Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
walec do trawy
Autor Wiadomość
kamilos 

Imię: Kamil
Pomógł: 38 razy
Wiek: 30
Dołączył: 02 Gru 2012
Posty: 1103
Wysłany: 23 Sierpień 2014, 17:21   walec do trawy

Witam w związku z tym iż wykonałem walec do trawy tzw. samoróbkę zamieszczam przepis na ową konstrukcje może się komuś przyda a więc tak potrzebujemy:
-blachę ocynk zwinięta w kształt rury nie musi być ocynk ja akurat taką miałem:)
-pół worka cementu
-plastikową rurkę
-kształtownniki lub profile metalowe oraz pręt również metalowy, i inne drobne rzeczy jak śrubka do zaczepu:D

a więc tak zaprawa w stosunku worek cementu na 30 łopat (dość mocna zaprawa)
urabiamy beton, potem w środek okrągłej blachy wstawiamy rurkę dobrze by ktoś przytrzymał ją by była w miarę prosta zasypujemy betonem w pozycji stojącej na drugi dzień sprowadzamy do parteru nasz walec i przez ok tydzień lub póltora polewamy wodą w zależności od temperatury po związaniu betonu możemy przystąpić do spawania dyszla z prentem układ dyszla jest dowolny.

Koszt takiego walca zamknął się w 30zł tj. spawanie + worek cementu oczywiście nie licząc elemetów których nie musiałem kupić. Walec jest już po pierwszych testach waga ok 150kg i spisuje się nieźle ;-) tak więc myślę że jest to dobra alternatywa dla bardzo drogich walców dedykowanych dla traktorków jeśli ktoś ma jakieś pytania czy wątpliwości śmiało pytać chętnie odpowiem :-> poniżej zdjęcie podgląowe walca

100_7918.JPG
walec
Plik ściągnięto 4630 raz(y) 989,17 KB

  
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 28 Styczeń 2016, 15:02   Re: walec do trawy

Podczepię się pod temat, aby nie generować tego samego.

Na wiosnę będę potrzebował kupić walec do trawy , dobrze jakby była możliwość założenia kolców do napowietrzania. Na allegro widziałem coś w tym stylu:

http://allegro.pl/walec-o...5929277607.html

http://allegro.pl/walec-d...5660600141.html


Warte to coś jest czy złom ? Jak warte, to może któryś z kolegów sprzedających sprzęt ma coś takiego na stanie lub może ściągnąć. Po co mam dać zarobić jakiemuś nieznajomemu z allegro , jak mogę dać swojemu z forum ? :)
 
obert 

Dołączył: 21 Sty 2016
Posty: 9
Wysłany: 2 Luty 2016, 16:04   

Witam, jeśli można, to podepnę się pod temat. Czy ktoś powie ile powinien ważyć taki walec, żeby zrobił robotę, te powyżej wymienione przez Toma wyglądają na dość lekkie.
Dzięki.
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 3 Luty 2016, 10:33   

Panowie, to zależy co chcecie zrobić swoim trawnikom. Taki walec z kolcami nie zrobi wertykulacji, bo to zupełnie inny zabieg. Aeracji również nie, bo nie jest w stanie.

Na pewno w jakimś stopniu się nada, na pewno samo walcowanie korzystnie wpływa na trawniki wizytowe, ale te kolce są bez sensu.

Wertykulacja.
Oczyszczanie murawy z mchu, zbutwiałych pozostałości po koszeniu i innych organicznych "śmieci" zalegających pomiędzy liśćmi trawy a korzeniem. Wertykulację wykonuj się nożykami, aby usunąć zbędną ściółkę i zapewnić miejsce na rozkrzewianie się trawy. Dodatkowo ułatwiamy wodzie dostanie się do gleby.
Stosuje się regularnie tuż przed okresem największego wzrostu (wiosna) i po okresie użytkowania (jesień)
Aeracja.
Rozluźnianie gleby na poziomie korzenia. Służy doprowadzeniu wody pod korzenie, aby te się wzmacniały. Stosuje się na trawnikach intensywnie użytkowanych. Na boiskach, polach golfowych. Często powstałe otwory zasypuje się sypkim piaskiem aby ułatwić transport wody.

Walec z kolcami da nam taki efekt, że powyrywa kawałki trawy, gdyż kolce nie wbijają się punktowo, a przesuwają z powierzchnią walca po podłożu. Jeśli komuś zależy na takim efekcie, to proszę bardzo. Czym cięższy walec tym lepszy.

Lepiej jednak zrobić regularna wertykulację, a w razie potrzeby aerację zlecić firmie specjalistycznej, gdyż maszyny do aeracji kosztują tyle co dobry traktorek i nie ma potrzeby ich posiadać dla prywatnego użytku.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Toma 
Użytkownik Countax


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 20 Wrz 2012
Posty: 59
Wysłany: 3 Luty 2016, 15:18   

markab.com.pl napisał/a:
Panowie, to zależy co chcecie zrobić swoim trawnikom. Taki walec z kolcami nie zrobi wertykulacji, bo to zupełnie inny zabieg. Aeracji również nie, bo nie jest w stanie.
..........

..........

Walec z kolcami da nam taki efekt, że powyrywa kawałki trawy, gdyż kolce nie wbijają się punktowo, a przesuwają z powierzchnią walca po podłożu. Jeśli komuś zależy na takim efekcie, to proszę bardzo. Czym cięższy walec tym lepszy.

Lepiej jednak zrobić regularna wertykulację, a w razie potrzeby aerację zlecić firmie specjalistycznej, gdyż maszyny do aeracji kosztują tyle co dobry traktorek i nie ma potrzeby ich posiadać dla prywatnego użytku.


Dzięki za wyjaśnienie, ale wertykulator mam. Bardziej chodzi mi o wyrównanie po zimie trawnika, a także wyrównanie na nowym terenie. A przyznam, że co roku będzie mi się powiększał. W tej chwili trawa to ok 5000 m2, a powiększy się do ciut ponad 1 ha ( co roku ok 1000 m2 )
Napowietrzanie ( aeracja ) OK, tylko myślałem aby od razu zrobić nakłucia . Jeżeli się nie sprawdzi, trudno.

Ale wracając do sprawy ... Marcin, czy coś w tym stylu jak na allegro mógłbyś mieć u siebie ?
 
markab.com.pl 

Imię: Marcin
Pomógł: 19 razy
Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 602
Skąd: Rumia
Wysłany: 3 Luty 2016, 16:02   

Walcowanie trawnika jak najbardziej polecam.

Niestety moi dostawcy walców mają znacznie wyższe ceny (od 700 zł do 1599 zł). Walce bardzo solidne. O tych tańszych nie mogę nic powiedzieć, bo ich nigdy nie widziałem.
_________________
Pozdrawiam
M.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum