Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek na 5000m2 z szerokim koszeniem do 15 tys
Autor Wiadomość
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 09:02   Traktorek na 5000m2 z szerokim koszeniem do 15 tys

przeznaczenie :
koszone będzie około raz na półtora tygodnia do celów prywatnych.
zimą odśnieżanie drogi 180mx3m
koszt:
najlepiej 8 tys ,ale widzę że za tą kwotę ciężko będzie więc 10 tys. maksymalnie
teren:
5000m2 płaski z kretowiskami
inne:
-koszenie ponad 100cm
-nie musi być z koszem
-aby nie palił jak smok
-nie chińszczyzna


zastanawiam się nad :
JOHN DEERE 2- V D130
MCCULLOCH M200-107TC
Husqvarna YTA22V46 - z USA gwarancja u sprzedawcy
  
 
Tornado 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 26 Paź 2014
Posty: 292
Wysłany: 2 Czerwiec 2017, 13:24   

Wybacz.., ale..
- traktorek ma pracować bezawaryjnie, więc silnik określonej mocy, a czy On spali 3 litry paliwa, czy 5 na mh to jest dla Ciebie istotne???

-posiadanie kosza docenisz jak go będziesz już miał, zawsze możesz go zdjąc i zrobić sobie tani deflektor /oryginały są drogie/

- są silniki robione przez chinoli i są dobrej jakości...

Co do marki i modelu się nie wypowiadam, bo są tu ludzie , którzy po wymianie nazwy, do gardła człekowi zaraz skaczą... :mrgreen:
 
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 08:09   

Moje typy:

John DEERE:

X300 http://allegro.pl/baras-t...6842013502.html starszy model
X155R http://allegro.pl/john-de...6835369827.html
X155R http://allegro.pl/traktor...6832642296.html

MCCULLOCH:

M200-107TC: https://www.leroymerlin.p...344867,l77.html


gdzieś wyczytałem że waga ma znaczenie to podaje :)

X155 - 230kg
M200-107TC: 268kg
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 14:43   

Oferta z Leroya na McCullocha M200 jest bezkonkurencyjna w tym sezonie. Rok temu kupilem w OBI M185 o tysiac taniej, ale przy takiej cenie w Leroy doplacilbym tego tysiaka.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 15:01   

John Deere będzie ci sie zapychał,raczej go odpuść tak samo jak tego marketowego Mccullocha
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
leszek41 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 193
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 18:31   

john deere zgasl jak pet takze odpusc sobie z dwojga zlego mcculoh
_________________
Najlepszy towar to ten którym się handluje!!!
 
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 3 Czerwiec 2017, 22:01   

znalazłem tylko jedną osobę która pisała że się 305r zapycha przy wysokiej i mokrej trawie. Więc nie jest to ich przypadłość ,zresztą ja nie będę kosił trawy po kolana traktorkiem :)

John Deere jakie ma jeszcze inne wady że go skreślacie ?
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 00:29   

John deere 305 r to sprzęt wyjątkowej jakości . Kup go nawet jeśli będzie znacznie droższy niż inne marki.
  
 
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 07:24   

co jeden to mądrzejszy :) jak ja bym tak doradzał w swojej branży :) to na zmywaku bym skończył. To forum jest przeurocze i merytoryczne jak szydło.
  
 
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 07:29   

Waikiki a jak Ci się sprawuje do tej pory ten traktorek ?
 
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 07:40   

budżet skoczył na 15 tys zł. ale tylko nówka i z faktura VAT 23%. i chyba będzie to X155
Zna się ktoś tu i może powiedzieć czy Briggs&Stratton SERIA 7180 INTEK to dobry wybór ?

https://sprzedajemy.pl/kosiarka-samojezdna-john-deere-x155r-nowa-wroclaw-a1d299-nr40680612
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 10:00   

Zalozylem watek, w ktorym opisuje uzytkowanie tego traktorka. Mam jakieś 2500 m2 koszenia, z czego niecaly 1000 m2 to miejsca wymagajace krecenia miedzy drzewkami i krzewami.
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 11:07   

wiesz za te pieniążki wolałbym chyba 2 gary i 24 km
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 14:10   

Salah-dałem Ci taka rade na jaka zasłużyłeś .....
Jeżeli osoba ,która (mimo wielu zastrzeżeń co do której mam ,jeśli chodzi o stronę -powiedzmy kultury wypowiedzi) ,mająca zawodowo do czynienia ze sprzętem o który pytasz mówi Ci , ŻE SIĘ ZAPYCHA ! , to możesz taką informacje badać dalej , ale nie masz prawa gładko i autorytatywnie stwierdzać :

"znalazłem tylko jedną osobę która pisała że się 305r zapycha przy wysokiej i mokrej trawie. Więc nie jest to ich przypadłość "

Nie wiesz ,przyszedłeś po radę ,to nie neguj rady udzielonej - w sposób ,jak dla mnie, monszalancki

W ten sposób obrażasz ludzi którzy chcą ci pomóc
Co się tyczy opini Waikiki - to ta opinia obraża ciebie , ponieważ jest to opina człowieka , który w zeszłym roku kupił "marketowy" traktorek , zrobił nim do tej pory 25mtg. i stał się autorytetem , który każdemu pytającemu o wybór sprzętu mówi: TYLKO MCCULLOCH .
ZA podstawe mając jedynie 25-cio godzinną przygodę z kosiarką jednej marki
Co się tyczy zmywaka -pytaj -dostaniesz odpowiedż przy okazji ( jako gratis) -jestem mistrzem w myciu flee master ....
  
 
Waikiki 

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 71
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 14:55   

Ja pierdykam... jak bardzo smutne trzeba mieć życie aby na forum internetowym poświęconym tak przyjemnej tematyce jak kosiarki i pielęgnacja ogrodu wypisywać teksty o tym jakie kto ma prawa, pouczać innych w kwestii kultury, oceniać ludzi nie wiedząc o nich zupełnie nic. Współczuję ci pfp76. Naprawdę. Mam nadzieję, że Ci się życie ułoży i nie będziesz musiał w taki przykry sposób leczyć kompleksów czy co tam innego Cię dręczy. Pozdrowienia chłopie.
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 15:50   

Dzięki.
 
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 4 Czerwiec 2017, 23:08   

pfp76 bez urazy odpowiem tak:
- dałeś radę nie na jaką zasłużyłem tylko taką na jaką Cię stać, a wiadomo jaka "inteligentna ona była"

- powiedzenie ,że John deere się zapycha jest tak bardzo profesjonalne jak te wasze "pomoce". Zapychał się 305r ,ale już x155 i 350 itp. nie mają tego problemu tyle się dowiedziałem.

- "Nie wiesz ,przyszedłeś po radę ,to nie neguj rady udzielonej " kuriozalne stwierdzenie i zabijające wiedzę, dociekliwość i chęć nauki.

itp. nie chce mi się tu motać na forum ,ale widze że mniej tu merytorycznych aspektów a więcej " nie wiesz to bierz co jest i broń borze nie zadawaj pytań, my wiemy ,ale Ci nie powiemy bo może sami nie wiemy" :D

ps traktorek już kupiony

pozdrawiam
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 02:16   

Salah napisałeś :

"znalazłem tylko jedną osobę która pisała że się 305r zapycha przy wysokiej i mokrej trawie. Więc nie jest to ich przypadłość "

I parę postów niżej :

"Zapychał się 305r"

- ja ciebie nie rozumiem ? ,czy ty siebie nie rozumiesz? czy co ?
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 02:27   

I jeszcze napisałeś :

"tp. nie chce mi się tu motać na forum ,ale widze że mniej tu merytorycznych aspektów a więcej " nie wiesz to bierz co jest i broń borze nie zadawaj pytań, my wiemy ,ale Ci nie
powiemy bo może sami nie wiemy" :D


-niech cie bór strzeże ,schroń się w borze i broń Boże z niego nie wychodż.

-a kupna sprzętu szczerze gratuluję i życzę bezawaryjnej pracy.
  
 
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 07:26   

pfp76 właśnie o tym pisałem:
""Nie wiesz ,przyszedłeś po radę ,to nie neguj rady udzielonej "

Ja nie posłuchałem Cię i zbadałem dogłębniej sprawę i wystarczył jeden dzień aby wiedzieć że 305r miał ten problem ,a nie cały john deere. Jeden dzień i wiem więcej na ten temat od osoby "mającej zawodowo do czynienia ze sprzętem"

Mam do boga taki stosunek jaki w pisowni widać.

Oby była bezawaryjna bo nie ma już sprzętu tak trwałego jak kiedyś.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 11:09   

pfp76 napisał/a:
John deere 305 r to sprzęt wyjątkowej jakości . Kup go nawet jeśli będzie znacznie droższy niż inne marki.


A w czym on jest taki wyjątkowy powiedz,niech się każdy dowie bo jakoś tej wyjątkowości nie zauważyłem
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 11:48   

Nie jest wyjątkowy w niczym ,to był sarkazm ....
Byłby dobry gdyby nie zbyt wysoka cena ,tandetna pokrywa silnika ect. .Mówie o modelach "marketowych" . Zupełnie inaczej sprawa wygląda przy sprzęcie John Deere o użytku komercyjnym ,lub np. przeznaczonym do rolnictwa,czy budownictwa -w tym przypadku J.D. to marka bardzo dobra . Podobnie jest(wyłączjąc wzmiankę o sprzęcie comm. ,lub budowlano-rolniczym) w przypadku Husqwarny ,czy np Craftsmana ,gdzie ...powiedzmy " przyzwoity design i wykonanie ,skutecznie są "zabijane" przez absurdalne ceny.
Zupełnie na marginesie dodam , że często moce silników przeznaczonych do sprzedaży w Europie ,sprawiają wrażenie jak by te modele stanowily jakieś zapasy magazynowe z przed dobrych kilku lat .
Rozwinę : moc silników stosowanych w traktorkach na przestrzeni ostatnich kilku lat stała się dodatkowym elementem walki o klienta ,dochodzi tu nawet do absurdów , gdzie np.traktorek o szerokości koszenia 42 cale ma silnik o mocy 27 HP.
Jednakże te (ok) 20 HP.,lub 18HP. jest najczęściej spotykaną jednostką , a niżej 16 raczej się nie spotyka .
Nie mam pretensji Salah , o błędy ,które sam też robię . Chodzi o to ,że było by mi przyjemniej rozmawiać z człowiekiem wolnym ,od tak małostkowej formy wyrażania swojego światopoglądu,jak celowe robienie dwóch błędów w słowie Bóg .

-Jak powiedział klasyk Durczok : przez ,kurwa, zwykły szacunek dla tych(innych)ludzi...
  
 
pfp76 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 21 Sie 2008
Posty: 366
Skąd: Lublin
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 12:05   

eeeeeeeeeeeee. -moja wina ,jestem gapa .
Salah - ,nie uważnie przeczytałem Twoje pierwsze dwa posty i cały czas sądziłem , że pytasz TYLKO o ten jeden konkretny ,305r ,model ,stąd moje wrażenie , że kategorycznie negujesz odpowiedż ,która dotyczy tego i tylko tego modelu . Resztę tego co napisałem podtrzymuję.
Z wielką niechęcią ( jako , że jestem nadęty buc ) mówię PRZEPRASZAM .
Zapychał się 305r- reszta nie koniecznie .
Dobrze by było , jak byś teraz wykazał się osobą nie małostkową i życzył mi- Szczęść Boże.
  
 
Salah 

Dołączył: 02 Cze 2017
Posty: 9
Wysłany: 5 Czerwiec 2017, 23:14   

pfp76 Mylić się jest rzeczą ludzką, a przyznać się do tego jest czymś rzadko spotykanym i szlachetnym w ówczesnym świecie. Dziękuję za sympatyczne słowa ja ze swej strony też PRZEPRASZAM bo być może byłem trochę opryskliwy.

Juto przywiozą mi traktorek, nie omieszkam się za jakiś czas podzielić wrażeniami ,choć będzie to opina osoby zielonej w tym temacie.

ps 76 to wspaniały rocznik :) Oczywiście sporo zdrowia dla Ciebie i Twoich BLISKICH
  
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 6 Czerwiec 2017, 08:44   

Zobacz Snappera RPX 200,w budżecie się mieści a i sama maszyna solidna
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum