Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Mega problem.Simplicity Baron 16 HP awaria skrzyni i silnika
Autor Wiadomość
Strong2016 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 6
  Wysłany: 15 Październik 2016, 21:52   Mega problem.Simplicity Baron 16 HP awaria skrzyni i silnika

Witajcie . Jestem nowy na forum i szukałem tu podobnego problemu niestety nie znalazłem dlatego się zarejestrowałem aby zapytać .

Jestem posiadaczem Simplicity Baron , kupiłem używany 4 lata temu , do dziś wszystko było ok . Problem chyba dotyczy skrzyni i nierównej pracy silnika .

Problem z silnikiem jest taki że na wolnych obrotach strasznie faluje i strzela z wydechu , do tej pory tego nie było. Na wysokich chodzi dobrze , chociaż też potrafi strzelić . To samo jak gaszę motor - strzela . Ma moc ale to jakaś masakra .

Druga rzecz i chyba gorsza że traktorek stracił siłę pociągową .

Rano odpaliłem chcę jechać do przodu a on mi robi takiego kangura i nie chce jechać, próba do tyłu to samo. W końcu delikatnie do przodu i rusza bardzo leniwie wydając przy tym dziwne dźwięki jak by coś się "ślizgało" . W ogóle jak nacisnę gaz do przodu/ tyłu to ze skrzyni jakieś takie buczenie dochodzi .

Jak już ruszy to nie ma siły podjechać pod górę i tak drżą tylne koła aż wkońcu staje i dupa . :cry:

:-(
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 16 Październik 2016, 10:10   

Pierwsza awaria to pewnie problem z gaźnikiem, jest prawdopodobnie brudny, ale do sprawdzenia również świece, filtr paliwa i filtr powietrza. Drugi problem, może być spowodowany zużytym paskiem napędowym, który się ślizga i nie napędza odpowiednio skrzyni lub po prostu problem z samą skrzynią, trzeba podnieść go do góry, włączyć pedał jazdy i sprawdzić co się dzieje pod spodem.
 
Strong2016 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 6
Wysłany: 16 Październik 2016, 10:14   

kamilos dzieki za odpowiedz . Wczoraj po napisaniu posta poszedłem do garażu , najechałem na najazdy i zacząłem to oglądać od spodu . Skrzynia sucha jak pieprz ( myślałem , że może jakiś wyciek ale nic takiego się nie dzieje ) . To co napisałeś o pasku to chyba będzie to - pasek napędu ten co idzie do skrzyni jest mega luźny wisi jak flak ze , nie jest napięty , jak biore go palcem to ma z 15 cm luzu. Czy to będzie to?


pzd i dzięki
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 16 Październik 2016, 12:29   

Postaw traktorek na jakiś kobyłkach i włącz napęd, a potem obserwuj pod spodem co się dzieje, jak pasek jest stary i wyciągnięty to nie jest w stanie przekazać odpowiednio napędu z silnika na skrzynię.
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 16 Październik 2016, 15:35   

Perwszy problem to tak jak pisze Kamilos, gaźnik do wyczyszczenia i będzie ok. Nic strasznego :)
 
Strong2016 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 6
Wysłany: 16 Październik 2016, 15:43   

Toma napisał/a:
Perwszy problem to tak jak pisze Kamilos, gaźnik do wyczyszczenia i będzie ok. Nic strasznego :)


Jak wyczyścić gaźnik , rozebrać na części pierwsze czy jakaś inna metoda?
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 16 Październik 2016, 20:28   

Oddaj ten traktorek do serwisu na czyszczenie gaźnika, sam się nie męcz koszt nie powinien przekroczyć 150zł przy okazji niech ci sprawdzą luzy zaworowe.
 
Strong2016 

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 6
Wysłany: 17 Październik 2016, 20:20   

kamilos napisał/a:
Oddaj ten traktorek do serwisu na czyszczenie gaźnika, sam się nie męcz koszt nie powinien przekroczyć 150zł przy okazji niech ci sprawdzą luzy zaworowe.


Pasek wymieniony co prawda nie kupiłem oryginału bo jest w PL niedostępny trzeba czekać ok 2-3 tygodnei cena 350 zł masakra. Kupiłem polski za 50 zł . Założyłem - smiga i rwie do przodu . Przy okazj zmieniłem olej w przekładni bo stary już nie wyglądał . Dzięki za pomoc !!

Jutro wiozę do polecanego w moich okolicach serwisu powiedzieli że ogarną ten silnik ma chodzić jak pszczółka :-)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum