Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
AL-KO 520-BRV problem z napędem
Autor Wiadomość
vesperos 

Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 26 Sierpień 2011, 10:32   AL-KO 520-BRV problem z napędem

Witam.
2 miesiące temu kupiłem kosiarkę z regulacją prędkości napędu. Po zmniejszeniu prędkości i ponownym przyspieszeniu prędkość nie zmienia się. Na początku przepłukałem pod spodem tam gdzie jest mechanizm wodą pod ciśnieniem i jakoś zadziałało ale teraz nawet to nie pomaga. Macie jakieś doświadczenie w tych mechanizmach? Wygląda na to że zwalniając linka jest naciągana a przyspieszając wraca, podejrzewam że pewnie coś się zabrudziło trawą i sprężyna nie wraca do stanu pierwotnego.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 26 Sierpień 2011, 13:03   

Nie wiem dokładnie jak jest w tym modelu ale zmiana prędkości może być realizowana przez zmianę średnicy roboczej koła pasowego (zaciskaję się bądż rozchodzą dwie połówki koła, lub kolo pasowe jest stożkowe( bezstopniowe)
Popatrz od spodu jak zachowują się mechanizmy przy sterowaniu linką.
Być może brud a może brak naciągu paska powoduje brak reakcji na cięgno..Przetrzyj bieżnie robocze benzyną ekstrakcyjną,niech wyschną i załóż pasek.
 
vesperos 

Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 26 Sierpień 2011, 13:36   

Nie rozbierając, śmiem twierdzić że to linka steruje jakimś wodzikiem który wychodzi z przekładni i to właśnie on nie odbija.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 26 Sierpień 2011, 14:27   

Może spadła sprężyna powrotna, która daje wstępny naciag .
 
vesperos 

Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 11:12   

A czy ja sam mogę sobie ją rozebrać i sprawdzić to? czy stracę gwarancję jak zacznę sam dłubać?
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 7 Wrzesień 2011, 11:20   

Zwykle nie ma plomb na podzespolach.Jezeli nie bedzie widac sladow po narzedziach i zlozysz jak bylo to nie powinno byc problemu,Pytanie tylko PO CO?.Masz gwarancje wiec z niej korzystaj.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 14 Październik 2011, 23:54   

Lepiej jak masz na gwarancji to łapek tam nie wsadzaj bo ślady rozbierania będą widoczne a serwisy aby czekają żeby odmówić gwarancji.

Druga sprawa te kosiarki ze zmiana szybkości napędu to aby ładnie wygladają, ale jak stoją w sklepie. Dlaczego?
W większości kosiarek te napędy są kiepsko przemyslane konstrukcyjne a co za tym idzie są awaryjne ( nie mówię tu o kosiarkach z najwyższych półek cenowych tzn w cenach od 3000zł w górę).
 
vesperos 

Dołączył: 07 Cze 2011
Posty: 11
Wysłany: 14 Maj 2012, 14:33   

Kosiarka wróciła z serwisu, napisali mi w karcie -- proszę nie myć kosiarki wodą, następna naprawa będzie płatna. Kosiarka działa prawidłowo, nie myję wodą, właściwie to w ogóle już jej nie myję...
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum