Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
2 Maj 2014, 15:16
Oleje do kosiarek i traktorków
Autor Wiadomość
mackol2 

Imię: MAciek
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: 21 Kwiecień 2015, 20:29   

Witam wszystkich
Jestem tu nowy:). Od niedawna stałem sie posiadaczem kosiarki husqvarna cth 180 , z silnikiem B$S jednocylindrowym z pompa oleju prawdopodobnie 19 KM. Silnik ten byl uszkodzony(urwany korbowod). Zrobiliśmy z kolega remont. Wymienilismy korpus i tlok uzywany ale w bardzo dobrym stanie i nowa korbe. Pompa oleju byla w dobrym stanie bez zadnych luzów czy przetarc. Postanwlismy dla pewnosci zamontowac czujnik oleju ktory wkrecilismy w korek przy filtrze oleju. Początkowo kontrolka gasłą przy kazdorazowym odpaleniu. Dzisiaj po pol godziny pracy kontrolka przy zakresie okolo polowy obrotów juz sie swieciła. Czym to moze byc spowodowane ? zalalismy kosiarke motulem 10w40 5100 (do motocykli). Moze Olej po 30 min sie nagrzal i stal sie rzadszy ? przez co pompa oleju sie rozsztrzelnila i nie podawala cisnienia takiego jak ma byc stad to swiecenie kontrolki ? czy moze te silniki nie sa przystosowane do takigo czujnika oleju ? Czy moze zly olej zalalismy ? a moze juz faktycznie pompa oleju zuzyta tylko nie widac gołym okiem ? mozna w inny sposob sprawdzic czy pompa jest dobra ?

prosze o dorade

Pozdrawiam
_________________
mackol2
  
 
mackol2 

Imię: MAciek
Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 2
Wysłany: 22 Kwiecień 2015, 18:51   

witam ponownie, wymienilem olej na sae30 dlaej to samo, jak sie nagrzala to znowu kontrolka sie swiecila przy polowie obrotach... chyba trzeba rozkrecic mise i sprawdzic stan pompy jeszcze raz,

macie moze jakies inne pomysly ?
_________________
mackol2
 
subuk 


Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 05:54   

Witam wszystkich :-)

Dzięki za dzielenie się mądrymi wpisami i swoją wiedzą 8-)

Zamówiłem ridera Husqvy z silnikiem B&S Intek 656ccm.
Czy dobrym pomysłem jest przeprowadzenie opisanego przez dolek docierania nowego silnika w cyklu 30 min / 5h na oleju do docierania Amsoil Break in oil SAE30 ?
Później wymiana filtra wyraz z zalaniem go już właściwym syntetykiem Amsoil 10W-30 ?

Chciałbym, żeby sprzęt służył mi długie lata :-)

Docierałem również silnik w nowym samochodzie z amerykańskim sercem V6 na PB wg opisów z forów zagranicznych (u nas nikt tego nie robi) mimo, że instrukcja mówi, że takie zabiegi to przeszłość i jestem arcy zadowolony z tego jak silnik się ułożył, a filtr po 3K km świecił się od opiłków jak chionka na święta :roll:
_________________
Honda HRX 537 C3 HZE
Husqvarna R 214TC
  
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 16:57   

Moim zdaniem jest to zbędne, nie sądzę by miało to jakikolwiek wpływ na silnik, normalnie po 5 godzinach zmień olej i to wszystko. Najlepiej zalej po dotarciu mobil 1 5w50, ma dużo szerszy zakres temperaturowy od 10w30 i lepiej się nadaje do traktorków czy kosiarek.
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 17:33   

Myślę, że to dobry pomysł. Tak właśnie zrobiłem niedawno w swoim traktorku. Olej zlany po 30 minutach nie miał jakoś szczególnie dużo opiłków natomiast po zlaniu na jego powierzchni była widoczna metaliczna zawiesina. Lepiej aby nie krążyła w układzie smarowania silnika.
Podobną zasadę stosowałem w chińskim skuterze i motocyklu - pierwsza wymiana po 50 km. Skuter ma nalatane ponad 50 tys. km i silnik zdrowy jak dzwon :)
 
subuk 


Wiek: 41
Dołączył: 12 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 17:42   

Myślę, że taki zabieg może zrobić silnikowi tylko dobrze ... :roll: oleje już kupione, więc szkoda by było, co by się miały zmarnować ;-)
Czekam tylko na sprzęt :evil:):
_________________
Honda HRX 537 C3 HZE
Husqvarna R 214TC
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 13 Kwiecień 2016, 17:45   

Wymyślacie sobie panowie niepotrzebną robotę i niepotrzebne koszta związane z olejem, po to jest pierwsza zmiana oleju po 5 godzinach by zlać z silnika to co się ewentualnie w oleju z tego dotarcia znalazło, ja zmieniałem olej poi 5 godzinach w swoim traktorku i był czysty, ale róbcie jak uważacie..
 
Sruba014 

Imię: Łukasz
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 31 Maj 2017, 12:05   

Cześć. Chciałbym odświeżyć temat i zapytać o dotarcie nowego silnika (Silnik GGP żeliwna tuleja, Traktorek Alpina sd98).

Postąpię tak jak zostało to opisane w pierwszym poście, zakupiłem olej Orlen Platinum Classic mineral 15w40 (nie do silników 4 suwowych) http://www.orlenoil.pl/PL...RAL_15W-40.aspx

Czy na te pierwsze 30min-5h może być? Następnie wleję motul garden 10w30 syntetyczny.

Proszę o odpowiedź bo może trendy w wymianie oleju i docieraniu silników się pozmieniały :)
_________________
Bóg jest dobry
 
Sruba014 

Imię: Łukasz
Dołączył: 31 Maj 2017
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Czerwiec 2017, 11:56   

Ktoś coś?? Podpowiedzcie bracia kosiarze :)
_________________
Bóg jest dobry
 
radiko 

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 3
Wysłany: 27 Czerwiec 2017, 10:18   

Witam. Przejrzałem temat zostało już sporo napisane lecz dopytać chciałbym :)
Nowa alpina jak w podpisie sklepowo zalany olejem stiga SAE 10w30, po 5h wymiana filtra oleju oraz olej na taki sam, i teraz po ilu godzinach wymienić i na jaki?
Czy podawany w propozycjach "Motul Garden 4T 10w30 2L" jest dobrym olejem?

Doprecyzuje że użytkowanie tylko latem do trawy, zazwyczaj zdarza mi się kosić jak gorąco 25>
_________________
ALPINA_AT8-102HCB_Hydro // Intek-7220_656cc_V-Twin
  
 
Szef 

Imię: Pawel
Dołączył: 21 Maj 2016
Posty: 19
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 15 Kwiecień 2018, 20:17   

Co sądzicie o oleju Motul 5W30 syntetyk ??
Nada się do B&S Model 310000 Power Built intek series 4 165 500 cm3 z tuleją żeliwną ??
i B&S 125cm3 450e series Model 80000
 
hqv 
Fanatyk

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Sty 2013
Posty: 217
Wysłany: 16 Kwiecień 2018, 19:11   

Na zimę tak ale w lato to 10w30/10w40
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum