc zebaty i przynajmniej dzieki temu nie trzeba sie przejmowac wzajemnym ustawieniem ostrzy.

Odrobina zmyslu technicznego i widzenia przestrzennego podpowiada, ze naped noży przeciwbieżnych wymaga paska dwustronnego. I wszystko jedno czy jest on zębaty czy też nie.
A jak nie paska dwustronnego to przekladni. Rozni producenci stosują różne rozwiazania.


DZIEKUJĘ.


To ciekawe, że większość producentów stosuje paski zębate w traktorkach i to nie byle jacy producenci, honda, stiga, karsit, starjet, seco itd.

"Internetowy znawco" idź do castoramy niech ci odpowiedzą na twoje pytanie..
Do serwisu husqvarny nie radzę, bo cię pognają jak usłyszą, że w castoramie kupiłeś..
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 23:50   

Jeżeli nie masz podane w istrukcji obsługi , a serwis ,do którego pewnie przez ten czas zadzwoniłeś,( a przynajmniej powinieneś) nie wie, to znaczy , że zmieniać nie trzeba!
Drugą,właściwszą drogą ,jest uznanie tego czegoś za skrzynkę biegów i wymiana oleju po pierwszych 50 godz. i każdych 150-ciu następnych.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Sierpień 2016, 23:55   

Oczywiście w porównaniu do np. Snappera Twój traktorek ,w dalszym ciągu ,będzie do dupy ,ale przy pełnej tego świadomości tym się nie przejmuj.
 
michal2323 

Wiek: 38
Dołączył: 23 Lip 2016
Posty: 132
Wysłany: 23 Sierpień 2016, 21:41   

pfp76 napisał/a:
Oczywiście w porównaniu do np. Snappera Twój traktorek ,w dalszym ciągu ,będzie do dupy ,ale przy pełnej tego świadomości tym się nie przejmuj.



pfp76: Proszę przestać reklamować ten beznadziejny złom! Zarówno Snapper jak i McCulloch to zabawki dla dzieci. Prawdziwy sprzęt produkuje John Deere,Iseki,Kubota,Toro. Te wszystkie polecane przez ciebie i twoich kolegów za kilka lat będą nadawać się na złom! :lol:
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Sierpień 2016, 02:05   

Michaś - , żyje w rejonie świata, gdzie te rózne sprzęty znajdują się w90% gospodarstw domowych , oprócz tego jak ,jak zacząłem prowadzić "Grass Moowing" to ty byłeś jeszcze niepełnoletni . Nie reklamuje Snappera , czy innych sprzętów, mam Kubotę, Toro,Craftsmana ,Troy-bilt i parę innych traktorków,których nazw nie pamiętam ( po prostu stoją nieużywane , pozyskanie ich było przypadkowe na zasadzie-weż pan to zabierz. Tym niemniej mam stały kontakt z dwoma poważnymi serwisami , które mój sprzęt naprawiają .
I rozmawiam z ludżmi z branży , a także czytam o czy się mówi na forach tematycznych. Potrafię też ,z racji doświadczenia ,rozróżnić klasę sprzętu , a okazji do takich konfrontacji mam wiele .
Zwykle nie piszę o sobie i czym się zajmuję . Ale punkt dla ciebie- udało ci się mnie wkurzyć....
Głównie tym ,że nie podejmujesz żadnej merytorycznej dyskusji , rzucasz jakieś chasła , nie popierająć ich argumentami , a niewygogodne dla ciebie argumenty po prostu pomijasz....No tak ,ale do podjęcia dyskusji trzeba mieć wiedzę. To wszystko było by nieważne ,gdyby nie fakt , że jednak przy TYCH maszynach jest wiele "okazji" aby nieuważny odbiorca ,sugerując się radą idioty, doznał poważnej kontuzji ( z utratą ręki włącznie) . Co prawda poważnych "rad" technicznych jeszcze nie udzielasz... , ale jestem skłonny stwierdzić, że wcześniej , czy póżniej, twój stan ( i kondycja) umysłu cię do tego popchnie,,,,
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum