Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
3 pytania w sprawie kosiarek spalinowych.
Autor Wiadomość
damianD 

Wiek: 41
Dołączył: 05 Maj 2007
Posty: 4
Wysłany: 5 Maj 2007, 20:47   3 pytania w sprawie kosiarek spalinowych.

Witam państwa.

Mam zamiar kupić drugą kosiarkę (wcześniejsza po 10 latach użytkowania padła) spalinową ok 5KM. Nie wiem jaką kosiarkę wybrać spośród tylu kosiarek. Związku z tym mam 3 pytania.
1. Oglądam się za kosiarką w której nóż tnący jest napędzany nie bezpośrednio z silnika ale za pomocą paska klinowego. Dlaczego za pomocą paska? Znam przypadki właścicieli kosiarek którym nóż tnący zahaczył o kamień, korzeń przez co pokrzywili oś wychodzącą z silnika. Jednak z tego co widziałem nie posiadacie państwo w ofercie takich kosiarek. Swego czasu były takie na rynku ale teraz z nimi się nie spotkałem. Czy jest możliwość zamówienie takiej kosiarki na życzenie klienta?

2. Chcę kupić kosiarkę z silnikiem Briggs & Stratton. Zastanawiam się czym się różnią silniki B&S "zwykłe" od B&S Quantum od B&S IC? Który z tych silników jest wytrzymalszy?

3. Kosiarki z napędem posiadają 2 rodzaje napędu. Napęd na koła przednie lub na koła tylne. Proszę o radę który napęd jest lepszy?

Pozdrawiam.
 
Prezes
Gość
Wysłany: 14 Lipiec 2007, 10:20   

najmocniejsze silniki ma honda proponuje zakup tej kosiarki z 5.5 konnym silnikiem
 
Michał2897 
:)

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Wrzesień 2007, 05:55   Re: 3 pytania w sprawie kosiarek spalinowych.

2. Chcę kupić kosiarkę z silnikiem Briggs & Stratton. Zastanawiam się czym się różnią silniki B&S "zwykłe" od B&S Quantum od B&S IC? Który z tych silników jest wytrzymalszy?

3. Kosiarki z napędem posiadają 2 rodzaje napędu. Napęd na koła przednie lub na koła tylne. Proszę o radę który napęd jest lepszy?

2. Wibierz który chcesz oba silniki Quantum są takie same, tylko już zapmniałem co oznacza skrót ''IC'' ale ten skrót nic nie ma wspólnego na na ten silnik

3. Zdecydowanie na tylne koła napęd jest lepszy

http://www.ogrod.ig.pl/pr.../products_id/31

wejdz w ten link i zobacz tą kosiarke naprawde solidny sprzęt
 
gluepl 

Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 4
Skąd: poznan
Wysłany: 16 Wrzesień 2007, 23:25   

IC to skrót od INTEC, jeśli chodzi o model silnika to polecam IC najlepiej 6 KM bo napęd odbiera silnikowi trochę mocy więc zawsze lepiej zaopatrzyć się w mocniejszy.
Hondy bym nie bral bo czesci do niej sa dosc drogie, a w przypadku briggsa sa one w bardziej przystepnej cenie

Jeśli masz sporo do manewrowania pomiedzy drzewami napęd odpada, bo on sam będzie manewry utrudniac. Podstawowe napedy posiadaja tylko pojedyńcza predkosc jazdy ok. 3,5 km/h jednak sa takie ktore plynnie mozna reg predkosc jazdy
 
Michał2897 
:)

Dołączył: 02 Wrz 2007
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Wrzesień 2007, 00:27   

gluepl napisał/a:
Hondy bym nie bral bo czesci do niej sa dosc drogie, a w przypadku briggsa sa one w bardziej przystepnej cenie


Zgadzam sie z Tobą.

części do Hondy sie tylko dostaje w autoryzowanych serwisach. A części do briggsa w każdym serwisie jaki napotkasz dostaniesz części, ale polecam zdecydowanie silniki B&S znacznie żywotniejsze są od Hondy
_________________
Pozdrawiam. Michał
 
Henry58 
serwisant

Pomógł: 23 razy
Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 555
Skąd: skandynawia
Wysłany: 9 Listopad 2007, 20:12   

Ciekawe rzeczy można dowiedzieć się na tym forum , części do B&S można kupić w
każdym serwisie a szczególnie w serwisie bez autoryzacji :mrgreen: Ta... bo to są bułki w
sklepie spożywczym :!:

Panowie fachowcy : silniki B&S "zwykłe " i Quantumy to są silniki typu hobby malowane na czarno, a silniki oznaczone I/C są silnikami półprofesjonalnymi (skrót : Indrustial Commercjal) i malowane są na kolor czerwony i posiadają żeliwną tuleję cylindra.

pozdrowienia Henry58
  
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania - Mapa Forum