Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: wargo
2 Maj 2014, 16:16
Wymiana paska napędu traktorka Toro DH 200 / Karsit
Autor Wiadomość
econs 

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 7
Wysłany: 7 Marzec 2014, 09:07   Wymiana paska napędu traktorka Toro DH 200 / Karsit

Witam,
mam problem z wymianą paska napędowego w traktorku Toro DH 200 (produkowany przez Karsit czeski) . Kosisko zdjęte, z przodu, na koło przy sliniku można pasek założyć bez problemu ale z tyłu nie mogę obejść konieczności rozmontowywania cięgieł od napędu i hamulca. Ma ktoś pojęcie jaka jest procedura? Jeśli muszą być odłączone, to gdzie lepiej to zrobić, z przodu czy z tyłu?
Pozdrawiam
econs
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Marzec 2014, 10:32   

zdecydowanie łatwiej jest wypiąć z przodu masz lepsze dojście

schemat masz tu

https://lookup3.toro.com/partdex/index.cfm?xCaller=Toro

wpisz w okienku model i masz
 
econs 

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 7
Wysłany: 7 Marzec 2014, 11:09   

Dzięki za informację.
Jak to jest dobre dojście to nie chcę wiedzieć gdzie jest gorsze :-) . To sobie trochę poleżę pod traktorkiem.
Jeszcze jedno pytanie: jak koło na kosisku przenoszące napęd (to na pasek klinowy nie zębaty) mimo odkręcenia i traktowania WD 40 nie chce zejść to można je delikatnie potraktować młotkiem? Wygląda jakby było po prostu wciśnięte z bolcem zabezpieczającym pozycję, ale za nic nie chce drgnąć, a bez zdjęcia go nie mam dostępu do skrzynki z paskiem zębatym.
Pozdrawiam
econs
 
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 7 Marzec 2014, 11:51   

nie łatwiej oddać do serwisu niż się męczyć? walniesz młotkiem nie tak jak trzeba to możesz coś skrzywić niechcący i będziesz żałował że się za to brałeś oni mają ściągacze i napewno im to łatwiej pójdzie ja nie zniechęcam oczywiście ale uważam że są rzeczy które nie raz trzeba oddać w ręce fachowca.
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Marzec 2014, 12:05   

koło masz osadzone na klinie i spróbuj ściągaczem inaczej całe pokrzywisz młotkiem

sikaj wd dość długo i daj mu się przegryźć
 
econs 

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 7
Wysłany: 7 Marzec 2014, 15:19   

Do serwisu mam 50 km w jedną stronę i niewielką ochotę na podróż, a serwisanci również nie kwapią się z przyjazdem. Mam czas i chęci więc muszę poradzić sobie sam :-) .
Troku: masz na myśli jakiś konkretny ściągacz? Taki do piast?
Pozdrawiam
econs
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 7 Marzec 2014, 17:29   

dokładnie tak tylko pilnuj by nie pokrzywić kołnierza bo się okaże że i koło będziesz wymieniał
podnieś sobie przód traktora będzie łatwiej
 
econs 

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 7
Wysłany: 16 Marzec 2014, 07:16   

Pasek wymieniony :mrgreen: . Odczepiłem najpierw z przodu mocowanie drążka od hamulca a później z tyłu tenże drążek i drążek od napędu . Z przodu trzeba by rozebrać pół traktorka żeby przecisnąć ten pasek. Koło pasowe też zdjęte, ściągacz załatwił sprawę.
Mam jeszcze jedno pytanie , tym razem o silnik B&S intek 15,5 konny. Czy przy wymianie uszczelki pod głowicą trzeba jakoś dokładnie szlifować te powierzchnie mające styk z uszczelką? Stara rozpadła się na kawałki, co gorsza poprzyklejała się wszędzie. Te powierzchnie nie wyglądają na specjalnie równe ale nie wiem czy nie lepiej je przetrzeć jakimś bardzo drobnym papierem ściernym?
Pozdrawiam
econs
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 16 Marzec 2014, 07:36   

Wystarczy usunąć skrobakiem do usuwania uszczelek.

to nie silnik chłodzony wodą nie musi być gładke ważne by cała stara uszczelka została ściągnięta.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum