Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Simplicity Broadmor , Conquest - jaką kosiarkę wybrać ?
Autor Wiadomość
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 7 Luty 2016, 19:34   Simplicity Broadmor , Conquest - jaką kosiarkę wybrać ?

Witam serdecznie, jestem nowy na forum . Zastanawiam się nad kupnem traktorka bardzo interesuje mnie Simplicity a konkretnie model Broadmoor . Zastanawiam się też nad modelem Conquest chciaż cena jest dość spora .

Znalazłem model używany :

http://allegro.pl/traktor...5928465382.html CONQUEST .

A tu mamy Broadmoor nówkę : http://allegro.pl/kosiark...5284079793.html

Areał do koszenia to ok 1 ha z tego ok 4000 m2 to trawnik użytkowy na około domu część prostego a część dość stromych górek , reszta ok 6000 m2 to dość spore górki jedna ok 100 m długośći ze spadkiem ok 8 m między szczytem a dołem . Tu już typowa łąka z różnymi roślinami , bez kamieni .

Dziękuję za pomoc .
 
Trak 

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 28 Sty 2014
Posty: 105
Wysłany: 8 Luty 2016, 11:46   

Z tych dwóch wg mnie to raczej Conquest pod warunkiem, że ma blokadę dyferencjału (z opisu aukcji to nie wynika, a ten model miał blokadę dyfra jako opcję).
Oba modele moc mają wystarczającą , ale w opisanych przez Ciebie warunkach terenowych najistotniejsza jest trakcja, której na pewno im zabraknie bez "szpery" a być może i bez bardziej agresywnych opon. Broadmoor nie miał blokady nawet w opcji.
_________________
widzę Chorągwicę
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 8 Luty 2016, 11:56   

W ogóle bym nie brał pod uwagę używki od handlarza.

Oczywiście Conquest jest lepszym modelem, ale też dużo droższym. Kupić taniej złom, nie ma sensu. Z tych dwóch nowy Broadmoor jest lepszym rozwiązaniem, moim skromnym zdaniem.


Czeskie traktory maja blokadę dyferencjału, pewnie w tej cenie coś się znajdzie. Ewentualnie jakiś zeroturn.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 8 Luty 2016, 19:38   

Witam i dziekuję za podpowiedzi . Wyleczyłem się jednak z używki także dzięki rozmowie z kolegą który kupił Snappera jakiś wysoki model za połowę ceny . Padł po sezonie .

Czy zaproponujecie maszyny do 17 k? Zależy mi na trwałości i jakości .
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Luty 2016, 14:20   

Conquest ma wszystko o czym mowa ale cena jest ok 10000 tyś.wyższa od Broadmora,jeśli mowa o trwałości to jest słuszny wybór
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 9 Luty 2016, 15:27   

Janek38 niestety nowy Conquest jest poza budżetem , maksymalna kwota to ok 18 k .
Myślę jeszcze o Snapperze ale nigdzie nie widzę dystrybutora z konkretną ofertą nowych modeli . Ciekawie wyglądają STIGI ale mam wrażenie że to delikatny sprzęt.

http://allegro.pl/traktor...5977781879.html
http://allegro.pl/traktor...5918697313.html

Czym różnią się te dwa modele oprócz ceny? Silnik ten sam różnica tylko w szerokości koszenia ?
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Luty 2016, 15:40   

A szukasz modelu z koszem czy z bocznym wyrzutem?
_________________
Pozdrawiam
M.
 
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 9 Luty 2016, 16:07   

markab.com.pl napisał/a:
A szukasz modelu z koszem czy z bocznym wyrzutem?


Z koszem ale też z opcją mulczowania trawy . Kosz nie jest wymagany ale wtedy musi być dobry system mulczowania który potnie trawę na niewidoczne kawałeczki
  
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 9 Luty 2016, 16:31   

Stiga to nie są delikatne maszyny. Od modelu Estate 6102HW, w górę, to naprawdę solidne i porządne traktorki.

Z Twojego opisu wynika, że najlepiej przydałby Ci się Park z napędem na 4 koła. Cena trochę wyższa, ale jak podasz do siebie email, to będę miał pewną propozycję.

Pozostałe modele Stiga, które wymieniłeś, to bardzo dobre i solidne kosiarki. O ich zaletach i różnicach między Stigą a innymi markami pisałem już wielokrotnie w innych postach.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 9 Luty 2016, 17:16   

Sprawa wygląda następująco:

W tym roku Snapper ma model RXT 300 o mocy 27KM cena detal jest 17589,dopiero niedawno wyszły cenniki i zaraz się cała oferta pokaże w necie

Simplicity ma model SRD 300 o mocy 27Km cena ok 17900,kosz 350 L i waga 340kg,żeliwna przednia belka,więc porównując Stigę przy wadze 250kg (7122HWS)do poprzedników wymienionych przeze mnie wypada dość plastikowo nie ujmując jej innych walorów jak mniejszy promień skrętu,czy mniejszego rozmiaru opony tylnej przez co uzyskuje mniejszą prędkość,itp,

Widzę że zaczyna się znowu wtykanie ludziom czegoś na siłę a jeszcze sezon się nie zaczął,oj będzie ostra walka w tym roku :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: widać nie wszyscy godzą się z tym że jest sprzęt lepszej jakości i słabszej podciągając ten słabszy do lepszego
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 9 Luty 2016, 20:38   

Nie wiem dlaczego ale ciągnie mnie do Snappera i Simplicity. Dziś byłem u sąsiada bo przygotowuje swój traktorek do wiosny, firma Murray czy coś takiego silnik 20 HP , spróbowałem go na swoich górkach , zresztą sąsiad też ma górki i traktorek idzie jak głupi kwestia dobrej opony chyba? Nie kwestionuje Stigi bo mam kosiarkę prowadzaną Stiga już 10 lat i sprzęt śmiga jak szalony :-) .
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 10 Luty 2016, 09:55   

Osobiście nie kwestionuję, że są lepsze i gorsze maszyny, doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Inną sprawą jest, czy zawsze należy wybierać najlepsze i najdroższe rozwiązanie? Moim zdaniem nie jest to konieczne.

Do wiercenia w drewnie nie kupujesz wiertarki za 1300 zł, bo to potrzebne dopiero do wiercenia w kamieniach.

Oczywiście nie ma nic złego w kupowaniu najlepszych urządzeń, tylko czasami sie to po prostu nie sprawdza.

jeden z moich klientów, uparł się by kupić sobie do ogródka najdroższy model Stigi, z kosiarek pchanych (z napędem). Znam jego ogródek i starałem się go przekonać do mniejszego modelu, ale on się uparł, bo musi mieć wszystko najlepsze. W połowie sezonu przyszedł z pretensjami, bo kosiarka za ciężka, za szeroka, źle sie tym manewruje, itd.

Sprzęt nalezy dopasować do specyfiki wykonywanej pracy i właściwości terenu. Nie zawsze największe, najcięższe i najmocniejsze jest najlepsze.

Oczywiście nie biorę pod uwage w ogóle rozwiązań typu, "mam mało pracy, to i chińska z marketu sobie poradzi". Pewnie poradzi, ale praca nią to męczarnia.

Reasumując. Poruszając się w klasie przyzwoitych maszyn, urządzenie wybieramy dopasowane do swojego ogrodu, a nie po parametrach mocy, wagi, ceny.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 10 Luty 2016, 15:17   

markab.com.pl napisał/a:
Osobiście nie kwestionuję, że są lepsze i gorsze maszyny, doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Inną sprawą jest, czy zawsze należy wybierać najlepsze i najdroższe rozwiązanie? Moim zdaniem nie jest to konieczne.


Kolega piotrek_prezes podał dla przykładu dwie maszyny Stigi więc podałem dla przykładu dwa inne traktorki i nie jest to wybór najdroższy tylko najlepszy,Stiga 7122HWS kosztuje 16500 a mocniejszy Snapper czy Simplicity jest o 1tyś droższy więc różnica jest znikoma i jest to lepsze rozwiązanie,ponadto Stiga jest przeceniona o ok 5tyś a dla czego??? bo każdy ma w d.....taki traktorek za kosmiczne pieniądze którego się nie sprzedaje
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 11 Luty 2016, 08:45   

Panowie dziękuje za podpowiedzi , ponieważ mam dystrybutora Stigi w swoim mieście wybrałem się na przegląd oferty. Był dwa traktorki w które celowałem : 6102 H oraz 7122 HWS i parę innych mniejszych które mnie nie interesują . Ciekawą rzeczą dla mnie jest to że między tymi traktorkami nie ma dużej różnicy w budowie czy wyposażeniu , ba te same silniki a moim zdaniem 7122 HWS powinien mieć już silnik z serii PROF tak jak jest to za tę cenę u konkurencji. Jeśli chodzi o moje odczucia to co mogę powiedzieć oglądając i wysłuchując sprzedawcy jaki to najlepszy jest jego sprzęt, bo mało brakowało a Pan udowadniałby mi że te Stigi potrafią latać wystarczy dokupić pakiet skrzydeł .

Na plus :

- design , oczywiście subiektywnie są bardzo ładne , muskularne a jednocześnie "sportowe"
- wyposażenie
- wygodna pozycja za kierownicą i wygodne siedzenie
- układ kierowniczy chodzi bardzo sprawnie i precyzyjnie - jazda po placu
- koszenia nie sprawdziłem J

na minus:
- lżejsze od konkurencji , wydają się takie plastykowe jak zabawki, sprawiają wrażenie delikatnego sprzętu , oczywiście to moje subiektywne odczucie
- oba modele mają te same silniki , nie rozumiem dlaczego prawie 3 tys różnicy między modelami - może za szerokość cięcia ? Słaba polityka cenowa , rozumiem różnicę 999 zł ale nie prawie 3 tys, zapytałem Pana ile sprzedał 71XX powiedział że nie potrafi określić w sztukach ale dużo ( kłamał widziałem to w jego oczach , a jestem profesjonalistą od sprawdzania kto kłamie - 10 lat doświadczenia w HR i rekrutacji pracowników na wysokie stanowiska w korporacjach JJJ ) .
- zachwalanie Stigi jako najlepszy sprzęt pod słońcem , kiedy zapytałem o wymienienie dwóch wad traktorków odpowiedział że nie mają wad, zaśmiałem się głęboko w sobie JJ
- sprzedawca Stigi nie zachęcił mnie do zakupu J
 
sirjacob 

Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 13
Wysłany: 11 Luty 2016, 10:08   

Witam Pana Piotra.
Jako, że sam szukam traktorka w temacie obok ;) i koledzy z tego forum również moją uwagę skupili na Stidze przeglądam i twój temat.
Powiedz mi czy pamiętasz czy model 6102 ma przesuwany/regulowany fotel?
i czy przyglądałeś się może marcie Oleco-mac? (sam mam dylemat między "Stigą" i oleo macem ale oleo maca nie widziałem na żywo.
ahah

i jaki stiga miała deck? metal aluminium czy plastik?
:)
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 11 Luty 2016, 11:09   

Piotrze, z Twojej wypowiedzi zrozumiałem, że Stiga (poza wagą) ma same plusy, ale nie polubiłeś sprzedawcy (głównie za to że nie chciał na siłę wyszukać wad Stigi, których mógł nie znać, jako sprzedawca, a nie operator). Cóż, w tej sytuacji ciężko by było Cie przekonać, skoro nastawiłeś się negatywnie do sprzedawcy. Jako HRowiec wiesz dobrze, że przy tym nastawieniu, choćby i faktycznie ta Stiga latała, nie zdecydujesz się na nią.

Postaram się nadrobić braki u "kolegi" z Twojego sklepu.
Modele faktycznie do siebie podobne, silniki te same, przekładnie również: K46F. Jak się przyjrzeć bliżej, różnice jednak są.
Model 7122 HWS posiada kilka różnic w designie oraz ergonomii. Fotel z podłokietnikami, większy kosz na trawę, oraz szerokość roboczą większą o 20 cm. Nie wiem czy zwróciłeś uwagę, ale agregat tnący jest wykonany ze znacznie grubszej stali oraz posiada mocniejsze mocowania rolek agregatu i mocniejsze tylne rolki. 7122 HWS posiada tempomat, oraz na kokpicie rozbudowany wyświetlacz LCD z licznikiem mtg.

Cena na model 6102 HW została wyciśnięta tak, aby w momencie wprowadzenia go do sprzedaży nie przekraczała granicy 13 tyś zł. (to taki próg dla wielu nabywców traktorka) Po podwyżkach kursów walut, nie dało się jej utrzymać i rozpoczęto na siłę ściągać ją w dół.
Model 7122 HWS nie celował w ten sam target, dlatego jego cena dokładnie odzwierciedla wartość urządzenia.

To wszytsko sprawia, że różnica w cenie jest taka jaka jest. Dla mnie zupełnie zrozumiała.

Kolego sirjacob, model 6102HW posiada regulację fotela, za pomocą dźwigni z boku siedziska. Przesuwa się wygodnie siedząc na fotelu. Agregaty tnące są stalowe.
_________________
Pozdrawiam
M.
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 11 Luty 2016, 16:19   

Jest pierwszy nawiedzony :mrgreen: ze Snapperem RXT 300 mimo że traktorów jeszcze nie ma na stronie importera

http://www.marex-sklep.pl...snapper-rxt-300

nawet nie wiedziałem że Snapper jest lżejszy od Simplicity o 40kg,więc jednak dobrze mówią że Simplicity jest o szczebelek wyżej w tej całej machinie
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 11 Luty 2016, 19:39   

Kolego sirjacob nie będę powielał odpowiedzi , bo Kolega markab.com.pl odpowiedział na Twoje pytania , mogę tylko potwierdzić że tak jest .

Ja natomiast nadal jestem przy wyborze między Snapperem Simplicity a Stigą i na dziś prowadzi lekko Stiga , a dlaczego? Dlatego , że kosi niżej niż SNAP i SIMP a to jest dla mnie bardzo ważny parametr :

Stiga 30 mm minimum
Snapper i Simplicity 38 minimum

Bądź tu teraz mądry , nie ma prostych wyborów JJJ
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 12 Luty 2016, 09:17   

Nie ma prostych wyborów, ale Twoja sytuacja jest bardzo komfortowa. Poruszasz się w klasie bardzo dobrych maszyn i cokolwiek wybierzesz, spełni Twoje oczekiwania. Dobierz po parametrach, które sa dla Ciebie najważniejsze, co Tobie najbardziej uprości koszenie.

- Szerokość koszenia, jeśli to duże proste obszary.
- Minimalną wysokość, jeśli chcesz wizytowy, gęsty i krótko przycięty trawnik.
- Waga i wytrzymałość, jeśli teren jest wyboisty i traktor będzie się tłukł podczas koszenia.
- Kompetencje lokalnego dealera, bo z nim będziesz współpracował po zakupie.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 13 Luty 2016, 09:24   

jak zwykle co byś nie kupił na początku będziesz zadowolony,kwestią jest póżniejsza obsługa, częstość napraw,koszty jakie poniesiemy w związku z użytkowaniem sprzętu,tu właśnie idzie w parze jakość,wytrzymałość i trwałość materiałów użytych do produkcji,jeden patrzy na jakość drugi na dodatki jak masz chęć zakupu Stigi to normalne że 6102,szkoda tylko że nie ma normalnego paska jak w mniejszym modelu tylko zębaty,co do wysokości koszenia to do niższej musisz mieć już dywan z gęstą trawą bo jeśli nie to i tak musisz kosić wyżej aby ta trawa wyglądała normalnie,0,8cm to żadna różnica jak dla mnie tym bardziej że można i tak to jeszcze zredukować w Simplicity na niższą,co lokalnego dealera wspominanego to często oczywiście potrzebna jest współpraca w przypadku słabszych jakościowo traktorków,do tych lepiej wykonanych dokupujesz tylko olej i filtr powietrza i ew.noże co jakiś czas,reguły tu nie ma ale teraz wszystko i wszyscy ci naprawią
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 14 Luty 2016, 15:43   

Witajcie , decyzję o zakupie podejmę na przełomie marca i kwietnia maszyna będzie szła w leasing przy częściowej wpłacie , miałem brać za gotówkę ale leasing bardziej mi się opłaca dlatego na 99 % zdecyduje się na model Simplicity conquest .


http://www.marex-sklep.pl...conquest-syt500

Jeśli model będzie do obejrzenia i przetestowania w Polsce to jestem w stanie kupić tę maszynę .

Pzdr i dzięki , Piotrek
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 14 Luty 2016, 22:35   

Simplicity to konkretne traktorki jakość adekwatna do ceny naprawdę maszyny warte wydania "trochę więcej" :)
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 15 Luty 2016, 10:02   

piotrek_prezes napisał/a:
Witajcie , decyzję o zakupie podejmę na przełomie marca i kwietnia maszyna będzie szła w leasing przy częściowej wpłacie , miałem brać za gotówkę ale leasing bardziej mi się opłaca dlatego na 99 % zdecyduje się na model Simplicity conquest

http://www.marex-sklep.pl...conquest-syt500

Jeśli model będzie do obejrzenia i przetestowania w Polsce to jestem w stanie kupić tę maszynę .
Pzdr i dzięki , Piotrek


Leasing fajna sprawa tym bardziej że jest teraz nisko oprocentowany,pogadaj z jakimś dealerem jak może ci pomóc w sprawie testowania tej maszyny i dogadajcie się
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
piotrek_prezes 

Imię: Piotr
Dołączył: 07 Lut 2016
Posty: 9
Wysłany: 25 Luty 2016, 21:07   

Witajcie ,

Chcę potwierdzić że Conquest jest dostępny w Polsce , w przyszłym tygodniu jadę obejrzeć i przetestować.

Pzd
P
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang - Mapa Forum