Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
[Awaria] Kosiarka po 2-3min koszenia dymi i traci moc.
Autor Wiadomość
tiamat92 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 06:31   [Awaria] Kosiarka po 2-3min koszenia dymi i traci moc.

Witam forumowiczów. Kupiłem na początku sezonu kosiarkę w Castoramie z silnikiem B&S 500 4KM. Kosiarka posiada napęd. Po ok 4 godz. koszenia dodam ze w ciągu tych 4 godz. nie było nią koszone dłużej niz 20 min. W trakcie koszenia kosiarka zaczęła trochę dymić i straciła moc. Po pół godz. odpoczynku odpala ładnie wchodzi na obroty ale po 2-3min koszenia znowu dymi i traci moc. I tak za każdym razem. Tak jakby nie spalała paliwa bo świeca jest czarna. Świece wymieniłem i jest to samo. Może ktoś miał taki przypadek. Z góry dziękuje za podpowiedzi.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 07:47   

Jakie paliwo lejesz.?
Czy po zakupie była zalana olejem.
Kupiona w orginalnym stanie dostawy do handlu.Pudło , brak śladow uzytkowania,Nówka.??
Ostatnio zmieniony przez conri 18 Lipiec 2012, 07:48, w całości zmieniany 2 razy  
 
tiamat92 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 13:54   

Paliwo benzyna 95 z orlena, po kupnie była zalana olejem i w castoramie ja odpalili. Dali mi olej żeby zmnienic po 5 godz. pracy oryginał B&S i takim podobno była zalana w sklepie.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 14:10   

Gwarancja jest -nie ma co kombinować.Jeśli nie było uderzenia w kamień, korzeń wszystko jest do wyegzekwowania.
 
tiamat92 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 17:56   

Tak gwarancja jest i bede musiał do nich podjechać z tym sprzętem. Jak powiedzą co było przyczyną takiego zachowania się kosiarki to zapodam na forum może sie komuś przyda.
 
conri 

Pomógł: 31 razy
Dołączył: 08 Maj 2011
Posty: 812
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 18:58   

A kosiłeś na płaskim równym terenie,To 4-takt nie lubi ekstremalnych przechyłów.I pracy na skarpach,
 
krzychu1 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2011
Posty: 147
Wysłany: 18 Lipiec 2012, 20:50   

A na jaki kolor dymi, zapewne na czarno, dosatje zbyt dużo paliwa i ją zalewa i gaśnnie, w gorącym silniku benzyna wyparuje i można ja znowu zapalic i znowu to samo.
Jeśli dobrze kojarze to w siloniku musiał być źle zamontowana albo uszkodzona membrana i zapewne to jest powodem dymienia i spadku mocy.
Wystarczy wymienić membranę.
Dla pewnosci powiedz jaki jest kolor świecy zapewne czarna.
 
tiamat92 

Dołączył: 18 Lip 2012
Posty: 4
Wysłany: 19 Lipiec 2012, 08:41   

Koszony teren był płaski, a z tą membraną to pewnie to jest przyczyna bo objawy są takie jak kolega wyżej sugeruje swieca też czarna. Czytałem też na innych forach i jest to dość częsty problem w tych gaznikach. Niestety nie moge tego sam rozebrać bo kosidło jest jeszcze na gwarancji. Odbiorę z serwisu to dam znac co było. Na razie dziekuje za zainteresowanie.
 
dolek 
sprzedawca serwisant

Pomógł: 20 razy
Wiek: 38
Dołączył: 22 Maj 2010
Posty: 837
Skąd: Lubelskie
Wysłany: 21 Lipiec 2012, 21:29   

Membrana albo wylatuje gniazdo zaworowe
 
KosiarkiAllegro 

Dołączył: 28 Cze 2012
Posty: 19
Wysłany: 26 Lipiec 2012, 16:16   

Daj koniecznie znać jak już odbierzesz z serwisu,też bardzo mnie ciekawi gdzie dokładnie tkwił problem. Wszystko wskazuje na uszkodzona membranę.
_________________
http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=7102943 - największy wybór kosiarek (traktorków)
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum