Zarejestruj się u nas lub też zaloguj, jeśli posiadasz już konto. 

Partnerzy: Budownictwo | Blog o pompach | Blog o pompach zatapialnych | centrumpomp.pl | e-artykuly.com |

Poprzedni temat :: Następny temat
Awaria napędu
Autor Wiadomość
Sliwa 

Wiek: 37
Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 3
  Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 15:07   Awaria napędu

Witam,

jak to zwykle bywa.. skończyła się gwarancja i w następnym miesiącu padł napęd. Mianowicie działa bardzo słabo i nie jest w stanie uciągnąć kosiarki. Pierwsza myśl uszkodzony lub zużyty pasek napędu, więc wymieniłem na fabrycznie nowy konkretnie do tego modelu jednak rezultatów nie ma.. w dalszym ciągu coś go boli. Możliwe, że uszkodzona przekładnia napędu(która do tanich nie należy..) rozebrałem kosiarkę wraz z przekładnią i wygląda na to że wszystko jest OK. Przesmarowałem, posprawdzałem niby napęd ma być, w środku przekładni wszystko na miejscu nie wygląda na usterkę.. Złożyłem wszystko na nowo, sprężyny itp. jednak napędu nie ma. Po "odpaleniu" dźwigni napędu ośka napędzająca koła się kręci lecz nie ma przełożenia na koła. Może to wina linki, lecz regulacja nic nie daje..

Stronka z kosiarką: http://www.grass.com.pl/ > Kosiarki spalinowe-samobieżne > model GW 530 S 3w1 B&S 675RS
Rozkładówka GW530S 3w1 http://www.grass.com.pl/z...arts%20book.pdf

Prosiłbym o jakieś rady, co mógłbym jeszcze sprawdzić, czego może to być wina. Może jakieś zdjęcia wstawić, pokazać przekładnie lub coś innego. Z góry wielkie dzięki.

Pozdrawiam
 
jerzyk 
jerzyk

Pomógł: 76 razy
Dołączył: 07 Wrz 2012
Posty: 1670
Skąd: kowary
Wysłany: 27 Wrzesień 2012, 15:58   

kolego a sprawdziłeś małe zębatki na końcu przekładni jak są w srodku wybite nie będzie jeździć
 
Sliwa 

Wiek: 37
Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 12:32   

rozbiorę ją jeszcze raz bo tak czy siak nie działa i posprawdzam, może zdjęcia zrobię i wrzucę jak nie dojdę..
 
irukard 
Serwisant


Imię: Krzysztof
Pomógł: 24 razy
Wiek: 39
Dołączył: 09 Sie 2012
Posty: 466
Skąd: Sokółka
Wysłany: 28 Wrzesień 2012, 12:39   

Pod tymi zębatkami znajdują się zapadki. Mogą być w formie blaszek lub walca. Jeżeli się zużyły to dorób sobie z jakiegoś dobrego materiału. Najprościej z uchwytu wiertła cylindrycznego. Zazwyczaj mają średnicę 4,5-6mm w zależności od modelu.
_________________
krzysztof@lasdomogrod.pl | Las Dom Ogród
Autoryzowany serwis AL-KO, Dolmar, Echo, Makita, Oleo-Mac, Shindaiwa, Victus
 
Sliwa 

Wiek: 37
Dołączył: 27 Wrz 2012
Posty: 3
Wysłany: 1 Październik 2012, 14:54   

Dziękuję za pomoc i sugestie.. ostatnio mniej czasu i jeszcze nie zdążyłem tego sprawdzić, lecz jak rozbiorę to obiecuję się odezwać :) Miejmy nadzieję, że problem uda się rozwiązać.. pozdrawiam
 
Google

Wysłany:    Reklama Google


 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - Mapa Forum