Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc - Iseki Cut Master (CM6114)
Autor Wiadomość
Arecki 

Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 20:19   Prośba o pomoc - Iseki Cut Master (CM6114)

Witam jeszcze raz.
Zwracam sie z goraca prosba o merytoryczna podpowiedz w sprawie traktorka kosiarki Iseki CM6114 jak w tytule tematu.
Jako dodatkowe zajecie zona posiada od 4 lat firme ktora zajmuje sie pielegnacja zieleni. Mamy na stanie 2 traktorki Iseki SXG326, Husqvarne Rider P520D, Honde 2417 HF.
Pod opieka mamy 14 boisk sportowych oraz kilkanascie obiektow publicznych.
Do rzeczy : Poszukiwalem dodatkowego traktorka kosiarki jako rezerwowego w razie gdyby cos? i dostalem od mojego sprzedawcy oferte na zakup uzywanego Iseki Cut Master 6114. Sprzedawca poinformowal mnie , ze w tym traktorku wymieniono silnik na firmy B&S Intek 4/ 175 - co faktycznie potwierdzam. Traktorek wczesniej byl u sprzedawcy jako traktorek do wypozyczenia. Silnik po wymianie praktycznie mial tylko 1 motogodzine przepracowana. W czwartek 14 kwietnia 2016 odebralem ten traktorek i przez siedem dni moglem go testowac. Przetestowalem, mozna powiedziec , ze dostal ostry wycisk przy koszeniu osiedli ale ogolnie moje odczucie jak na razie jest pozytywne, ale ?.... do srode musze zaplacic za niego i wczesniej potrzebuje krytycznego spojrzenia na produkt przez fachowcow ktorzy podpowiedzieliby mi na co mam zwrocic uwage oraz jakie zdanie maja o produkcie Iseki CutMaster. Nie mozna go porownywac z tymi Iseki co mam bo to kompletnie inna liga. Tych modeli CM ja kompletnie nie znam. Silnik w CM6114 jest B&S Intek jednocylindrowy. Jestem gotowy zalaczyc zdjecia aby byl szerszy obraz produktu. Dzisiaj pobralem cala ksiazke katalogowa z czesciami zamiennymi i fabrycznym oznaczeniem katalogowym dla tego poduktu. Sprzedawca dal mi jeden pasek klinowy dodatkowo, filter powietrza do silnika oraz 1 litr oleju. Rok produkcji tego traktorka to 2009. Dosyc prosta "prymitywna" konstrukcja ktora mi odpowiada.
Bardzo prosze o wasze opinie na temat tego produktu i na co mam zwracac uwage podczas eksploatacji????



Przepraszam za Polskie znaki
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 20:50   

Cóż ja tam na traktorkach się nie znam aż tak dobrze, o marce ISEKI nie wiem zbyt wiele, jednak skoro testowałeś go przed 7 dni, odpowiada Ci, to co więcej chcesz wiedzieć? Koszenie boisk to właściwie najlżejsze zadanie dla traktorka, idealnie równa powierzchnia, i bardzo często przycinana trawa. Sprzedawca jest uczciwy, maszyna działa, to kupuj.

Co tu krytycznie oceniać wszystkie traktorki "koszą" bo do tego są stworzone, a czy Stiga, czy Viking czy Iseki czy Honda wszystko może się zepsuć, i nie ma idealnej maszyny. Po za tym z opieki nad 14toma boiskami, i innymi obiektami to chyba jest trochę kapusty (w sensie pieniędzy), więc jak po pewnym czasie traktorek za 3-5tys (nie wiem ile ma Cie kosztować) będzie wymagał naprawy za 200zł to chyba nie odczujesz tego aż tak bardzo.

Tak jak wspominałem kup ten traktorek, kurcze przecież to nie samochód za 100 000zł, jak kupowałem auto za 20 000 tys to się tak nie przejmowałem
 
Arecki 

Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 21:21   

1. noze tnace wygladaja jak z "papieru" takie cienkie w porownaniu do Hondy
- czy mozna je wymienic na grubsze ?
2. Jak wyglada sytuacja lozysk w piastach nozy? da sie to naprawic? czy tylko wymiana?
3. Silnik B&S 175 wiecie jak wyglada jego sprawnosc i zywotnosc?
4. Akumulator na wyposazeniu 30Ah ale za "cholerke" nie moge znalezc w specyfikacji czy to wlasciwy?
5. Jak wyglada wytrzymalosc ramy? w tych traktorkach? Cut Master - to prawdziwe Iseki?
6. Jak wyglada wytrzymalosc cewki w silniku B&S ? Czy dlugotrwala wysoka temperatura ja rozsadza?

Sprzedawca bardzo uczciwy i zawsze do niego wracam.
Orginalnie dzwignia kosza jest aluminiowa ale sprzedawca wymienil mi na metalowa bo mowil, ze tamte sie szybko odksztakcaja. Cena traktorka to 1200€ z kosiskiem lub 1500€ z zamiatarka i plugiem.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 22:41   

Panie inżynierze na Boga trochę odwagi, jak ja bym tak wszystko sprawdzał za każdym razem to bym chyba oszalał... ja współczuje temu biednemu sprzedawcy że Pan go tak zasypuje swoimi pytaniami.
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 18 Kwiecień 2016, 23:08   

Dokładnie to samo pomyślałem :)
Człowieku, żyj i daj żyć.
 
Arecki 

Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 05:27   

Moze troszke zle mnie zrozumiano. Ze sprzdawca zyje na bardzo kolezenskich warunkach.
Pewne czesci (najbardziej ulegajace eksploatacji) moge dostac teraz od razu. Bo pozniej jak sie cos popsuje to traktorek stoi minimum 2 tygodnie bo firmy w sezonie maja taki nawal pracy i wyjatkow nie ma. Elektryke sobie opanuje sam ale dalej sie nie zapedzam bo nie mam wiedzy.
Pytam, bo naprawde nie wiem czego sie spodziewac w dalszej eksploatacji. Prosze mnie zrozumiec - nie istnieje usprawiedliwienie , ze nie skosze bo mi sie sprzet popsol. Juz raz jechalem blisko 80 km aby znalezc awaryjnie zastepcza kosiarke na okres naprawy. Teraz "dmucham" na zimne.
Jak dlugo mozna w ciagu dnia eksploatowac traktorek z tym silnikiem? co ile nalezy dac mu odpoczac aby go nie uszkodzic? Sa jakies wytyczne?
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 08:06   

Z tego co czytałem ten traktorek ma być rezerwowy, więc aż tak dmucha Pan na zimne, że zepsują się tamte 3 traktorki, i ten rezerwowy w jednym czasie?

Z przerwami w pracy to jest tak im częściej tym lepiej, najlepiej sprzęt to zniesie jak będzie mu Pan robił przerwę co 5 minut lub częściej, ale jak Pan wspomniał chyba nie istnieje usprawiedliwienie aby robić przerwę co 5 minut bo "sprzęt się męczy" i chyba trzeba zacisnąć zęby i jak jest koszenia na 2 godziny a pracy jest dużo bo są kolejne zlecenia to chyba się zaciska zęby i kosi dwie godziny prawda?

W tej chwili to Pan już dmucha na górę lodowa na biegunie północnym

Niech Pan nie psuje przyjaźni ze sprzedającym. Ten traktorek może ulec tak samo awarii jak 3 obecne które ma Pan na stanie. Jest on zbudowany tak samo Kosisko most silnik i rama i trochę kabli. Choćby nie wiadomo jak Pan się naczyta specyfikacji, pęknie panu zębatka od rozrusznika i co koniec świata? Jak w moście napędowym wyjdzie wada i uszkodzi się jedna zębatka i traktorek stanie też nikt tego panu nie przewidzi.
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 09:12   

Ewentualnie zamiast męczyć tego sprzedawcę swoimi niesprawdzalnymi wątpliwościami i tysiącem pytań proponuję po ludzku powiedzieć na czym Panu zależy i czego Pan się obawia: nagłego awaryjnego przestoju, prze który ryzykuje Pan niewykonanie swoich zobowiązań firmowych. Może dostanie Pan w ramach "gwarancji" jedną awaryjną usługę ekspres w ramach znajomości i dobrej współpracy.
 
konradviking 
Mirek Handlarz ;)

Imię: Konrad
Pomógł: 4 razy
Dołączył: 17 Lut 2016
Posty: 116
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 09:41   

Waikiki napisał/a:
Ewentualnie zamiast męczyć tego sprzedawcę swoimi niesprawdzalnymi wątpliwościami i tysiącem pytań proponuję po ludzku powiedzieć na czym Panu zależy i czego Pan się obawia: nagłego awaryjnego przestoju, prze który ryzykuje Pan niewykonanie swoich zobowiązań firmowych. Może dostanie Pan w ramach "gwarancji" jedną awaryjną usługę ekspres w ramach znajomości i dobrej współpracy.


Zgadzam się w 100% ;-)
 
Arecki 

Wiek: 54
Dołączył: 18 Kwi 2016
Posty: 25
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 20:31   

Kosiarka Kupiona.
Jakie zdanie macie o traktorkach Simplicity? Interesuje mnie ELT2242

Dzisiaj sie dowiedzialem, ze wielu kupujacych przyklada tez wage do duzej pojemnosci zbiornika paliwa.
Moj Iseki ma 8 litrow zbiornik paliwa to jest duza stosunkowo pojemnosc?
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 19 Kwiecień 2016, 22:40   

Dobra, ja stąd idę.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi - Mapa Forum