Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
1 Maj 2014, 21:51
Traktorek Craftsman
Autor Wiadomość
january 

Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: galicja
Wysłany: 26 Grudzień 2008, 19:25   Traktorek Craftsman

Witam! jestem tu poszukując doświadczeń i opinii użytkowników traktorków w tym firmy Craftsman i nie tylko ponieważ obsługa tych maszyn jest podobna. Mam takie nowe cacko 24kM, dwa cylindry Briggs&Stratton z pompą oleju. Nie wiem jak obsługiwać np akumulator, ponieważ na moim nie ma żadnych danych odnośnie pojemności. Naczytałem się na www. "elektroda" różnych postów o ładowaniu aku żelowych, była tam też mowa o ładowaniu pulsacyjnym!? :cry: . Czy do ładowania aku. żelowych używa się zwykłych prostowników, jakim prądem się je ładuje-czy jest jakaś różnica pomiędzy zwykłym aku samochodowym? Czy są polskie zamienniki filtrów oleju i powietrza do tych silników? Na co należy zwracać szczególną uwagę w trakcie eksploatacji i obsługi bieżącej tych maszyn. Co to za dodatki do paliwa zaleca Briggs. Z olejem napewno nie będę kombinował, będzie to SAE30. Czy na sprzęt przywieziony z USA gwarancja na silnik obowiązuje w Polsce? Myślę, że na początek wystarczy, tylko czy ktoś odpowie na moje pytania? Z góry dziękuję.
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 27 Grudzień 2008, 12:00   

Witam,akumulatory żelowe należy ładować 1/10 pojemności.Filtry olejowe do tego modelu silnika można zakupić u serwisantów Briggs-Strattona.Należy pamiętać,że przy tym modelu silnika jest blokada pracy silnika przy zbyt niskim poziomie oleju w silniku.Dodatki o których Piszesz stosuje się do paliwa (tzw.uszlachetniacze).Firma Briggs -Stratton zaleca swoje dodatki.
_________________
Henry58
Ostatnio zmieniony przez Henry58 27 Grudzień 2008, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum