Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Al-Ko Highline 51.6 Sp-B Plus czy Oleo-MacGv 53 Tk Allroad 4
Autor Wiadomość
Tomi123 

Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 5
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 10:05   Al-Ko Highline 51.6 Sp-B Plus czy Oleo-MacGv 53 Tk Allroad 4

Witam,
którą polecalibyście kosiarkę

Al-Ko Highline 51.6 Sp-B Plus czy
Oleo-Mac Emak K800 Ohv 51Cm Gv 53 Tk Allroad 4.

Która ma lepszy silnik?

czy jest kosiarka z tej półki cenowej tj. ok 1600-1700 zł, która jest lepsza od ww. kosiarek?

Pilnie proszę o pomoc!!
Pozdrawiam
Tomek
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 11:04   

zdecydowanie Oleo-mac
 
DariuszM 

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 8
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 11:19   

Nie wiem czemu, ale czytając forum odnoszę wrażenie, że założył je dystrybutor Oleo-Maca a forumowicze to właściciele sklepów z tym sprzętem? Proszę nie brać tego personalnie. Nie wiem skąd taka wiara w te kosiarki, bo włoskie? Ja osobiście miałem kilkuletnie doświadczenie w branży dźwigowej z włoskimi fabrykami i nic dobrego nie mogę powiedzieć o ich produktach technicznych. Komunikacja, serwis, terminy dostaw - wszystko trwa wieki jeśli dojdzie do skutku, a teraz latem to już wszystko leży, bo miesiąc przerwy mają. Opinie o wadach w konstrukcji też już widziałem, więc proszę, podbudujcie moją opinię na temat O-M, to może i ja się skuszę, bo szukam właśnie kosiarki!
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 12:13   

DariuszM napisał/a:
Nie wiem czemu, ale czytając forum odnoszę wrażenie, że założył je dystrybutor Oleo-Maca a forumowicze to właściciele sklepów z tym sprzętem?


Prawda jest taka że sporo jest tu dealerów Oleomac-a i właśnie robią reklamę tej firmie,faktycznie kosiarki są średniej jakości i tu dużą przewagę ma AL-KO szczególnie w obudowie Highline,silnik AL-Ko ma B&S a Oleo chiński,ja popieram B&S chociażby ze względu na dostęp do części który będzie zawsze a u Chińczyka dziś jest jutro może go nie być,to że chińskie silniki maja wodotryski w postaci żeliwnego koła wcale nie świadczy że to żeliwo jest dobre bo wiadomo jak to jest z chińczykami,te chińskie silniki też są awaryjne tylko dealerzy Oleomac-a wszystkim wciskają kit że to takie dobre a póżniej na częściach mają marże nawet do 100% i tu głównie chodzi o kasę a nie o jakość,jak masz w miarę zadbaną działkę to spokojnie AL-KO ale jak ugór to w markecie kup coś taniego
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
 
Tomi123 

Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 5
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 11:44   

a można prosić o uzasadnienie??:)

też się skłaniam ku oleo-mac a, jedyną obawą jest silnik - chociaż wyczytałem że jest warty polecenia i lepszy niż B&S
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 11:53   

Silnik lepiej zrobiony górnozaworowy trwalsze podzespoły silnika Emaka ws. do briggsa mocniejszy wał żeliwne koło magnesowe wał łożyskowany na łożyskach kulkowych silniki briggsa nie mają nawet panewek na wale nie mówiąc o łożyskach kulkowych
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 12:14   

jerzyk napisał/a:
Silnik lepiej zrobiony górnozaworowy trwalsze podzespoły silnika Emaka ws. do briggsa mocniejszy wał żeliwne koło magnesowe wał łożyskowany na łożyskach kulkowych silniki briggsa nie mają nawet panewek na wale nie mówiąc o łożyskach kulkowych


Dodaj jeszcze o pierdzielących się zaworach,delikatnych gażnikach,i czasami urwanych korbowodach

I wszystko "psu na bude" bo i tak się psują a orgazm był tak blisko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
Tomi123 

Dołączył: 06 Lip 2016
Posty: 5
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 12:32   

ale przecież Oleo-Mac robiony jest we Włoszech. Poza tym opinie użytkowników (a nie forumowiczów) nie wskazują na słabą jakość tego sprzętu.
 
DariuszM 

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 8
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 13:18   

No właśnie - włoski! Od kiedy włoskie rzeczy kojarzą się z jakością? Design zgoda, ale wykonanie i podejście do tematu - dramat. Jak pisałem, współpracowałem bezpośrednio z fabrykami we Włoszech i nie mam dobrych wspomnień, z żadną.
janek 38 pisze o "jakości" silników Emak.
I tutaj pytanie do jerzyka: a jakie znaczenie ma dolny czy górny zawór w silniku kosiarki, bo podajesz to jako zaletę? Łożyska kulkowe - to jakaś przewaga, bo nie pytam o koła?
Połączenie chińsko-włoskie jeśli chodzi o jakość to dla mnie małżeństwo Kwazimodo z Bazyliszkiem, z tego musi wyjść maszkaron! Do trójkąta jeszcze turecka myśl techniczna i mamy trójkąt doskonały. Oczywiście mogę się mylić, czekam na sprostowanie, bo nikogo nie można oceniać po pochodzeniu.
 
janek38 
Sprzedaż i serwis różnych firm

Pomógł: 10 razy
Wiek: 53
Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 926
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 13:31   

Tomi123 napisał/a:
ale przecież Oleo-Mac robiony jest we Włoszech. Poza tym opinie użytkowników (a nie forumowiczów) nie wskazują na słabą jakość tego sprzętu.


Ja nie piszę że jest taki słaby bo bym zgrzeszył,składany a robiony jest różnicą i to jeszcze z jakiej jakości materiałów,można robić w Chinach dobre produkty a we Włoszech dziadostwo i odwrotnie,dodam jeszcze że obudowy oleo ma słabe,a tak na marginesie to niektóre typowo chińskie kosiarki są lepsze od Oleomaca,Oloemac to nic innego jak średniej klasy sprzęt jakiego wiele na rynku tylko że rozdmuchany przez dealerów,dodać jeszcze trzeba że jak np.ktoś miał jakiegoś marketowego nac-a i kupił Oleomaca będzie zadowolony ale jak miał np.AL-KO i kupił Oleomaca to raczej będzie niezbyt szczęśliwy,tak to się mniej więcej przedstawia
_________________
Zagorzały przeciwnik kupowania przez internet oraz w Hipermarkecie
  
 
DariuszM 

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 8
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 13:43   

janek38 napisał/a:
...ale jak miał np.AL-KO i kupił Oleomaca to raczej będzie niezbyt szczęśliwy,tak to się mniej więcej przedstawia


janek38, mogę cię poprosić do tego tematu do pomocy? ---->TUTAJ :)
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 13:42   

postudiuj schematy zapytaj mechanika samochodowego czy lepiej pracuje wał który ma łożysko kulowe czy lepiej pracuje stal w aluminium a janek powinien się leczyć może na nogi :-P
 
DariuszM 

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 8
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 13:49   

jerzyk napisał/a:
postudiuj schematy zapytaj mechanika samochodowego czy lepiej pracuje wał który ma łożysko kulowe czy lepiej pracuje stal w aluminium a janek powinien się leczyć może na nogi :-P


A ja widzę, że jedynie umiesz personalne przytyki robić, zamiast obronić swoje niesamowite opinie?! Słyszałeś o łożyskach maszynowych? Teraz stojując Twoje zagrania należało by zapytać, czy Tobie nie brak jakiejś kulki w łożysku, bo się zaciąłeś na inne rozwiązania?
Co do zaworów, podałeś to jako zaletę więc odpowiedz. Po co mam pytać mechanika skoro mamy na forum znawcę!
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 14:39   

silniki górnozaworowe mają mniejsze spalanie i lepszą kulturę pracy
 
DariuszM 

Dołączył: 05 Lip 2016
Posty: 8
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 14:56   

jerzyk napisał/a:
silniki górnozaworowe mają mniejsze spalanie i lepszą kulturę pracy


Rozumiem, że dotyczy to silników kosiarek, więc wybierając czy to Emak czy B&S iść w kierunku górnozaworowych?
A jaką masz opinię o 650EXi, bez wymiany oleju?
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 8 Lipiec 2016, 16:06   

Jestem za tym żeby wcale w żadnym silniku klient nie wymieniał oleju. Po co ma to robić ? Dopiero po jakichś 50-60 godz. pracy w silniku kosiarki tworzy się piękne płynne płynne ścierniw, więc po co ? wymienić raz w roku olej za ok. 28 zł. Jak można po 3-4 latach kupić nowy silnik za 1200 zł super sprawa dla serwisów więcej zarobimy. Niech żyje Briggs i jego nowe silniki.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum