Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek / Rider ? Może co innego...?
Autor Wiadomość
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 26 Kwiecień 2015, 11:26   Traktorek / Rider ? Może co innego...?

Witam grono użytkowników. Zmęcze was dłużym pisaniem i chciał bym sie poradzić.
Więc tak, działka 2015 m2 , zabudowana domem 10x10 , stodoła ( ściana robi za ogrodzenie) ok.150m2 zajmuje.Do tego szklarenka,ogródek i podjazd..
Trawy do skoszenia pozostaje lekko ponad 1500 m2 ,teren z przodu domu raczej równy(placki gołej ziemi) za domem teren pochyły,trawa gęsta i mocna. Dotychczas używałem kosiarki Faworyt 4 kM z napędem.Kupiłem ją 4 lata temu i nie powiem-pierwszy rok nawet jakos to szło ale zaczęły się problemy z napędem,wiecznie obluzowujący się pasek,wymiana na inne,szersze,krótksze.Co i rusz problem z wrzutem trawy do kosza,jak trawa wilgotna to jedno i drugie występuje naraz.Czytam i czytam,że ogólnie odradzacie traktorki do takich powierzchni,wszystko się zgadza bo jak ktoś mądrze tu prawił "po co wystawiać armate na wróbla" -zgadzam się, mniej kolorowo się robi kiedy kosze - co zajmuje min. 2,5 godz i po godzinie męki i "podpychania" kosiarki człowiek się zaczyna męczyć,pocic i zaczyna się nalot muszek i komarów.Mieszkam nie daleko jeziora,i podmokłych łąk.Spocony człowiek staje się ofiarą tego dziadostwa. Druga rzecz to mój kręgosłup, poprzez mój zawód zdążyłem już sobie go troszke popsuć i żona postuluje nad konieczną wymianą kosiarki na traktorek bądz coś podobnego. Jedna rzecz jaka jes moim zdaniem za traktorkiem bądz czymś podobnym to ewentualna możliwośc używania jako pługa w zimie. Mam dosyć długi wjazd od bramy pod dom,prawie 50 m długi na 3 szeroki. plus odśnieżanie chodniczka,dróżki do rodziny "przez płot" . Kiedy raz na pare dni przysypie jest to do zrobienia,pare godzin i po temacie ale co jesli snieg czasami pare ładnych dni sypie a do pracy jezdzić trzeba.Odsniezanie wjazdu każdego dnia rano albo wieczorem jest conajmniej ........ zostawie miejsce na wpisanie ;) I teraz tak, Przeglądam rózne cuda,od riderów po traktorki i idąc drogą rozwagi chciał bym mieć coś jak rider od husqvarny albo coś jak stiga villa. Ten agregar z przodu wydaje mi się dobrym rozwiązaniem na mniejsza działke i większa dokładnośc, ale... widze,że wszystkie te które mają agregat z przodu nie posiadają kosza a to jest dyskwalifikacja.. :( Mam dwa duże wiecznie biegające psy i trawa musi być zbierana w kosz,do tego małe dziecko które na trawie spędza swoj czas na zabawach. Więc tu mam dylemat-może ewentualnie podpowieci mi czy jest szansa do takiego ridera- stiga czy husqvarna mozna dorobić/dokupić jakiś podwiueszany kosz i co ona robi z trawą i jak i gdzie ja wyrzuca bez kosza. Druga opcja to traktorek-tu rozumiem większe możliwosci odśniezania ale ten cały agregat tnący jest centralnie pod traktorkiem,tu obawa,że wiele miejsc będzie nie do końca dostępne i dokoszone,chociaż jestem w stanie poprawić to faworytem.Chciał bym poznac wasze opinie ad. dokładności koszenia,jak traktorki i ridery sprawdzają się na ewentualnych "dziurrach" gdzie zwykła kosiarka potrafiła osiąśc na kołach i zamielic nożem w ziemi. No i rzecz najwazniejsza.. cena i koszta. Jak szary przeciętny kowalski chciało by się najtaniej i najepiej,-wiem,to nie jest do połączenia,żona namawia mnie na coś nowego na raty-pewnie czemu nie ,jest to jakaś alternatywa chociaż ceny i tak są dosyc dosyć.. druga opcja jest taka,że mamy przyzwoitego znajomego który raz na jakiś czas przywozi traktorki ze skandynawii w pojedynczych sztukach i nie powioem,widac ,że sprzęty są dosyć zadbane i raczej człowiek ten dorabia przy okazji pracy za granicą niż handluje ale wiadomo...obawa o sprawnośc jest. Chyba,że na zasadzie ewentualnej pomocy przy naprawei,wymianie sprzętu w razie W itd. Aha..widze,że są też ridery z koszem,-małe traktorki prawie idealne na moją działke,tyle,że każdy ma nadal agregat centralnie pod sobą więc tak samo będzie się on sprawował jak normalny traktorek kosiarka.. Podpowiedzcie coś, w miare przemyslen rozszerze moją pisanine o ile ktoś z was okaże troche wyrozumiałości i podpowie,sprowadzi na właściwą drogę.Z pozdrowieniem- Łukasz!
_________________
Pozdrawiam!
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 26 Kwiecień 2015, 21:07   

a może kosiarka zamiast traktorka ??? na której mógłbyś siedzieć ???
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 26 Kwiecień 2015, 21:10   

Hej, co masz na myśli ? coś do czego ewentualnie pług podczepie ?
_________________
Pozdrawiam!
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Kwiecień 2015, 08:37   

niestety to jest tylko kosiarka pługa nie podczepisz ;-)
 
lucke2223 

Imię: Łukasz
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 14
Wysłany: 27 Kwiecień 2015, 09:00   

No tak.. Przespałem sie z tematem, jednak pójde w kosiarkę.Dozbieram pieniążków,poplanuje zabudowe ogrodu i może bardziej racjonalnie z czasem coś dobiore,tymczasem podpytam w dziale kosiarek o rozsądną kosiarke możliwie jak najszerszą.Dzięki za uwage !
_________________
Pozdrawiam!
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum