Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Awaria] KOSIARKA LISTWOWA
Autor Wiadomość
bartnik 

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Śląsk opolski
  Wysłany: 9 Styczeń 2012, 04:27   [Awaria] KOSIARKA LISTWOWA

Witam; przeglądam Internet, Wasze forum, lecz nie mogę nic znaleźć, dane regulacyjne, opis.

Więc tak, mam łąkę (fragment) położoną w dole (stare koryto rzeki). Kupiłem sobie na allegro używaną kosę listwową BUCHER T55, z silnikiem kawasaki FA210D-FS61. Stan do remontu (na nowe mnie nie stać), więc trzeba przy niej po-robić. Na dziś jest po-spawana wszystkie pęknięcia blach, pomalowana podkładem i farbą olejną (ze tydzień będzie schnąć).

Mam do Was kilka pytań, (lecz nie odsyłajcie mnie do serwisu, gdyż ja jestem w pewnym sensie serwisem, co prawda wiele nie praktykującym).

Silnik 4sówowy około 5KM (pisze 5.0PS) jakie ma mieć obroty biegu jałowego :?: I jakie ma mieć obroty max :?: (obroty potrafię zmierzyć, poprzez samo złożony obrotomierz elektroniczny). Ja uważam że za duże obroty taka kosa nie maże mieć, bo się cała „rozklamorzy” popęka znów.

Czy ktoś z Was wie na jakiej zasadzie działa gaźnik w raz z odśrodkowym regulatorem obrotów :?: W jaki sposób przeprowadza się regulację składu mieszanki :?: (w okolicy cięgna przepustnicy są 2 śrubki: od strony cylindra mała mosiężna co się chowa – wkręt, druga od strony filtra powietrza z wystającym łbem, +2 śrubki przy mocowaniu linki gazu = wiadomo obroty min i max).

Teraz ostrzenie zębów kosy tnącej: pod jakim kątem należy wykonać / poprawić ostrze :?:


Czy ktoś z Was posiada coś podobnego i może w tej sprawie doradzić?
A całkowitym szczęściem by było „serwisówkę” znaleźć, czy ktoś z Was ma coś takiego :?:
(wiem wiele pytań, lecz do pierwszej trawy musi być zrobiona) :cry: :cry: :cry:


(ja mam Dzik-2, Simson S51, po moim remoncie kapitalnym, gdyby ktoś potrzebował rady-służę)

002.jpg
To są zdjęcia z allegro
Plik ściągnięto 262 raz(y) 50,53 KB

001.jpg
To są zdjęcia z allegro
Plik ściągnięto 211 raz(y) 18,08 KB

_________________
pozdrawiam
 
bartnik 

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Śląsk opolski
Wysłany: 9 Styczeń 2012, 15:32   

witam, nie ma nikogo ? :-( :-( :-(

załączam zdjęcie gaźnika (u góry z prawej strony cięgno przepustnicy - chyba, nieco niżej 2 śrubki regulacyjne. z lewej strony cięgno ssania).

gaźnik 001.jpg
Plik ściągnięto 346 raz(y) 170,55 KB

kosa malowanie 001.jpg
po spawaniu, po-malowaniu
Plik ściągnięto 215 raz(y) 181,63 KB

_________________
pozdrawiam
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 08:58   

Lewa śruba jest od ustawienia przepustnicy a prawa od składu mieszanki, skoro masz dzika to będziesz wiedział jak to ustawić chociażby na "ucho".
Listwę naostrz tak samo jak najmniej zużyte ostrze lecz proponuję jednak abyś oddał ją do ostrzenia do wykwalifikowanego zakładu ze szlifierką do listw tnących bo sam nawet ja nie naostrzę tak jak powinno być, zawsze odsyłałem klientów w poznaniu do zakładów Cegielskiego jest tam firma co takie ostrzenie wykonuje. Poszukaj w necie może znajdziesz firmę w twojej okolicy co takie ostrzenia wykonuje.
 
bartnik 

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Śląsk opolski
Wysłany: 12 Styczeń 2012, 23:30   

Witam troku; masz wiedzę na jakich obrotach pracuje taki silnik ? albo ile cykli na 1 minutę wykonuje kosa tnąca - norma ? (może zobaczyć w opisie, w podobnym sprzęcie, takich małych kos).

Kosę listwę tnącą ruchomą wyciągnąłem i szlifierką kątową (z regulacją obrotów) na małych obrotach, przy zapiętej tarczy (płótno ścierne lamelkowe pod kontem), poprawiłem ostrze – delikatnie aby nie zagrzać materiału i w miarę takim samym kontem co był wcześniej.

Szukam po necie jakieś dane obrotów silnika, ponieważ każdy użytkownik na śrubkach regulacyjnych kręci i ustawia na max obroty. Mam mały elektroniczny obrotomierz który pokazał prawie 5000 obr/min na silniku (dalej są 2 przełożenia na pasku klinowym), przy takich obrotach kosiarka sama „tańczy”. drgania są, że blachy poprzedniemu właścicielowi popękały (nie tylko osłony, ale i mocowania z przodu). Zmniejszając obroty silnika do 3000 (ona się uspokaja), kosiarki z nożem wirującym w koło na kółkach mają max 3000obr/min. Co o tym sądzisz?

Acha wolne obroty na silnikach 1cylindrowych są znacznie wyższe niż wielocylindrowych np. samochód. Jakie powinny być obroty silnika 1culindrowego 4 sówowego na wolnych obrotach takich kosiarek ? (dla przykładu w dziku-2, silnik 2 sówowy - bieg jałowy, są jeszcze wolniejsze niż w samochodzie, zaś po zwiększeniu ich nie odpalisz go – taka ciekawostka - gaźnik orginalny).
_________________
pozdrawiam
 
bartnik 

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 8
Skąd: Śląsk opolski
Wysłany: 18 Styczeń 2012, 02:10   

Faktycznie Troku; regulacja tak jak piszesz, z tym że przy regulacji śrubą od przepustnicy zderzaka (ta od strony filtru powietrza) musiałem trzymać palcem i dociskać tę dźwignię w kierunku zamkniętej. Gdyż trochę odciąga ją odśrodkowy regulator (tak jakby zbyt niskie obroty ustawiałem, a on chciał wyższe). Wolne obroty ustawiłem 1900 na min. Silnik pracuje równo. Zaś obroty maksymalne, nie wiem jakie ustawić. Niechęcę zbyt dużych, gdyż powoduje to duże wibracje i blachy popękały poprzedniemu właścicielowi. Oglądałem zdjęcia starych kos listwowych ciągnikowych, stary traktor ma na wałku mocy 540 obr/min, a z wyglądu po kołach pasowych przełożenie tamtych kos, jest 2:1 wychodziło by to 1080obr/min (nowe ciągniki rolnicze mają większy wybór obrotów na wałku). Zaś po pomierzeniu 2 przekładni pasowych w BUCHER T55, przełożenie wynosi w lekkim minusie 1:3. Szybko przeliczając z 3000 na silniku daje to 1000 obr = jak i cykli przesuwu kosy. Czy ktoś może to potwierdzić? (to są tylko moje przypuszczenia, co na to? ).
_________________
pozdrawiam
 
troku 

Imię: Andrzej
Pomógł: 109 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lip 2010
Posty: 2366
Skąd: Poznań tel. 665 200 900
Wysłany: 19 Styczeń 2012, 15:15   

Między 2800 a 3000 obr/min będzie prawidłowe.
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime - Mapa Forum