Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Traktorek w cenie 7-10tys zł
Autor Wiadomość
hecktor2 

Imię: Mateusz
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 2
Wysłany: 2 Maj 2015, 15:08   Traktorek w cenie 7-10tys zł

Witajcie!

Jako, że moja stara kosiarka odmówiła posłuszeństwa :evil: muszę poszukać jakiegoś nowego traktorka. Cenowo to myślę tak około 7 tys. maksymalna nieprzekraczalna kwota dla mnie to 10 tys. ;-)

Mam do koszenia około 30arów trawy w różnych warunkach. Są w tym i pobocza porośnięte trawą, całe trawiaste podwórko i kawałek sadu.
Od kosiarki oczekuję
-zwrotności która przyda m się w sadzie
-silnika o mocy co najmniej 15KM bo teren pochyły (najlepiej by było z silnikiem V2 :roll: )
-Nie potrzebuję kosza. Wystarczy wyrzut boczny
-fajnie by było jakby miała pompę oleju
-mogła by mieć przekładnie hydrostatyczną

Nie wiem jakiej firmy ma być traktorek... Im więcej czytam tym mniej wiem :-/

Pomóżcie :oops:

Aha, mieszkam w okolicy Krakowa, więc powinni tam być dealerzy różnych marek ;)
  
 
january 

Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: galicja
Wysłany: 4 Maj 2015, 13:27   

Ja kupiłem kilka lat temu sprowadzonego z USA Craftsmana 24HP za 7 tysi u dilera musiałbym zapłacić wtedy ok 12tys. Ma to wszystko o czym piszesz, nic się z nim nie dzieje, obsługa to ja. Tylko nie wiem czy masz odwagę kupić nowy sprzęt bez gwarancji? Jest tego sprzętu trochę na aukcjach.
  
 
hecktor2 

Imię: Mateusz
Dołączył: 05 Mar 2011
Posty: 2
Wysłany: 4 Maj 2015, 20:54   

No i jestem już po wstępnym rozpoznaniu terenu. Zjeżdziłem cały Kraków

Oferty mam następujące:

Z silnikami jednocylindrowymi:
Simplicity ELT 18538F - 8500-8600zł (18,5kM) Bez kosza
Snapper ELT 19546 9400zł (19,5kM) Bez kosza
Craftsman T2000 9500zł (19,5kM) Bez kosza
Mcculloch 185-107TC 9000zł ( 9,2 kW @ 2500 obr/min) Z koszem

Z silnikami dwucylindrowymi:
MTD Optima LG 200H (12,5 kW / 2600 min-1) Bez kosza z blaszaną belką i sterowaniem hydrostatem w lewej ręce 9400-9500zł
MTD Optima LN 200H (11,6 kW / 2600 min-1) Z koszem + żeliwna belka + sterowanie hydrostatem w nodze 10500zł
McCulloch M200-107TS (10,4 kW) Z Koszem 10590zł


I co tutaj wybrać? Które się lepiej sprawuje w eksploatacji? Jedni mówią żeby brać coś z husqvarny bo częsci dostępne, drudzy odradzają Husqvarnę, McColluch, Craftsman bo sprzęgła padają a kosztują 1000zł.

Hmmm... Pomocy



Cena atrakcyjna... z tego co mowisz. Mozesz podrzucic jakis link?
 
january 

Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 31
Skąd: galicja
Wysłany: 5 Maj 2015, 09:02   

Tak jak Ty miotałem się zanim podjąłem decyzję i stwierdziłem po co przepłacać. Przeglądając fora widzę, że niewielu jest takich ryzykantów jak ja, mam na myśli kupowanie bez gwarancji. Mam do koszenia 25ar, trwa to godzinę i reszta kosą.
Tuman lub delikatnie mówiąc dyletant zarżnie każdy sprzęt! Jak będziesz się z nim właściwie obchodził to będzie ok. Mija 7 lat jak go ćwiczę i jak coś się zepsuło, to ja byłem sprawcą - pogięte noże, wymieniony łożyskowany uchwyt noża, fachowo mandrela noża- koszt 200zł. W 2014 wymieniłem aku koszt 200zł.
MTD czytałem narzekania, podobno drogie części. McCulloch to tańsza wersja Husqvarny. Husq. z tego co wiem robiona w USA u Craftsmana. Tak na marginesie jak przyglądam się bliżej tym wszystkim traktorkom w tym przedziale cenowym to różnią się szczegółami/bajerami i trochę im brakuje do sprzętu profesjonalnego. Pytanie po co do użytku domowego prof sprzęt?
Paski kupuję dużo taniej niż u dilerów, filtry polskie, olej półsyntetyk zamiast firmowego, ani razu nie widział serwisu. Ale wybór należy do Ciebie. Craftsmana kupiłem u harnasia spod Nowego Targu.
http://olx.pl/oferta/19-k...html#c5d46aaeee 7600zł
http://olx.pl/oferta/trak...28-ID7iRQd.html 7300zł
http://olx.pl/oferta/trak...b774dc11-7700zł
Sądzę, że zawsze można coś utargować np transport.
Kosz do wyrzutu bocznego można sobie podarować, podobno są kłopoty z transportem trawy ale na youtube można zobaczyć jak bogatsi od nas Amerykanie rozwiązują ten problem.
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum